Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

gameplay.pl Poniżej oczekiwań, powyżej obaw – recenzja gry Pillars of Eternity

10.04.2015 14:32
1
aszron
49
Centurion

Ciekawa recenzja. Dla mnie jedną z większych wad był zbyt chaotyczny system walki i przeciętny rozwój postaci. Grę ukończyłem na "hard" i nie była ona też zbyt wielkim wyzwaniem (pomijając pojedyncze walki). Fabularnie bardzo OK. Soundtrack uważam za przyzwoity.
I zgadzam się, że twierdza to jedna wielka porażka.
Gra według mnie to solidne 8-/10 :)

11.04.2015 08:22
2
odpowiedz
Sir Xan
88
Legend

Fakt, że twierdza mogłoby być lepiej i ciekawszy. Ale mówi się trudno. W końcu twierdza to tylko dodatkowy cel, a nie podstawowy element w projekcie z założenie pomysłu Obsidian od początku kampania w Kickstarter. Ale może przyszły dodatek to się zmieni, dlatego nie zapominajcie zgłosić wasze krytyki do Obsidian, dopóki jeszcze macie szanse, o ile wspieraliście w Kickstarter.

11.04.2015 21:04
3
odpowiedz
FanBoyFrytek
15
Konsul

Zgadzam się z oceną eksperta :) I z tym co napisał tak w 80%

12.04.2015 11:04
4
odpowiedz
James_007
151
Septimus

75h?!
Nawet tej gry nie ruszam w tej chwili w takim wypadku...
Dragon Age pochlonal juz 70h mojego zycia w ciagu sotatnich 2. miesiecy :(

12.04.2015 22:50
😊
5
odpowiedz
Flyby
170
Outsider

Ja, niestety, aby przejść dwie trzecie gry (jestem na początku III Aktu) zużyłem znacznie więcej godzin niż 75 ;)
Jednak, jestem klasycznym już "marudą" i jeszcze zanim naprawdę zacznę grać, poświęcam sporo czasu na "przymiarki" (jeżeli gra tego wymaga a PoE do takich gier należy ;))
Dotychczasowe moje spostrzeżenia, mniej więcej, pokrywają się z recenzją..zwłaszcza jak chodzi o t.zw. Twierdzę ;) Zresztą już ją ulepszyłem jak tylko można było i zostało tylko parę poziomów Ścieżek..
Podobne rozczarowania jak chodzi o Twierdzę, spotkały mnie także w DAI - w wypadku DAI zresztą nijak nie można tego tłumaczyć, n.p. brakami w budżecie ;)
Od siebie mogę dodać uwagi o fabule. Wiadomo że to ona właśnie daje wszelakim questom nośność czyli inspiruje je na rozmaite sposoby. I jakoś tak się stało że fabuła, pewnie ze względu na swoją "gęstość", nadmierną rozbudowę tła (historii ras i.t.p.) choć znakomicie przysłużyła się wszelakim wątkom pobocznym, to gorzej wypadła w wątku wiodącym. Ten wątek mimo porządnych zwrotów akcji, dla mnie pod koniec II Aktu, wziął i "uwiądł" ;) W dodatku zdążyłem się już o swoim przeciwniku dowiedzieć tyle, że jego ostateczne dorwanie i poznanie w Akcie III straciło sporo na atrakcyjności ;) Patrzę sobie na mapę i już wiem że tak w ogóle to świat gry (znowu z zastrzeżeniem - jak dla mnie) jest malutki i podobnie było z lokacjami ;) Jedynym wyjątkiem są tutaj Ścieżki i tak, jak ktoś słusznie napisał, w kilku miejscach "dorabiane" ;)) Tego "dorabiania" poziomów (niemal "na siłę"), nie brakuje zresztą i w innych lokacjach..
Na razie tyle bo przecież gry nie skończyłem i w III Akcie mogą mnie czekać "kosmiczne" niespodzianki (jak to w finale ;)) Specjalnie nie czytałem końcowej solucji aby nie popsuć sobie uciechy ;)

..a, na wszelki wypadek nadmienię, że według statystyk gry, jestem graczem najbardziej "ucciwym" i "zycliwym" - więc wszystkie moje uwagi należy uznać za ..hmm, powiedzmy, za "dobrotliwe" ;))

14.04.2015 16:36
6
odpowiedz
pg2
36
Chorąży

Mnie osobiście gra się bardzo podobała. Twierdza oczywiście to lipa, bardziej uciążliwa niż klimatyczna. W POE zabrakło jednego; a mianowicie rozmachu. Całe miasto wielkości jednej dzielnicy Baldura 2 to porażka. Sparafrazuje słowa Heda odnośnie Wastelands "Najlepszy Baldur na jakiego stać Kickstartera"

30.04.2015 00:25
7
odpowiedz
Vamike
50
Konsul

Gram w to już cały miesiąc na ,,próbie żelaza".....drugie podejście i strach gdziekolwiek wejść żeby drużyny czasem nie zaciupali ....Gra genialna:)

10.05.2015 18:11
8
odpowiedz
zanonimizowany812566
62
Generał

Pillars of Eternity to najlepszy klasyczny RPG od czasu Baldura II. Niesamowity klimat, rozgrywka, fabuła, dialogi. Dla mnie jak na razie to gra roku, ale konkurencja nie śpi: Wiedźmin 3, Batman Arkham Knight, Metal Gear Solid V. P.S. Na uwagę jeszcze zasługuje Bloodborne- równie niesamowita gra. 9/10

gameplay.pl Poniżej oczekiwań, powyżej obaw – recenzja gry Pillars of Eternity