Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Wiadomość Konkursy na gry-online.pl - wyraź swoją opinię

23.04.2015 12:10
1
gnoll
119
Simple Man

No to już rozumiem czemu nie ma konkursów "quizowych"... cóż, to państwo Polskie sprawiło, że nagrody wygrywają tylko ci, którzy są w czymś zdolni. Jak choćby konkurs do bodajże któregoś Herosa, gdzie trzeba było wymyślić potwora - całe podium było dla osób, które były świetne w programach graficznych. Można by do tego dodać konkurs z pokazaniem jakiegoś fajnego screena czy filmiku stworzonego z konkursowej gry/serii gier.

Fajnie by było zrobić konkurs dla fanów jakiejś serii gier, czyli np. pokaż swoją kolekcję serii, pokaż zdobyte acziwy itp.

Nagrody dla VIPów powinny być, mówię to jako osoba która rzadko kupuje abonament - powinny być jakieś większe korzyści, niż zablokowanie reklam i minimalne zniżki w sklepie :)

23.04.2015 12:15
2
odpowiedz
kaszanka9
96
Bulbulator

"czy w ogóle bierzecie udział w naszych konkursach"

Znaczy jak to rozumieć? Że sami nie wiecie czy ktoś bierze udział, no to ostro tam u was.

23.04.2015 12:28
3
odpowiedz
Dzwiedziiu
31
pracownik GOL

GRYOnline.pl

kaszanka9:

Jest sporo użytkowników, którzy biorą udział w konkursach. Pytamy wszystkich z osobna, czy uczestniczą. Jeśli nie, to dlaczego?

gnoll:

Quizowe organizowaliśmy niedawno, Heroes III HD. W tym konkursie należało odpowiadać na pytania ze znajomości gry Heroes of Might and Magic III.

23.04.2015 12:41
4
odpowiedz
CheshireDog
71
Desk jockey

Wziąłem udział bodajże w kilku konkursach, tych nie graficznych. W granie w BF :HR nie brałem udziału bo nie miałem gry. Ale pewnie z dużą chęcią wziąłbym z nim udział.

Dla mnie najlepsze są konkursy z niewysokimi progami wejścia, gdzie cała społeczność serwisu może w nich uczestniczyć np. obstawianie wyników meczy w Injustice. Im wyższy próg wejścia, tym mniej atrakcyjny konkurs- nie śledzę go oraz nie interesuje się tym co promuje. Do konkursów może dodałbym kategorię np. Konkurs promujący teraz karciankę Hex i oprócz pracy graficznej opowiadania czy coś. Wiem, że wtedy będą dwie gorsze nagrody (a nie jedna lepsza) ale wygrają dwie osoby i nie będzie tylko graficznie.

O konkursach zazwyczaj wiem z forum, bo nie śledzę newsrooma oraz głównej strony tak intensywnie.

Nagrody: Proponowałbym głównie sprzęt i gry. Kojarzę wątek z forum, gdzie facet wygrał replikę broni i potem ją sprzedawał bo nie miał co z nią robić.

Uwaga z innej strony: Juniorzy, którzy zakładają konta tylko po to aby wziąć udział w konkursie, czy da się ograniczyć ich udział? Te osoby to często zawodowi graficy / pisarze itp. itd. którzy biorą udział tylko po to aby wygrać, a potem znikają z forum / społeczności.

23.04.2015 12:54
5
odpowiedz
Dzwiedziiu
31
pracownik GOL

GRYOnline.pl

CheshireDog:

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.
Wszystkie Wasze opinie spisujemy, nie trafiają one w próżnię.

23.04.2015 12:57
6
odpowiedz
petru9933
22
Legionista

generalnie nie biore udzialu w konkursach bo nie mam w nich najmniejszych szans :) nie jestem grafikiem, mam kiepska pamiec co do szczegolow z gier, oraz nie kupuje gier w dniu premiery zeby zdazyc wziac udzial w turnieju.
co do konkursow to proponowalbym zorganizowac jakies zagadki itp. gdzie pierwsza osoba ktora podesle prawidlowe rozwiazanie wygra nagrode, ewentualnie turnieje z gier bardziej dostepnych spolecznosci np. z free to play, albo nieco starszych tytulow jak CS GO.
pomyslcie np. nad turniejem w quake live chetnie bym sprobowal sil mimo ze w quake'a nigdy nie gralem :)

23.04.2015 13:07
7
odpowiedz
bisfhcrew
107
oversteer

Uwaga z innej strony: Juniorzy, którzy zakładają konta tylko po to aby wziąć udział w konkursie, czy da się ograniczyć ich udział? Te osoby to często zawodowi graficy / pisarze itp. itd. którzy biorą udział tylko po to aby wygrać, a potem znikają z forum / społeczności.
+1

I tak tutaj dla konkursu rejestruje się masa użytkowników, więc więcej powinno być konkursów losowych dla aktywnych userów, tak jak robią to użytkownicy forum, na forum między sobą.

Rzadko biorę udział w konkursach, często są nagrody z którymi nie miałbym co zrobić. Więc takie omijam, a w pozostałych biorę udział nawet jeśli np. startuje masa zawodowych grafików a ja wklejam cztery kreski z painta.

23.04.2015 13:51
8
odpowiedz
Cziczaki
126
Renifer

Ja powiem krótko, za słabe nagrody i za dużo trzeba robić żeby brać udział w konkursie.

23.04.2015 13:53
9
odpowiedz
Dzwiedziiu
31
pracownik GOL

GRYOnline.pl

Cziczaki:

Co byłoby dla Ciebie odpowiednią nagrodą? Sprzęt komputerowy, sprzęt elektroniczny, gry, gadżety, książki, filmy? Może coś zupełnie innego?

23.04.2015 14:06
10
odpowiedz
Damian1539
87
4 8 15 16 23 42

Więcej konkursów gdzie do wygrania są tańsze rzeczy - np. różne gry na PC/Konsole.

23.04.2015 14:08
11
odpowiedz
Dzwiedziiu
31
pracownik GOL

GRYOnline.pl

Czyli na przykład jak w konkursie Dragon Age: Inkwizycja? Tam do wygrania była sama gra, w różnych wydaniach - kolekcjonerskich i normalnych, w sumie ok. 35.

23.04.2015 14:18
12
odpowiedz
Damian1539
87
4 8 15 16 23 42

Powiedzmy, że o to mi chodzi. Ale sztuk nie musi być 25, nie musi ich być nawet 10. Wystarczą 2 gry i prościejsze zasady. Nawet gdyby to było zwykłe "losowanie" z komentarzy, to mogę się założyć, że uczestników pod konkursem będzie przynajmniej 400.

Zamiast takich konkursów, robicie konkursy artystyczny z drogimi nagrodami. A myślę, że potrzebujemy i jednych i drugich.

23.04.2015 14:29
13
odpowiedz
Dzwiedziiu
31
pracownik GOL

GRYOnline.pl

Tak jak było napisane w newsie - zorganizowanie nawet najprostszego losowania wymaga pozwolenia z Ministerstwa Finansów, co w zasadzie wyklucza wiele form konkursowych.

23.04.2015 14:34
14
odpowiedz
xsas
132
SG-1

@Dzwiedziiu
"Co byłoby dla Ciebie odpowiednią nagrodą? Sprzęt komputerowy, sprzęt elektroniczny, gry, gadżety, książki, filmy? Może coś zupełnie innego?"
Może samochód? albo prom kosmiczny! :D
A tak poważnie, to do nagród bym podchodził w kierunku ich ilości (nie zapominając o jakości rzecz jasna) Nawet zwykły duperelek pewnie by komuś sprawił radość. I takie np. TOP 5 najlepszych, gdzie jest zawsze większa szansa, że coś się dostanie - jest lepsze, niż walka o jedno pudełko z grą.
edit:
O właśnie, konkurs z DA:Inkwizycja był naprawdę niezły - chyba najlepszy konkurs z nagrodami (ilością i jakością) z jakim się kiedykolwiek spotkałem.

Tak jeszcze pół-żartem, pół-serio napiszę, że właśnie podaliście fajny pomysł na konkurs: napisanie jaki konkurs i nagrody by ludziom odpowiadały. ;)

Sam osobiście mam podejście podobne do bisfhcrew'a - nie biorę udziału w konkursach, gdzie dana nagroda mnie nie interesuje, nawet jeśli hipotetycznie byłbym dobry w wykonaniu postawionego zadania konkursowego (niech wygra ten komu zależy na tej czy innej nagrodzie)
Wydaje mi się także, że zadania konkursowe powinny być takie, gdzie większość ludzi jest w stanie sprostać oczekiwaniom. A więc może to być krótkie opowiadanie, opisanie czegoś* (wszak każdy pisać raczej potrafi), prace graficzne (i tutaj główny nacisk na pomysł/kreatywność, niż jakość wykonania - chociaż ta również musi się liczyć) do tego wszelakie quizy dot. świata gry. Możliwości jest sporo. Przedstawienie najśmieszniejszego screena, buga w grze itp.
*m.in. kolejną część gry, nowego bohatera lub NPC do gry, broni, taktyki, fabuły etc. etc.

I najważniejsza rzecz - o ile wam zależy - aby w takich konkursach mogły brać udział osoby z odpowiednim stażem (np. co najmniej miesiąc) i przynajmniej minimalnie się udzielały. Mogę zrozumieć, że chcecie danym konkursem przyciągnąć do serwisu nowych ludzi, ale chyba nie zdaje to egzaminu, skoro tacy ludzie przychodzą tylko po to, by wziąć udział w konkursie, a potem ślad po nich ginie.

23.04.2015 14:35
15
odpowiedz
Placek89
104
GameAddict

Popieram to co mówi Damian1539. I nie chodzi tu konkretnie o losowania, a o konkursy w których może wziąść udział każdy. Konkursy artystyczne są fajne, ale ograniczone do osób, które potrafią rysować, obsługiwać photoshopa, mają jakikolwiek zmysł artystyczny. Tak samo w ostatnim konkursie z Battlefield: Hardline mimo, że pomysł świetny, trzeba posiadać gre i mieć czas by z wami zagrać. Bardzo fajnym pomysłem i realizacją był redakcyjny turniej Injustice dwa lata temu, fajnie się oglądało i każdy mógł wziąść udział. Tak samo w tamtym roku konkurs z typowaniem meczy w mistrzostwach świata. Quiz z HoMM3 też jest przykładem dobrego konkursu.

23.04.2015 14:42
16
odpowiedz
Dzwiedziiu
31
pracownik GOL

GRYOnline.pl

xsas:

Jednym z założeń tego newsa i naszych pytań jest dowiedzenie się, co będzie atrakcyjne dla użytkowników - weteranów. Czego WY chcecie.
Pytanie dodatkowe - czy wyeliminowanie świeżo założonych kont zmotywowałoby Cię do udziału w konkursie, w którym wcześniej nie brałbyś udziału?

23.04.2015 14:48
17
odpowiedz
Moooras
54
Pretorianin

Z niusami na stronie staram się być w miarę an bieżąco. Ale nie zawsze zaglądam, bo zwykle niewiele się to różni od tego co czytam na [ link zabroniony przez regulamin forum ] i [ link zabroniony przez regulamin forum ] , a tam jest tego więcej i ciekawiej. Nie wspominając o tym, że nie zawsze chce mi się wpisywać ten długaśny adres (z końcówką newsroom.asp), bo przeglądarka czasami zapomina adresy. O konkursach zwykle dowiaduję się przez przypadek, jak jakiś jest wyexponowany w bocznym pasku. No i poza tym ciężko się przebić z czymkolwiek (czy trafić w gust jury), jeśli startuje tylu ludzi, a zwycięzca będzie np. 1.

23.04.2015 14:53
18
odpowiedz
xsas
132
SG-1

@Dzwiedziiu
"Pytanie dodatkowe - czy wyeliminowanie świeżo założonych kont zmotywowałoby Cię do udziału w konkursie, w którym wcześniej nie brałbyś udziału?"
To zależy od wielu czynników. Jeśli nie biorę udziału w danym konkursie, to oznacza, że albo nie czuję się na siłach z daną tematyką/zadaniem albo nagroda mnie nie interesuje. Zatem wyeliminowanie świeżo założonych kont niczego w tym aspekcie nie zmieni.
Natomiast mogę zrozumieć irytację innych biorących udział, gdy "świeżak" sprzątnął główną nagrodę i okazuje się, że to był profesjonalista w danej dziedzinie. :)

BTW. nie napisałem jeszcze skąd się dowiaduję o konkursach (bo i takie pytanie padło w wpisie) Zatem głównie z newsroom'u oraz rubryczki "konkursy".

23.04.2015 14:58
19
odpowiedz
Maxs
101
Pretorianin

Najlepsze by były losowania bo nie lubie konkursów kreatywnych - no ale jak nie można no to trudno, nie skorzystam...

23.04.2015 15:07
20
odpowiedz
MaXXii
56
Generał

Krótka piła zrobić konkursy "Kto pierwszy ten lepszy" i tyle. Zazwyczaj w takich konkursach gdzie jest dużo nagród to nie wygra jedna osoba a kilka bo wygrają najszybsi.

A jak takich konkursów będzie więcej to prowadzić listę jak na innych stronach mają archiwa konkursu z zwycięstwami. Po co by to było?? po to aby 2 razy albo i trzy razy nie wygrała jedna i ta sama osoba i dać szansę innym.

Ale jak już kiedyś pisałem ,wasza konstrukcja strony za bardzo nie pozwala prowadzić takiego archiwum, no chyba że osobny temat gdzie ogłaszało by się takowe wyniki w której mogli by pisać tylko i wyłącznie ludzie do tego upoważnieni, owa strona była by taką TABLICĄ INFORMUJĄCĄ o wynikach konkursu i jej zwycięzcach. wtedy takie osoby by zerkały na tą stronę i wiedziały by co robić dalej. To tyczy się też moderatorów strony gdyż ten temat pozwalałby na zweryfikowanie czy dana osoba nie wygrała już wcześniej w innym konkursie.

A jedna osoba która by coś wygrała mogła by wziąć udział w konkursie np: raz na nie wiem jakiś czas np: 3-6 miesiące, bo konkursów co miesiąc nie ma. A przez te pół roku to były by pewnie 2-3 konkursy, i wtedy znowu można brać udział, jak coś wygrasz to znowu 6 miesięcy odpoczynku dać wygrać innym, i potem znowu możesz brać udział.

23.04.2015 15:16
21
odpowiedz
Dzwiedziiu
31
pracownik GOL

GRYOnline.pl

Od długiego czasu organizujemy comiesięczny konkurs "Gra miesiąca", najnowsza odsłona do znalezienia tutaj: https://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=1152

Dodatkowo, użytkownicy VIP mają dostęp do konkursów przygotowanych specjalnie dla nich.

23.04.2015 15:42
22
odpowiedz
Nerio
23
Chorąży

Jak jest taki, w którym trzeba coś namalować to oczywiście. Głównie dlatego, że dostaję przez to więcej motywacji do tworzenia i przede wszystkim dla samej zabawy. Super jest popatrzeć też co inni uczestnicy wykombinują z tego samego tematu. No i nagroda to też oczywiście pewna pokusa.

Co jak co ale udał się Wam bardzo konkurs z Dragon Age. Ten połączony opowiadaniem i ilustracją.

23.04.2015 15:48
23
odpowiedz
kluha666
124
See you space cowboy

Przydałoby się więcej konkursów dla stałych forumowiczów i osób z abonamentem. Patrząc przez pryzmat ostatnich kilku miesięcy w konkursie wygrała bodajże tylko jedna osoba, którą kojarzę z forum. Dlatego moglibyście zorganizować jakiś konkurs, dla osób które napisały ponad 1000 postów i są na forum np. co najmniej 5 lat. Druga kwestia dotyczy nagród. Moim zdaniem zamiast jednej hiper wypasionej nagrody (którą pewnie zwycięzca sprzeda) wolałbym kilka mniejszych nagród, nawet jakieś koszulki czy smycze. Jeśli chodzi o formuły konkursów, to obstawianie meczy Injustice czy meczy Euro/MŚ to chyba najlepsze co mogło się przydarzyć forumowym konkursom. Oby takich więcej. Zwłaszcza, że jest ku temu okazja, nowy Mortal Kombat.

23.04.2015 15:52
24
odpowiedz
zanonimizowany998044
19
Senator

Ja na GOLu przeprowadziłem dwa konkursy i jakoś dużo osób w nich udział wzięło (tak mi się wydaje). A czemu? Bo nie trzeba było czegoś tworzyć, malować czy grać w grę tylko zgadnąć ocenę recenzji na GOL-u.

Ot tak to wyglądało: https://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=13475465

Kolejny ulepszony konkurs zorganizuję wkrótce.

23.04.2015 18:10
25
odpowiedz
zanonimizowany1053590
10
Legionista

Mam podobnie zdanie co @petru9933 omijam konkursy bo i tak nie mam w nich szans większość konkursów jest dla grafików, poetów itp a ktoś kto nie ma zdolności automatycznie odpada ale ten pomysł z teleturniejem jest według mnie bardzo dobry większość osob posiada dostęp do takich gier wiec bez problemu mozna by cos wykombinować.

23.04.2015 19:50
26
odpowiedz
rj
113
Konsul

Tak jak niektórzy przedmówcy, nie biorę udziału w konkursach bo moje artysyczno-plastyczno-pisarskie talenty są, delikatnie mówiąc, wybrakowane. Dlatego wiem że mam marne szanse, same konkursy ogólnie są spoko a nagrody jakie można wygrać robią wrażenie. Zamiast zmieniać, wolałbym dodać raz na jakiś czas konkurs trochę prostszy np. z jakimiś pytaniami odnośnie gier czy coś, tak żeby każdy uczestnik miał równe szanse i wybrać zwycięzcę na zasadzie losowania etc. Wiem że to leniwe podejście, ale wydaje mi się że kiedyś było więcej konkursów "dla mas". Aha, zastanawia mnie jeszcze jakie są kryteria w konkursie Gra Miesiąca. Mamy was niby porwać najlepszym uzasadnieniem dlaczego na daną grę czekamy, ale jak to uzasadnić. Napisać wiersz, wypracowanie, rymowankę? Rozbawić was czy zagiąć argumentami dlaczego warto czekać na daną grę? Jak ustalacie zwycięzcę, jest mnóstwo komentarzy i wiadomo że tekst typu "czekam na XXX bo to fajna gra będzie" ma marne szanse ale w takim razie po czym poznajecie że to TEN komentarz jest zasługuje na wygraną. Poza tym, pozdrawiam redakcję i forumowiczów żeby nie było że tylko narzekam bo nigdy nic nie wygrałem na GOLu ;D

23.04.2015 20:09
27
odpowiedz
Kyriet
39
Pretorianin

Jeśli chciałoby się robić konkursy ukierunkowane na konkretnych utalentowanych w danej kwestii użytkowników, to:
1. albo trzeba być świadomym, że konkurs jest tak na prawdę tworzony dla danej grupy osób (pomimo tego, że każdy może próbować, to nie maja szans)
2. albo robić wiele konkursów w tym samym czasie dla: grafików, poetów, muzyków, programistów, chemików, fizyków, historyków, sportowców itp. Użytkownikami portalu może być każdy: od księdza po pilota lufthansy - pamiętajmy o tym!
Pracę graficzną może wysłać każdy... ale nie oszukujmy się... szanse nie są równe.

Wiadomo, że nigdy nie będzie takiego konkursu, że każdy będzie w tej dziedzinie ogarnięty. Ale trzeba dobierać konkursy tak, aby każdy mógł się z tematyką zaznajomić i wtedy użyć tego, co posiada każdy człowiek: kreatywności lub szczęścia.
Odnosząc się do tego co napisałem powyżej: nikt nie jest w stanie szybko ogarnąć programów graficznych w krótkim czasie albo zdobyć skilla w strzelance.

Kreatywność to jednak tak ciekawie skonstruowane urządzenie, że nie trzeba długo siedzieć nad pracą konkursową (różnie bywa z czasem wolnym u ludzi). Na pomysł można wpaść jadąc autobusem, będąc w pracy itd. Potem już go tylko zrealizować.

Jakie typy prac mam na myśli: otóż żadne poematy, czy prace nad którymi się siedzi godzinami. No i każdy (większa większość) powinna mieć przynajmniej możliwość konkurowania. Wymienione wyżej przypadki pokazują dlaczego niektórzy nie mają szans z innymi (ksiądz vs grafik...). Ale przykładowo: nic nie stoi na przeszkodzie, aby podać swoje własne zakończenie gry. Oceniane nie byłoby poetyczne ubranie tego w słowa, ale kreatywnie skonstruowana (a nie opowiedziana) historia.
Zauważmy, że nie oceniamy języka samego w sobie, tylko kreatywny pomysł.

W opisanej przeze mnie sytuacji wymagamy od użytkownika posiadania konkretnej gry, ale w końcu to jest portal o grach poświęcony. Z resztą jak ktoś powie: "Ale teraz wszyscy musieliby mieć tą samą grę i to nie fair". Wydaje mi się jednak, że zakup gry jest bardziej możliwy niż opanowanie w kilka dni photoshop'a czy adobe premierre i after effects.
Trafienie w grono wszystkich użytkowników nigdy nie będzie możliwe, ale zwiększajmy ich liczbę dając przynajmniej możliwości wszystkim na konkurowanie z innymi.

A, i jeszcze o nagrodach. Ja osobiście uważam za atrakcyjniejsze konkursy z kilkoma fajnymi grami do wygrania, niż walka o jedną kolekcjonerkę. Ale to osobiste przemyślenia.

Pozdrawiam.

23.04.2015 20:14
28
odpowiedz
zanonimizowany23874
136
Legend

W konkursach nie biore udzialu od jakiegos czasu z wiadomych przyczyn :)

Najbardziej bawily mnie konkursy ze znajomosci gier (klasyczne "odgadnij z jakiej gry jest to screen" czy "z jakiej gry ta muzyka"). Kiedys tez wygralem Syndicate (wersja z GOGa bodajze) za wyslanie jako pierwszy maila "jak sie nazywala ostatnia misja w syndicate".

I z mojego punktu widzenia - takie nagrody jak gry z GOGa imo sa wystarczajace. Przynajmniej dla mnie :) Nie musze dostac nowego Assassyna, ale np. na oryginalke (GOGową) Master of Magic chetnie bym sie rzucil :)

Konkurs modelarski byl fajny, cosplaye pewnie tez ALE wymagaja DUZO umiejetnosci znacznie ograniczajac liczbe bioracych w nim udzial.

23.04.2015 20:28
29
odpowiedz
HETRIX22
133
PLEBS

Też mi problem ominąć te prawne dyrdymały. Nie można robić losowania bo nie macie na to pozwolenia? To co powiecie na konkurs:
Odpowiedz na jedno pytanie: bla blabalbala?
Odpowiedzi proszę przesłać na email:blablabl o godzinie 19, ten którego email przyjdzie pierwszy na skrzynkę wygrywa. No i proszę... mamy prawdziwie losowo-nielosowy konkurs.

23.04.2015 21:21
30
odpowiedz
Garret Rendellson
87
Legend

Z wielką chęcią ujrzałbym jakiś konkurs filmowy, ostatni taki byl chyba z okazji premiery Alana Wake. Naprawdę wiele fajnych prac nadeszło.

23.04.2015 23:17
31
odpowiedz
zanonimizowany812014
30
Konsul

Nie biorę udziału w konkursach ponieważ, co lepsze nagrody są przeznaczone tylko dla ludzi z "plastyka" lub ostatecznie dla tych którzy od dawna pisują wiersze czy inne powieści. Nie ma konkursów z solidnymi nagrodami dla prawdziwych graczy a tylko wąskiego grona danych artystów w dziedzinie nie związanej z czynnym graniem.

23.04.2015 23:36
32
odpowiedz
zanonimizowany537708
1
Pretorianin

Największą plagą są Juniorzy zakładający konta tylko dla konkursu, by później słuch o nich mógł zaginąć. Większość nowych to pewnie nigdy na portalu nie była, a dostała cynk, ze jest konkurs, jeszcze inni mają multikonta, by w takich konkursach zwiększyć szansę na wygraną. Wątpię, by ktoś z wieloletnim stażem był aż tak pazerny, by tworzyć nowe konto. Dlatego też konkursy powinny być od konkretnego stażu na forum(przynajmniej te, gdzie nagroda jest na prawdę cenna) i dla użytkowników portalu. Ktoś kto zakłada konto tylko dla jednego wydarzenia nie jest użytkownikiem. Później wchodzę sobie na temat konkursowy, gdzie 50 zgłoszeń to juniorzy, a 20 osób to osoby, które biorą czynny udział w życiu tego portalu. Szczytem jest, kiedy taki junior jeszcze wygrywa.

23.04.2015 23:41
33
odpowiedz
hopkins
156
Zaczarowany

Raz wzialem udzial i wygralem breloczek z gry Fuel, bo trzeba bylo tylko napisac w komentarzu do czego wykorzystaloby sie miniony z Overlorda :)

Temat juniorow juz zostal poruszony. Wiem, ze konkursy przyciagaja nowych uzytkownikow, ale nie tedy droga. Ci ludzie najczesciej wchodza tutaj tylko po to, zeby zgarnac nagrode i znikaja :)

24.04.2015 05:51
34
odpowiedz
Nikow1987
67
Pretorianin

Dopoki nie musze malowac, to biorę udział.

24.04.2015 06:22
35
odpowiedz
Bart2233
132
Peaceblaster

Jak dla mnie brakuje konkursów dla stałych użytkowników portalu. Pamiętam jak wszyscy się cieszyli że włodzix wyrwał z bratem laptopa =)

Większość konkursów jest tak jak wspomnieli inni, głównie dla osób z umiejętnościami graficzno-plastycznymi bądź fali juniorów pojawiających się w tych łatwiejszych. (Pamiętacie panią juniorkę co zgarnęła PC dla gracza i próbowała miesiącami opchnąć na Allegro? smutne...)

Proponowałbym więc jakieś zadania związane z grami będące w możliwości rozwiązania dla każdego użytkownika forum z ograniczeniem na jakże przydatne na tym portalu poziomy (nie musi to być nie wiadomo jaki poziom, myślę że 20 to dość rozsądny entry lvl).

24.04.2015 11:40
36
odpowiedz
zanonimizowany970791
47
Generał

Większość konkursów jest dla osób z jakimiś zdolnościami. Aktualnie są dwa konkursy, gdzie liczą się jakieś tam umiejętności, w które nie każdy człowiek jest obdarowany.

Można byłoby zrobić konkursy, typu: kilka pytań z abc, a na końcu pytanie otwarte, na które trzeba jak najlepiej odpowiedzieć.
Konkursy z wymyślaniem haseł reklamowych są bardzo fajne moim zdaniem.
Moglibyście też ustalić, że mało aktywni użytkownicy (1-10 level na forum) nie mogą brać udziału w konkursach.

24.04.2015 15:58
37
odpowiedz
deckard6
42
Chorąży

W konkursach biorę udział od czasu do czasu i dotychczasowa ich forma bardzo do mnie przemawia - fajnie, że trzeba coś zrobić i nagrodę niejako zdobyć, tym większa satysfakcja z wygranej. Z samego portalu Gry-Online korzystam od dawien dawna, choć aktywnym forumowiczem w pełnym znaczeniu tego słowa nie jestem i nie widzę też z tego powodu problemów. Nawiązując do nagród - jako stary, aktywny gracz najlepszą nagrodą dla mnie zawsze była, jest i będzie zwyczajnie kolejna dobra gra, więc ta forma nagrody również jest dla mnie wystarczającą motywacją, aby w konkursie udział wziąć. Nie zamierzam zgarniać nagród, żeby na nich zarabiać, a faktycznie grać w tak wspaniałe tytuły, jakie są tu oferowane. O samych konkursach dowiaduję się z baneru na stronie głównej i fajnie by było, gdyby był czasem bardziej widoczny. Pozdrawiam!

26.04.2015 14:48
38
odpowiedz
kotlecik22
2
Junior

Czy biorę udział w konkursach?
Tak biorę ale jeszcze nic nie wygrałem, ale może poszczęści mi się i wreszcie coś wygram.
Jak chodzi skąd się dowiaduje o konkursach: jak wejdę na gry-online w konkursy to wezmę udział, a jak nie to nie

26.04.2015 16:14
39
odpowiedz
mik18
73
Generał

A może Liga Mistrzów i Liga Europy obstawianie wyników tak ja mistrzostwa świata i mistrzostwa Europy?

26.04.2015 16:23
40
odpowiedz
Mr.B-F
107
Generał

Konkursy są świetne. Zdecydowanie najlepszy dotychczas z herosowym quizem, oby wiecej takich!:D Moze tez jakies montowania video z gier by sie przydaly. W koncu tyle tu youtuberow. Glosuje tez za zatrudnieniem kolejnej osoby z dobra gadka i pomyslami, takiej jak hed czy wonziu :)

27.04.2015 11:19
41
odpowiedz
Petterly
6
Legionista

Cóż... widzę że mamy mały atak na juniorków, więc się nieco wypowiem i częściowo nas usprawiedliwię. Tak -> zarejestrowałem się dla konkursów, Tak -> nie wypowiadam się na forum i z tego powodu większość z was chciałaby mi i osobom podobnym do mnie zablokować dostęp do konkursów! Siedzę na Golu od... XXX czasu, codziennie czytam artykuły, recenzje i newsy, czuję się takim samym użytkownikiem jak wy. Blokowanie takich kont jedynie zaniży jakość i zmniejszy ilość prac. Już lepszą wersją jest konkurs specjalnie zaprojektowany dla stałych użytkowników.

08.05.2015 10:40
42
odpowiedz
yans20
22
Legionista

Jak robicie konkurs to przemyślcie jego formę przed jego uruchomieniem, aby potem nie było errat w komentarzach wyjaśniających co autor ma na myśli, bo jest to irytujące gdy po kilku godzinach spędzonych przy tworzeniu pracy konkursowej można ją wyrzucić do kosza i dobrą zabawę zastępuje jakieś negatywne uczucie. Najlepszy przykład to trwający konkurs MSI i wykorzystanie materiałów z sieci z gry GTA V, bzdura kompletna, bo prace, które teoretycznie nie mogą brać udziału, biorą udział, zastanówcie się co robicie. Jesteście już weteranami, taka chaotyczna organizacja nie powinna mieć miejsca.

16.05.2015 13:37
43
odpowiedz
animan17
12
Legionista

Osobiście poproszę więcej konkursów, w których trzeba zrobić jakąś grafikę, człowiek nabiera motywacji i chęci do działania, siada przed laptopem (w moim przypadku) i robi grafikę, stara się, poświęca cały wolny czas żeby się wyrobić w terminie i na końcu jest dumny z tego co zrobił :). Po czym następuje stresujące czekanie na wyniki :D

Wiadomość Konkursy na gry-online.pl - wyraź swoją opinię