Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

gameplay.pl Armikrog. Zapowiedź następcy kultowego Neverhood

19.03.2015 23:04
😃
1
zanonimizowany307509
99
Legend

The Neverhood to świetna i nieoceniona gra. Cieszę się, że miałem okazję to zagrać w dzieciństwie. :D Zasługuje na miano "nieśmiertelne klasyki". :) Świat Neverhood jest fascynujący. Niektóre filmiki jak scena z drzwi są epickie i nie raz się uśmiałem. XD

Nie mogę się doczekać na Armikrog.

Cytat: "Obecnie spory problem stanowi rozdzielczość i zgodność z najnowszymi systemami operacyjnymi, ale to nadal grywalna i całkiem nienajgorsza wizualnie gra." -> Na szczęście można uruchomić Neverhood na Windows 7/8.1 za pomocą emulatora ScummVM. :) Całe szczęście, bo byłoby szkoda, gdyby taka wspaniała gra zostanie kompletnie zapomniany.

20.03.2015 06:53
Goozys[DEA]
2
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

Po cichutku licze na to, ze The Neverhood bedzie bonusem za Pre-Order Armikrog. Byloby cudownie...

20.03.2015 11:27
Matekso
3
odpowiedz
Matekso
96
Generał

Xan..nie chwal przed zachodem, jest grą wybitną ale to gra przygodowa nadal wszystko fajnie ale kto gra w przygodówki. To mało popularny gatunek bo mało jest kumatych Facetów graczy, dlatego panie zawsze biorą na recenzję gry p&c. Na gry online tak jest, na cd action też. Grało się fajnie a zagadki takie, że często utknąłem i poradnik był potrzebny np. Myszą do sera czy kolorowe menzurki ogólnie gra była trudna a na początku była z instrumentem, katastrofa. Obawy mam, że Armikrog będzie taki sam i nie będzie napisów pl.

20.03.2015 12:01
Saed
4
odpowiedz
Saed
139
Konsul

@Sir Xan
Neverhood na ScummVM? Dzięki za info. W życiu bym na to nie wpadł. Trochę mi wyleciała z pamięci ta gra, ale kojarzę, że kiedyś byłem nią zachwycony - genialny pomysł z ręcznie stworzonym, plastelinowym światem.

@Matekso
W przygodówki grają... fani przygodówek :) których - jakby nie patrzeć - trochę ocalało, a i nowi czasem doznają objawienia. Dzisiaj trudność przygodówek się trochę zatarła, bo trudno się oprzeć pokusie poszukania pomocy na necie w przypadku zacięcia. Kiedyś trzeba było kombinować samemu, dzisiaj w kilka dni po wyjściu gry mamy już pierwsze opisy przejścia.

20.03.2015 12:07
Aen
5
odpowiedz
Aen
197
Anesthetize

Dopiero teraz zwróciłem na to uwagę - Czy potwór goniący Klaymana na filmiku to nie te same maszkary co w "Howard The Duck"? W sumie i tu i tu Spielberg...

20.03.2015 13:23
Zarek00
6
odpowiedz
Zarek00
86
Dziad Borowy

"To wciąż przygodówka typu point-and-click przepełniona humorem i szeregiem łamigłówek oraz wszelkich zagadek logicznych. Te nie będą jednak tak przesadnie trudne i angażujące jak w pierwotnym Neverhoodzie, a dostosowane do współcześnie akceptowalnych norm.". Czemu mam pokutować przez to, że na świecie jest tylu idiotów? Ręce opadają...

20.03.2015 17:57
Matekso
7
odpowiedz
Matekso
96
Generał

Zarek nie twierdzę, że współczesne gry p&c są upraszczane do dzisiejszych standardow. Lubie jak są trudne i zmuszają do główkowania ,Armikrog powinien trzymać poziom z neverh. ale jak gram w gry przygodowe lata to czasem są potknięcia producentów. Uważam że takie zagadki powinny wynikać ze świata gry i podane być info z logiczny mi h ukladanekami. łapłem się kiedys na lokalizacji polskiej gdzie rozwiązanie zagadki było nie możliwe bez poradnika w wersji english.

20.03.2015 18:35
8
odpowiedz
zanonimizowany307509
99
Legend

@Matekso -> Cytat: "Grało się fajnie a zagadki takie, że często utknąłem i poradnik był potrzebny np. Myszą do sera czy kolorowe menzurki ogólnie gra była trudna a na początku była z instrumentem, katastrofa." -> Ze mną też nie było łatwo, ale przeszedłem Neverhood bez poradniku. Zagadka z instrumentem była najtrudniejsza wyzwanie dla kogoś jak ja, ale byłem cierpliwy i udało mi się rozwiązać. Ogarnęło mi ogromna satysfakcja. :) Dlatego mam nadzieję, że zagadki w Armikrog nie będą aż tak łatwe, dopóki będą logiczne.

Cytat: "nie będzie napisów pl" -> Przecież Neverhood da się zrozumieć fabuły bez napisy w przeciwieństwo do Blade Runner.

@Zarek00 -> [9] Cytat: "były według mnie logiczne i satysfakcjonujące" -> Dokładnie. :)

20.03.2015 20:21
Zarek00
9
odpowiedz
Zarek00
86
Dziad Borowy

Matekso, ja odnosiłem się do tych obecnych trendów a nie do twojego wpisu. Niektóre z zagadek Neverhood zajęły mi sporo czasu ale były według mnie logiczne i satysfakcjonujące. Wolałbym, żeby utrzymali ten poziom zamiast "dostosowywać się do współcześnie akceptowalnych norm".

gameplay.pl Armikrog. Zapowiedź następcy kultowego Neverhood