Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

gameplay.pl House of Cards Sezon 2 - Serial perfekcyjny

06.03.2014 12:45
1
krzychu2k7
39
Konsul

Spoiler w widocznym z głównej obrazku :3

06.03.2014 12:59
2
odpowiedz
pisz
127
nihilista

Powtórzę wypowiedź z wątku serialowego, ale w House of Cards S02xE01 popsuli przebiegłość i prawdopodobieństwo serialu.

spoiler start

FU to kawał bezwzględnego i nikczemnego sukinsyna, który nie cofnie się przed niczym - ale stoi za nim pragmatyzm, zimna kalkulacja i inteligencja. Co innego zabić czyimiś rękami (w dodatku gdy było łatwo upozorować samobójstwo i wszystko było zaplanowane), a co innego samemu zabić dziennikarkę na stacji metra gdzie są kamery i może się przytrafić sto różnych rzeczy (poza tym wcale mogła nie wykasować wiadomości, mogły być kopie - a z telefonu można to odzyskać). Idiotyzm i bezsens - będzie teraz sam wykańczał wszystkich wrogów jak Dexter?

spoiler stop

06.03.2014 13:57
DARKI
😊
3
odpowiedz
DARKI
135
Lodzermensch

Serial jest świetny pod każdym względem, jednak z biegiem czasu zaczęło mnie drażnić to z jaką łatwością nasz "bohater" radzi sobie z wszelkimi przeciwnościami losu a to za bardzo wiarygodne nie jest, szczególnie, że to jest z założenia ambitna produkcja w odróżnieniu od większości tytułów powstających w USA.
Po obejrzeniu obu sezonów Frank Underwood to dla mnie taki "Rambo" świata polityki, postać grana przez Stallone gromiła wrogów za pomocą karabiua a ta przez Kevina Spacey'a wykorzystuje do tego wyszukane intrygi;)
To w sumie jedyny minus "House of Cards" który mnie razi, chociaż mógłbym się jeszcze czepić urwanych wątków jak np ten z końcówki 11 odcinka drugiego sezonu;)

06.03.2014 14:59
Joorg
4
odpowiedz
Joorg
21
Chorąży

@krzychu2k7
Nie nazwałbym grafiki promocyjnej spojlerem. :3

@pisz
Może takie rozwiązanie było ekstremalne, ale osobiście lubię takie zabiegi. Zwalają z fotela, a osobiście od seriali nie oczekuję kompletnego realizmu. :)

@DARKI
Jak wyżej, już dawno wybaczyłem tego typu produkcjom odejścia od realizmu. A nie wiem czy serial był by tak zabawny gdyby główny bohater miał ciągle pod górkę :)

06.03.2014 17:48
Jesper
5
odpowiedz
Jesper
34
Chorąży

tvgry.plRedakcja

@pisz Ja mam podobne odczucia, chociaż w sumie nie są związane z autentycznością, tylko z kreacją bohatera.

spoiler start

W pierwszym sezonie byłem wystarczająco zaskoczony tym, że FU pozbył się R - zaskoczony w tym sensie, że to dość odważny zabieg ze strony twórców. Mimo tego, że główny bohater jest oczywiście przebiegłym sukinsynem, to dało się z nim sympatyzować. Ma jakąś swoją ludzką stronę i raczej nikogo nie krzywdził, a już na pewno nie w bezpośredni sposób. To wszystko oczywiście zostało zachwiane przez wspomniany przeze mnie epizod, a w drugim sezonie twórcy poszli już na całego i przez to na głównego bohatera zacząłem trochę krzywo patrzeć.

To jest oczywiście kwestia jakiegoś zdystansowania się do postaci i powoli się do tego przyzwyczajam, ale trochę mi szkoda, że w ogóle muszę to robić. :P Polubiłem drania, a teraz lubię go nieco mniej.

spoiler stop

07.03.2014 02:45
Lothers
6
odpowiedz
Lothers
154
Senator

Druga seria niestety słabsza, pod wieloma względami.

gameplay.pl House of Cards Sezon 2 - Serial perfekcyjny