Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

gameplay.pl Growe Jądro Ciemności. Wrażenia ze Spec Ops The Line

21.10.2013 21:15
myrmekochoria
1
myrmekochoria
45
Konsul

Dzięki za link i dobre słowo MaKaB. Cieszę się, że kogokolwiek można do czegoś zainspirować. Rozmawialiśmy już wcześniej i niezłe oko do dwóch fontann masz. Jak dla mnie gameplay nie był wcale zły tj. nie wyróżniał się w żaden sposób. Jedyna rzecz, która byłą nieco irytująca to sprint, był nieco "sztywnawy", a czasem trzeba uciekać przed ostrzałem szybko. Nie będę pisał nic więcej, bo chyba dla siebie temat wyczerpałem, ale gra naprawdę obowiązkowa i wyróżniającą się perła we współczesnym rynku gier.

21.10.2013 21:36
Matt
👍
2
odpowiedz
Matt
226
I Am The Night

Podbije każdy tekst propagujący Spec Ops, bo gra po prostu na to zasługuje.

21.10.2013 22:00
3
odpowiedz
zanonimizowany166638
152
Legend

Po przejściu gry, robiłem co mogłem, żeby rozpropagować ją wśród znajomych. Sukcesów na tym polu nie odniosłem wiele, ale jeśli choć jedna osoba dzięki temu w nią zagrała, to było warto.

O treści merytorycznej nie ma co pisać, bo musiałbym tylko powtarzać to, co napisali inni. Warto zwrócić szczególnie uwagę na fakt, że nawet z wyraźnych wad udało się jakimś sposobem zrobić zalety - produkcja specjalnie używa typowo nierealistycznej, nieco sztywnej, "growej" mechaniki, żeby przypominać graczowi, że jest... no... grą... Tylko po to, by za chwilę zdzielić go w ryj i wygarnąć, że to wszystko jego wina, bo przecież mógł po prostu odejść od komputera / konsoli.

Dołączam też do osób zdziwionych narzekaniem na mechanikę. Tak jak wspomniałem, miejscami była nieco sztywna. Dokładnie tak samo, jak w wielu innych grach TPP, gdzie jakoś to recenzentom nie przeszkadza.

jeśli znacie coś podobnego, zwłaszcza wśród shooterów, to serdecznie proszę o wpisanie w komentarzach
Wśród shooterów niczego sobie nie przypominam. A tak, to standardowo - Silent Hill 2, Planescape: Torment, seria Legacy of Kain. Od jakiegoś czasu też The Walking Dead i Alpha Protocol. Oczywiście żadna z tych gier nie jest dokładnie tym, czym The Line, ale każda wyróżnia się ze względu na fabułę i zaangażowanie gracza w powstawanie historii.

21.10.2013 22:39
Devilyn
4
odpowiedz
Devilyn
183
Organised Chaos

Mi się wydaje że gra cierpi na przypadłość niejednego dobrego utworu literackiego. A mianowicie jak wiele tych utworów w dniu premiery były mieszane z błotem, to po jakimś czasie (dniach, miesiącach, latach?) zaczynały zbierać coraz większe uznanie krytyków.

Jest to wg mnie spowodowane faktem że większość ludzi oczekiwała kiczowatego filmu akcji ala "Kol of djuty" z masą wyreżyserowanych scen ucieczek, wybuchów i akcji w ostatniej sekundzie. Dostaliśmy za to niedoskonałą grę technicznie, a wg mnie doskonałą grę merytorycznie. A że większość graczy i krytyków spodziewała się czegoś innego, to coż - gra zebrała baty.

21.10.2013 23:18
MaKaB
5
odpowiedz
MaKaB
35
Centurion

@Mephistopheles
Słusznie, taką perłę trzeba promować :). O "The Walking Dead" i "Alpha Protocol" już napisałem, o "Planescape Torment" wspomnę niedługo. Do "Silent Hilla 2" mam za słabe serce :P. Tak czy siak, to potwierdza, że wśród shooterów trudno znaleźć inną, ambitną produkcję o takiej atmosferze oraz wpływie na psychikę gracza.

@Devilyn
Teza wydaje się trafna. Tutaj wychodzi na jaw istotny problem. Niemalże zerowy marketing. Gdyby produkcję reklamowano jako "pierwszego, poważnego shootera w historii gier" czy "growe jądro ciemności", to jestem przekonany, że produkcja uzyskałaby rozgłos wcześniej i byłby on większy.

22.10.2013 08:32
6
odpowiedz
michaloxs
87
Pretorianin

Z grą mam podobny problem co z bioshokiem infinite. Fabuła genialna, gameplay bardzo średnio wykonany. W bioshocku rozumiem troche zmienienie gameplay'a na bardziej liniowego, ale ze spec opsa dało się wycisnąć trochę wiecej, albo chociaż zrobić coś z mechaniką, bo czasami postać zaczyna wyprawiać różne dziwne rzeczy, których bym sobie nie życzył. Mimo tego i tej, i tej grze dałbym 10/10, ponieważ dzięki fabule, są na swój sposób dosyć rewolucyjne.

22.10.2013 18:16
7
odpowiedz
GameSkate
58
Pretorianin

Do "Silent Hilla 2" mam za słabe serce :P.
Zagraj w Silent Hill: Shattered Memories. Jak dla mnie jest to jedna z najbardziej inteligentnie zaprojektowanych gier ever. W zasadzie każdy szczegół jest zawarty w tej grze nie bez powodu + do tego mamy tu parę nietypowych rozwiązań w warstwie fabularnej jak np. wygląd i charakter NPCów kształtujący się na podstawie naszych poczynań w grze i odpowiedziach na pytania psychoanalityka (tak, cała fabuła opowiedziana jest z perspektywy bohatera opowiadającego swoje przeżycia na kozetce :P).
Sama gra jest chyba jeszcze bardziej niedoceniona niż Spec Ops: The Line, bo nawet fani Silenta lubią mieszać ją z błotem.
Cholera, zapomniałem, że bez zagrania wcześniej w pierwszą część serii (SH: SM jest niejako alternatywną wersją wydarzeń) trochę można stracić m.in. przez to, że wydarzenia z SH:SM nie pokrywają się całkowicie z tymi z SH1.

PS. Jest to jeden z nielicznych horrorów (nie tylko growych), w których krew występuje w całym dziele może tylko ze 3-4 razy.

gameplay.pl Growe Jądro Ciemności. Wrażenia ze Spec Ops The Line