Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

gameplay.pl Stara seria w nowych rękach

28.04.2013 22:28
1
zanonimizowany850052
14
Generał

Co do MP3 to nie wiem gdzie ty widzisz ten negatywny odzew fanów. Okej na pewno znajdą się osoby którym najnowsza odsłona się nie spodobała, ale większości trójka bardzo się podoba co widać po forach, ocenach które są wręcz identyczne co w przypadku 1 i 2
Ja osobiście jestem wielkim fanem Payne'a, to moja ulubiona seria i dla mnie to właśnie trójka jest najlepsza.
Miejsce akcji jest jeszcze bardziej brudne, ponure w moim odczuciu o wiele lepiej odwzorowane, a sam bohater.. Cóż to wrak, człowiek który stracił wszystko i wszystko jest mu obojętny. Jego teksty aż kipią pesymizmem i cynizmem.
W poprzednich odsłonach Max był taki bardziej.. grzeczny..

28.04.2013 22:50
Majkel Dżordan
2
odpowiedz
Majkel Dżordan
19
Generał

Nie wiem co z Q4, do tej pory nie spotkałem się z żadną negatywną opinią co do niego. Dla mnie ta gra jest świetna pomimi zmian względem poprzednich odsłon.

Natomiast zmiana całego TR to dla mnie żenada. Innym się to podoba, a dla mnie to jeden wielki absurd i robienie z Lary maszyny do zabijania...

29.04.2013 00:10
SpecShadow
3
odpowiedz
SpecShadow
97
Silence of the LAMs

dla mnie to jeden wielki absurd i robienie z Lary maszyny do zabijania...

Heh dokładnie. Wielka kampania o chronieniu Lary a ilość zabójstw większa niż w Quake4 :]
Ostatnio przechodzę Tomb Raider2 (powróciłem po prawie 10 latach), inna gra.

Quake4 słaby? Bzdura, prędzej przypisałbym to Doom3.
Goście z Raven wiedzą, jak robić gry z dużą dozą grywalności. Chrzanić recenzentów dających im max. 7/10.

29.04.2013 11:16
Prometheus
4
odpowiedz
Prometheus
10
Centurion

@ Lukas172 - zapraszam do mojej recenzji, gdzie MP3 dałem 95/100. :P Sporo zarzutów w moją stronę się pojawiło, że ta gra w życiu na taką notę nie zasługuje i nie ma prawa nazywać się "Max Payne". Nie wiem co o tym myśleć, ale bywam na różnych forach i widzę, że jest pokaźna grupka osób, której nowy Max nie przypadł do gustu (bo zmiana miejsca akcji z mrocznej na kolorową, bo podstarzały ochroniarz jakichś bogatych ludzi, co się w czterech literach poprzewracało itd.). @ Majkel Dżordan - to ciekawe, bo na GOL-u Doom 3 ma znacznie wyższą średnią ocen od Q4. :) Fakt, może giera nie jest taka zła, ale chyba trochę jej zabrakło do miana godnej spuścizny po id software. Zresztą podobno (podobno, bo ja nie jestem za bardzo w temacie) ludzie ganili multiplayera, czyli coś, co było esencją Q3 Arena i tam ten tryb był dopieszczony na maksa (kosztem, niestety singleplayera).

29.04.2013 11:42
jarooli
5
odpowiedz
jarooli
111
Would you kindly?

Niestety Prometheus ma rację. Odzew graczy odnośnie MP3 jaki pojawił się po premierze niósł ze sobą bardzo dużo głosów krytycznych. Oczywiście oberwało się za zmianę klimatu, i Rockstarową rękę, która spuściła trochę z ponurego i poważnego tonu jakim charakteryzowały się dwie poprzednie części. Patrząc na to forum i komentarze dotyczące gry trzeba przyznać, że jak na grę stworzoną przez R* to jednak marudzeń i zawodów było zdecydowanie więcej niż można się było spodziewać po takim tytule. W ogóle Rockstar ma problem ze swoimi ostatnimi produkcjami, bo jak dobrze są oceniane przez media tak bardzo mocno dzielą graczy na zadowolonych i zawiedzionych. Przykładowo GTA IV mocno oberwało się za "realizm" i zbyt poważną atmosferę. LA Noire rozczarowało wielu swoją liniowością i spieprzonymi oderwanymi od rzeczywistości przesłuchaniami. RDR chyba jako jedyne się tutaj broni i przyniosło powszechne uznanie wśród graczy. GTA V ma w końcu duże szanse na powtórzenie tego sukcesu i zamknięcie buzi narzekaczom ;)
Sorry, odskoczyłem trochę od tematu, ale musiałem gdzieś z siebie to wyrzucić ;P

29.04.2013 12:10
SpecShadow
6
odpowiedz
SpecShadow
97
Silence of the LAMs

Doom3 ma lepsze oceny niż Quake4? Za co? Za hype? D3 nie miał ani świetnego singla ani mutlika, czego nie można powiedzieć o Q4. No ale ja bardzo lubię Quake2 więc to mogło zaważyć.

Jedyna dobra strona Doom3 to mody np. The Dark Mod czyli gra inspirowana Thiefem lub Arx: End of Sun.

@up
u mnie to samo, kupiłem GTA4 na X360 podekscytowany. Po kilku godzinach odłożyłem grę i nigdy do niej nie wróciłem.

Niedawno kupiłem na Steamie GTA3 za 3€ i bawiłem się wybornie.

29.04.2013 14:19
Majkel Dżordan
😊
7
odpowiedz
Majkel Dżordan
19
Generał

[4] Tylko aktualnie, co ma ocena do mojej wypowiedzi? :P

Nie przytaczałem tu żadnej, wyraziłem się opiniami. Co do multika się nie wypowiem, bo nie grałem zbyt wiele, bardziej mnie interesował SP, który mnie mocno wciągnął. Nie wiem, może ja jestem inny albo odizolowany od reszty.

gameplay.pl Stara seria w nowych rękach