Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

gameplay.pl Jak prowadzone są działy HR w grach?

09.11.2013 20:39
Raiden
1
Raiden
117
Generał

Wszystko się zgadza. Miałem bardzo podobne doświadczenia, również w L2. Oprócz tego inne aspekty zarządzania takie jak np. fuzje klanów, warunki przynależności do ally ( podział dropa z epików, olimpiady, obstawianie bosów), czy nawet tymczasowe sojusze z" wrogami" i wszystkie warunki, które się trzeba było negocjować. L2 pod tym względem to temat "rzeka" :), a przynajmniej stare L2, bo teraz to chyba już inna gra ( na postać nie logowałem się od 2008)

09.11.2013 21:02
ProTyp
😁
2
odpowiedz
ProTyp
144
random

Ciesze się, że z takimi "poważnymi" gildiami/klanami nie miałem nic wspólnego.

09.11.2013 21:06
3
odpowiedz
minus jeden
0
Konsul

jak powyżej.
Grałem łącznie w kilkanaście mmorpg i nigdy nie pisałem "CV" czy nie byłem odpytywany na Teamspeaku w czasie rekrutacji do gildii. Ktoś zapomniał że gry mmorpg to tylko źródło rozrywki, zabawa i traktuje je zbyt poważnie. Takich smutasów omijam. W realu też :)

09.11.2013 21:18
😁
4
odpowiedz
zanonimizowany23874
136
Legend

Rekrutacja do klanu, czy to World of Warcraft, Lineage2 czy innych MMO, wygląda zawsze tak samo. Najpierw CV (z reguły podanie na forum - dane, informacje o doświadczeniu "zawodowym"), następnie jeśli komuś zależy, to przechodzi wstępną rozmowę na TeamSpeaku czy innym programie do komunikacji głosowej. Kiedy grałem jeszcze w Guild Wars 2, musiałem się do takiej rozmowy przygotować (sic!) czytając materiały gildijne - byłem z nich nawet odpytywany.

Ahahahahahhahaha..... HAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAH

Ze co? Wiesz jak wygladala moja "rekrutacja" do jakiegokolwiek klanu w jakimkolwiek MMO/grze online? "Ej ty, jestes calkiem dobry w tym co robisz - chcesz dolaczyc do nas?". I tyle. Jesli dodatkowo szedl tekst "zarejestruj sie, wyslij CV, pogadamy" to kolesiowi co najwyzej moglem powiedziec bajeczke o wężu :)

To co napisales to sie chyba dotyczy polaczko-klanów, w ktorych najwazniejsze jest ustalenie kto jest szefem, wice szefem, szkarbnikiem, marszalkiem, generalem, admiralem, sprzataczem etc. A pozniej tych 2 kolesi co wymyslilo te pozycje stwierdza, ze brak im jeszcze z 30 klanowiczy do obsadzenia "posad".

tl;dr
nope

Wnioski? Przede wszystkim społeczność MMO, chcąc nie chcąc, jest bardzo zbliżona do tego, jak działa społeczeństwo w świecie realnym. Wierzę, że osoba, która ogarnia największe klany w danej grze na wybranym serwerze z powodzeniem może zostać liderem w świecie realnym bądź mieć bezpośredni wpływ na rozwój biznesu w dziedzinie, na której zna się najlepiej - marketing, HR czy PR.

Wniosek jest jeden: jesli kiedykolwiek zatrudniajac delikwenta wspomni on o grach MMO - zapytajcie czy musial tez wysylac CV. Jesli tak to prawdpodobnie wszystko osiagnal dzieki wlazeniu w dupe i tak bedzie w RL. Jesli ma sie odpowiednie umiejetnosci to nie trzeba sciemniac :)

09.11.2013 21:27
siwy346
5
odpowiedz
siwy346
105
addicted to music

Matko... :O To się porobiło, żeby do grania w gry CV pisać? :P

gameplay.pl Jak prowadzone są działy HR w grach?