Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

gameplay.pl O sutkach, których nie ma. Absurd deseksualizacji

24.11.2013 13:31
Matekso
1
Matekso
96
Generał

- Widocznie nikt nie skupia uwagi na męskich sutkach i kto by tam sobie nimi głowę zawracał. Wstęp za długi, a wyoślone jest, że będzie krótko( sorry przeleciałem pobieżnie początek, żeby dobrnąć do tego, o czym jest tytuł. Obejrzałem kilka prac rysunkowych bohaterów z gier na deviant Art, przedstawiające męskie torsy, klaty czy jak to zwał i mam wniosek iż męskie sutki podkreślają seksualność, powiem więcej, faceci wyglądają z tymi sutkami jak metroseksualni, których widok może spodobać się homoseksualnym facetom; (gracze to faceci więc innego sutka niż swój nie będą oglądać, bo to pedalskie). Trochę inny pkt widzenia. Natomiast w części kobiecej, piersi nie mają takiej cenzury i bardziej się je eksponuje w grach, bez jakichś obaw, czy lęku. Kobieta jest OK, facet jest Be. Od dobrych paru lat zauważam, że producenci w grach, filmach, boją się pokazywać męskie części ciała jak właśnie sutki, genitalia, pupę i też mnie to intryguje dlaczego?( Boją się wyśmiania, negatywnych komentarzy, czy może religia zabrania)???z tego co widziałem Geralt nie miał problemów z sutkami w scenach z Triss

24.11.2013 20:36
sekret_mnicha
2
odpowiedz
sekret_mnicha
205
fsm

GRYOnline.plTeam

Po pierwsze - sutków, nie sutek. Nie ma tych sutków. Popraw, please.

A tak poza tym - straszliwą głupotą jest cenzurowanie cielesności/seksualności przy jednoczesnym przyzwoleniu na brutalność i latające głowy.

24.11.2013 20:50
Bezi2598
3
odpowiedz
Bezi2598
97
Legend

Czyli nawet męskich cycków nie pokazują. No ładnie.

24.11.2013 21:14
Mastyl
4
odpowiedz
Mastyl
161
Za godzinę pod Jubilatem

Zapewne sutek, nieważne czy męski czy żeński, jest elementem kategoryzującym grę jako pornol w myśl ratingu ESRB albo PEGI.

24.11.2013 21:32
U.V. Impaler
5
odpowiedz
U.V. Impaler
185
Hurt me plenty

GRYOnline.plRedaktor naczelny

W sumie to nawet sobie nie zdawałem sprawy, że taki problem istnieje. Uśmiechnąłem się widząc screenshot z Assassin's Creed IV - grając, kompletnie nie zwraca się na takie rzeczy uwagi.

24.11.2013 22:02
Soulcatcher
6
odpowiedz
Soulcatcher
225
ESO

Dzieciom żadna "seksualizacja" nie jest potrzebna przed wiekiem gdy same do tego dorastają, a już z pewnością nie w postaci pokracznych scen seksualnych w grach. Jakiekolwiek elementy "sexu" w grach irytują mnie nieziemsko. Te śmieszne sceny w Dragon Age, jak zrobione przez 10 latka.

Jest specjalna kategoria gier przeznaczonych dla ludzi dorosłych w których można realizować swoje seksualne pasje. Ja jestem przeciwny nasycaniu seksem "normalnych gier". Wiadomo że nie pokażą tego po ludzku, zawsze będzie to śmieszne i wykrzywione. Więc jestem za tym aby nie było nagości w grach dla dzieci wcale.
Powinny być przygotowywane specjalne wersje "erotyczne" dla tych którym metalowy miecz do walki nie wystarcza.

"boją się pokazywać męskie części ciała jak właśnie sutki, genitalia, pupę i też mnie to intryguje dlaczego?"

Naprawdę nie wiesz dlaczego nie pokazuje się w mediach genitaliów?

24.11.2013 22:13
7
odpowiedz
ww1990ww
76
Konsul

Cóż problem istnieje lecz czy zostanie rozwiązany. Raczej nie w przeciągu tej generacji. Tak pomiędzy Bugiem a Prawdą to nie kojarzę ani jednej scenki z gier gdzie scena intymna była by zrobiona ze smakiem.

25.11.2013 23:29
marszym
8
odpowiedz
marszym
97
Let The Sky Fall

Soul: Czy wspomniany przez Ciebie Dragon Age jest grą dla dzieci? Nie sądzę... Krew, posoka, paskudne Pomioty, dylematy moralne... jeśli gra jest lub stara się być "dorosła" to czemu ma w niej nie być seksualności? Oczywiście o ile pełni rolę jedynie subtelnego dodatku i ma jakieś uzasadnienie w fabule. Przyznaję, że taki Zevran, który do seksu sprowadzał każdą rozmową jest lekką przesadą.
Podsumowując, skoro gra jest nie dla dzieci, to czemu ma w niej nie być elementów nie dla dzieci?

26.11.2013 00:32
😱
9
odpowiedz
YourEnemy
24
Chorąży

Hmm, nikt na to nie skupia uwagi? A może jednak. Na oko, 50% populacji to płeć żeńska. Czyli jest duża szansa, że "kobiałka" także zagra w jakąś grę. Pewnie zwracają na to uwagę także ludzie, którzy mieli piątki i szóstki z biologii i nie wstydzą się tego, że te piątki mieli. I tak jak wspomniał kolega przede mną. Jak gra jest dla gracza +18 to niech wszystkie składowe tej gry będą dla gracza +18. Bez cyrku...

Ale wiemy o co chodzi. Chodzi o pieniądze. Twórcy gier - zrobimy tak aby był znaczek +18, a jednak przyzwalamy aby grali w to młodsi bo korzystamy z cenzury, przynajmniej w mediach się za bardzo nie dopie...... przyczepią.

spoiler start

[sarkazm]W dzisiejszych czasach prawdziwy mężczyzna kąpie się w gatkach. Tylko metroseksualni i homosie potrafią umyć się dokładnie. Kurcze, ja, ja potrafię się poprawnie umyć. A ewentualny widok męskiego gołego tyłka, czy to w saunie czy to przy prysznicach na basenie, mnie po prostu nie rusza. Cholera, kim ja jestem? Do której szufladki przynależę? I don't want to live on this planet anymore.[/sarkazm]

spoiler stop

26.11.2013 00:35
Majkel Dżordan
😜
10
odpowiedz
Majkel Dżordan
19
Generał

Proponuję nowy znaczek PEGI "Zawiera sutki".

26.11.2013 11:56
Harry M
11
odpowiedz
Harry M
138
Master czaszka

W AC Blag Flag Edward nie miał sutków, ale

spoiler start

Desmond Miles na filmiku z zhackowanego komputera - miał

spoiler stop

gameplay.pl O sutkach, których nie ma. Absurd deseksualizacji