Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Forum: Komórka w Plusie - wątek dla klientów i nie tylko - cz. 11

17.07.2013 13:03
grish_em_all
1
grish_em_all
189
Grish

Komórka w Plusie - wątek dla klientów i nie tylko - cz. 11

W ostatnim czasie zauważyłem parę wątków z pytaniami odnoście różnych operatorów komórkowych - jaki telefon wybrać, jaką ofertę, jakie są wady i zalety poszczególnych, z jakimi problemami się spotkaliśmy. Dlatego jako przedstawiciel Plusa wpadłem na pomysł takiego wątku, w którym moglibyśmy porozmawiać na wszelkie tematy związane z naszym operatorem. W zamyśle wątek ten ma być swoistą poradnią dla wszystkich którzy mają jakieś problemy z Plusem, pytania czy wątpliwości, jak również polem do dyskusji, co nam się podoba, a co wkurza jak cholera ;)

---------------------------

Parę przydatnych linków:
http://www.plus.pl - strona główna Plusa, ostrzegam że trochę zamotana i z początku ciężko się połapać
http://www.plus.pl/oferta_indywidualna/telefony/konfiguruj_telefon_przez_internet/konfiguracja_zdalna/ - stąd można wysłać na swój telefon konfigurację potrzebną do łączenia z internetem czy do wysyłania i odbierania MMSów
http://www1.plus.pl/5plus/home:edit.do?history=reset - strona programu 5Plus - jeżeli jesteś abonentem, zbieraj punkty i wymieniaj je na co chcesz
http://www.iplus.pl/ - wszystko o iPlusie
http://www.36i6.pl/ - jak sama nazwa wskazuje, strona poświęcona 36i6.
https://ssl.plusgsm.pl/ebok-web/ - Plus online, do niedawna zwany eBOK-iem. Jeżeli jesteś abonentem możesz po zalogowaniu dokonać samodzielnie niektórych zmian na koncie jak np. dodawanie i usuwanie pakietów i usług dodatkowych, możesz też na bieżąco sprawdzać ile niewykorzystanych minut bądź smsów jeszcze Ci zostało

Parę przydatnych telefonów:
2601 - Biuro Obsługi Klienta abonamentowego oraz iPlus
601102555 - Biuro Obsługi Klienta dla telefonów na kartę (Simplus, Mixplus, Sami Swoi, 36.6)
2607 - Dział Windykacji i Należności. Tam można zadzwonić w sprawach faktur, płatności etc.
2626 - Obsługa Programu 5 Plus. Jeżeli nie masz dostępu do internetu tam można się dowiedzieć wszelkich szczegółów
2699 - Dział Telemarketingu i sprzedaży internetowej.

------------------------------------

FAQ:
P: Jak mogę sprawdzić ile mi jeszcze zostało doładowań w Mixie?
O: Wystarczy wysłać smsa o treści PZ pod numer 2585. W zwrotnym smsie otrzymasz informację ile zasileń zostało do końca umowy.

P: Nie mogę odbierać ani wysyłać mmsów, dlaczego?
O: Możesz mieć nieskonfigurowany telefon. Wejdź na stronę skąd można wysłać sobie ustawienia (link powyżej), wybierz swój model telefonu i wyślij na swój numer ustawienia "wap" oraz "mms". Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Na koniec wyłącz i włącz telefon. Jeżeli masz telefon na kartę, dodatkowo musisz uruchomić GPRS kodem *101*11*02#

P: Jak sprawdzić ile zostało mi jeszcze minut do wykorzystania jeżeli mam abonament?
O: Możesz wysłać sms o treści P na numer 2580 i otrzymać odpowiedź smsem, lub jeżeli masz dostęp do internetu, kontrolować zużycie minut za pomocą EBOK-a (link powyżej)

P: Jakie dokumenty muszę posiadać żeby zawrzeć umowę?
O: Do umowy na Mixplusa wystarczy sam dowód osobisty. W przypadku umowy na abonament: Jeżeli pracujesz: dowód osobisty i zaświadczenie o zatrudnieniu. Nie potrzebujesz zaświadczeń jeżeli przedstawisz kartę kredytową, lub jakiś rachunek opłacany na swoje imię i nazwisko. Może to być za prąd, gaz, czynsz, telewizję, telefon stacjonarny lub komórkowy, internet. Jeżeli jesteś studentem: dowód osobisty i legitymację studencką (jeżeli masz jeszcze papierową, musisz mieć też zaświadczenie z dziekanatu). Jeżeli jesteś emerytem lub rencistą, dowód i zieloną legitymację z ZUS. Jeżeli jesteś naszym abonentem dłużej niż pół roku, lub masz Mixplusa i zasiliłeś go już 6 razy lub więcej, wystarczy sam dowód osobisty. Jeżeli bierzesz telefon na firmę, potrzebujesz wpis do ewidencji działalności gospodarczej/odpis z KRS, zaświadczenia o NIPie i REGONie, oraz dowód osobisty. Większość jednoosobowych działalności gospodarczych jest już wpisana do CEIDG, w takiej sytuacji wystarczy dowód osobisty i podanie sprzedawcy numeru NIP, całą resztę danych ten drugi już sobie znajdzie.

P: Czy 36.6 to też Plus?
O: I tak i nie. 36.6 ma własną numerację i nie można w ramach tej oferty korzystać z pakietów Simplusa czy Mixa (i odwrotnie) ale numer 36.6 może być darmowym numerem wybranym w Mixie lub abonamencie, czy tańszym numerem wybranym w Simplusie. Podobnie dowolny numer Plusa może być darmowym w 36.6

P: Z jakim wyprzedzeniem mogę przedłużyć lub wypowiedzieć umowę?
O: W przypadku umów na abonament oferty można się spodziewać na 6 miesięcy przed zakończeniem, wypowiedzenia natomiast nie można złożyć wcześniej niż 30 dni przed końcem umowy. W Mixplusie pierwsza szansa pojawia się gdy zostanie 6 doładowań do końca, natomiast termin wypowiedzenia nie istnieje. Po wykonaniu ostatniego doładowania umowa rozwiązuje się sama.

P: Jak dzwonię na biuro obsługi albo chcę się zalogować na EBOKu to potrzebny jest pluskod5, gdzie go znaleźć?
O: W przypadku telefonu na abonament pluskod5 dostaje się na pierwszej fakturze po aktywacji numeru. Jeżeli było to dawno i faktura poszła już do kosza, można zadzwonić pod 2601 i tam od konsultanta można taki kod dostać. Od niedawna można taki kod również uzyskać poprzez wizytę w punkcie obsługi. W przypadku telefonu na kartę, pluskodem jest ostatnie 5 cyfr kodu PUK.

P: Skończyła mi się umowa w mixie i chcę przejść na Simplusa, ale kod na zmianę taryfy nie działa, co zrobić?
O: Kody do zmian taryf działają tylko jeżeli numer jest już w Simplusie/36i6. Gdy chcesz zmienić taryfę z Mixplus na Simplus, trzeba wysłać sms o treści "PNK" na numer 2699. Jeszcze przez 7 dni numer będzie działać jako mix, ósmego dnia taryfa zmieni się na taryfę "Plus na kartę".

------------------------------------

Życzę przyjemniej dyskusji i uzyskania odpowiedzi na wszystkie pytania, na które mam nadzieję postaramy się wspólnie znaleźć odpowiedź :)

Poprzednia część:
https://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=12502019&N=1

26.07.2013 14:31
ma_ko
😊
2
ma_ko
61
 

To może ja zacznę, czy w Plusie na karte sa większe pakiety niż 500MB? chodzi mi o te starsze taryfy bo wiem że w tych nowych taryfach Więcej to są pakiety 1GB ale z tego co czytałem to po ich przekroczeniu zostają naliczane opłaty :/ a boję się że moge przekroczyć (chyba ze są jeszcze większe...) , w 500MB zmniejszał się tylko transfer...

26.07.2013 14:37
Bartimaeus
3
Bartimaeus
107
Czyżyk

Dopiszę śię tu ze swoim pytaniem z mojego wątku:
Czy Plus usuwa simlocki ze swoich telefonów? Jak tak to jak to wygląda, ile się płaci, czy jest za darmo i ile trzeba czekać?
Telefon(Nokia 3500 classic) ma już 7 albo 8 lat a ostatnia umowa z Plusem(mix) skończyła się ok. 2,5 roku temu.

26.07.2013 15:07
grish_em_all
4
grish_em_all
189
Grish

ma_ko --> nie ma większych pakietów Non Stop jak te 500MB za 15zł. Pakiety 1GB w taryfach PNK Więcej faktycznie nie są pakietami non stop, więc po wyczerpaniu limitu zaczyna kroić.

Bartimaeus --> w zamierzchłych czasach (gdy jeszcze simlocki były zakładane) można było po skończonej umowie zdjąć taką blokadę, ale tylko w salonach firmowych - takich jest w kraju tylko 17. Szczerze powiem że nie wiem czy jeszcze to robią. Nawet jeśli, to może się okazać, że dojazd do takiego salonu wyniesie więcej niż zdjęcie simlocka w jakiegoś prywaciarza, bo nie sądzę żeby koszt był większy niż 20zł w przypadku tak wiekowego aparatu.

28.07.2013 00:31
5
miszczu18
28
gobelin

witam. wie ktoś może czy w plusie jest możliwość wybrania jednego numeru po za siecią czyli chciałbym dzwonić z plusa do heyah powiedzmy płacąc tylko na początku powiedzmy 5zł czy ile by to tam kosztowało. wiem że z plusa do plusa jest ale z plusa do innej sieci?

28.07.2013 11:34
Bukary
6
Bukary
178
Legend

Grish, mam pytanie dotyczące okresu wypowiedzenia umowy w Plusie.

Wykonałem wszystkie obowiązkowe zasilenia w Plusie Mix (36). Teraz zasilam konto "poza umową". SMS zwrotny pokazuje, że jestem w taryfie MixV.

Czy obowiązuje mnie jeszcze jakiś okres wypowiedzenia? Mogę w każdej chwili np. przenieść numer bez żadnej kary (opłaty)? Gdybym przenosił numer, to mogę wybrać dowolną datę przeniesienia?

28.07.2013 11:43
grish_em_all
7
grish_em_all
189
Grish

miszczu --> W nowych taryfach "Plus na kartę więcej", masz możliwość wybrania jednego numeru z dowolnej sieci, kosztuje to 3zł/30 dni i rozmawiasz za 10gr/min.

Bukary --> możesz w dowolnym momencie przenieść numer. Umowa rozwiązała się sama w momencie wykonania ostatniego zasilenia, taryfa automatycznie zmieniła się z promocyjnej na pokontraktową - w praktyce nie zmieniło się nic, tyle że dzięki temu nie jesteś już związany ani umową ani taryfą, możesz zrobić z numerem co Ci się tylko podoba. Przeniesienie będzie bez żadnej kary i w dowolnej dacie.

28.07.2013 11:48
Bukary
8
Bukary
178
Legend

Dziękuję za odpowiedź, Grish.

Trochę mi szkoda rozstawać się z Plusem, bo jestem zadowolony z usług. Czekałem 2 miesiące, aż Plus wprowadzi jakąś ofertę w stylu nju mobile lub Play Mini Max, ale nic takiego się nie wydarzyło. Jeśli się wydarzy, to pewnie powrócę. :)

02.08.2013 22:02
9
creatka
15
Chorąży

Mam problem na telefon przyszła reklama i brat wysłał potwierdzenie, przyszedł sms "Witamy z Enterfactory! Otrzymasz 3 SMS na tydzień. Każdy specjalny SMS 6.15PLN z VAT. Aby zatrzymać wyślij STOP GO na 60543 REG.http://terms.enterfactory.com/". Brat to aktywował próbowałam wyłączyć tak jak pisze w smsie poprzez sms STOP GO ale dzisiaj ponownie zabrano kasę. Jak to zatrzymać??!!

02.08.2013 22:12
10
creatka
15
Chorąży

Znalazłam na ich stronie dezaktywacja serwisu STOP "keyword" na numer 60543. Ale jakie hasł? Skąd mam je wziąć? Proszę o szybką odpowiedź!!!

02.08.2013 22:14
grish_em_all
11
grish_em_all
189
Grish

1. Wyślij sms "lista" na 8888
2. Przyjdzie odpowiedź że jest ileś tam aktywnych subskrypcji, będą tam ich nazwy i w nawiasie pięciocyfrowe numery telefonów, np. NAGRODA(12345).
3. W celu wyłączenia tego dziadostwa trzeba wysłać smsa STOP i nazwa subskrypcji na numer podany w nawiasie. W moim przykładzie to będzie STOP NAGRODA na numer 12345.
4. Po każdym wysłanym smsie ze "stopem" powinno przyjść potwierdzenie że subskrypcja została zakończona, lub dezaktywacja powiodła się, coś w tym stylu.

02.08.2013 22:21
12
creatka
15
Chorąży

Przyszedł mi SMS Aktualnie posiadasz 1 aktywnych subskrypcji: OK(60554) ORAZ ZA POMOCĄ WIADOMOŚCI PŁATNYCH PRZY ODBIORZE OPŁACASZ DOSTĘP DO 0 USŁUG: i tyle czyli mam wysłać: "STOP OK" NA NR 60554? I to dziadostwo przestanie zabierać mi pieniądze?

02.08.2013 22:37
grish_em_all
13
grish_em_all
189
Grish

Tak jest, STOP OK na 60554 i święty spokój.

02.08.2013 22:38
😉
14
creatka
15
Chorąży

Zrobiłam tak jak napisałeś i przyszedł mi sms: Subskrypcja serwisu bemydate została zakończona." Czyli to już koniec problemu z utratą pieniędzy przez tą reklamę? Jest jakiś sposób na wyłączenie takich SMS? Żeby one wcale nie przychodziły?

Dziękuję za pomoc!

02.08.2013 22:46
grish_em_all
15
grish_em_all
189
Grish

Tak jak mówisz, koniec problemu z tym dziadostwem. Niestety nie da się zablokować wszystkich, jakieś reklamy i podobne głupoty raz na jakiś czas będą przychodzić. Wystarczy je ignorować, nie odpowiadać i nic nie wysyłać, a będzie git.

11.08.2013 23:32
cswthomas93pl
16
cswthomas93pl
88
Legend

Witaj grish. Sprawa wygląda tak, że dziewczyna ma internet w 36i6. Próbowała już kodów

*121*00*04#
*121*00*05#

Po wpisaniu *121# wyświetla się napis "brak aktywnych pakietów", ale ona mówi, że jak doładuje konto, to i tak jej weźmie te 7zł. Nie wie nawet ile mb ma ten jej pakiet, bo przypadkowo go aktywowała. Pomożesz? :)

12.08.2013 09:44
grish_em_all
17
grish_em_all
189
Grish

Jak nie widać jakichś pakietów pod *121#, to trzeba szukać pod *136#. Jeżeli ten pakiet kosztuje 7zł, to kod wyłączający to będzie *136*00*13#

12.08.2013 10:23
cswthomas93pl
18
cswthomas93pl
88
Legend

*136# sprawdzę później.
Wpisywała już ten kod, też nic nie dało.

12.08.2013 10:52
grish_em_all
19
grish_em_all
189
Grish

A tą kasę zabiera raz na miesiąc czy przy doładowaniu?

12.08.2013 13:42
cswthomas93pl
20
cswthomas93pl
88
Legend

Po wpisaniu kodu *136# pisze, że ma aktywne tylko esy nielimitesy. Bierze 7zł raz na miesiąc. Co robić?

12.08.2013 14:08
grish_em_all
21
grish_em_all
189
Grish

Robi się ciężka sprawa skoro bierze kasę za pakiet którego teoretycznie nie ma. To na stówę jest pakiet internetowy, jak zabiera 7zł to przychodzi sms z informacją za co to poszło? Jeżeli to faktycznie pakiet non stop, to chyba pozostanie wizyta w punkcie obsługi i/lub telefon do BOKu, bo to znaczy że coś jest spaprane technicznie.

12.08.2013 20:20
cswthomas93pl
22
cswthomas93pl
88
Legend

Niby dezaktywujący kod nie zadziałał, ale jak włączyła transmisje danych, to normalnie z konta brało po kilkanaście groszy, a co za tym idzie? Pakiet wyłączony. Tak czy siak dzięki :)

19.08.2013 21:33
23
Fabianos
53
Konsul

Czy dla klientów MixPlusa są jakieś pakiety na smsy bądź rozmowy do wszystkich sieci? szukałem, nie znalazłem :(

19.08.2013 21:46
Manstein
24
Manstein
64
Huzio

Ja mam dostępną promocję 3gr za sms do wszystkich sieci, płatne 5zł za miesiąc bodajże, pewnie zależy od pakietu który masz.
Opłaca się kupić ZTE Blade III, szukam taniego smartphone'a, zależy mi tylko na względnie szybkiej szybkości działania i żeby był szybki, wydaje mi się że to najlepszy wybór ale nie widziałem go w salonach, nie mogłem go przetestować w "ręce" i nie wiem czy jest taki jak go opisują na necie.

Krótko mówiąc, warto kupić ZTE Blaade III?

19.08.2013 21:59
25
Fabianos
53
Konsul

Dzięki Manstein znalazłem, a na rozmowy do wszystkich sieci, albo do playa cos jest?

19.08.2013 22:06
Langert
26
Langert
97
Generał

256 tys. kolorów, snapdragon s1, 512 MB Ram, raczej sednio

19.08.2013 22:22
Manstein
27
Manstein
64
Huzio

Langert - Nie jestem wymagający, szukam taniego telefonu w mixie na 2 lata w doładowaniu 30-40 zł i wydaje mi się że to najlepsza opcja po przeczytaniu komentarzy nt. tego telefonu, ale szukam dodatkowych opinii :)

23.08.2013 16:22
Manstein
28
Manstein
64
Huzio

grish_em_all - jak rozumiem jeśli zamówię telefon w sklepie internetowym będę musiał być osobiście jak kurier przyjedzie?

23.08.2013 16:28
grish_em_all
29
grish_em_all
189
Grish

Jak najbardziej - musisz się podpisać na umowie którą przywiezie.

23.08.2013 16:32
Manstein
30
Manstein
64
Huzio

Ehh, wolałem się upewnić, no to trzeba wziąć wolne w pracy :(

25.08.2013 20:26
31
creatka
15
Chorąży

Może mi ktoś pomóc jak w telefonie HTC Wildfire zmienić menu główne z listy na tabelkę. Chodzi mi o to żeby nie przewijać menu tylko mieć wszystko w małych ikonach

26.08.2013 10:52
grish_em_all
32
grish_em_all
189
Grish

Z pamięci nie powiem, a nie mamy już w sprzedaży tych telefonów żebym mógł sprawdzić, ale podbiję temat, może dopisze się ktoś kto wie :)

28.08.2013 17:01
Manstein
33
Manstein
64
Huzio

grish_em_all - mam jeszcze jedno pytanko, miałem zamówioną na dziś paczkę z telefonem i umową, ale kurier po 2 godzinnym spóźnieniu zadzwonił do mnie że paczki dziś nie dowiezie. Trzeba jakoś plusa o tym powiadomić? Zawsze jak miałem problemy z kurierami kupując coś w sklepach internetowych czy allegro to osoba wysyłająca chciała wiedzieć o problemach. I nie da się jakoś załatwić żeby ktoś inny odebrał paczkę? Już dziś musiałem wziąć wolne, a w pracy nie mam czasu na takie rzeczy.

28.08.2013 18:28
grish_em_all
34
grish_em_all
189
Grish

Plusa nie ma co powiadamiać, im jeden dzień w tę czy na zad różnicy nie robi. Większy problem z kurierem, bo komuś innemu paczki nie dadzą, bo trzeba się na umowie podpisać. Jeżeli masz numer telefonu do kuriera to spróbuj się może z nim dogadać na jakiś termin i godzinę kiedy będziesz osiągalny.

28.08.2013 21:35
Michał Raven
35
Michał Raven
83
Jeremy Clarkson

Aktualnie mam telefon w Plusie na kartę i bardzo chętnie przeszedłbym na abonament, bo przy opcji na kartę są słabe pakiety internetowe. Fakt, że został wprowadzony pakiet 1GB za 13zł, ale nie ma lejka, czyli jak się zapomnę, to poleci ma kasa z konta, a wolę mieć włączony dostęp do sieci w telefonie cały czas.

Dlatego też rozważam przejście na abonament, jednakże, z tego co widzę jedyną słuszną opcją dla mnie jest "Oferta ze smartfonem". Jeśli dobrze rozumiem, to nie mam innej opcji przy przechodzeniu z karty na abo i musiałbym wziąć do umowy telefon, tak?

Poza tym, w regulaminie jest następujący zapis: "Pakiet Internetowy Non Stop nie obejmuje transmisji danych w ramach usług: MMS, „Naciśnij i mów” oraz „Video streaming”, które rozliczane są odpowiednio zgodnie z cennikiem Taryfy z której korzysta Abonent bądź regulaminem promocyjnej usługi „Videorozmowa – spróbuj i zobacz”, „Naciśnij i mów” oraz „Transmisja Video Streaming”."". O co w tym chodzi? Będę oglądał filmy o będą iść normalne opłaty za transmisję?

28.08.2013 22:21
grish_em_all
36
grish_em_all
189
Grish

Jeśli dobrze rozumiem, to nie mam innej opcji przy przechodzeniu z karty na abo i musiałbym wziąć do umowy telefon, tak?
Dokładnie tak, oferta smartfonowa, czyli z pakietami 1 lub 2.5GB to umowa 2-letnia z telefonem.

Będę oglądał filmy o będą iść normalne opłaty za transmisję?
Na szczęście nie. Wystarczy że będziesz korzystać z APN "plus" i będzie wszystko git.

28.08.2013 22:31
Michał Raven
👍
37
Michał Raven
83
Jeremy Clarkson

OK, dzięki, wszystko jasne.

Szkoda tylko, że trzeba brać telefon do umowy, ale jakoś to przeżyje. ;)

08.09.2013 23:04
Imak
38
Imak
103
Senator

Miałem kiedyś Mixa (od 2005 roku przez dwa albo trzy lata) i po skończeniu umowy przeszedłem na podstawową taryfę simplus. Teraz znowu chcę wziąć Mixa, chcąc zachować dotychczasowy numer. Czy taka umowa traktowana jest jako przeniesienie numeru? Jeśli nie, to jakie ewentualne oferty są dla takich klientów przewidziane?

Czy w salonach jest duża dostępność telefonów?
Chciałbym kupić smartfon służący oprócz dzwonienia do przeglądania internetu. Chciałbym żeby nie trzeba było go ładować dwa razy dziennie(im rzadziej tym lepiej). Jaki ekran powinien mieć telefon żeby wygodnie przeglądać na nim internet? Czy nie będzie on bardzo duży w kieszeni?
Jaki telefon z oferty Plusa spełnia moje wymagania? Interesują mnie doładowania po 30zł.

Rozmiar w sumie nie będzie przeszkodą, bo telefon będzie używany w warunkach cywilizowanych. Na wszelkie "okazje" gdy potrzebuję czegoś niezawodnego mam Nokię 1202, mój obecny telefon :P

Liczę na pomoc jako telefonowy laik.

09.09.2013 10:24
grish_em_all
39
grish_em_all
189
Grish

Czy taka umowa traktowana jest jako przeniesienie numeru?
Nie, jest to traktowane jako zwykła umowa aktywacyjna.

Czy w salonach jest duża dostępność telefonów?
To zależy gdzie pójdziesz :) Są tacy co stają na głowie żeby mieć jak największy wybór, bo w ich mieście jest parę punktów i wiedzą że jak nie będą mieć danego aparatu który klient wymyśli, to pójdą gdzie indziej. Z drugiej strony jak jest jeden punkt na parę małych miejscowości, to tacy potrafią kłaść laskę na zatowarowanie, bo klient z braku wyboru weźmie co im dadzą. Oczywiście w tym momencie koloryzuję żeby obrazowo pokazać że bywa bardzo różnie.

Jaki telefon z oferty Plusa spełnia moje wymagania? Interesują mnie doładowania po 30zł.

Na tą chwilę 30-tki się bardzo mało opłacają. To ze względu na to że na nowych mixach uruchamia się opcja z pakietem minut - działa to w ten sposób, że przy każdym doładowaniu część kasy jest automatycznie zamieniana na minuty. W tym przypadku za doładowanie 30zł dostajesz de facto 70 minut i 10zł. Nie oszukujmy się, dyszka to mało, bo nawet jak weźmiesz najmniejszy pakiet internetowy, za 7zł miesięcznie, to zostają raptem 3zł i nawet żadnego pakietu smsów sobie nie wykupisz. Lepiej wygląda to przy doładowaniach za 40zł, wtedy masz 80 minut i 20zł.

Druga sprawa to telefony. Ciężko będzie o jakiegoś rozsądnego smartfona przy kartach za 30zł. Jedynie Samsung Galaxy Young i LG L3 II, obydwa w cenie 49zł. Przy 40-tkach za 99zł masz LG L5 i Samsunga Galaxy [email protected], za 29zł ZTE Blade III.

09.09.2013 17:28
Imak
40
Imak
103
Senator

To ze względu na to że na nowych mixach uruchamia się opcja z pakietem minut I inaczej się nie da?
40zł jest na miesiąc? Wszystkie doładowania w Mixie są na miesiąc?

edit: Dzięki za odpowiedź.
edit2: Mieeszkam w Gliwicach i chyba nie obługujemy całego regionu :D
Jest mozliwość żeby do salonu sprowadzono dla mnie telefon?

09.09.2013 18:26
grish_em_all
41
grish_em_all
189
Grish

40zł jest na miesiąc? Wszystkie doładowania w Mixie są na miesiąc?
Tak, w mixie zawsze trzeba ładować konto minimum raz w miesiącu.

Jest mozliwość żeby do salonu sprowadzono dla mnie telefon?
Jasne że tak. Jeżeli interesuje Cię telefon którego aktualnie nie ma na półce to żaden problem żeby obsługa punktu go zamówiła i dała Ci znać jak się pojawi.

09.09.2013 21:58
Imak
42
Imak
103
Senator

Ceny telefonów na stronie plusa są wyższe, czy w salonach są inne?
http://www1.plus.pl/si2/webapp/wcs/stores/servlet/SiPhonesView?viewId=1&catalogId=1000000002&categoryId=1000000014&masterCategoryId=1000000010&storeId=10001&promotionId=1000016060&tariffId=JF&promotionAAId=MXTB4V24SP&sorting=price&producerName=ANY&compareId=&compareName=&comparePhoto=&pageNumber=3

Z telefonów o których pisałeś spodobał mi się ZTE Blade III. Przeglądnąłem jednak inne telefony i w oko wpadły mi Nokia Lumia 520 i Sony Xperia E. Rozumiem że są lepsze od ZTE, ale który z nich lepiej wybrać? W internecie więcej pochlebnych opinii zbiera Nokia.
Jeśli w salonie sa tańsze, to ile powinny kosztować?(Wiem, dowiem się jutro w salonie)

edit: Porównałem specyfikacje tych telefonów i jestem zdecydowany na Nokię. Sony ma tylko lepszą baterię według producenta, co jak wiadomo, w różny sposób przekłada się na rzeczewistość

09.09.2013 22:17
grish_em_all
43
grish_em_all
189
Grish

Ceny telefonów na stronie plusa są wyższe, czy w salonach są inne?
Ceny pomiędzy salonami a sklepem internetowym zawsze były lekko różne, zazwyczaj przez net telefony są do 30zł tańsze. Tak jest choćby z Lumią 520, która kosztuje 249zł w punkcie, 219zł przez internet. ZTE to wyjątek od reguły, sprawdziłem raz jeszcze i faktycznie w necie jest za 69zł, a w punktach za 29zł.

Z tych trzech telefonów odrzuciłbym Xperię E ze względu na mniejszy ekran (3.5"), natomiast wybór pomiędzy ZTE a Nokią nie jest już tak oczywisty - po pierwsze musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy chcesz mieć telefon z Androidem, czy Windowsem Mobile. Nie pytaj się mnie który jest lepszy, bo to pytanie z gatunku "Xbox 360 czy PS3" :) Zależy co komu bardziej pasuje. Nokia wygrywa 2-rdzeniowym procesorem i większą wbudowaną pamięcią, ZTE jest za to wiele tańszy, a przy Twoich wymaganiach - telefony, smsy i internet - różnica w procu nie powinna być mocno odczuwalna.

10.09.2013 16:46
44
Macco™
76
Legend

Hej Grish. Ja z krótkim pytaniem. Dobrze wyczytałem na stronie plusa, że połączenia wychodzące do Polski i przychodzące będą mnie kosztować w Tunezji 4,03zł? A smsy 1,23zł + 0,18zł? Przy okazji, za co te 18 groszy? :D

10.09.2013 17:01
grish_em_all
45
grish_em_all
189
Grish

Abonament czy karta? Jaka taryfa?

10.09.2013 17:08
😃
46
Macco™
76
Legend

Cholerny Mix V :P

10.09.2013 19:27
grish_em_all
47
grish_em_all
189
Grish

Minuta faktycznie kosztuje 4.03, a te 1.23 + 0.18 za smsa należy rozumieć tak: 1zł+VAT + stawka za krajowy sms. Tak to jest rozliczane.

10.09.2013 23:46
👍
48
Macco™
76
Legend

Dziękować za informację.

18.09.2013 04:13
maly_17a
49
maly_17a
121
Senator

Witam, może niezbyt na temat, ale cóż. Chodzi mi o smski 36i6 --> Plus i odwrotnie. Wlasciwie kiedys bylo cos w stylu 'Esy nielimitesy' za 5zł, ale pozniej zmienilem taryfę na 'PLUS na kartę' i na chwilę obecną mam esy po 3gr do każdej sieci.
1) Da się jeszcze jakoś wrócić do taryfy 36i6? Jestem ciemny i nie umiem, ludzie piszą, ze juz sie nie da, bo 36i6 nie istnieje.
2) Może ktoś polecić jakieś darmówki możliwie najtańszym kosztem? Bo ja już się nie orientuję, zgłupiałem. :)

Pozdrawiam.

edit: znalazłem 600 smsów do plusa za 6zł/30 dni, to jest gunwo, nie chcę tego.

18.09.2013 10:34
grish_em_all
50
grish_em_all
189
Grish

Da się jeszcze jakoś wrócić do taryfy 36i6?
Niestety nie, przejście na Plus na kartę to bilet w jedną stronę.

znalazłem 600 smsów do plusa za 6zł/30 dni, to jest gunwo, nie chcę tego.
Nic więcej nie znajdziesz, w Plusie na kartę masz tylko te dwie opcje, 600 do Plusa za 6zł albo 3gr do wszystkich.

Jest wyjście w postaci trochę innej taryfy, nazywa się "Plus na kartę więcej internetu i smsów" Po doładowaniu za min. 10zł dostajesz 1000 smsów do wszystkich. Jak zasilisz za 10zł to jest ten pakiet ważny 7 dni, po zasileniu za 30zł ważność 30 dni.

18.09.2013 10:49
😐
51
zanonimizowany939625
53
Generał

Jako ciekawostkę i ostrzeżenie dla osób kupujących smartfony i nie mających z nimi wcześniej do czynienia.

Jestem 10 lat klientem plusa i w końcu postanowiłem sobie wziąć smartfona w ramach kolejnego przedłużenia umowy. Wszystko fajnie, dostałem co chciałem bez wzrostu abonamentu, cieszę się, że w końcu będę miał internet i jakiś sprzęt na czasie.

Z tymże nie zostałem poinformowany, że te telefony mają tendencję do samoczynnej aktualizacji i ściągania danych z sieci. Ponieważ do rozpoczęcia nowego okresu rozliczeniowego i aktywacji nowej taryfy było jeszcze 2 tygodnie to mój kochany aparat przez 1,5 dnia wykonał połączenia z siecią za ponad 400 zł...

Oczywiście pan sprzedawca powiedział, że nowego telefonu mogę używać od razu i nie ma z tym problemów. Tę najbardziej newralgiczną informację przemilczał.

Dowiedziałem się o tym tylko i wyłącznie dlatego, ze plus wysłał mi sms'a, że może zablokować wszelkie usługi ponieważ właśnie naliczono tyle to a tyle. Od razu zablokowałem wszelki dostęp do sieci i złożyłem reklamację.

W odpowiedzi dostałem info w skrócie: "wal się kliencie, sam se powinieneś był to sprawdzić w instrukcji i wcześniej zareagować".

Jak tylko będą musieli zmienić regulamin to się żegnam z nimi. Na razie niestety jestem uwiązany.

18.09.2013 15:05
grish_em_all
52
grish_em_all
189
Grish

Ta sprawa ma tak naprawdę dwa oblicza:

Po pierwsze nie mam zamiaru bronić sprzedawcy. Powinien poinformować że pakiet internetowy włączy się od nowego cyklu rozliczeniowego i do tego momentu nie powinno się dopuszczać telefonu do internetu. Dziwi mnie tylko jedna rzecz, bo w momencie podpisania umowy z pakietem internetowym, w sytuacji gdy we wcześniejszej umowie tego nie było, powinien się włączyć pakiet 250MB, który lubię nazywać "awaryjnym". Jest on aktywny właśnie do początku nowego okresu czyli momentu odpalenia właściwego pakietu. Jeżeli dostałeś już rachunek, zobacz czy w rozliczeniu pakietów widoczny jest takowy. Jeżeli nie, pisz jeszcze jedną reklamację i domagaj się zwrotu kosztów właśnie za te 250MB (jeżeli wykorzystałeś więcej to tej nadwyżki i tak nie uwzględnią).

Po drugie jednak, smartfony nie są na rynku od wczoraj. Już tyle lat są w sprzedaży, że dla mnie osobiście stało się już oczywistością, że z definicji łączą się z internetem. To tak jakbyś teraz kupił samochód i miał pretensje do sprzedawcy że nie powiedział Ci że ma ABS. Uważam że kupując jakieś urządzenie, powinno się mieć jakieś pojęcie na jego temat, nie twierdzę że trzeba być ekspertem, ale podstawowa wiedza jest w takich sytuacjach niezbędna. Trzymając się analogii samochodów - jak kupię sobie nowy wóz, to zanim wjadę do garażu to sprawdzę czy się w nim mieści, a nie pojadę za 2 dni do dealera z porysowanym bokiem i pretensjami że mi nie powiedział jaką samochód ma szerokość.

Podsumowując krótko - wina sprzedawcy jest niekwestionowana, ale sam powinieneś też choć w pewnym stopniu wiedzieć co kupiłeś i jak się to zachowuje. Zwłaszcza że smartfon to nie wynalazek który pojawił się na rynku wczoraj.

P.S. W odpowiedzi dostałem info w skrócie: "wal się kliencie, sam se powinieneś był to sprawdzić w instrukcji i wcześniej zareagować".
Otrzymałeś info w skrócie: "połączenie z internetem było wykonane tego i tego dnia o tej i tamtej godzinie, zostało prawidłowo rozliczone wg obecnej taryfy, więc nie ma podstaw żeby anulować kwotę do zapłaty". Już nie przesadzaj że operator kazał Ci iść się j..ać.

20.09.2013 12:45
53
Lukxxx
174
Generał

Ale jak "sam się łączy"? Wyłączone połączenie internetowe i nic się samo nie łączy.

22.09.2013 21:32
Imak
😒
54
Imak
103
Senator

Hej. Po kilku wizytach w punktach sprzedaży zdecydowałem się na abonament. Wziąłem Lumię 520 w taryfie OMG29,9 w promocji "masz smartfon za 0zł na start - raty".
Płacę 30zł abonamentu, 10zł za internet i 10zł raty za telefon.

Wszystko byłoby cacy, gdyby nie fakt, że decyzja o kupnie takiego telefonu i chęć posiadania internetu w telefonie w każdym momencie była spowodowana tylko chwilową potrzebą... Teraz czuję że płacę te 10zł za internet na daremnie, bo na pewno tych 250MB nie wykorzystam, zawsze mogę się podłączyć do darmowego internetu przez Wifi.

Czytałem w regulaminie że można zmienić taryfę na droższą ale nie doczytałem się jak to jest z internetem, zwłaszcza w tej promocji - Czy mogę zrezygnować z internetu? Jestem prawie pewien że nie, ale warto spytać.

Telefon tez nie spełnił moich oczekiwań. Co prawda na razie nie znam wszystkich rodzajów aplikacji itp. ale obecnie powiedziałbym że smartfon nada mi się wyłącznie zabawy i do maniakalnego facebookowania(dostępność w każdej chwili itp.) Myślałem że mógłby mi zastąpić komputer(głównie poczta, bankowość i pliki pdf) ale tak nie jest.
Czasem podróżuję samochodem lub pociągiem, ale wtedy zamiast korzystania z telefonu wolę poczytać gazetę, układać kostkę rubika lub rozwiązywać krzyżówki itp. Niestety nie przemyślałem w pełni tego zakupu...

spoiler start

Tak wiem, młody i głupi(20 lat); choć nigdy nie wiadomo czy nie przyda mi sie to na studiach, mimo iż z domu do uczelni mam 10 minut

spoiler stop

22.09.2013 22:21
grish_em_all
55
grish_em_all
189
Grish

Muszę Cię zmartwić, nic z tym już nie zrobisz. Z pakietu internetowego nie zrezygnujesz, jest wbity na stałe w ofertę i nie ma możliwości deaktywacji. Wymiana telefonu na inny też nie wchodzi w grę. Nawet gdyby się zepsuł i wystąpiłbyś z tytułu niezgodności z umową i doszłoby do wymiany telefonu, zostałby wymieniony na taki sam.

22.09.2013 22:41
Imak
56
Imak
103
Senator

Ech, umowa na dwa lata. Nie jest oczywiście aż tak źle, bo mimo wszystko czasem może się przyda, ale wiesz, abonament płacą rodzice i kiedy doszedłem do powyższego wniosku, to poczułem się trochę podle. Fortuna to nie jest, ale pieniądze dość słabo spożytkowane.

Odnośnie psucia się telefonu. Czy za uszkodzenia z mojej winy poniosę jakieś konsekwencje? Na przykład jak przewrócę się podczas jazdy na łyżwach i uderzę nim o taflę. Czy gwarancja to obejmuje?
Choć nie planuję sprzedawać telefonu, to zapytam, czy umowa wiąże ten konkretny telefon ze mną? Bo jakby nie patrzeć przez trzy lata zapłacę za niego łącznie 360zł(36x10zł) a na allegro nówki chodzą od niecałych 600zł.

Tak czy siak żył bedę dalej. Kto wie, może kiedyś internet jednak mi się przyda. Póki co, często dziwił będzie widok chłopaka który kupuje takie gadżety, a w chwili nudy bawi się bierkami :D

22.09.2013 22:55
grish_em_all
57
grish_em_all
189
Grish

Na przykład jak przewrócę się podczas jazdy na łyżwach i uderzę nim o taflę. Czy gwarancja to obejmuje?
Nie ma szans, wszelkie uszkodzenia mechaniczne nie są objęte gwarancją, w takiej sytuacji w grę będzie wchodzić tylko odpłatna naprawa.

Choć nie planuję sprzedawać telefonu, to zapytam, czy umowa wiąże ten konkretny telefon ze mną?
Nie. To jest Twoja sprawa czy będziesz ten telefon używać sam, czy bierzesz go dla kogoś, czy go sprzedasz, czy cokolwiek.

23.09.2013 14:36
58
m4TIi
21
Chorąży

Witam. Wiadomo już coś czy Xperia Z1 będzie dostępna w Plusie ?

23.09.2013 14:48
grish_em_all
59
grish_em_all
189
Grish

Już jest dostępna, dokładnie od 20 września :)

23.09.2013 16:31
60
m4TIi
21
Chorąży

Chyba nawet nie jest w tragicznej cenie kolo 1400 w abonamencie za 50 zł :)

23.09.2013 16:41
61
zanonimizowany939625
53
Generał

[53]

Przez 10 lato mojej obecności w plusie nie korzystałem z internetu ani nawet nie miałem abonamentu, który zawierał w sobie dostęp do sieci. Stąd nie miałem nawet pojęcia, że mam ten dostęp cały czas włączony. Wyłączyli mi go dopiero jak pojechałem do oddziału po dostaniu info o naliczeniu ponad 400 zł za połączenia.

30.09.2013 14:02
Didier z Rivii
62
Didier z Rivii
197
life 4 sound

Czy da się online albo jakoś bez posiadania papierów przed oczami stwierdzić do kiedy jest ważna bieżąca umowa z Plusem?

30.09.2013 23:50
Dennoss
63
Dennoss
121
Legend

Można korzystać z pakietu internetowego w mix'ie, jeżeli ma się zablokowane konto? I przy okazji, już chyba od 2 dni nie mam połączenia 3G/HSDPA z operatorem. Po prostu nie pojawia się ikonka przy zasięgu, przez co nie mam internetu. Jakaś awaria czy coś, bo nic nie grzebałem w ustawieniach?

01.10.2013 13:58
grish_em_all
64
grish_em_all
189
Grish

Czy da się online albo jakoś bez posiadania papierów przed oczami stwierdzić do kiedy jest ważna bieżąca umowa z Plusem?
Obawiam się że nie. Jeżeli masz rachunek elektroniczny to po zalogowaniu na Plus online wejdź w pakiety, być może ważność poszczególnych da jakąś odpowiedź.

Można korzystać z pakietu internetowego w mix'ie, jeżeli ma się zablokowane konto?
Niestety nie, jak odetnie to już na amen.

I przy okazji, już chyba od 2 dni nie mam połączenia 3G/HSDPA z operatorem. Po prostu nie pojawia się ikonka przy zasięgu, przez co nie mam internetu. Jakaś awaria czy coś, bo nic nie grzebałem w ustawieniach?
Ciężko powiedzieć cokolwiek na odległość. Jeżeli masz właśnie w tym momencie zablokowane konto to właśnie to jest tego przyczyną. Jeżeli nie to bez możliwości zobaczenia co się dzieje w telefonie nie będę w stanie pomóc.

06.10.2013 12:07
65
Valem
74
Legend

Grishu mam pytanie jesli chodzi o internet mobilny 15gb za 59 zl. Wyczytalem ze flash nie wlicza sie tam do uplywu danych w ramach internetu bez limitu, czy oznacza to ze ogladanie streamow z np takiej strony
http://www.drhtv.com.pl/

nie bedzie sie wliczalo?

06.10.2013 16:44
grish_em_all
66
grish_em_all
189
Grish

Transmisja strumieniowa schodzi z limitu, nie wlicza się do "przeglądania zwykłych stron bez limitu". Podobnie Youtube, też schodzi z 15GB.

25.11.2013 11:02
67
xposzukiwanax
1
Junior

Hey. Byłąm wczoraj w salonie i chciałam wziąć telefon w mixie, wypełniłam wszystkie papierki pani kazała mi przyjść dziś, bo jak powiedziała "w niedziele czasem tak jest, że umowy nie przechodzą". Dziś zadzowniła do mnie i powiedziała, że plus narzucił kaucję 400zł za tel, chociaż oferta przy 24 doładowaniach za 50 zł wynisła 29. No ale trudno. Chodzi mi głowie o to, że chciałam zachować swój numer, który miałam w sieci 36i6 ale musiałam go zmienić na simplusa, teraz chciałabym wrócic do i 36i6 ale nigdzie nie mogę znaleźć kodu.

25.11.2013 14:38
grish_em_all
68
grish_em_all
189
Grish

Spróbuj *147*36#

Jeżeli nie zadziała to będzie oznaczać że taryfa została zmieniona na taką, z której wrócić się już nie da. Niestety takie też były. Ale najpierw wbij kod który Ci podałem i zobacz czy pójdzie.

26.11.2013 01:39
69
Macco™
76
Legend

I przy okazji, już chyba od 2 dni nie mam połączenia 3G/HSDPA z operatorem. Po prostu nie pojawia się ikonka przy zasięgu, przez co nie mam internetu. Jakaś awaria czy coś, bo nic nie grzebałem w ustawieniach?
Ciężko powiedzieć cokolwiek na odległość. Jeżeli masz właśnie w tym momencie zablokowane konto to właśnie to jest tego przyczyną. Jeżeli nie to bez możliwości zobaczenia co się dzieje w telefonie nie będę w stanie pomóc.

Ja mam podobnie. Odpalam transmisje. Niby wszystko hula bo ikona na górze się pojawia ale żadna strona się nie chce wczytać i nie działają aplikacje korzystające z internetu. Problem zauważony podczas użytkowania na terenie Wrocławia. Coś wiadomo na temat jakiejś awarii?

26.11.2013 12:14
grish_em_all
70
grish_em_all
189
Grish

Jestem z Gorzowa Wlkp., więc informacje o awariach jeżeli do mnie docierają to dotyczące mojego rejonu, nic mi nie wiadomo na temat Wrocławia, jak tam sytuacja wygląda. Nawet nie mam niestety żadnych znajomości w tamtych okolicach żeby zadzwonić się spytać.

01.12.2013 07:06
71
weronka88
1
Junior

Witam mam mały problem. Chciałam przenieść numer na kartę, wypowiedzieć umowę w mixie minęło więc 7 dni i przyszedł mi sms że mam zablokowane połączenia przychodzące. Czy jak doładuję teraz telefon to one będą już odblokowane w simplus? Dodam że musiałamrozwiązać umowę wcześniej podpisaną z winy operatora, mimo moich kilku interwencji po 1,5 miesiąca umowa była dalej nie aktywowana. Proszę o pomoc telefon mi jest bardzo potrzebny nie wiem czy wystarczy doladowanie czy muszę iść do biura obsługi

01.12.2013 10:11
grish_em_all
72
grish_em_all
189
Grish

Dodam że musiałamrozwiązać umowę wcześniej podpisaną z winy operatora, mimo moich kilku interwencji po 1,5 miesiąca umowa była dalej nie aktywowana.
Musisz mi bardziej przybliżyć temat. Najlepiej od początku do końca powiedz mi co się z tym numerem działo przez cały ten czas.

02.01.2014 19:16
Imak
73
Imak
103
Senator

Hej.
Da się gdzieś w internecie sprawdzić rachunek?
Normalnie powinien przyjść tydzień temu, jednak do dziś moja poczya świeci pustkami.
Nie chcę, żeby mnie ukarano za zwlekanie z zapłatą.

02.01.2014 20:06
grish_em_all
74
grish_em_all
189
Grish

Rachunek dostajesz papierowy, czy zmieniałeś na elektroniczny? Jeżeli to drugie, to na Plus Online znajdziesz wszelkie potrzebne informacje. Jeżeli to pierwsze, to najlepiej zadzwoń do działu należności (2607) i zgłoś że nie dostałeś faktury. Raz że powiedzą ile jest do zapłaty, za co i na jakie konto, dwa że zajmą się od razu sprawą zaginionego rachunku, żeby się taka sytuacja nie powtórzyła.

08.01.2014 09:48
75
pizol87
84
Pretorianin

Muszę trochę się pożalić...Jestem w plusie już jakieś 10 lat, miałem dwa abonamenty a od prawie 3 lat jestem związany umową w mixie 42doł x 60 zł, cała moja rodzina ma abonamenty i mixy w plusie. Brak możliwości zmiany taryfy, gorsze warunki a teraz gdy mi się kończy ten mix dostałem propozycję tzw super ofertę na gorszych warunkach jakie miałem i z telefonem tylko odrobine lepszym od tego który brałem prawie 3 lata temu. Obecnie mam Sony xperie Neo V, 42 doładowania po 60 zł super oferta dla stałego klienta Sony xperia M w doładowaniach 42x80zł czyli dopłacam 840 zł do tego co miałem, telefon w wolnej sprzedaży nówkę dostaniesz za 700 zł. Kiedy w naszym kraju stały klient będzie naprawdę traktowany tak jak należy ? Rozumiem pójdę do Plusa, zacznę stawiać na swoim, straszyć, że odejdę, że cała rodzina zrezygnuję i dostanę pewnie dobrą ofertę, ale czy o to w tym wszystkim chodzi ?

08.01.2014 10:12
grish_em_all
76
grish_em_all
189
Grish

Nie bardziej się opłaci w takim razie wziąć nadal 42x60zł i dopłacić do telefonu 99zł? No i nie do końca się zgodzę że Xperia M jest tylko odrobinę lepsza od Neo V - dużą różnicę masz choćby w procesorze, dwa rdzenie vs. jeden. Jest 2 razy więcej RAMu, 1Gb vs. 512MB. Jeżeli próbowałeś aktualizować Androida w Neo V do 4.0 to pewnie wiesz że w większości przypadków po takiej operacji z telefonu nie dało się praktycznie korzystać. W Xperii M masz na dzień dobry Jelly Beana, kolejne wersje z pewnością będą też wypuszczane.
Druga sprawa, jest parę innych telefonów tej klasy w ofercie, choćby LG L7 II, Samsung Galaxy Core, więc nie jesteś skazany tylko i wyłącznie na Soniaka.

08.01.2014 10:42
77
pizol87
84
Pretorianin

Ok po części zgodzę się z Tobą, ale różnica jednego rdzenia i 512 mb ramu w przeciągu 3 lat trwania umowy i przykładowej dopłaty nawet tych 99 zł, to nie jest duża różnica, zważywszy, że teraz z jakieś 80 % obecnych smartfonów spełnia te standardy. Każdy z wymienionych przez Ciebie smartfonów ma podobną specyfikację. A o swój telefon dbam, 4.0 chodzi dobrze, wystarczy nie instalować głupot, nawet taki galaxy s4 potrafi się zaciąć na androidzie. Myślałem, że jako stały klient zostanę lepiej potraktowany przez sieć dla której jestem lojalny przez tyle lat. Przeglądając oferty abonamentowe w porównaniu do konkurencyjnej sieci( ta sama oferta 119 zł oferta no limit) telefon np xperie z można dostać o prawie 1000 zł taniej. Nie wiem dlaczego Plus prowadzi tak ostrą politykę cenową, zachęcając przy tym do zmiany operatora.

08.01.2014 12:03
grish_em_all
78
grish_em_all
189
Grish

Co do cen telefonów to muszę się zgodzić i mam również wyrobione zdanie na ten temat.

22.01.2014 21:23
79
xogador13
6
Legionista

Jakie dokumenty potrzebne do zawarcia umowy z MixPlusem? Jedni piszą że wystarczy sam dowód, inni że dowód + zaświadczenie o zarobkach lub miejscu zamieszkania. Chodzi mi o salon plusa nie przez internet. Oczywiści z mixplusa będę korzystał po raz pierwszy.(nie po przedłużeniu umowy)

22.01.2014 21:34
grish_em_all
80
grish_em_all
189
Grish

Wystarczy dowód. Dodatkowe dokumenty są potrzebne jak się bierze abonament.

27.01.2014 13:29
cswthomas93pl
81
cswthomas93pl
88
Legend

Witam po długim czasie :)
Mam pytanie, nie używałem jakiś czas Plusa i teraz do niego powróciłem. Mam mixa, chcę sprawdzić aktywne pakiety. Da się coś z tym zrobić?

Aktywne uslugi:
Roamin, GPRS, Niski kredyt, SMS o koszcie, Wideorozmowy

Takiego dostaję smsa po wklepaniu *101#, a z tego co sobie przypominam, to mam aktywny coś typu pakiet, że za pierwszego smsa w danym dniu bierze mi 30, 40gr? a dalej piszę za darmo. O co chodzi?

27.01.2014 14:01
Manstein
82
Manstein
64
Huzio

thomas - sprawdzenie pakietów to kod *121#.

27.01.2014 14:05
cswthomas93pl
83
cswthomas93pl
88
Legend

Aktywne pakiety:
2000 MMSow do sieci Plus 27-09-2014 09:11, Fun scan (30 SMS), Xyber Mech (30 SMS)

i to wszystko, a gdzie wyżej wspomniany pakiet?

27.01.2014 14:37
grish_em_all
84
grish_em_all
189
Grish

Ten patent z jednym smsem płatnym dziennie nazywa się Nielimitowane SMSy i widać go jak wpiszesz *136#. Jak długo nie używałeś tej karty?

27.01.2014 15:17
cswthomas93pl
85
cswthomas93pl
88
Legend

Kilka tygodni, niecały miesiąc. Faktycznie mam te esemesy aktywne. Czy aktywacja tego pakietu coś kosztuje? Jak do dezaktywować?

27.01.2014 16:23
grish_em_all
86
grish_em_all
189
Grish

Aktywacja - *136*11*02#
Dezaktywacja - *136*00*02#

Aktywacja kosztuje jednorazowo 10zł. Pakiet zostaje aktywny aż do momentu samodzielnego wyłączenia.

27.01.2014 17:00
cswthomas93pl
👍
87
cswthomas93pl
88
Legend

Podziękował.

10.02.2014 20:16
88
martyna910830
1
Junior

Witam...
Przedłużyłam umowę z plusem mając jeszcze do końca 7 doładowań po 30 zł, teraz mam doładowania po 40 zł... Pan w salonie powiedział mi że mam zasilać telefon kwotami 30 zł do końca i teraźniejsze 40 zł.. gdy doładuję kwotą 30 zł i wysyłam sms pz na numer 2585 widnieje wciąż ta sama liczba zasileń... Dlaczego nie odciągają zasileń za 30 zł ??

10.02.2014 20:19
89
zanonimizowany840667
28
Generał

Gdzie jest haczyk - w plusie oferta bez limitu dla firm kosztuje 100 zł brutto, w Play to samo za 30 zł? Owszem, niby w Plusie jest 1GB internetu więcej ale to nie ma żadnego znaczenia no i w Play umowa na 15 miesięcy a nie na 12 co też w sumie nie jest problemem. Czy Plus zamierza w najbliższym czasie coś zmienić z tą ofertą, czy przenosić się do Play?

10.02.2014 21:36
grish_em_all
90
grish_em_all
189
Grish

Pan w salonie powiedział mi że mam zasilać telefon kwotami 30 zł do końca i teraźniejsze 40 zł..
O rany co za łeb... :/ Gość Ci powiedział kompletną bzdurę, od momentu przedłużenia należy już zasilać po 40zł, dlatego te 30-tki które robisz nic kompletnie nie dają. Pójdź do niego i nawtykaj mu z góry do dołu, bo niestety odkręcić tej umowy już się nie da.

Czy Plus zamierza w najbliższym czasie coś zmienić z tą ofertą, czy przenosić się do Play?

Na dniach powinny się pojawić nowe taryfy, od jutra wchodzą zupełnie nowe opcje dla osób fizycznych, właśnie z mocno obniżonymi taryfami bez limitu, więc dla firm lada moment też powinno coś być.

11.02.2014 07:04
91
martyna910830
1
Junior

Ok. Dziękuje bardzo za odpowiedź :) Pozdrawiam

21.02.2014 00:01
Herr Pietrus
92
Herr Pietrus
181
Ubecka Wdowa

Przedłużyłem umowę w Plusie i ma teraz takie pytanie... Miałem pakiet Non-Stop razem z abonamentem, 500 MB. Teraz mam pakiet 1GB, aktywny od jutra. Nie pamiętam, czy poprzedni bł widoczny w e-bok an liście pakiety, ale chyba nie. Za to po przedłużeniu umowy pojawił mi sie jakiś pakiet 500MB teoretycznie aktywny od dnia przedłożenia umowy do początku okresu rozliczeniowego bezpośrednio po nim następującego i jeszcze przez trzy kolejne...
Co to jest? Ten non-stop przez pomyłkę taki sam, czy jakiś dodatkowy nie wiadomo ska i dlaczego? Mozę eszcze płącić za niego będę musiał? Czy z tym systemem są takie cyrki i tyle?

21.02.2014 00:16
grish_em_all
93
grish_em_all
189
Grish

Spokojnie, za nic nie będziesz płacić. To jest pakiet który się uruchamia w momencie podpisania umowy i teoretycznie powinien funkcjonować do początku najbliższego cyklu rozliczeniowego, a dlaczego pojawia się jeszcze przez 3 miesiące - nie potrafię powiedzieć. Ja ten pakiet nazywam "awaryjnym", a jest stworzony z myślą o ludziach którzy w poprzedniej umowie nie mieli żadnego pakietu internetowego, a teraz wzięli smartfona i zapewne od razu by chcieli korzystać ze wszystkich dobrodziejstw tego sprzętu - żeby im nie nabiło cholera wie jakiego rachunku, jednocześnie zabezpieczając sprzedawców przed klientami wpadającymi do punktów z widłami i zapalonymi pochodniami :)

21.02.2014 00:57
Herr Pietrus
94
Herr Pietrus
181
Ubecka Wdowa

Aha... Dobrze wiedzieć, aczkolwiek ciekawsze jest w takim razie to, ze on nie działał, bo jak mi się skończyło pińcet MB z abonamentu, to prędkość spadła i tyle było ze ściągnięcia słownika do TouchPala... :)

21.02.2014 11:04
grish_em_all
95
grish_em_all
189
Grish

Bo miałeś do tej pory inny pakiet internetowy i wg niego rozliczało. Ten "awaryjny" ma najniższy priorytet spośród wszystkich, co tłumacząc z polskiego na nasz oznacza że działa tylko w przypadku braku jakiegokolwiek innego pakietu.

21.02.2014 13:59
Herr Pietrus
96
Herr Pietrus
181
Ubecka Wdowa

aaa, no fakt, nei wiem czemu kombinowałem ze powinien sie włączyć po skończeniu tamtego. Bez sensu, włączyć to by się pewnie właczył ale po dezaktywacji tego NonStop, a ta w przypadku pakietu "połączonego" z abonamentem jest niemożliwa...
Dzięki za rozjaśnienie myślenia :)

24.02.2014 08:40
97
zanonimizowany840667
28
Generał

I jak, pozmieniało się coś w ofercie firmowej czy trzeba przenosić się do Playa?

24.02.2014 11:03
Herr Pietrus
98
Herr Pietrus
181
Ubecka Wdowa

ja tow idzę, że mocno pozmieniało się w ofercie indywidualnej... miałem czekać z przedłużeniem umowy jeszcze kilka dni, i jakbym sobie poczekał, to co najmniej słabo bym na tym wyszedł. Czasem warto być w gorącej wodzie kąpanym :D

24.02.2014 11:15
grish_em_all
99
grish_em_all
189
Grish

Medico della Peste --> Na razie jeszcze nic nie wiadomo, wciąż czekamy.

Herr Pietrus --> co dokładnie masz na myśli, na czym być źle wyszedł? Co dokładnie wziąłeś?

24.02.2014 17:13
Herr Pietrus
100
Herr Pietrus
181
Ubecka Wdowa

No nawet sobie nie kpij zadając takie pytanie. :) W jednej chwili z sieci mającej w abonamencie IMHO najlepiej obok Orange zbalansowaną ofertę zmienił się Plus w Play 2.0 z polityką wszystko od 80 zł na miesiąc albo nic.
Wziąłem przedłużenie z abonamentem 60 zł, w którym mam i 1 GB internetu i 400 minut wymiennych na SMS-y. Minut także na stacjonarne! Obecnie... takt, jakby kombinować, to mogę dostać 400 minut i 2 GB czyli powiedzmy de facto 200 minut/SMS-ów i 1 GB, ale wciąż nie mam w tym połączeń stacjonarnych! Tych mogę wykonać za 10 zł oszałamiające pół godziny.

W ogóle obecnie najtańszy abonament, i to bez telefonu, co zawsze premiowano, to 50 zł, ale bez rozmów na stacjonarne!
W sumie normalne następstwo wprowadzenia "rewolucyjnego" no-imit, to samo nastąpiło w Play. Ot, jest no-limit, ale niech nikt nei myśli, wbrew reklamom, ze za darmo. Za to się płaci. Słono.

To jak rozumiem jakiś przejaw specjalizacji sieci na abo dla bogatych oraz karty i mixy dla biednych? No i zapowiadanego przez ekspertów już długi czas temu odejścia przy tak nasyconym rynku od sprzedaży aparatów w imię zasady "przyciągać już nikogo nie trzeba, zawsze coś do dzwonienia każdy znajdzie, a o wymiany może już zadbać sam". W końcu komórki sprzedają już wszędzie...
Tylko ze ceny bez telefonu wcale nie spadły, co widać świetnie właśnie na przykładzie Play i Plusa.

24.02.2014 17:39
grish_em_all
101
grish_em_all
189
Grish

No nawet sobie nie kpij zadając takie pytanie. :)
Ale to było zupełnie poważne pytanie, interesuje mnie co wziąłeś i co się nie podoba w nowej ofercie, żebym miał kontrargumenty dla koordynatora jak się mnie spyta dlaczego mało umów się pisze :) I uwierz mi, doskonale wiem że w przedziale 40-60zł jest kaszana, ja to widzę. A już kompletny strzał w kolano to brak pakietów internetowych z lejkiem - przecież jak powiem klientowi że w taryfie za 79.99zł ma 500MB internetu a potem musi dopłacać to wywołam tylko i wyłącznie śmiech na sali. Mimo to słyszę od klientów sporo pozytywnych opinii na temat nowych abonamentów, ale to raczej od ludzi którzy tylko dzwonią i ewentualnie piszą smsy.

Słowem, źle się dzieje w państwie duńskim. Przyznam się szczerze że planuję zmianę pracy, bo dla sprzedawców nadchodzą naprawdę ciężkie czasy. Pojutrze idę nawet na rozmowę kwalifikacyjną, więc kto wie czy któregoś dnia nie napiszę że moja działalność w tym wątku będzie od tej pory mniejsza. Ale to pożyjemy zobaczymy :)

25.02.2014 14:45
grish_em_all
👍
102
grish_em_all
189
Grish
Image

Pietrus kolego, mocno się mi przysłużyłeś, właśnie piszę maila do mojego koordynatora z raportem o rynku, m.in. prosił o opinie klientów na temat nowych ofert. Wkleiłem mu 1:1 Twojego posta, niech wie co ludzie naprawdę myślą :) Za zasługi dla dobra mojego punktu zostajesz odznaczony wirtualnym piwem :D

25.02.2014 22:40
Herr Pietrus
103
Herr Pietrus
181
Ubecka Wdowa

trzeba było dopisać to, o czym zapomniałem = to co mam, mam w prom ocji z telefonem, a to, co teoretycznie bym wykombinował,dodatkowo byłoby już bez TELEFONU. :)
Ale serio, miałem czekać z tym przedłużeniem do ostatniego tygodnia, wtedy załapałbym już się na nowe, rewolucyjne abonamenty... czyli pożegnałbym się z Plusem. Oferta bez telefonu mnie bowiem akurat nie interesowała.

27.02.2014 22:01
104
siork84
1
Junior

Ja mam inny problem. Od 12 lat jestem w Plusie i takie rzeczy jeszcze mi się nie przydarzyły. Myślałam, że umiem się poruszać w świecie kodów Mixa, ale tym razem odpadam. Od momentu przedłużenia umowy (jakieś 3 miesiące) mam nieustanne problemy z naliczaniem kosztów usług np. dziś wpisałam darmowy numer w plusie do listy (jedyny jaki mam) i zamiast 5 zł z konta zeszło 10 zł. Mam usługę 29 gr za całą rozmowę w Plusie, a czasami czesze mi jak za normalne połączenie (z numerami, które są normalnie w Plusie i które w innych momentach łapią się na promocje). Dodatkowo przy każdym doładowaniu pobierane jest 7 zł za pakiet danych, choć pakiet już dwukrotnie wyłączałam. Za każdym razem składam reklamacje drogą mailową, ale Plus ma to gdzieś. Dostaję informację, że sprawą się zajmą, po czym nie ma odzewu. Wszystko robię przez stronę Plusa, więc mam zachowane dowody. Chciałam zapytać, jak najlepiej na nich wpłynąć, żeby rozwiązali problem, a jeśli nie, to czy w związku z niewywiązywaniem się przez nich z umowy, mam prawo zerwać ją w oparciu o fakt, że usługa nie jest dostarczana zgodnie z umową, bo tak przewiduje prawo konsumenckie, z tego co zdążyłam się zorientować.
Ps. Czy ktoś z forumowiczów ma podobne problemy?

27.02.2014 22:48
grish_em_all
105
grish_em_all
189
Grish

dziś wpisałam darmowy numer w plusie do listy (jedyny jaki mam) i zamiast 5 zł z konta zeszło 10 zł.
Domyślam się że przed przedłużeniem umowy miałaś taryfę MixV, prawda? Tam było 5zł od numeru, teraz jest 10zł za całą usługę, niezależnie od tego czy masz 1, 4 czy 5 numerów wprowadzonych.

Mam usługę 29 gr za całą rozmowę w Plusie, a czasami czesze mi jak za normalne połączenie (z numerami, które są normalnie w Plusie i które w innych momentach łapią się na promocje).

Tu trzeba by wnikliwie przejrzeć numery, czy na pewno są w Plusie, czy nie zostały przeniesione do innej sieci itp.

Dodatkowo przy każdym doładowaniu pobierane jest 7 zł za pakiet danych, choć pakiet już dwukrotnie wyłączałam.
Wbij *136# i napisz mi jak w smsie zwrotnym nazywa się pakiet internetowy, razem z tym co jest w nawiasie.

Za każdym razem składam reklamacje drogą mailową, ale Plus ma to gdzieś. Dostaję informację, że sprawą się zajmą, po czym nie ma odzewu. Wszystko robię przez stronę Plusa, więc mam zachowane dowody.

Super że masz ślady po tym co robisz, gdyby trzeba było pójść do rzecznika praw konsumenta to będziesz mieć dobre argumenty. Z doświadczenia mogę Ci powiedzieć że z reklamacjami przez maila różnie to wygląda, bardziej proponowałbym złożenie reklamacji w punkcie obsługi - pracownik składa taką reklamację bezpośrednio w systemie, na co dostajesz wydruk z treścią i podpisami swoimi i jego, więc nie ma szans żeby coś umknęło, zostało przeoczone czy co gorsza olane.

05.03.2014 11:20
grish_em_all
106
grish_em_all
189
Grish

Medico della Peste, pytałeś o nowe taryfy dla firm, no i się doczekaliśmy, wchodzą od dzisiaj. Wreszcie pojawia się opcja bezpłatnych połączeń przychodzących w Unii - w taryfach 89zł netto w ofercie z telefonem i 69zł netto bez aparatu. Można dołożyć pakiety minut do wydzwonienia w roamingu (200 za 20zł), w wyższych taryfach wliczone są również pakiety minut na połączenia w pierwszej strefie międzynarodowej.

Krótkie podsumowanie - w połączeniach krajowych nic się praktycznie nie zmienia, bo nie ma już zbyt dużego pola do popisu w przypadku taryf bez limitu, za to spore zmiany jeżeli chodzi o roaming i połączenia międzynarodowe. Wreszcie :)

05.03.2014 11:25
Paudyn
107
Paudyn
194
Kwisatz Haderach

Szkoda, ze taki spozniony zaplon w Plusie, dzieki niemu przenioslem sie do Play, wlasnie przez to, ze teraz korzystam z polskiego numeru za granica.

05.03.2014 11:28
grish_em_all
108
grish_em_all
189
Grish

No szkoda. Już się zdążyłem przyzwyczaić że z reguły to my musimy gonić konkurencję zamiast odwrotnie.

05.03.2014 11:33
Paudyn
😁
109
Paudyn
194
Kwisatz Haderach

Ale jest szansa, ze za 10 miesiecy wroce, jak sie utrzyma ten pakiet za 20PLN na wychodzace.

Z ciekawosci - to jest wymienne na SMSy?

05.03.2014 13:41
grish_em_all
110
grish_em_all
189
Grish

Nie widziałem jeszcze regulaminu, więc nie powiem. Dzisiaj i jutro mam wolne więc dam znać w piątek.

07.03.2014 08:49
grish_em_all
111
grish_em_all
189
Grish

Minuty z tego pakietu nie są wymienne na smsy. Czyli jak już to dzwonić ;)

07.03.2014 09:01
112
zanonimizowany840667
28
Generał

Szału nie ma w tej nowej taryfie, raptem 20 zł mniej niż dotychczas i bardzo długa umowa (24 miesiące).

07.03.2014 09:19
Paudyn
113
Paudyn
194
Kwisatz Haderach

[111]

To niestety przy moim korzystaniu z telefonu lepiej sprawdzi sie Play w najnizszym abonamencie + opcja Roaming na 14 dni. Przy dwukrotnej aktywacji w miesiacu rachunek wychodzi cos kolo 60PLN.

No, ale do konca roku jest troche czasu, zobaczymy co sie pozmienia :>

07.03.2014 11:42
grish_em_all
114
grish_em_all
189
Grish

Medico della Peste --> są też niższe taryfy, w tych które podałem jest opcja odbierania w roamingu za darmo, dlatego o nich wspomniałem. Abonamenty z bez limitu w kraju zaczynają się od 39zł + VAT.

Paudyn --> no to niezła cena wychodzi. Ten pakiet na 14 dni obejmuje i połączenia i smsy? Ile dają za ile?

07.03.2014 11:52
Paudyn
115
Paudyn
194
Kwisatz Haderach

Kosztuje ten pakiet 10PLN brutto (dwa razy w miesiacu, wiec 20PLN) i daje znizke bodajze 70-80% na wszystkie uslugi (polaczenia, smsy, mmsy, itp.). Limit pojedynczego pakietu to cos kolo 60-70PLN brutto, juz nie pamietam.

A mam jeszcze zapas, wiec moge zwiekszyc intensywnosc i wciaz zmiescic sie w 100PLN ;)

W Plusie musialbym wywalic na dzien dobry 90PLN bez smsow.

07.03.2014 14:17
grish_em_all
👍
116
grish_em_all
189
Grish

Dobry deal, nie powiem.

08.03.2014 10:36
117
agusia8686
1
Junior

Witam mam pytanko dotyczące mixplusa. Otóż wczoraj przedłużałam umowę i nie wiem jak to jest z tymi pakietami internetowymi... Do końca "starej umowy zostały mi jeszcze 3 obowiązkowe zasilenia. Czy ten pakiet 125MB na próbę dopiero po tych zasileniach mi sie uaktywni? Jeśli tak to czy teraz mogę sobie aktywować któryś z tych pakietów NON STOP? Pan z którym podpisywana była umowa mówił, że jeśli będę chciała aktywować jakis pakiet NON STOP to najpierw muszę dezaktywować ten 125mb na próbę ale on jest przecież nieaktywny, bo sprawdzałam... Czy może po prostu ta aktywacja trochę trwa? Zaznaczam, że wczoraj od razu doładowałam konto po podpisaniu aneksu do umowy. I tu rodzi się drugie pytanie w umowie miałam minimalne doładowanie za 30 zł podpisując aneks zmieniły się warunki i mam minimalne doładowanie za 40 zł- czy przez te następne doładowania któe zostały mi do końca umowy mam już 40zł ładować? Wczoraj tak zrobiłam... B€dę bardzo wdzięczna za szybką odpowiedź... :) pozdrawiam

08.03.2014 11:50
grish_em_all
118
grish_em_all
189
Grish

No to jedziem ;)

Czy ten pakiet 125MB na próbę dopiero po tych zasileniach mi sie uaktywni?
Nie, on się uruchamia od razu po otrzymaniu smsa "Dziękujemy za skorzystanie z promocji bla bla bla ...", czyli ju od pierwszego doładowania po przedłużeniu umowy.

Jeśli tak to czy teraz mogę sobie aktywować któryś z tych pakietów NON STOP?
Jak najbardziej, możesz.

Pan z którym podpisywana była umowa mówił, że jeśli będę chciała aktywować jakis pakiet NON STOP to najpierw muszę dezaktywować ten 125mb na próbę ale on jest przecież nieaktywny, bo sprawdzałam...
Gościowi chodziło pewnie o to żeby nie mieć dwóch pakietów uruchomionych, bo to w sumie bez sensu - jak się ma jakiegoś non stopa to po co ten 125MB. Można mieć je naraz uruchomione, tylko po co :) Tak jak pisałem wcześniej, 125MB uruchamia się przy doładowaniu, dlatego pod *121# nie będzie go widać aż do momentu zasilenia konta.

Zaznaczam, że wczoraj od razu doładowałam konto po podpisaniu aneksu do umowy.

Istotna sprawa, zasiliłaś konto po otrzymaniu smsa "Dziękujemy za skorzystanie (..)" czy przed? Jeżeli przed, to zaliczyło się tak jakby było zrobione jeszcze przed podpisaniem umowy i do tego zasilenia 125MB się nie uruchomi. W takiej sytuacji czy byłoby zrobione za 30 czy za 40zł to bez znaczenia i tak by się zaliczyło. Jeżeli smsa już dostałaś, to od tej pory trzeba już ładować za 40zł.

08.03.2014 12:16
😊
119
agusia8686
1
Junior

Bardzo dziękuję za odpowiedź :) tego sms "Dziękujemy za skorzystanie.." dostałam dopiero dziś...
Nie wiedziałam tylko, że pakiet sms który miałam zniknie. Musiałam kolejny załadować a tamten dopiero niedawno aktywowałam... No cóż moja strata ;)
Ps. czyli pewnie dlatego, że nie miałam uruchomionego żadnego pakietu internetowego wczoraj jak tylko włączyłam nowy telefon zjadło mi trochę pieniążków??? Dojście gdzie się wyłącza transmisję danych trochę mi zajęło ;)

08.03.2014 12:22
grish_em_all
120
grish_em_all
189
Grish

Ps. czyli pewnie dlatego, że nie miałam uruchomionego żadnego pakietu internetowego wczoraj jak tylko włączyłam nowy telefon zjadło mi trochę pieniążków??? Dojście gdzie się wyłącza transmisję danych trochę mi zajęło ;)

Dobrze mówisz, zdążył trochę danych wysłać i odebrać i za to skasowało. Dlatego ja zawsze jak sprzedaję jakiegoś smartfona to od razu się pytam czy w danej chwili jest jakiś pakiet internetowy i jeżeli nie ma to od razu mówię żeby transmisję wyłączyć, w razie potrzeby od razu pokazuję gdzie to się robi. Dziwi mnie dlaczego nie jest to standardem i wielu sprzedawców nawet nie raczy wspomnieć że telefon samodzielnie łączy się z internetem...

08.03.2014 16:27
😱
121
agusia8686
1
Junior

Kolejny problem z pieniędzmi na koncie... Jak wcześniej wspomniałam przysłali mi już tego sms że dziękują za przedłużenie i mam ten pakiet 125mb wiec weszłam sobie do sklepu żeby coś ściągnąć- najpierw kazali mi założyć konto Microsoftu, więc założyłam, potem idę do ściągania atu problem- nie chce mi nic ściągnąć i każą sprawdzić czy jest włączona transmisja danych- oczywiście była!!! robię ponów i nic- gra którą chciałam pobrać była za darmo- a pobrali mi z konta ponad 30 zł :/ co ja mam z tym zrobić?

08.03.2014 16:51
122
agusia8686
1
Junior

zmieniłam ustawienia bo poszukałam na forach o podobnych problemach i ktoś napisał że trzeba ustawić sieć- fakt nie miałam wybranej plus więc zmieniłam i ponownie weszłam do sklepu. a potem co- patrzę na konto a tam znowu pobrane ponad 50 złotych!!!!! Ja chyba oszaleję :(

08.03.2014 16:58
123
agusia8686
1
Junior

Sprawdzając pakiety pod nr *136# mam napisane : Promocja z pakietem 125MB, więc z pakietu mi w ogóle nie pobrało nic :/

08.03.2014 18:08
grish_em_all
124
grish_em_all
189
Grish

W poście 118 napisałem że pakiet się uruchamia w momencie doładowania konta. Jeżeli po otrzymaniu smsa z podziękowaniem za przedłużenie nie zasilałaś konta, to znaczy że pakietu nie ma - dlatego za połączenie z internetem kasuje pieniądze. To co widzisz pod *136# to informacja że aktywna jest usługa która uruchamia pakiet przy każdym doładowaniu. Pod *121# masz natomiast info ile z danego pakietu zostało jeszcze do wykorzystania.

08.03.2014 18:14
125
agusia8686
1
Junior

To jestem nieźle stratna pieniążków przez swoją nieuwagę :( a co z konfiguracją? czy coś mam robić z tym czy wybór sieci już wystarczy?

08.03.2014 18:18
grish_em_all
126
grish_em_all
189
Grish

Z Twoich wcześniejszych wpisów wnioskuję że masz telefon na Windowsie, więc nic nie musisz robić, telefon sam dba o konfigurację i w razie czego automatycznie pobiera ustawienia od operatora. Żeby uniknąć problemów z pakietami, znikającą kasą itp., szczerze radzę odpuścić sobie pakiet 125MB i uruchomić sobie któryś non stop. Będziesz spać spokojnie :)

08.03.2014 18:20
127
agusia8686
1
Junior

Tak mam telefon na Windowsie. I mam taki zamiar uruchomić ten pakiet Non Stop ale to dopiero po ponownym doładowaniu konta ;) póki co zostaję bez internetu w telefonie ;)

13.03.2014 09:07
AyenoKanno
128
AyenoKanno
150
SomeoneElse

Czy jest możliwość przyspieszenia aktywacji internetu lte? Wyraziłem zgodę na aktywacje przed 10 dniami, kurier był u mnie 48h temu, w umowie mam napisane, że do 7 dni aktywacja ale na forum plusa czytałem, że jak sie poda pesel w formularzu to może da się coś przyspieszyć. Problem w tym, że ten formularz nie działa a mianowicie wyskakuje komunikat o braku uprawnień do zadawania pytań :(

13.03.2014 09:16
grish_em_all
129
grish_em_all
189
Grish

Niestety nie wiem, nigdy się nie zajmowałem sprzedażą przez wysyłkę i nie wiem jak to dokładnie u nich działa.

14.03.2014 11:17
130
creatka
15
Chorąży

Mam pytanie odnośnie doładowania przez internet. Posiadam plus na kartę taryfa nowy Simplus, siostra ma taryfę Twój profil i przy doładowaniu przez internet dostała 20zł "za pozostanie w plusie". Słyszałam też o promocji 10% za doładowanie przez internet.
Chciałam zapytać czy w mojej taryfie nowy Simplus mogę dostać za zasilenie konta przez internet 20zł "za pozostanie w plusie" oraz 10% ? Jeżeli tak to jakimi kodami? Jak to działa?

14.03.2014 11:52
grish_em_all
131
grish_em_all
189
Grish

Takie akcje z bonusem do zasileń pojawiają się okresowo - raz są, raz ich nie ma, trzeba po prostu trafić w dobry moment, lub sprawdzać w necie czy aktualnie taka promocja funkcjonuje. Nie ma to nic wspólnego z używaną taryfą.

17.03.2014 17:06
132
creatka
15
Chorąży

Mojej siostrze przyszedł SMS "Możesz mieć aż 100minut na 30 dni! w sieci plus! Tylko zasil się za min 10 zł do 21.03. Jednorazowy bonus włączamy do 26.03.2014 i potwierdzimy SMS-em." CZY JEŻELI MI TAKI SMS NIE PRZYSZEDŁ TO MOGĘ Z TEJ PROMOCJI SKORZYSTAĆ? PO DOŁADOWANIU DOSTANĘ TE 100 MINUT?

17.03.2014 17:08
grish_em_all
133
grish_em_all
189
Grish

Niestety nie, takie okresowe akcje są tylko dla wybranej puli numerów, które taką wiadomość otrzymały.

18.03.2014 11:42
134
creatka
15
Chorąży

Rozumiem, dzięki!
A czy mogę skorzystać z tej promocji http://plus.pl/indywidualna/Uslugi/AktualniKlienci/ZasilKarteBliskiejOsobie/ ?
Który z kodów powinnam użyć?

18.03.2014 11:48
grish_em_all
135
grish_em_all
189
Grish

Masz telefon na abonament? Bo to wszystko tyczy się właśnie jak chce się komuś zasilić konto na kartę i opłata jest doliczana do rachunku. Konto doładowuje się ostatniego dnia cyklu rozliczeniowego w jakim działa abonament. Jeżeli chcesz zasilić komuś konto jednorazowo, wysyłasz "ZA numertel kwota", czyli np. "ZA 601123456 50". Jeżeli chcesz żeby zasilenia były robione co miesiąc automatycznie, wysyłasz "CY numertel kwota".

18.03.2014 13:33
136
creatka
15
Chorąży

Dla mnie to czarna magia dlatego tak wypytuję. Nie, ja mam telefon na kartę ale myślałam, że może mi ktoś tak jednorazowo doładować i wtedy bym dostała te 10 zł gratis

18.03.2014 13:35
grish_em_all
137
grish_em_all
189
Grish

No to jak ktoś ma telefon na abonament i w ten sposób Ci zrobi doładowanie, to dostaniesz te 10zł gratis, a tej osobie doliczy się kwota za doładowanie do rachunku.

18.03.2014 13:39
138
creatka
15
Chorąży

Dzięki za pomoc;)

21.03.2014 06:21
139
vigo37
10
Legionista

Witam.Czy jest gdzieś lista telefonów dostępnych przy przedłużeniu umowy na abonament w taryfach LTE.

21.03.2014 13:12
grish_em_all
140
grish_em_all
189
Grish

Możesz otworzyć sobie dowolny cennik nawet na nową umowę i lista telefonów będzie się pokrywać z tym na co możesz liczyć przy przedłużeniu umowy. Naturalnie nie ma co się sugerować cenami telefonów czy wysokościami taryf, bo tu mogą być spore różnice, natomiast jeżeli chodzi Ci tylko o to jakie telefony są w ofercie, to na liście znajdziesz wszystkie spośród których będziesz miał wybór.

Np. bierzesz taki regulamin:
https://www.plus.pl/indywidualna/Abonament/Dokumenty/TaryfyLTE/TARYFY_LTE_BEZ_LIMITU_NOW.pdf
i na końcu masz listę dostępnych aparatów.

21.03.2014 17:40
141
vigo37
10
Legionista

Dzięki, o to mi chodziło.

11.04.2014 11:43
Pvt. Creak
142
Pvt. Creak
102
Criav

Korzystam z MIXa, niedługo będę miał telefon obsługujący LTE i w związku z tym mam pytanie co zrobić, by z tego LTE korzystać? Z tego co wiem musi być specjalna karta SIM? Czy pakiety na internet w LTE są osobne od tych zwykłych pakietów internetowych (9zł/150MB -- 15zł/500MB), czy to jest to samo, po prostu szybciej?

11.04.2014 14:02
grish_em_all
143
grish_em_all
189
Grish

Karta SIM swoją drogą, ale na istniejącej umowie nie da się uruchomić usługi LTE. Dopiero jak przyjdzie do przedłużenia umowy, to od tej pory będziesz miał dostępną tą prędkość.

13.04.2014 19:56
Paudyn
144
Paudyn
194
Kwisatz Haderach

Można dołożyć pakiety minut do wydzwonienia w roamingu (200 za 20zł), w wyższych taryfach wliczone są również pakiety minut na połączenia w pierwszej strefie międzynarodowej.

grish - daj proszę znać, jak to już wejdzie i przy okazji powiedz, czy owe minuty oraz wliczone pakiety są ważne również jak jestem za granicą, czy tylko jak dzwonię z Polski za granicę (co ma miejsce w Playu).

13.04.2014 20:45
grish_em_all
145
grish_em_all
189
Grish

To już działa, tyle że nie da się tego uruchomić na jakiejkolwiek starszej taryfie, funkcjonuje jedynie w przypadku taryf Progres, czyli umów podpisanych po 5 marca.

Pakiet 200 minut za 20zł do wykorzystania w roamingu dostępny jest w taryfach od 29zł netto wzwyż. To są minuty do wykorzystania jak się dzwoni zza granicy. Od taryfy 79zł netto wzwyż odbieranie połączeń w roamingu jest bezpłatne i nielimitowane. Obydwie opcje działają na terenie UE, plus Norwegia, Islandia i Liechtenstein.
Natomiast jeżeli chodzi o minuty wykorzystywane przy dzwonieniu z Polski za granicę, to są pakiety wliczone w abonament, rozpiska poniżej. Można wybrać max. 5 krajów z pierwszej strefy międzynarodowej (Europa, Australia, Japonia, Kanada, USA) i do nich dzwonić w ramach tych minut.

Taryfa 99zł netto - 100 minut
Taryfa 129zł netto - 200 minut
Taryfa 159zł netto - 300 minut
Taryfa 199zł netto - 500 minut
Taryfa 349zł netto - bez limitu - tutaj wyżej wymieniony pakiet 200 minut w roamingu jest bezpłatny.

13.04.2014 20:47
Paudyn
146
Paudyn
194
Kwisatz Haderach

A coś do SMSow za granice/roaming?

Szkoda, że te pakiety XX PLN do wykorzystania NA WSZYSTKO odeszły do lamusa.

To są minuty do wykorzystania jak się dzwoni zza granicy.

Pakiet 200 minut na głosowe połączenia w roamingu międzynarodowym wykonane wewnątrz UE, Norwegii, Islandii, Liechtensteinu

Jest napisane, że ogólnie na połączenia głosowe, więc chyba chodzi i o wychodzące i o przychodzące? Albo po prostu w pewnych aspektach Plus tak samo formułuje jak Play, aby wydymać klienta ;)

13.04.2014 22:01
grish_em_all
147
grish_em_all
189
Grish

Z smsami się niestety nic nie podziała póki co.

Cytat z regulaminu: Abonent w ramach Promocji może aktywować pakiet 200 minut na połączenia głosowe w roamingu - wykonywane wewnątrz Unii Europejskiej (poza Polską), Norwegii, Islandii i Liechtensteinu („Pakiet 200 minut w roamingu”)

Czyli mowa o połączeniach wychodzących. Jeżeli chodzi o przychodzące to jest tylko opcja bezpłatnego odbierania w taryfach od 79zł

13.04.2014 22:07
Paudyn
148
Paudyn
194
Kwisatz Haderach

Aj no tak, wykonane=wychodzące.

17.04.2014 16:35
Morbus
149
Morbus
201
settler

Witam czy jest tu pracownik PLUS ?
Mam pytanie potrzebuje oferty dla firm z NIELIMITOWANYM odbieraniem telefonów zagranica. Darmowe rozmowy sms/mms w kraju + interet . Telefon jaki mnie interesuje to XPERIA z1
W salonie miałem zaproponowaną ofertę z telefonem miesięcznie wychodziło koło 100zł a telefon był za ok 1200zł (!!) jednak po wykonaniu kilku telefonów pani zaproponowała mi oferte specjalna i telefon za 1/2 ceny. Wszystko było pięknie jednak salon nie posiadał Z1 na stanie. Zamówiłem słuchawkę w sobotę i do tej pory jej nie ma. Mało tego gość twierdzi że nie ma i raczej nie będzie. Zadzwoniłem do Rzeszowa i mają ostatnia sztukę którą zarezerwowałem. Jednak mam obawy czy u nich również dostane ofertę z telefonem za wynegocjowaną ceną 600zł ;/ to okaże się jutro.

Dostałem dziś info że w ostatni tydzień kwietnia wchodzi do sprzedaży xperia z2. Czy ktoś ma jakieś informacje na temat jaka może być cena w ofercie dla firm z w/w wymaganiami ??

zapewne X1 mi wystarczy jednak jeśli byłaby okazja kupić z2 w podobnych pieniążkach to mógłbym to rozważyć.

17.04.2014 16:39
grish_em_all
150
grish_em_all
189
Grish

Jednak mam obawy czy u nich również dostane ofertę z telefonem za wynegocjowaną ceną 600zł ;/ to okaże się jutro.
Wynegocjowana oferta jest widoczna w systemach przez 5 dni, potem znika, ale po wykonaniu jeszcze jednego telefonu do działu utrzymania klienta można ją wprowadzić ponownie, więc uciec bezpowrotnie nie powinna.
Co do Z2 to nie mam jeszcze żadnych informacji, więc niestety nie powiem czy opłaca się czekać.

17.04.2014 16:46
Morbus
151
Morbus
201
settler

no cóż to chyba zdecyduje się na tą z1.. o ile nie pojadą z cena - inaczej idę do play abonament jest co prawda 20zł droższy jednak telefon kosztuje ok 450zł brutto

17.04.2014 16:53
grish_em_all
152
grish_em_all
189
Grish

20zł x 24 miesiące to 480zł różnicy, więc w ogólnym rozrachunku wychodzi prawie to samo.

17.04.2014 16:55
Morbus
153
Morbus
201
settler

niestety nie ;) play wychodziło na prowadzenie około 400zł dopiero plus po zaproponowaniu mi oferty specjalnej zrównał się z nimi.

17.04.2014 16:57
grish_em_all
154
grish_em_all
189
Grish

Ano tak, ja równałem do ceny wynegocjowanej, czyli ~600zł :)

17.04.2014 18:27
Morbus
155
Morbus
201
settler

już dawno pożegnałbym się z plusem jednak tak naprawdę umowę mam do 6 lipca :P a biorąc teraz umowę od nowego okresu rozliczeniowego wszedłbym na taryfę która mnie interesuje więc już na siłę szukam opcji dla mnie :P Jedno jest pewne Xperia Z1 lub Z2 i obowiązkowo odbieranie połączeń bez limitu zagranicą.. jeśli naprawdę jutro mnie zniechęca to chyba pozostanie PLAY :(

17.05.2014 09:38
Pvt. Creak
156
Pvt. Creak
102
Criav

Czy te bonusy do doładowań poprzez online są tylko dla prepaida? W usługach MIXa na stronie też jest informacja o tym, że coś takiego istnieje, ale jak się kliknie w celu zobaczenia szczegółów to wyskakuje brak strony.

A w regulaminie strony https://www.doladuj.plus.pl/ jest: "Spółka świadczy usługę zasileń kont Abonentów korzystających z przedpłaconych usług telekomunikacyjnych Polkomtel Sp. z o.o."

17.05.2014 11:59
grish_em_all
157
grish_em_all
189
Grish

Mixplusa nie tyczy się te 20% więcej przy weekendowych zasileniach. Działa to tylko w Simplusie, Samych Swoich i 36i6. Łap regulaminy:

https://doladuj.plus.pl/Docs/PlusNaKarte/Regulamin_Promocji_W_weekendy_wiecej.pdf
https://doladuj.plus.pl/Docs/PlusNaKarte/Regulamin_Promocji_Codziennie_wiecej.pdf

19.05.2014 10:32
Pvt. Creak
158
Pvt. Creak
102
Criav

Szkoda, dzięki :)

28.05.2014 11:38
159
creatka
15
Chorąży

Chciałabym uzyskać informację, która z taryf w Simplusie jest najkorzystniejsza?
W tym momencie korzystam z taryfy nowy Simplus a szukam taryfy, w której będę pisała po groszu w plusie oraz jakieś tańsze SMSy do innych sieci (Orange, play) byłoby super gdyby tańsze były również rozmowy jednak bardziej zależy mi na sms

28.05.2014 12:52
grish_em_all
160
grish_em_all
189
Grish

W taryfie "Więcej internetu i smsów" dostajesz pakiet 1000 smsów do wszystkich sieci przy doładowaniu konta. Jak zasilisz za 10 lub 20zł to przez tydzień jest ważny, jak za 30zł lub więcej to przez miesiąc. Żadna opłata nie jest pobierana. Za połączenia masz 29gr/min do wszystkich.

09.06.2014 20:05
161
creatka
15
Chorąży

A czy będąc w taryfie Twój profil będę mogla aktywować promocję SMSy do wszystkich sieci po 3 gr? Jeśli tak to jakim kodem i czy można go wpisać po 11 czerwca? Bo taki kod przyszedł mi w taryfie Nowy Simplus i właśnie że tylko do 11 czerwca

09.06.2014 20:49
grish_em_all
162
grish_em_all
189
Grish

A możesz przepisać dokładnie tego smsa? Wg regulaminu w tej taryfie się nie da, ale jak będę widział jak ten sms dokładnie wygląda to podrążę temat, być może to jakaś akcja dla wybranej grupy numerów lub ograniczona w czasie.

11.06.2014 16:49
163
creatka
15
Chorąży

Oczywiście:
SMSy do wszystkich sieci po 3gr! Aktywuj usługę, wyślij bezp. SMS o treści: MEGA na nr 8095 (usługa odnawialna, koszt 5 zł na 30 dni) Oferta ważna Tylko do 11.06

11.06.2014 17:55
grish_em_all
164
grish_em_all
189
Grish

Trochę trwało zanim dokopałem się do regulaminu, ale w końcu się udało. Możesz śmiało wysyłać tego smsa, masz jeszcze tylko 6 godzin ;)

13.06.2014 09:35
165
creatka
15
Chorąży

Niestety dopiero przeczytałam Twoja wiadomość... Więc jak na chwilę obecną będąc w Taryfie Twój profil nie ma żadnych promocji na sms do wszystkich sieci?

14.06.2014 10:51
grish_em_all
166
grish_em_all
189
Grish

Niestety na tą chwilę nic nie ma.

14.06.2014 10:58
167
creatka
15
Chorąży

W takim razie czy mogę zmienić taryfę z nowy simplus na plus na kartę i wtedy bez żadnego kodu będę miała po 29gr za całą rozmowę w plusie (czy jakimś kodem?)? SMSy do plusa po groszu? (jakim kodem?) i sms po 3 gr do wszystkich sieci ( *136*11*03#- tym kodem?)?
Iza które kody będzie opłata pobierana co miesiąc a za które tylko jednorazowo?

14.06.2014 11:24
grish_em_all
168
grish_em_all
189
Grish

29gr za rozmowę nie ma w taryfie Plus na kartę, ale jest inny patent - pierwsze połączenie danego dnia do Plusa kosztuje 69gr, każde następne jest za darmo, czyli de facto za te 69gr masz cały dzień rozmów. Jak nietrudno sobie policzyć, wystarczy robić min. 3 połączenia dziennie żeby bardziej się to opłacało od 29gr za każdą rozmowę. Podobnie wygląda to z smsami - nie ma jako takiego pakietu smsów do Plusa, ale jest 39gr za pierwszego smsa danego dnia, każdy następny za free. Obydwie te opcje aktywuje się tylko raz i opłata też jest jednorazowa (1.50zł w obydwóch przypadkach), potem działają tak długo jak tylko jest aktywne konto. Wystarczy nie dopuścić do zablokowania połączeń wychodzących, a będą się odnawiać w nieskończoność. Smsy za 3gr do wszystkich sieci też aktywuje się tylko raz, potem się same odnawiają za 5zł/mies. No i jeszcze kod na zmianę taryfy, zmiana kosztuje 3zł: *147*11#

14.06.2014 11:44
169
creatka
15
Chorąży

Czyli to też nie jest dla mnie dobre bo aż tak dużo nie piszę i nie dzwonię wolałabym mieć te 500 czy 600 sms do plusa plus smsy do innej sieci i może jeszcze tańsze rozmowy do plusa ale też nie te 69gr tylko 29 zy 19 gr za połączenie...

A jeżeli by tak przejść do twój profil i wpisac ten kod na smsy 3 gr do wszystkich to może by poszło czy takiej opcji nie ma już?

14.06.2014 13:36
grish_em_all
170
grish_em_all
189
Grish

W Twoim Profilu nie można uruchomić tych smsów za 3gr.

14.06.2014 14:12
171
creatka
15
Chorąży

A jeżeli przejdę do taryfy simplus to będę miała rozmowy po 29 gr za połączenie 500 sms do plusa i 250 sms miesięcznie za 10 zł do wszystkich sieci (w tym także play)?
I czy jak zmienię taryfę to w razie potrzeby będę mogła zmienić ją jeszcze raz na inną lub wqrócić do obecnej czy nie ma już takiej możliwości?

14.06.2014 14:17
grish_em_all
172
grish_em_all
189
Grish

A jeżeli przejdę do taryfy simplus to będę miała rozmowy po 29 gr za połączenie 500 sms do plusa i 250 sms miesięcznie za 10 zł do wszystkich sieci (w tym także play)?
Wszystko się zgadza.

I czy jak zmienię taryfę to w razie potrzeby będę mogła zmienić ją jeszcze raz na inną lub wqrócić do obecnej czy nie ma już takiej możliwości?
Na jakąkolwiek nowszą tak, na starszą nie.

14.06.2014 14:22
😊
173
creatka
15
Chorąży

A które z taryf są nowsze a które starsze?
I czy są jakieś bonusy przy doładowaniu konta (plus 10 czy 20%)?

14.06.2014 14:26
grish_em_all
174
grish_em_all
189
Grish

Mam nadzieję że dobrze pamiętam kolejność:

Easy/Team 7 -> Nowy Simplus -> Twój Profil -> Simplus -> Plus na Kartę -> Plus na Kartę Więcej

14.06.2014 17:42
175
creatka
15
Chorąży

Wielkie dzięki za pomoc:)

13.07.2014 15:35
cswthomas93pl
176
cswthomas93pl
88
Legend

Siemka grish.
Koleżanka ma taryfę piszmów dobowy. Chciałaby jakiś fajny pakiet z smsami do wszystkich sieci, mogą być nielimitowane. Jeśli czegoś takiego nie da się zrobić, to czy może jest jakaś opcja zmiany taryfy na taką, w której może sobie pisać normalnie do wszystkich sieci za darmo?

13.07.2014 20:46
grish_em_all
177
grish_em_all
189
Grish

W taryfie "Więcej internetu i smsów" można dostać 1000 smsów do wszystkich sieci bezpłatnie przy doładowaniu. Jeżeli zasili się za 10zł, ważne są przez tydzień czasu, jak za 30 lub więcej - przez miesiąc. Oprócz tego, w taryfie "Plus na kartę" można mieć smsy do wszystkich sieci za 3gr, kosztem 5zł miesięcznie. Więcej opcji smsów do wszystkich się nie znajdzie, chyba że rozważamy również przejście na abonament.

13.07.2014 21:02
Zgrywus1
178
Zgrywus1
21
Czarownik z Torunia

Czy mógłbyś mi wytłumaczyć o co chodzi z ofertą elastyczną w Plusie MIX?

13.07.2014 23:22
grish_em_all
179
grish_em_all
189
Grish

Najlepiej to wytłumaczyć na przykładzie: umowę podpisujesz na 24 doładowania - 12 po 30zł i 12 po 60zł. Te 60-tki możesz sobie jednak rozbić na 24 30-tki, co w ogólnym rozrachunku da umowę na 36 doładowań po 30zł. Analogicznie ma się sytuacja z zasileniami 40/80zł i 50/100zł.

14.07.2014 15:55
180
creatka
15
Chorąży

Potrzebuję pomocy mam taryfę Simplus i wykupiony pakiet 250 SMS do wszystkich sieci za 10zł w regulaminie jest że jeden pakiet ważny jest przez 31 dni. Jeżeli dezaktywuję ten pakiet kodem *121*00*02# a aktywuję ponownie kodem *121*11*02# to czy będę miała nowy pakiet 250 SMS-ów wcześniej niż przed 31 dniami? Czy można go tym sposobem aktywować częściej niż raz na 31 dni? I czy dezaktywacja coś kosztuje?

15.07.2014 00:25
grish_em_all
181
grish_em_all
189
Grish

Niestety tak to nie zadziała. "Nowy" pakiet da się aktywować najwcześniej po 31 dniach od aktywacji "starego", co oznacza że można mieć tylko jeden na miesiąc.

16.07.2014 15:45
182
creatka
15
Chorąży

Dostałam dziś SMSa "Wypróbuj ZA darmo przez 30 dni NIELIMITOWANE SMSy w Plusie! Wyślij SMSa: MAX na nr 8072 (usłua odnowi się z opłatą cykliczną 5zł/30 dni) Czekamy tylko do 18.07"
-Tak więc pierwszy miesiąc tego pakietu będę miała za darmo? I czy będę mogła tę usługę wyłączyć aby jej nie przedłużać i nie płacić tych 5 zł?

16.07.2014 16:45
grish_em_all
183
grish_em_all
189
Grish

Tak jest, przez pierwsze 30 dni usługa nic nie kosztuje, potem możesz ją wyłączyć kodem *136*01*34#

16.07.2014 17:51
Pvt. Creak
184
Pvt. Creak
102
Criav

Powoli kończy mi się umowa. Czy wciąż można coś "ugrać" przy jej przedłużaniu u konsultanta? Lepiej negocjować telefonicznie, z pracownikami punktu Plusa czy nie ma różnicy? Co najłatwiej uzyskać - niższą cenę telefonu, czy jakieś bonusy/niższe stawki za SMS/połączenie?

16.07.2014 18:52
grish_em_all
185
grish_em_all
189
Grish

Da się ugrać. Przykładowo pracownik w punkcie może zadzwonić do działu utrzymania klienta i oni obniżą cenę wybranego telefonu. Wczoraj np. w taki sposób zjechałem klientowi z 299 na 49zł. W przypadku przedłużania umów bez telefonu można pokombinować z ceną abonamentu, ale o to już ciężej, ostatnio tylko na internecie udało mi się tak załatwić, za to klient dostał rabat 30%. Jeżeli to co Ci zaproponują w ten sposób nie spełni oczekiwań, możesz albo sam do nich zadzwonić (numer 2699) albo złożyć rezygnację i czekać aż się sami odezwą - trzeba się jednak liczyć z tym że mogą nie zadzwonić z tych czy innych przyczyn.

18.07.2014 11:23
Szenk
186
Szenk
171
Master of Blaster

Coraz mniej jestem zadowolony z korzystania z Plusa. Albo już się robię na to stary i wszystkiego nie ogarniam, albo obsługa w Plusie i Plus online zrobiła się mało intuicyjna i zrozumiała.

Dwie sprawy.
Pierwsza - jakiś miesiąc temu podpisałem nową umowę. Myślałem, że jak zwykle, jest to po prostu przedłużenie starej, która już się kończyła. Nie zaalarmował mnie nawet fakt, że nowa umowa opiewała na nowy numer telefonu i nową kartę SIM.
Teraz się okazuje, że mam dwa numery telefonów i rachunki przychodzą na oba. Rozumiem, że z tego starego muszę jakoś sam zrezygnować? Nie odłączają go automatycznie, tak jak myślałem? A jeśli tak, to jak to zrobić?

Poza tym powstało w związku z tą sytuacją jakieś zamieszanie.
Na nowy telefon muszę logować się w Plus online, dopiero niedawno wpadłem na to, że muszę aktywować usługę przysyłania faktur na maila. Ale mniejsza z tym - ważniejsze jest to, że jak się loguję na Plus online (na nowy numer telefonu) pokazuje mi, że mam do zapłaty kwotę 139 zł z groszami, choć nie wiem, skąd taka suma (abonament mam na ok. 69 zł, telefon kupiłem za 2 zł). Ale co zrobić, opłaciłem.
W tym tygodniu przyszła pocztą faktura na stary numer (który mam jeszcze nie wyłączony), w której stwierdzono, że mam nadpłaty... 139 zł. Natomiast jak się loguję na Plus online, ta kwota 139 zł ciągle widnieje jako niezapłacona.
Wysłałem pytanie przez BOK-a, ale jedyne co dostałem w odpowiedzi, to to, żebym wysłał zapytanie przez BOK-a, inaczej konsultantka nie może sprawdzić mojego konta. What???
Czy tylko ja w tym momencie zgłupiałem?

I druga sprawa: dzisiaj dostałem SMS-a, ze kończy mi się okres bezpłatny na numery stacjonarne i aby wyłączyć pakiet mam wysłać SMS-a pod podany numer i wpisać podaną "komendę".
Zaraz, zaraz. Czyli, co? Kończy się usługa, a jednak mam ją sam wyłączyć? Jak jej nie wyłączę, to co się stanie? Skończy się, czy nie?

18.07.2014 12:20
Pvt. Creak
187
Pvt. Creak
102
Criav

Dzięki, grish.

Jeszcze jedno pytanie. Na stronie znalazłem informację o ofercie "Przedłuż umowę w Plusie Mix. Przedłuż umowę z internetem" (http://www.plus.pl/indywidualna/MixPlus/AktualniKlienci/DlaPrzedluzajacychUmowe/PrzedluzUmoweTelefonInternet/). Jest w niej informacja o pakietach internetowych "w nowych, atrakcyjnych cenach - aż do 1.5 GB". Niestety po wejściu w podstronę "Usługi w Plusie Mix" nie ma informacji o żadnych nowych pakietach - są tylko klasyczne, horrendalnie drogie np. 150 MB za 9 zł.

Możesz powiedzieć jak to jest z tymi nowymi pakietami? Obowiązują one wszystkich w nowej taryfie MixPlusa czy tylko jeśli przedłużę umowę powołując się na tę ofertę? Gdzie znaleźć rozpiskę cen/MB tych nowych pakietów?

18.07.2014 13:21
grish_em_all
188
grish_em_all
189
Grish

Pvt. Creak --> są dwie wersje mixa na tą chwilę. Jedna z pakietem uruchamiającym się przy każdym doładowaniu i tu właśnie są pakiety 1.5GB (przy doładowaniach za 50zł). Pakiet jest obligatoryjny i nie można z niego zrezygnować. W drugiej wersji, gdy nie masz pakietu "wbitego w umowę na stałe", można korzystać ze starych pakietów Non Stop.

Szenk --> niech zgadnę, umowę załatwiałeś przez telefon lub internet, prawda? Przykro mi to mówić, ale dałeś się wrobić zasrańcom, którzy gadają to co chcą żebyś usłyszał, nie mówiąc całej prawdy i potem robią się takie rzeczy, że nagle masz drugą umowę z drugim numerem, a starego nawet nie ruszają - w ten sposób nagle masz dwa. Starą umowę musisz oczywiście sam wypowiedzieć, najlepiej zrobić to w punkcie, nie będzie ryzyka że coś będzie przeoczone, ktoś niby czegoś nie dostanie itp.
Kwota pierwszego rachunku zapewne została powiększona o 49zł opłaty aktywacyjnej, oraz o parę dni abonamentu od momentu uruchomienia numeru, do początku pełnego okresu rozliczeniowego, stąd wyższa kwota. Co do opłaty - wpłacałeś na ten sam numer konta co do tej pory? Jeżeli tak, to musiałbyś zadzwonić teraz do działu należności (numer 2607) i poprosić o przeksięgowanie. Prawdopodobnie nowy numer jest na innym koncie klienta, a co za tym idzie na inne konto należy dokonywać wpłat.
Co do okresu bezpłatnego usługi, to jak nie wyślesz tego smsa, to usługa zostanie aktywna i zacznie być płatna. Jeżeli masz abonament bez limitu do wszystkich, to ta usługa to nielimitowane rozmowy na stacjonarne, zacznie kosztować 6.99zł/mies. W przypadku taryf "z minutami", to są nielimitowane smsy do wszystkich w cenie 9.99zł/mies.

Wysłałem pytanie przez BOK-a, ale jedyne co dostałem w odpowiedzi, to to, żebym wysłał zapytanie przez BOK-a, inaczej konsultantka nie może sprawdzić mojego konta. What???
Ten kwiatek zostawiłem sobie na koniec, bo sam nie rozumiem o co im chodzi. Śmieję się przez łzy.

18.07.2014 14:19
Stra Moldas
😊
189
Stra Moldas
95
Wujek Samo Stra

Czy w taryfach "no limits" z internetem LTE po wykorzystaniu pakietu danych internet całkowicie się wyłącza, czy tylko spada prędkość?

18.07.2014 15:38
Pvt. Creak
190
Pvt. Creak
102
Criav

grish --> A są jakieś inne niż 1.5 GB, które uruchamiają się przy doładowaniu za 30 lub 40 zł?

18.07.2014 18:09
grish_em_all
191
grish_em_all
189
Grish

Stra --> tylko spada prędkość, nie ma żadnych innych konsekwencji.

Pvt. Creak --> 1.5GB tyczy się doładowań za 50zł, od doładowania jest odciągane 20zł na ten pakiet. Przy zasileniach za 40zł to jest 800MB za 12zł, a przy 30-tkach 300MB za 7zł. W drugiej wersji, tam gdzie nie ma powyższych pakietów, są tak jak wcześniej pisałem stare Non Stopy, a wraz z umową uruchamia się pakiet na próbę, ale badziewny - 125MB za 6zł, po wyczerpaniu zaczyna naliczać koszty. Ten da się wyłączyć kodem.

18.07.2014 18:51
Szenk
192
Szenk
171
Master of Blaster

grish_em_all ---> niech zgadnę, umowę załatwiałeś przez telefon lub internet, prawda? dałeś się wrobić zasrańcom, którzy gadają to co chcą żebyś usłyszał, nie mówiąc całej prawdy i potem robią się takie rzeczy, że nagle masz drugą umowę z drugim numerem, a starego nawet nie ruszają - w ten sposób nagle masz dwa

Wszystko, niestety, się zgadza. Zamiast - jak myślałem - przedłużenia umowy, podpisałem nową umowę i teraz mam dwa telefony :/
Oczywiście babka w czasie rozmowy telefonicznej przed podpisaniem umowy ani słowem nie zająknęła się, ze stary telefon zostaje, a ja byłem cały czas święcie przekonany, że po prostu przedłużam starą umowę. Parę razy już przedłużałem umowę "telefonicznie" i nie było takiej hecy, jak teraz :/
Wychodzi na to, że będę musiał anulować starą umowę, tak jak napisałeś, i pewnie jeszcze zapłacić karę za zerwanie umowy.

A co do tej sprawy z opłaceniem tych 139 zł, też jest tak, jak napisałeś - prorok jaki, czy co? :P
Tym razem to moje gapiostwo, gdyż wpłacając podaną kwotę, z przyzwyczajenia kliknąłem w banku na "stałego klienta" czyli Plus GSM, gdzie miałem przypisane stare konto Plusa.

Teraz nie zostaje mi nic innego, jak tylko udanie się do najbliższego punktu Plusa i anulowanie starej umowy. Czy muszę "na tę okoliczność" się jakoś specjalnie przygotować? :) W sensie, zabrać jakieś dokumenty? I czy mają oni na miejscu druk do wypełnienia, czy muszą sam napisać wniosek (jest do tego jakiś wzór?) o anulowanie i im zanieść?

Po tym wszystkim mam najszczerszą ochotę anulować obie umowy i kupić sobie normalny telefon na kartę. Tylko obawiam się, że kwoty obu kar mogłyby mnie zabić :)

18.07.2014 19:10
grish_em_all
193
grish_em_all
189
Grish

Wychodzi na to, że będę musiał anulować starą umowę, tak jak napisałeś, i pewnie jeszcze zapłacić karę za zerwanie umowy.
A ile masz do końca umowy?

A co do tej sprawy z opłaceniem tych 139 zł, też jest tak, jak napisałeś - prorok jaki, czy co? :P
Żaden prorok, kwestia doświadczenia w branży i kojarzenie faktów :)

Czy muszę "na tę okoliczność" się jakoś specjalnie przygotować? :)
Wystarczy dowód osobisty, całą resztą - z druczkiem włącznie - zajmie się pracownik.

18.07.2014 19:47
Szenk
194
Szenk
171
Master of Blaster

grish_em_all ---> A ile masz do końca umowy?

Nie mam pojęcia. Niby nic nie podpisywałem, ale to była umowa na czas oznaczony (tak to się nazywa?), której okres dobiegał końca, dlatego nie zdziwił mnie telefon z Plusa o jej przedłużeniu (a jak się okazało o nowej umowie) - i nie wiem, czy przypadkiem nie uległa automatycznemu przedłużeniu, skoro jej w porę nie wypowiedziałem.
Musiałbym poszukać starej umowy, żeby udzielić dokładniejszej informacji, czy jeszcze trwa, czy już się skończyła.

18.07.2014 20:11
grish_em_all
195
grish_em_all
189
Grish

No to wygląda nieźle - jeżeli umowa się kończy/skończyła i nic z tym nie zrobiłeś, to automatycznie się nie przedłużyła, a przeszła na czas nieoznaczony. W praktyce to oznacza że w dowolnym momencie możesz tą umowę bezkarnie wypowiedzieć. Jak chcesz mogę to sprawdzić, wyślij mi na maila ten numer telefonu, a odpiszę jak sprawa wygląda. [email protected]

20.07.2014 13:35
Szenk
196
Szenk
171
Master of Blaster

grish_em_all ---> Dokonałem wczoraj w południe telefonicznie przeksięgowania, tak jak radziłeś. Facet po chwili rozmowy (i słyszalnym w tle stukaniu w klawiaturę) stwierdził, że już to zrobił i że wszystko już jest załatwione.
Kiedy jednak dzisiaj zalogowałem się na swoje konto w Plus online nic się nie zmieniło - nadal kwota 139 zł z groszami widnieje jako do zapłaty.
Jak myślisz - czy to przeksięgowanie nie miało miejsca (albo może trochę potrwać wbrew temu, co twierdził mój rozmówca)? Czy też może "odświeżanie" strony Plus online trwa tak długo, ze względu choćby na to, że jest weekend?

20.07.2014 18:47
grish_em_all
197
grish_em_all
189
Grish

Kwestia weekendu. Poczekaj do jutra, powinno być ok.

21.07.2014 17:37
White Star
198
White Star
123
BIAŁA GWIAZDA

grish> mam jakos teraz upgrade do zrobienia. mozemy sie jakos zgadac na fb/meil zebys cos doradzil sensownego?

21.07.2014 20:25
grish_em_all
199
grish_em_all
189
Grish

FB nie posiadam, ale na maila możesz śmiało walić, jest w poście 195

21.07.2014 23:15
Stra Moldas
😊
200
Stra Moldas
95
Wujek Samo Stra

grish_em_all -> Dziękuję za odpowiedź.

22.07.2014 17:30
White Star
201
White Star
123
BIAŁA GWIAZDA

grish_em_all> spoko, napisalem :)

23.07.2014 15:45
202
creatka
15
Chorąży

Mam telefon samsung galaxy trend na kartę w taryfie Twój Profil ostatnio mam problem całkowitym brakiem sygnału lub komunikatem "nie zarejestrowano sieci". Jak mogę temu zaradzić?

23.07.2014 15:49
grish_em_all
203
grish_em_all
189
Grish

W pierwszej kolejności trzeba by sprawdzić czy to nawala karta sim, czy telefon. Najlepszym sposobem jest przełożenie karty do innego telefonu i wtedy się zobaczy, czy będą takie same objawy, czy ustaną. Tak więc jeżeli masz jakiś inny telefon to przełóż kartę i poobserwuj parę dni.

24.07.2014 10:12
Pvt. Creak
204
Pvt. Creak
102
Criav

Czy dalej istnieje ten MIX z automatycznie uruchamianym internetem, o który pytałem w 187. poście? Zmienił się design strony i przy wejściu w ofertę MIX nie ma w ogóle o tym mowy. Są wypisane jakieś pakiety internetowe, ale ich wielkości różnią się względem tego, o czym pisałeś - przy doładowaniu za 30zł jest 125 MB, 40 zł - 300 MB, 50 zł - 800 MB.

Jeśli te pakiety faktycznie tak się zmieniły na niekorzyść użytkowników, to czy mogę próbować ugrać przy przedłużaniu, bym przy doładowaniach za 40 zł miał pakiet internetowy 800 MB z doładowania za 50 zł (oczywiście przy cenie takiej jak w pakiecie za 50), czy nie mam na to szans?

24.07.2014 16:21
grish_em_all
205
grish_em_all
189
Grish

Wszystko jest aktualne, nie masz się czym przejmować. Pies drapał stronę internetową, już od długiego czasu jest czytelna inaczej :)

24.07.2014 19:49
Pvt. Creak
206
Pvt. Creak
102
Criav

Niestety okazuje się, że pakiety o których mówisz dotyczą tylko pierwszych umów - przedłużając MIXa nie moge ich wybrać, mam tylko te słabsze pakiety ze strony (doładowania po 40 zł -> 300 MB). Muszę rozejrzeć się po innych sieciach, bo to jest chore, żeby ktoś, kto od 9 lat jest klientem firmy miał gorsze warunki od ludzi "z ulicy".

24.07.2014 20:06
grish_em_all
207
grish_em_all
189
Grish

Aktualnie jestem odcięty od służbowego telefonu, a co za tym idzie nie mogę zalogować się do swoich systemów, ale w niedzielę chętnie sprawdzę czy faktycznie tej wersji nie da się wziąć na przedłużenie. Tak jak mówisz, gdyby jednak się nie dało, byłoby to chore.

25.07.2014 19:49
208
creatka
15
Chorąży

Sprawdziłam i jest to wina telefonu, co mogę zrobić w tej sytuacji?

25.07.2014 21:43
grish_em_all
209
grish_em_all
189
Grish

Jeżeli telefon jest na gwarancji, to weź go razem z gwarancją i dowodem zakupu (paragon, faktura, lub kopia umowy) i pójdź z nim do sklepu gdzie był kupiony. Jeżeli był wzięty u jakiegoś operatora, to możesz iść do jego dowolnego punktu. Jak gwarancji nie ma, to pozostaje Ci znalezienie jakiegoś lokalu gdzie zajmują się naprawą telefonów - często w miejscach gdzie handlują używanymi telefonami też robią drobny serwis - wiadomo że wtedy naprawa będzie odpłatna.

28.07.2014 21:33
Bukary
210
Bukary
178
Legend

Wybieram się do Tunezji. Gdzie znajdę informację o opłatach roamingowych w Plusie (Mix) i o tym, jak dzwonić z tego kraju do Polski. Odnośniki na stronach Plusa dotyczące tego tematu nie działają.

Z góry dzięki za pomoc! :)

29.07.2014 00:05
grish_em_all
211
grish_em_all
189
Grish

Połączenie kosztuje 4.03zł/min w obie strony. SMS 1.85zł/szt.
Z dzwonieniem jest tak, że jeżeli nie zadziała zwyczajne wybranie numeru, trzeba posłużyć się następującym kodem: *111*48nrtel#

P.S. Nowy layout strony internetowej jest gorzej niż tragiczny, przecież tam nic nie idzie znaleźć... :/

29.07.2014 11:21
ma_ko
212
ma_ko
61
 

Czy można jakoś obniżyć opłaty za połaczenia do USA w plusie na karte w taryfie więcej internetu? Ew. zmiana taryfy może?

29.07.2014 11:44
grish_em_all
213
grish_em_all
189
Grish

Do Stanów niestety nic nie obniżysz, w żadnej taryfie na kartę. Tylko w przypadku abonamentu i usługi "wybrany kierunek międzynarodowy"

29.07.2014 21:09
Bukary
214
Bukary
178
Legend

Grish, dzięki za odpowiedź!

A jak sprawdzić szybko, czy mam aktywny roaming? Z tej Tunezji można normalnie dzwonić do kochanej ojczyzny czy trzeba zawsze dodawać +48 przed numerem (lub ewentualnie kod, który podałeś)?

29.07.2014 22:27
M@co
215
[email protected]
69
Generał

Kierunkowy zawsze musisz podać dzwoniąc z zagranicy. A roamingu nie masz w kontaktach wpisanego? ;)

http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow.cfg/php.exe/enduser/std_adp.php?p_faqid=150&p_sid=F-Nr4x-l&p_lva=3784#

11.08.2014 11:05
AyenoKanno
216
AyenoKanno
150
SomeoneElse

Krótkie pytanie - posiadam internet w plusie, chcę dokupić abonament za 189.90zł
Czy muszę przedstawiać jakieś dodatkowe dokumenty(faktura,umowa itp) czy wystarczy sam fakt regulowania należności za inną usługę w Plusie?
Dodam, że SmartDom mnie nie interesuje, byłaby to po prostu druga umowa.

11.08.2014 15:58
grish_em_all
217
grish_em_all
189
Grish

Wystarczy dowód osobisty i numer telefonu od internetu. On ma swój numer przypisany, znajdziesz go choćby na umowie, to podajesz przy podpisaniu umowy i voila.

02.09.2014 16:01
.Albatros
218
.Albatros
124
Horned Reaper

Mam pytanie odnośnie internetu LTE w plusie. Zamawiając przez stronę umowa zawierana jest na 24 miesiące. Czy zamawiając w punkcie można wybrać krótszą umowę? Interesuje mnie sama karta SIM (29,90 zł/18GB).

02.09.2014 20:06
grish_em_all
219
grish_em_all
189
Grish

Niestety. Odkąd weszło Power LTE wszystkie umowy, nawet te bez sprzętu, są na 2 lata.

06.09.2014 19:03
220
creatka
15
Chorąży

Jak to jest jeśli posiadam plus na kartę i jeśli wyjadę za granicę do Niemiec to ile będę płaciła za połączenie do sieci plus który znajduje się w Polsce? Ile będę płaciła jeśli do mnie ktoś z Polski zadzwoni? I ile kosztuje sms za granicą do Polski? Jaka opcja jest najtańsza?

06.09.2014 19:43
grish_em_all
221
grish_em_all
189
Grish

to ile będę płaciła za połączenie do sieci plus który znajduje się w Polsce?
97gr/min.

Ile będę płaciła jeśli do mnie ktoś z Polski zadzwoni?
25gr/min.

I ile kosztuje sms za granicą do Polski?
31gr/szt.

Jaka opcja jest najtańsza?
Usługa "W Unii jak w domu" - 29gr/min w obie strony. Jak widać do odbierania połączeń się nie nadaje, ale jak masz zamiar trochę więcej dzwonić, to jak najbardziej ma sens. Kosztuje 9zł na 14 dni. Odpala się kodem *136*11*27#

07.09.2014 09:12
Morbus
222
Morbus
201
settler

Sieć Tmobile ma już dostępna ofertę dla firm z Bezlimitowym odbieraniem i Wykonywaniem połączeń w Unii Europejskiej w dodatku jako wisienka na torcie jest 3gb internetu w ue i wszystko to za mniej niż 200zl (ok160)czy są juz jakieś przecieki o podobnej ofercie plusa? Mam darmowe odbieranie jednak 500mb internetu to już 100zl wiec wygląda to dość słabo skoro płace za to 120. Czy w trakcie trwania umowy mogę przejść na droższa ofertę jeśli takowa będzie dostępna w plusie?

09.09.2014 10:47
grish_em_all
223
grish_em_all
189
Grish

T-Mobile ma trochę łatwiej, bo jest siecią obecną w zasadzie w całej Europie, dlatego mogą sobie pozwolić na połączenia i internet w roamingu, bo na dobrą sprawę ich samych to nic nie kosztuje - było nie było cały czas działają w obrębie własnej sieci. Pod tym względem Orange ma już trochę trudniej, a Plus i Play już w ogóle przerąbane. O niczym nowym na tą chwilę nie słychać. Z przejściem na nową ofertę w trakcie umowy bywa różnie - zależy ile jeszcze brakuje do końca umowy, czy te nowe opcje są związane z nową promocją czy też są to tzw. usługi dodane, od taryfy jaką się ma itp. itd.

11.09.2014 22:37
Dennoss
224
Dennoss
121
Legend

Grish - jak mogę wyłączyć autoryzację SMS-em do Plus Online dla abonamentu?

11.09.2014 22:39
grish_em_all
225
grish_em_all
189
Grish

Musisz zmienić hasło, przy okazji zaznaczając "Nie wysyłaj hasła sesji".

19.09.2014 13:00
226
cassia
13
Legionista

Witam,
kończy mi się roczna umowa i nie zdążę wysłać wypowiedzenia ( od 21ego mam nowy okres rozliczeniowy):
- na jaką taryfę wtedy wchodzę
-chciałabym zachować numer w simplusie ale na druku wypowiedzenia nie ma takiej opcji- moge to jakoś zaznaczyć?
ps. już kilka razy próbowałam dodzwonić się do BOK- czy tam ktoś pracuje ;-)?

19.09.2014 13:14
227
Thapponevess
1
Junior

Mnie się wydaje, że plus ma jedną z droższych ofert telefonów mixa na rynku.. i to trochę mnie już zniechęca do przedłużania umowy

19.09.2014 18:43
grish_em_all
228
grish_em_all
189
Grish

na jaką taryfę wtedy wchodzę
Taryfa zostaje taka jaka była. Jedyne co, mogą zniknąć niektóre promocyjne pakiety - te które są w umowie zaznaczone że obowiązują przez "czas oznaczony umowy". Natomiast te które są przyznane "na cały okres świadczenia usług" zostaną bez zmian.

chciałabym zachować numer w simplusie ale na druku wypowiedzenia nie ma takiej opcji- moge to jakoś zaznaczyć?
Daj sobie spokój z druczkami, najlepiej podejdź do jakiegoś punktu Plusa i załatw wypowiedzenie osobiście. Wszystko zostanie wydrukowane z systemu i wystarczy się na tym podpisać. Przy okazji zdążysz przed 21, o ile dasz radę załatwić to jutro :)

ps. już kilka razy próbowałam dodzwonić się do BOK- czy tam ktoś pracuje ;-)?

Pracują, ale co z tego ;) I tak byś się z nimi nie dogadała, więc niewiele tracisz :)

19.09.2014 19:07
229
peku
1
Junior

Ja dwa miesiące temu przeszedłem z mixa na abonament i miałem opcję nielimitowane rozmowy i smsy i 0,5Gb internetu za ciecałe 70zł jednak nie wiem dlaczego obie faktury przyszły mi wyższe co mnie b.zirytowało.Muszę się przejść do salonu i to wyjaśnić bo jak mam co miesiąc płacić więcej to ja dziękuje taką nielimitowaną ofertę:/

19.09.2014 19:21
Marcin017
230
Marcin017
93
Generał

Temat Komórka w Plusie, ale chyba można też zapytać o internet?
Czy można brać LTE na próbę? Jeśli tak to ile kaucji trzeba zapłacić i na jaki okres?

19.09.2014 19:37
grish_em_all
231
grish_em_all
189
Grish

peku --> pierwsza faktura mogła przyjść większa, bo obejmowała więcej niż miesiąc czasu: kilka dni od dnia podpisania umowy do rozpoczęcia pełnego cyklu, oraz jeden normalny pełny miesiąc. Druga natomiast powinna być już normalna, chyba że nie wyłączyłeś za pomocą smsów opcji nielimitowanych połączeń na stacjonarne (7zł miesięcznie od drugiego miesiąca) i Muzodajni (8zł miesięcznie). Ale najlepiej tak jak mówisz pójść do jakiegoś punktu i tam wszystko wyjaśnić na miejscu.

Marcin --> jasne że można. Działa to w ten sposób, że podpisujesz gotową umowę na wybrane przez siebie warunki, ale masz możliwość bezkarnej rezygnacji w ciągu 7 dni (wliczając dzień podpisania umowy) jeżeli nie będziesz zadowolony. Wtedy jedyną opłatą jaką ponosisz jest opłata aktywacyjna (29zł) oraz proporcjonalnie wycięty "kawałek" abonamentu za te parę dni które używałeś.

19.09.2014 19:38
232
cassia
13
Legionista

Jak rok temu byłam wypowiedzieć to mi w 2 różnych punktach powiedzieli ,że oni nie mogą- tylko ja muszę wysłać pismo do Polkomtela i dali mi taki druczek wypowiedzenia. Zawsze w punkcie proponują mi warunki "z czapy" - nie mam pretensji , bo pewnie muszą, ale jak potem dzwonią z tego biura utrzymania klienta( jakkolwiek się ono tam nazywa) to po negocjacjach warunki są o niebo lepsze. Dlatego wypowiadam najpierw i właśnie ostatnio musiałam wysyłać poleconym. To jak to właściwie jest- czy w mojej małej mieścince hmm minęli się z prawdą?

19.09.2014 19:45
grish_em_all
233
grish_em_all
189
Grish

Dwa pytania uzupełniające - umowa jest na Ciebie czy kogoś innego? To jest mix czy abonament?

19.09.2014 19:46
234
cassia
13
Legionista

na mnie, abonament, tylko sim bez telefonu

19.09.2014 19:53
grish_em_all
235
grish_em_all
189
Grish

No to nie ma czegoś takiego że "nie mogą przyjąć". Nie dość że mogą, to wręcz muszą. Jeżeli trafisz na delikwenta który będzie truł o jakimś druczku i własnoręcznej wysyłce, to nie daj się zbyć i śmiało wymuś na nim żeby przyjął wypowiedzenie w systemie. A jak się będzie dalej zapierał, to weź jego imię i nazwisko, faktycznie wyślij to wypowiedzenie pocztą do Polkomtela, ale przy okazji dołącz na niego skargę. Napisz że w takim i takim punkcie, taki i taki sprzedawca bezpodstawnie odmówił Ci obsługi i przyjęcia wypowiedzenia i na tej podstawie domagaj się żeby numer został wyłączony (czy też przełączony na kartę jeżeli tak chcesz) 21.10, gdyż zgłosiłaś chęć wypowiedzenia przed 21.09 czyli od tego dnia powinno się liczyć 30 dni wypowiedzenia.

19.09.2014 19:57
😊
236
cassia
13
Legionista

dzięki za odpowiedź, jutro tak zrobię.

19.09.2014 19:58
grish_em_all
237
grish_em_all
189
Grish

Zdaj relację jak już będzie po wszystkim, jestem ciekaw jak to się skończy :)

20.09.2014 17:41
238
cassia
13
Legionista

witam,
Pani w punkcie nie robiła żadnych problemów,(powiedziała, że faktycznie nie przyjmowali wypowiedzeń ale już przyjmują) nawet sama dzwoniła do biura utrzymania klienta ale zaproponowali mi 1,5 roku umowy - ja chcę rok-bo "inaczej się nie da" -taa pewnie ;). Musiałam więc złożyć wypowiedzenie i teraz czekam na propozycję zgodną z moimi oczekiwaniami, czyli kontynuacją umowy na dotychczasowych warunkach.
ps. jeśli jednak Plus nie będzie zainteresowany a mi zależy na zachowaniu numeru to mogę spokojnie przejść na simplusa? Pasowałaby mi taryfa z roczną ważnością konta. Czy mogę sobie do niej dołożyć jakieś pakiety z minutami?

20.09.2014 17:50
grish_em_all
239
grish_em_all
189
Grish

ale zaproponowali mi 1,5 roku umowy - ja chcę rok-bo "inaczej się nie da" -taa pewnie ;)
To akurat prawda, teraz na rok już się faktycznie umowy nie podpisze, najkrótsze są na 18 miesięcy.

ps. jeśli jednak Plus nie będzie zainteresowany a mi zależy na zachowaniu numeru to mogę spokojnie przejść na simplusa?
Oczywiście że tak. Jak się skończy okres wypowiedzenia, czyli 20.10, telefon straci zasięg. Będziesz musiała wyłączyć i włączyć telefon żeby zasięg na nowo się pojawił, potem w ciągu 15 dni zasilić konto za min. 10zł i voila - masz telefon w simplusie.

Pasowałaby mi taryfa z roczną ważnością konta. Czy mogę sobie do niej dołożyć jakieś pakiety z minutami?
A raczej dzwonisz w Plusie czy po różnych sieciach?

20.09.2014 18:09
240
cassia
13
Legionista

dzwonię raczej w plusie, ale jakby był pakiet taki do wszystkich sieci to tez byłoby super. Co do rocznej umowy to na Plus forum jest watek o przedłużaniu umów i w postach z września br. ktoś się wypowiedział, że dostał właśnie umowę na 12 m-cy

24.09.2014 19:57
241
creatka
15
Chorąży

Witam,
dostałam, z plusa SMS o treści "SMS y do wszystkich sieci po 3gr! Aktywuj usługę, wyślij bezp. SMS o treści: MEGA na nr 8095 koszt 5 zł na 30 dni ważna tylko do 26 września" Tak więc jeśli korzystam z promocji nielimitowane smsy w plusie za 5 zł na 30 dni i do końca miesiąca mam pakiet 250 sms do wszystkich dużych sieci za 10zł. To które smsy będą mi najpierw pobierane? Chciałabym mieć pakiet do plusa nielimitowane sms oraz ten po 3 gr do wszystkich czy w tym przypadku najpierw będzie pobierało mi smy do plusa a resztę do innych sieci po 3 gr?

24.09.2014 20:46
Sharky
242
Sharky
217
Renegat

grish_em_all --> jest aktualnie coś ciekawego w ofercie? Dziś dzwonił do mnie człowiek z salonu z informacją że mają dla mnie ofertę przedłużenia umowy i żeby przyjść do nich.
Aktualnie mam OMG 19.90 + pakiet 200MB + pakiet 40min + dodatkowy pakiet 140min/sms/mms i płacę za to 19,44zł.
Na pewno nie potrzebuję wyższego abonamentu, a na stronie nie zauważyłem niższego niż 29,99. LTE nie potrzebuję. Czy telefony nadal są w chorych cenach (dla niskiego abo) mimo podpisywania umowy na 24/25miesięcy - przynajmniej tak wynika z plus.pl?

24.09.2014 22:04
grish_em_all
243
grish_em_all
189
Grish

cassia --> to musiała być jakaś oferta "bardzo specjalna" jak to określają ludzie z działu utrzymania klienta :) Czyli jak się trafia na klienta dla którego wszystko jest be i w żaden sposób go nie zadowolisz, to wyciąga się asa z rękawa - wtedy albo w końcu mu się spodoba, albo daje się z takim delikwentem spokój.
Na kartę możesz mieć nielimitowane rozmowy i smsy do Plusa za 10zł miesięcznie, do pozostałych sieci byłoby 29gr/min i 19gr/sms. Można też pójść na całość i mieć bez limitu do wszystkich za 30zł miesięcznie.

creatka --> w pierwszej kolejności będą rozliczane smsy do Plusa, potem do wszystkich sieci.

Sharky --> na tą chwilę za 19.99zł możesz mieć 280 minut do wszystkich sieci i nielimitowane rozmowy w Plusie, opcjonalny pakiet internetowy non stop 500MB za 10zł - oferta bez telefonu. Ewentualnie 140 minut i bez limitu w Plusie za 9.99zł - wtedy nawet po doliczeniu pakietu internetowego zamykasz się w 20zł. Przy niskich abonamentach (czyli takich do 40zł) ceny aparatów niestety są jakie są. To się ciągnie już od dawna i nie widać co by się miało zmienić.

25.09.2014 18:54
244
creatka
15
Chorąży

Jakim kodem mogę wyłączyć w sieci Simplus 250 SMS do wszystkich sieci za 10 zł?

25.09.2014 19:11
grish_em_all
245
grish_em_all
189
Grish

*121*00*02#

26.09.2014 11:38
😊
246
creatka
15
Chorąży

Dziękuję Ci bardzo za pomoc:)
Mam jeszcze prośbę, mógłbyś mi podlinkować stronę gdzie znajdę informację na temat mojej taryfy Simplus. Od czasu założenia nowej strony nie potrafię się wcale na niej odnaleźć

26.09.2014 12:17
grish_em_all
247
grish_em_all
189
Grish

http://www.plus.pl/uslugi/krotkie-kody-w-plusie-na-karte

Musisz kliknąć "Krótkie Kody w pozostałych taryfach", potem jedziesz w dół aż znajdziesz swoją.

26.09.2014 19:29
248
cassia
13
Legionista

to musiała być jakaś oferta "bardzo specjalna" jak to określają ludzie z działu utrzymania klienta :) Czyli jak się trafia na klienta dla którego wszystko jest be i w żaden sposób go nie zadowolisz -poczułam się jak straszna maruda a mi się w sumie podobały poprzednie warunki ( o których nawiasem mówiąc powiedział mi b. sympatyczny pan w punkcie, bo nawet mi do głowy nie przyszło prosić o taki abo). Ważne ,że dali mi tą "bardzo specjalną ofertę". Dziękuję za pomoc :-)

30.09.2014 17:23
Dennoss
249
Dennoss
121
Legend

grish - wiesz może co się dzieje w Plusie z tym Power LTE? Czytam na nieoficjalnym forum Plusa, że dużo ludzi dostało "lejki", niektórzy nawet po 1Mb/s albo i mniej. Ja sam mam "max", a od kilku dni mi przycięli do 20Mb/s. Generalnie widzę, że jest niezły burdel, bo wcześniej wielu ludzi się skarżyło także na przypisanie do złej klasy, np. do 10Mb/s zamiast 20 itp. A widzę też na stronie Plusa, że są nowe oferty i nie ma już maksymalnej możliwej prędkości, a 30Mb/s. Czy mnie ta nowa oferta też będzie obowiązywała? Umowę mam z końca lipca. Niektórzy nawet piszą, że zostają "przycięci" zaraz po wykorzystaniu pakietu podstawowego, po kilkunastu GB pobranych. Ludzie już zaczynają pisać do UKE i UOKIK-a, bo w regulaminie nie ma jasnego stwierdzenia, kiedy operator może przyciąć prędkość i dochodzi do sytuacji, że jeden może więcej od drugiego. Na moje to wygląda tak, że Plus się przejechał na głośnej reklamie "bez limitu" i dużo ludzi (w tym ja) się na to złapało i teraz zaczyna przycinać, bo sieć po prostu jest przeciążana. Cóż, dopóki będę miał większą prędkość niż moja była radiówka, to nie będę narzekał, ale boję się, że w przyszłości może być jeszcze gorzej.

30.09.2014 19:52
grish_em_all
250
grish_em_all
189
Grish

Generalnie widzę, że jest niezły burdel
Niestety masz rację, bajzel się zrobił niesamowity. Są ludzie twierdzący że jakiś tam spadek prędkości dostali po przekroczeniu 300-400GB (swoją drogą co trzeba robić żeby tyle miesięcznie wykorzystać), z drugiej strony już czytałem po różnych forach opowieści ludzi którym tuż po limicie podstawowym przycinało prędkość okrutnie.

Czy mnie ta nowa oferta też będzie obowiązywała?
Nie, Tobie zostaną warunki takie jakie miałeś w momencie podpisania umowy.

Na moje to wygląda tak, że Plus się przejechał na głośnej reklamie "bez limitu" i dużo ludzi (w tym ja) się na to złapało i teraz zaczyna przycinać, bo sieć po prostu jest przeciążana.
Dobrze myślisz. Najwyraźniej nikt z pomysłodawców nie spodziewał się aż takiego zainteresowania i przyrostu klientów i nie przygotowali na to odpowiednio sieci. To są oczywiście moje przypuszczenia i domysły, na pewno tego nie wiem i nie będę wiedzieć - takie decyzje zapadają na zbyt wysokich szczeblach żeby takie zwykłe szaraki jak ja miały do tego dostęp.

Cóż, dopóki będę miał większą prędkość niż moja była radiówka, to nie będę narzekał, ale boję się, że w przyszłości może być jeszcze gorzej.
Tego nie wiem. Nie jestem w stanie powiedzieć w jakim tempie w jakich rejonach kraju następuje rozbudowa sieci, więc nie ośmielam się nawet strzelać, czy problem spadków prędkości będzie się pogłębiał, zostanie na tym etapie co jest, czy zostanie rozwiązany.

30.09.2014 22:33
Bart2233
251
Bart2233
132
Peaceblaster

Ile trwało u was zarejestrowania numeru tel. (simplus)? Przenoszę się do innej sieci i 3 razy cofano mi wniosek o przeniesienie numeru zanim raczono mnie poinformować że może to trwać do 7 dni roboczych po telefonie do BOK-u.

30.09.2014 23:25
grish_em_all
252
grish_em_all
189
Grish

Od momentu wklepania danych do systemu do faktycznej rejestracji, tak żeby dane były widoczne również u innych operatorów, mija właśnie te rzeczone 7 dni.

30.09.2014 23:56
253
fenfir
127
Generał

Dennoss -> czytałem ten temat gdzieś do 110 strony to te lejki 32kb/s zdarzały się na początku, teraz ich już chyba nie ma, później ludziom właśnie różnie przycinało prędkość, niby źle przydzielone klasy, ale cholera wie tak na prawdę. Ja mam umowę sprzed 5 dni z opcją do 20mbit po wykorzystaniu 25GB. Dzisiaj właśnie przekroczyłem te rzeczone 25GB i prędkość została przycięta dobrze do tych 20mbit. Zobaczymy co będzie dalej. Jedni dostawali lejek przy ~300GB, ale zdarzały się osoby z lejkami po kilkudziesięciu GB. Znając życie pewnie z czasem będzie coraz gorzej zamiast lepiej bo będą dochodzić nowe osoby a infrastruktura rozwija się powoli.

01.10.2014 00:11
254
Andrei
171
killah beez

To jeszcze ludzie korzystają z minusa? xD

18.10.2014 16:10
DeVitoo
255
DeVitoo
119
Jedi

Wklejam mój post z tematu, który zakładałem. Dostałem cynk, że tu więcej fachowców znajdę :)

Witam!

Słuchajcie czy ktoś mnie upewni w moim rozumowaniu ?

Otóż jest opcja wzięcia abonamentu w PLUSie na 24 miesiące 60zł miesięcznie
z opcją dokupienia konsoli PS3 500GB 1 pad, Move, 2 gry w cenie 3zł. Owa konsola chodzi na aledrogo w oklicach 900zł. Plus daje 6 miesięcy abonamentu za darmo, czyli płacimy 18 x 60zł co daje 1080zł. Idąc dalej (chce kupić ten model za 900zł) Wychodzę na to, że (1080-900)/24(miesiace)= 7,50zł miesięcznie za abonament mi wyjdzie?

Są gdzieś haczyki?

http://www.plus.pl/konsola?deviceTypeCode=RETAIL&deviceStockCode=sony-playstation-3&processSegmentationCode=IND.NEW.POSTPAID.MNP&marketTypeCode=IND&offerNSICode=XLSCS24D&contractConditionCode=24A&tariffPlanCode=14C32&utm_source=plus.pl&utm_medium=sg_bg_kaf_2&utm_campaign=mnp_playstation_wyprz_30092014

18.10.2014 16:22
grish_em_all
256
grish_em_all
189
Grish

Widziałem ten wątek i już tam miałem Ci odpowiedzieć, ale trochę się ruch zrobił i czasu nie było :)

Z tą obniżką trochę przesadzili, piszą że z 639zł na 3zł zrobili, gdzie tak naprawdę w punkcie obsługi przy tej samej opcji płaci się 149zł, ale to czepiam się na siłę ;) Haczyków nie widać, mimo że szukałem dość wnikliwie. Opcja 6 miesięcy gratis też wygląda nieźle, biorąc pod uwagę że normalnie jest to 3 miesiące. Jeżeli doczytałeś, że ta opcja jest dostępna przy przeniesieniu numeru z innej sieci i ten numer musi być objęty umową, to nie ma więcej żadnych niespodzianek, a przynajmniej ja takich nie widzę. Krótko mówiąc, musisz przenieść numer który jest na abonament lub mixa w innej sieci.

18.10.2014 16:38
DeVitoo
257
DeVitoo
119
Jedi

Pytałem w punkcie, ze telefon na karte też pasuje- grunt żeby był zarejestrowany!

18.10.2014 17:14
grish_em_all
258
grish_em_all
189
Grish

Tak, ale wtedy nie masz 6 miesięcy gratis. Cała reszta się zgadza.

18.10.2014 17:21
DeVitoo
259
DeVitoo
119
Jedi

Hohoh to dużo zmienia. Wtedy chyba mam 3 miesiące- jak zamówie online.

Jeszce mam pytank. Rozumiem, że LTE po wykorzytaniu limitu spada do 10mb/s tak? Jest tu jakiś haczyk? Bo dla niektórych 10mb/s to naprawdę dużo. Np. dla mojej lokalizacji gdzie max prędkość na kablach TPSA wyciągne 4mb/s - wychodzi na to więc, że śmiało mogę brać najtańszy pakiet internetu?!

EDIT:

Skorzystam z tego, że tu fachowe odpowiedzi idą- za co mega dzięki!

Powiedzcie mi jak najlepiej zamówić opcje smartdom? online/punkt - który polsatu cyz plus? telefon a abonamentem/internet/telewizja. jak dobrać oferty ? W sensie np. działa coś takiego jak wzięcie jako pierwszego najtańszego internetu żeby na droższych innych usługach skorzystać z rabatu?

18.10.2014 17:31
grish_em_all
260
grish_em_all
189
Grish

Wtedy chyba mam 3 miesiące- jak zamówie online.
Nie, wtedy nie masz żadnych miesięcy gratis.

Rozumiem, że LTE po wykorzytaniu limitu spada do 10mb/s tak?
To w przypadku gdy bierzesz internet mobilny. Jeżeli masz na myśli pakiet który miałbyś wziąć do tej umowy o której rozmawiamy, to po wyczerpaniu limitu prędkość spada dość mocno, szczerze wątpię żeby dało się wyciągnąć te 10Mb/s, bo to już wszystko zależy od obciążenia sieci w danym miejscu.

Powiedzcie mi jak najlepiej zamówić opcje smartdom? online/punkt - który polsatu cyz plus?
Chyba jeden grzyb. Chociaż ja osobiście nie wiem czy bym chciał takie coś załatwiać przez internet czy telefon. Mimo wszystko wolę widzieć na oczy człowieka z którym załatwiam sprawę, tak żeby w razie jakichś wątpliwości wiedzieć do kogo iść z pytaniami.

W sensie np. działa coś takiego jak wzięcie jako pierwszego najtańszego internetu żeby na droższych innych usługach skorzystać z rabatu?
Jeżeli załatwiasz wszystkie trzy sprawy jednocześnie, to telefon nie jest rabatowany (czyli liczy się jako pierwsza umowa), natomiast internet i Polsat są uzależnione od kwoty - droższa dostaje rabat 50% (czyli jako druga umowa), tańsza dostaje rabat 28.90zł (czyli trzecia umowa)

18.10.2014 18:00
DeVitoo
261
DeVitoo
119
Jedi

Grish-- Mega dzięki za pomoc!

No dobra, a założmy, że ide do punktu cyfrowego polsatu wykupuje pierwszą umowe -TV, a dalej telefon i internet ? To abonament telefonu będzie zrabatowany za 50%?

Czy jeśli chodzi o Internet to są wstanie mi odpowiedzieć dokładnę prędkości jakie uzyskam na danej lokalizacji? zależy mi na Internecie stacjonarnym- nie mobilnym. Jak on się wyraża w prędkości, spadkach itd.?

18.10.2014 18:26
grish_em_all
262
grish_em_all
189
Grish

No dobra, a założmy, że ide do punktu cyfrowego polsatu wykupuje pierwszą umowe -TV, a dalej telefon i internet ?
Wyjdzie Ci w sumie na jedno :) Bo TV musisz wziąć za min. 59.90zł, żeby móc się załapać na cokolwiek. Telefon możesz wziąć z zakresu 59.99 - 99.99, czyli po rabacie ~30 - 50zł. Na trzeciej usłudze masz natomiast rabat 28.90zł, więc nie ma tu już znaczenia jaka taryfa będzie wybrana, rabat i tak będzie w stałej wysokości.

18.10.2014 18:29
DeVitoo
263
DeVitoo
119
Jedi

Dobrze to wymyślili. :)

Pozdrawiam!

Ogólnie jak wygląda zadowolenie z jakości Internetu w największych miastach?

18.10.2014 18:43
grish_em_all
264
grish_em_all
189
Grish

A widzisz, na drugie pytanie Ci nie odpowiedziałem ;)

Generalnie nikt Ci na sucho nie powie jakie prędkości w praktyce osiągniesz w danym miejscu. Chyba że gdzieś w pobliżu już ktoś ma i się sprzedawcy pochwalił jak mu działa. ja przykładowo staram się zdobyć jak najwięcej informacji od moich klientów, kto gdzie i jakie prędkości zaobserwował. Na szczęście jest możliwość wzięcia umowy na próbę - podpisujesz gotowy kontrakt na wybrane przez siebie warunki, a gdyby było coś nie tak, masz 7 dni na bezkarne rozwiązanie umowy.

19.10.2014 21:25
Psycho16
265
Psycho16
127
Redhead Lover And User

to najlepiej sobie umowe w njumobile z rachunkiem zalozyc i przeniesc, zeby miec owe 6 miesiecy :)

20.10.2014 09:36
grish_em_all
👍
266
grish_em_all
189
Grish

Jest to jakiś sposób :)

27.10.2014 08:06
267
Mixon01
33
Pretorianin

Kilka dni temu doładowałem telefon o 10 zł. Wczoraj wieczorem postanowiłem sprawdzić stan konta i moim oczom ukazało się 1,83 zł. Dzisiaj rano 1,23, czyli 60 groszy mniej. Przez ten czas na rozmowy poszło kilka groszy. Mam aktywną jedną usługę, czyli nielimitowane sms za 5 zł miesięcznie. Transmisja danych oczywiście wyłączona. Sieć komórkowa Plus.

Orientuje się ktoś może, co mogło zeżreć te pieniądze? Z góry dzięki za odpowiedź.

27.10.2014 10:44
grish_em_all
268
grish_em_all
189
Grish

Jaką masz dokładnie taryfę? Te smsy za 5zł miesięcznie to są do wszystkich sieci, kosztujące 3gr/szt.?

Przychodzą może do Ciebie jakieś bzdurne smsy z cztero- lub pięciocyfrowych numerów? Jeżeli tak, zrób coś takiego:
1. Wyślij sms "lista" na 8888
2. Dostaniesz odpowiedź ile masz aktywnych subskrypcji, jeżeli jakieś są to będą też ich nazwy i numery telefonów na jakie trzeba wysłać komendy wyłączające. Na przykładzie: Aktualnie posiadasz 2 aktywnych subskrypcji: CZAT(12345); INFO(54321) (...)
3. Wtedy wysyłasz STOP CZAT na numer 12345 oraz STOP INFO na 54321.

Jeżeli okaże się że to nie subskrypcje, trzeba będzie drążyć dalej. Użyj kodów *121# i *136# i zobacz czy nie masz może jakichś innych jeszcze pakietów czy usług za które pobierane są opłaty.

Jeżeli to żadne z powyższych, to najlepiej będzie jak pójdziesz do jakiegoś punktu Plusa i tam powiesz co się dzieje i co do tej pory udało Ci się ustalić. Na odległość raczej nie będę w stanie bardziej pomóc.

06.11.2014 20:59
Pvt. Creak
269
Pvt. Creak
102
Criav

Witam.

Dziewczyna chce przedłużyć MIXa, jest już kilka miesięcy po końcu ostatniej umowy (też MIX), ale do tej pory nie czuła potrzeby, żeby przedłużyć umowę lub podpisać nową.

Dziś w salonie Plusa powiedzieli jej, że w MIXie nie da się wziąć żadnych telefonów dotykowych - jest tylko kilka telefonów klasycznych, klawiszowych - reszta tylko w abonamencie. Prawdą to jest? Ja swoją umowę (MIX) przedłużałem z 1,5 miesiąca temu i normalnie wziąłem do niej Huawei Y530.

Na stronie widzę, że jest coś takiego jak "Telefony w MIX" i tam widzę, że Y530 normalnie jest za 3 zł przy 36 doładowaniach za 30 zł.

06.11.2014 22:10
grish_em_all
270
grish_em_all
189
Grish

Dziś w salonie Plusa powiedzieli jej, że w MIXie nie da się wziąć żadnych telefonów dotykowych - jest tylko kilka telefonów klasycznych, klawiszowych - reszta tylko w abonamencie. Prawdą to jest?
Bullshit. W mixie jest ponad 40 różnych telefonów, z czego jakieś 3/4 to telefony dotykowe. Sprzedawca zapewne chciał ją przekręcić na abonament, a że nie miał żadnych rozsądnych argumentów - czyt. nie potrafił w merytoryczny sposób pokazać przewagi abonamentu nad mixplusem - to posunął się do takiego taniego chwytu.

15.11.2014 09:36
271
creatka
15
Chorąży

Mam taryfę Simplus. Do wczoraj miałam nielimitowane smsy do wszystkich sieci za 3gr i w nocy mi wyłączyli. Wiesz może co się stało? To samo stało się z nielimitowanymi smsami do plusa. Jest coś teraz w ofercie w mojej taryfie aby mieć tańsze smsy do plusa oraz do innych sieci? Prosiłabym o kody oraz o link z kodami do mojej sieci bo nie potrafię tego znaleźć po odnowieniu strony plusa...

15.11.2014 15:30
272
creatka
15
Chorąży

Dostałam właśnie smsa z plusa "Z powodu awarii technicznej na Twoim koncie mogły zostać błędnie dezaktywowane płatne produkty. W najbliższym czasie Twoje saldo zostanie wyrównane, a produkty ponownie aktywowane. Przepraszamy Plus" wiesz może kiedy można spodziewać się naprawy tej usterki?

15.11.2014 18:02
grish_em_all
273
grish_em_all
189
Grish

Ciężko powiedzieć, zależy ile numerów zostało dotkniętych awarią i jak dużo czasu będzie potrzeba na zweryfikowanie a potem wyprostowanie wszystkiego. Naprawdę nie wiem ile może coś takiego zająć, nie chcę nawet strzelać.

22.11.2014 12:35
PAINEKILER
274
PAINEKILER
86
FC Barcelona

Hej.
Niedawno żona przeszła z mixa na abonament, wzieła za 59 zł plus nokia lumia 630. no i wszystko fajnie zbędne pakiety powyłączane itd. ale przyszła faktura i na niej 71 zł do zapłaty, zaglądamy w szczegóły a tam rata za urządzenie 13 zł. Od razu mówie że fakt faktem jak zajrzałem w papiery które podpisywała to na końcu są dołaczone dwie kartki z ratami za ten telefon. Problem jest taki że ani ja ani ona nie słyszeliśmy nic o tym w pukncie podczasz sprzedaży. a na naszym eglemplarzu nie widnieje jej podpis nawet. Ja jak głupi dopytywałem wtedy jaki jest ostateczny koszt tego wszystkiego to dostałem zapewnienie ze tylko cena abonamentu i nic więcej. Gdyby była wzmianka o tym że dodoatkowo jakieś raty są to by w ogóle tego nie brała,

22.11.2014 12:47
NoBraiN
275
NoBraiN
149
Konsul

PAINEKILER - jeżeli miałeś zapewnienie odnośnie ceny ostatecznej a faktura, którą otrzymałeś rożni się od tego co było omawiane warto udać się do punktu Plusa i złożyć reklamacje.

22.11.2014 13:28
grish_em_all
276
grish_em_all
189
Grish

Ja bym pominął reklamację, z obawy że może stać się coś takiego: złożysz reklamację że opłata się nie zgadza, a operator Ci odpowie że podpisem na umowie "stwierdziłeś" że znasz warunki umowy i się z nimi zgadzasz, a ewentualne niedopowiedzenia i niedogadania masz wyjaśniać ze sprzedawcą. Czyli typowa spychologia, a winnych nie ma. Jeżeli masz świadków tej rozmowy, to ja bym na Twoim miejscu uderzył od razu do rzecznika praw konsumenta - możesz zaoszczędzić w ten sposób sporo czasu - i dowiedział się pod jaki paragraf to podlega. Zakładam że pod niezgodność z umową, ale mogę się mylić, w prawie aż tak obcykany nie jestem.

28.11.2014 12:06
277
creatka
15
Chorąży

Moja taryfa to Simplus, chciałabym dowiedzieć się czy szykuje się może jakaś promocja na mikołajski do doładowania w plusie?

28.11.2014 15:43
grish_em_all
278
grish_em_all
189
Grish

Na razie cisza, pewnie jak zwykle dowiemy się czegoś na dzień, może dwa przed.

06.12.2014 12:42
panmordu
279
panmordu
61
Ghost Of Sparta

Mam pytanie,skończyła mi się umowa w mixplusie,i chcę ją przedłużyć,wybrałam 30 zł x 24 doładowania,i na wstępie zjada mi 15 zł na 300 minut rozmów,czy mogę to zamienić na ta funkcje która pozwala rozmawiać w plusie za 29 groszy za cala rozmowę? Na tym zależało by mi bardziej.

06.12.2014 13:02
grish_em_all
280
grish_em_all
189
Grish

Niestety nie. 300 minut za 15zł możesz sobie oczywiście wyłączyć, ale opcja o której mówisz dostępna jest tylko w taryfie Mix6, natomiast po przedłużeniu umowy wskoczysz w taryfę Mix7 lub Plush Mix. Będziesz mogła za to uruchomić sobie nielimitowane rozmowy w Plusie za 10zł miesięcznie. Szybko sobie przeliczyłem, że jeżeli wykonujesz więcej niż 35 rozmów do Plusa w miesiącu, to ten wariant za 10zł się bardziej opłaca :)

22.12.2014 21:13
Pvt. Creak
281
Pvt. Creak
102
Criav

Witaj, grish. Mam pytanie. Od jakiegoś czasu mam problem z pakietem "600 SMS za 6 zł" w MIXie. Po przekroczeniu pakiet mi się sam nie odnawiał nigdy, choć słyszałem od niektórych, że u nich się odnawia, nie wiem z czego wynika różnica. W każdym bądź razie zawsze po przekroczeniu liczby SMSów wyłączam pakiet kodem, a następnie włączam jeszcze raz. Jakiś czas temu działało to bez problemu. Od niedawna jednak wygląda to tak, że pakiet wyłącza się prawidłowo, a później przy próbie włączenia mam wiadomość zwrotną "Usługa niedostępna", dopiero na drugi dzień mogłem go włączyć. Teraz jest to samo, ciągle "Usługa niedostępna", mimo że od rana próbuję go włączyć. O co z tym chodzi?

22.12.2014 21:49
grish_em_all
282
grish_em_all
189
Grish

A jak często uruchamiasz ten pakiet? Jest limit 5 pakietów na 30 dni, może próbujesz go odpalić szósty raz?

22.12.2014 21:56
Pvt. Creak
283
Pvt. Creak
102
Criav

Hmm, być może, że w ostatnim czasie aż do tylu doszedłem. Nawet nie wiedziałem, że jest jakiś limit. Czyli co, w tym momencie nie pozostaje mi nic innego jak płacić te ileśtamnaście groszy / SMS?

edit:
Teraz widzę, że jest w ogóle jakiś lepszy pakiet:
http://www.plus.pl/uslugi/nielimitowane-smsy-do-wszystkich

Ma to to jakieś ograniczenia ile tych SMSów max może być?

edit 2:
Jednak to jest dla Mix 7, ja mam Mix 6, a więc ten pakiet:
http://www.plus.pl/uslugi/nielimitowane-sms-y-w-plusie

Dobrze rozumiem, że tutaj ta dyszka pobierana jest raz przy aktywacji i później już nigdy więcej?

23.12.2014 01:13
grish_em_all
284
grish_em_all
189
Grish

Dobrze rozumiem, że tutaj ta dyszka pobierana jest raz przy aktywacji i później już nigdy więcej?
Dobrze rozumiesz.

Jeżeli piszesz naprawdę dużo do Plusa, to ta usługa ma sens. Nawet biorąc pod uwagę że skasuje 49gr każdego dnia w którym wysyłasz jakiegokolwiek smsa, to łatwo sobie policzyć, że za max. 15zł miesięcznie sms-ujesz do bólu.

26.12.2014 21:34
Pvt. Creak
285
Pvt. Creak
102
Criav

@grish
Piękne dzięki. Spóźnione, ale zawsze: Świąteczne "Wszystkiego dobrego" i Szczęśliwego Nowego Roku :).

28.12.2014 10:41
grish_em_all
286
grish_em_all
189
Grish

A dziękuję, dziękuję :)

Na świąteczne życzenia już trochę za późno, ale również wszystkiego dobrego na nowy rok :)

08.01.2015 17:12
287
zanonimizowany956494
25
Legend

Sorry za offtop

Grish
Wątek o TDU 2 już jest ;)
https://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=13554307&N=1

22.01.2015 12:30
288
creatka
15
Chorąży

Miałam taryfę Twój profil i w niej miałam SMSy po 3gr do innych sieci zmieniłam taryfę na Plush i chcę wyłączyć ten pakiet po 3gr jak mogę to zrobić?

22.01.2015 14:08
grish_em_all
289
grish_em_all
189
Grish

W Plushu tego nie włączysz. Jest jedynie połączony pakiet 2GB internetu i smsy bez limitu do wszystkich, za 15zł miesięcznie.

22.01.2015 15:15
290
creatka
15
Chorąży

Tylko że ja chcę go wyłączyć. Pozostał mi on chyba po poprzedniej taryfie

22.01.2015 15:18
grish_em_all
291
grish_em_all
189
Grish

Ano tak, jakiś ślepy jestem albo czytać nie umiem ;) Spróbuj *136*00*03#

22.01.2015 15:31
292
creatka
15
Chorąży

Ten kod niestety nie działa

22.01.2015 16:14
grish_em_all
293
grish_em_all
189
Grish

Psia mać, a kod jest prawidłowy, jeszcze raz sprawdziłem. To inaczej, wpisz *136# i napisz mi co przyjdzie w smsie zwrotnym.

22.01.2015 16:44
294
creatka
15
Chorąży

Aktywne promocje: pakiet facebook i instagram, rozmowy i smsy bez limitu do wszystkich sieci, nielimitowane smsy do wszystkich za 3gr 18-02-2015

22.01.2015 17:40
grish_em_all
295
grish_em_all
189
Grish

Kod na wyłączenie jest tylko jeden, nie ma innej opcji, ale ja to widzę tak: ten pakiet za 5zł nie jest w ogóle możliwy do uruchomienia w taryfie Plush na kartę. Wniosek jest więc taki, że 18.02, gdy skończy się ważność aktualnie trwającego, nowy nie będzie w stanie się uruchomić i w ten sposób sam wygaśnie. Pytanie natomiast brzmi, jak wysyłasz teraz smsy, to kasuje Cię te 3gr/szt. czy nie?

22.01.2015 18:11
296
creatka
15
Chorąży

Tak pobiera nadal 3gr...

22.01.2015 20:44
grish_em_all
297
grish_em_all
189
Grish

Kuźwa to niedobrze... Przejdź się do jakiegoś punktu, niech sprawdzą co tam się w telefonie dzieje, może więcej wskórają jak będą mogli parę kodów wpisać, bo mi na odległość już będzie ciężej coś więcej pomóc. Ewentualnie zadzwoń do biura obsługi i im nakreśl temat, niech od swojej strony to wyłączą.

23.01.2015 12:05
298
creatka
15
Chorąży

Dzwoniłam do biura i pan rozwiązał sprawę dzięki

25.01.2015 15:52
snopek9
299
snopek9
183
Pogrubiony stopień

Siostra miala abonament w plusie. Dostala modem do laptopa i miala tam internet.

Teraz nie ma juz tej uslugi.

Nie pamieta czy mialo to wkladana karte...szuka tego modemu, a wyjezdza, a ja na ten laptop wlasnie potrzebuje internet.

Jezeli to bylo na karte to mozna to teraz doladowac jakos? STarterem internetowym czy cos w tym stylu?

To byl maly czarny modemik na usb

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://media2.pl/g/0/5998.jpg&imgrefurl=http://media2.pl/l/n/45734&h=534&w=800&tbnid=lhiRj68Yzk5nwM:&zoom=1&docid=GiqINeCju9bIaM&ei=lgPFVNHeGdLqaOe5gvAL&tbm=isch&ved=0CCMQMygAMAA
cos w tym stylu

25.01.2015 17:01
snopek9
300
snopek9
183
Pogrubiony stopień
26.01.2015 11:59
grish_em_all
301
grish_em_all
189
Grish

Jeżeli to jest potrzebne na chwilę, to można sprawę rozwiązać starterem za 15zł, na starcie jest 2GB. Działa to analogicznie do simplusa - ładujesz i korzystasz, skończy się kasa na koncie to blokuje. Bez żadnych zobowiązań, zwykły prepaid. Działać to będzie w każdym modemie, chociaż jeżeli to jest taki jak na drugim zdjęciu, to może być problem z prędkościami, to stary model i jego możliwości kończą się na teoretycznych 7.2Mbps, realnie może być jeszcze mniej.

Nowa część:
https://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=13575273&N=1

Forum: Komórka w Plusie - wątek dla klientów i nie tylko - cz. 11