Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

gameplay.pl Hollywood tylko dla blockbusterów, wybitni twórcy kręcą seriale

03.04.2013 22:50
Seraf.
1
Seraf.
33
Pretorianin

Chyba cię rozgryzłem Floyd. Ty pod pseudo literacką papką typu "są demiurgami naszego życia" (wtf?) wciskasz nam we wpisach najczęściej kompletne bzdury, pozbawione jakiejkolwiek wartości merytorycznej (!!!!). Na kilometr bije z twoich wpisów niechlujstwo i olewactwo (przedstawiasz tylko te fakty, które ci pasują do tezy). Nie chce mi się szukać tytułow, dlatego wymienię jedynie kilka najnowszych hollywoodzkich "odtwórczych" filmów: Django, Poradnik Pozytywnego Myślenia, Wyspa Tajemnic (nienowa, ale wciąż genialna), Lincoln, Lot. Nic się nie zmieniło na przestrzeni lat: hollywood potrafi produkować zarówno szmiry dla tzw "przeciętnego widza" i dzieła wybitne. Jak w każdym biznesie, także tutaj są i artyści i partacze. Co do seriali, to fajnie, że podałeś, twoim zdaniem najważniejsze, AŻ DWA przykłady. W tym jeden oryginalny pomysł...Bo Gra o Tron to oczywiście ekranizacja książki (a więc dzieło niejako odtwórcze ;)). Ręce opadają jak widzę taki chłam na gameplayu. Nie wstyd ci takie coś wrzucać, naprawdę?

03.04.2013 22:57
Mitsukai
2
odpowiedz
Mitsukai
198
Internet is for Porn

Zanim jeszcze rzucilem okiem na wpis, juz wiedzialem ze bedzie o HoC, czy juz nie macie o czym pisac ze hurtowo 90% gameplaya jest o tym samym? Czy moze jest to podpinanie sie pod zainteresowanie danym tematem. Glosno o nowym Bioshocku, sru wpis, glosno o HoC sru wpis. o GTA 5 juz pewnie wiekszosc ma gotowy spis i czeka na premiere :).

Chociaz jak tak popatrzylem na "najnowsze na gameplay" to GTA juz jest...

03.04.2013 23:04
r_ADM
3
odpowiedz
r_ADM
209
Legend

Duchowy nastepca Skuzy kontratakuje :)

03.04.2013 23:06
Azerath
4
odpowiedz
Azerath
143
Senator

[1] - Dopiero teraz gościa rozgryzłeś? Każdy chyba wie, że natura nie znosi próżni, był Skuza, teraz jest floyd.

[3] - Żółwik.

03.04.2013 23:20
k42a_
5
odpowiedz
k42a_
91
so it goes

Wpis kompletnie bez sensu. Zero jakiegokolwiek przygotowania pod względem merytorycznym. Bo chyba nie można za takie uznać rzucenia kilku tytułów najgłośniejszych hitów ostatnich lat? Sam pomysł na wpis również nietrafiony.
Zgodzę się z jednym - moda na wysokobudżetowe seriale jest zjawiskiem stosunkowo nowym, ale stawianie ich ponad filmami i pisanie, że Hollywood tylko dla blockbusterów, wybitni twórcy kręcą seriale jest śmiechu warte. Odniosę się do drugiej części tytułu. Scorsese nakręcił pilot do Boardwalka, Fincher do House of Cards - ten pierwszy ma w planach cztery projekty, drugi trzy. Nie wyglądają one na produkcje niezależne. W takim razie coś tu nie gra... Nawet Agnieszka Holland nakręciła kilka odcinków The Killing, w tym samym czasie kiedy robiła W ciemności. Zresztą, sam piszesz, że w serialach najważniejszy jest scenarzysta, reżyser pełni rolę drugorzędną. I faktycznie tak jest - bo co takiego może wnieść reżyser do dajmy na to 13odcinkowego serialu trwającego w sumie 10h mając do dyspozycji 50min?
Zabawnym jest też pisanie o braku inwencji twórczej w Hollywood, stawiając w opozycji Grę o Tron będącą ekranizacją książki.
Dodatkowo, sama chęć udowodnienia, że seriale są czymś więcej niż głupawą rozrywką jest śmiechu warte. Najlepsze jest to, że wymieniłeś malutką garść tytułów, powszechnie uważanych za poważne, ale pominąłeś COKOLWIEK odchodzącego od tego nurtu. A takich właśnie seriali jest na pęczki i to właśnie one głównie napędzają biznes telewizyjny. Premiery typu Newsroom czy Boardwalk Empire zdarzają się może dwa, trzy razy na rok.

Dwie sprawy:
Od dawna już mówi się o tym, że najgłośniej reklamowane tytuły przestały nieść ze sobą jakąkolwiek wartość łączącą cokolwiek związanego z greckim terminem „kartharsis

Kiedyś było inaczej?
Nie kartharsis tylko katharsis.

Tak było np. z Jane Fondą, także dwukrotną laureatką Oscara, która zagości w osadzie nowego serialu „Newsroom”.

Newsroom ma już cały sezon, nie jest taki nowy, zwłaszcza patrząc przez pryzmat "serialowej" metryki.

04.04.2013 08:36
Floyd_Karol
6
odpowiedz
Floyd_Karol
4
Legionista

Nie wiem skąd wyczytaliście o "Grze o Tron", bo tytuł ten we wpisie nie pojawia się ani razu, a obrazek został wrzucony tylko dlatego że obecnie jest to najpopularniejszy serial. Podobnie House of Cards - nie napisałem o nim ani słowa, więc na przyszłość polecam czytać artykuły, a nie tylko przeglądać obrazki.

04.04.2013 12:31
Orrin
7
odpowiedz
Orrin
208
Najemnik

żal mi ludzi, którzy muszą tutaj wchodzić czytać nieprzyjemne dla nich artykuły. Gdyby nikt z haterów nie wszedł tutaj nie zostawił komentarza to autor widząc, że nie ma poczytności po prostu przestał by publikować teksty.

No ale lepiej wejść przeczytać tytuł obejrzeć obrazki i smarować komentarze :)

04.04.2013 14:26
Seraf.
8
odpowiedz
Seraf.
33
Pretorianin

Floyd - wydaje mi się, że udało nam się "wyczytać" o Grze o Tron dzięki temu, że umieściłeś ni z gruchy ni z pietruchy obrazek :). Obrazki na ogół umieszcza się, gdy uważa się, że coś na to zasługuje, czyli jest ważne dla tekstu....

@Up - Przejrzałem tekst i wiem jakie bzdury są w nim opisane (a raczej "przeleciane" zupełnie po wierzchu). Jesli mi się coś nie podoba, to piszę, co mi się nie podoba. Autor pisze publicznie, więc mam do tego pełne prawo jako czytelnik. Po prostu miałem odrobinę nadziei, że po przechwałkach Floyda jakich to on konkursów nie powygrywał, zaprezentuje choćby przeciętny poziom. Wygląda na to, że się niestety tego nie doczekam ;). Poza tym radzę się dokształcić w zakresie znaczenia słowa "hater", Orrin, bo najwidoczniej każdy, kto coś skrytykuje, nim dla ciebie jest.

04.04.2013 14:28
berial6
9
odpowiedz
berial6
120
Ashen One
Image

Mi żal ludzi, którzy zaczynają zdanie z małej litery. I tych, którzy twierdzą, że jak się racjonalnie i sensownie ocenia artykuł, to jest się "haterem" (czyli kapelusznikiem z błędem)...------>
(dobra, wiem, ze używa się też słowa "hater" ale raczej nie w Polsce)
A co do artykułu: Floyd, ty tak serio? Piszesz, że w Hollywood nie ma zdolnych reżyserów, że nastała era seriali? Że hollywood jest przereklamowane? Może i jest, ale produkuje też masę DOBRYCH i WSPANIAŁYCH filmów.
Homo sapiensowi takiemu modremu i jakże nieordynarnemu jak Ty, radziłbym dlań używać przystępniejszej odmiany wymowy ojczystej, by łatwiej prowadzić polemikę z innymi i sobą.
Może zrozumiesz, o co chodzi, bo takiego języka (Uchowaj Boże!) używasz.
(Floyd, sprawdziłeś czym jest KONTINUUM? A tej "parafrazy" nie mogłeś w jednym języku napisać? Chciałeś wyjść na "ynteligentego"?)

gameplay.pl Hollywood tylko dla blockbusterów, wybitni twórcy kręcą seriale