Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Forum: Czy istnieje Piąty Wymiar?.. moja teoria!

01.04.2013 12:55
1
tomasZx0x
17
Centurion

Czy istnieje Piąty Wymiar?.. moja teoria!

Witam, nie będę się może nie potrzebnie rozpisywał tylko przejde do rzeczy.. niedawno temu zastanawiałem się nad tematyką z ilu wymiarów jest złożona nasza rzeczywistość i odkryłem wtedy coś niezwykłego...

na początek zastanówmy się nad tym czym są w ogóle wymiary?
otóż wydaje mi się, ze najprościej będzie to powiedzieć tak, że wymiary są tym co określa nasze połozenie w rzeczywistości/wszechświecie!

zastanówmy się teraz jakie wymiary znamy... mamy pierwszy wymiar, który określa punkt na płaszczyźnie szerokości, mamy też drugi wymiar, który określa położenie tego samego punktu lecz na płaszczyźnie wysokości, mamy też trzeci wymiar, który ten sam punkt określa w płaszczyźnie głębokości...
czym jest czwarty wymiar?..nie każdy moze sobie to uzmysławia ale trzeba wiedzieć, że czwartym wymiarem jest oczywiście czas!...czas także określa nasze położenie w rzeczywistości! każdy punkt znajduje się jednocześnie na czwartej płaszczyźnie czasu... dlaczego on jest wymiarem? ponieważ wymiar to coś co określa położenie i jest zmienny! czas właśnie określa nasze położenie! np. punkt A(np. ja) ma współżedne x12,y45,z12,t2013-04-01,12:37:15...to jest dokładne określenie punktu, który znajduje się dokladnie tu a tu o tej porze..myśle że zrozumiałe to jest..

hmmm czy zastanawiał się ktoś czym jest Piąty Wymiar?..mam pewne dość ciekawe przemyślenie, a raczej pewność, że piątym wymiarem jest oczywiście...Świadomość!-poczucie bycia!... jak to Świadomość?! jak Świadomość mozę być wymiarem? gdzie jest jej wymiar? co ona określa i w jaki sposób może być zmienna?!.. każdy tak pierwsze pomyśli... lecz Świadomość jest wymiarem i jest zmienna!... nasze poczucie bycia, poczucie widzenia, słyszenia i poczucia reszty naszych zmysłów, emocji i wszystkiego co doświadczamy bezprzerwy to jest Świadomość! Świadomość określa nasze piąte położenie w rzeczywistości, bo określa miejsce naszego bycia w rzeczywistości! na poziomie świadomym, który jest zmienny!... może to zabrzmi dla niektórych dziwnie ale istnieją substancje psychodeliczne, które zmieniają totalnie poczucie bycia czyli naszą świadomość..człowiek wtedy całą swą świadomością całym sobą wie że znajduje się w innej rzeczywistości ponieważ zmieniło się poczucie bycia(zawyżyło, zaniżyło) przez co wiemy że znajdujemy się w innym wymiarze rzeczywistości czyli nasze położenie na płaszczyźnie świadomym się przesunęło - to jest właśnie wymiar! DOWÓD? rozejrzyjcie się i zastanówcie się jak teraz czujecie rzeczywistosć, jak ją postrzegacie, jak ją czujecie?...zastanówcie się przez chwilę... a teraz przypomnijcie sobie jakiś wasz piekny sen i zastanówcie się nad tym jak dalego odbiega ta obecna rzeczywistosć od tej rzeczywistości która była w śnie! nie chodzi mi o to że w śnie np. nasz dom wygląda inaczej..ustalmy że w snie widzisz wszystko to samo lecz mamy pełne pczucie przebywania w takim innym wymiarze...nie zdajemy sobie z tego sprawy że jak śnimy to dalej odczytujemy swiadomie to co widzimy, słyszymy itd. wewnątrz snu! czyli prosty wniosek że świadomość się nam totalnie zmienia(zaniża) ! podczas snu dalej doświadczamy! czujemy! przebywamy! lecz gdzie indziej! ponieważ "połozenie świadomości" się przesunęło! punkt przebywania w rzeczywistości się przesunał! wiec Świadomość jest wymiarem, bo określa nasze położenie w rzeczywistości jak to pisałem na początku! każdy punkt znajduje się na płaszczyźnie 'x,y,z,t,s' (s jako swiadomość) czyli każdy punkt znajduje się na szerokości, wysokości, głębokości, w czasie oraz na poziomie rzeczywistości! czy to zrozumiałe? teraz mamy pełne nasze położenie w rzeczywistości/wszechświecie! razem z piątym wymiarem mamy nasze pełne położenie w rzeczywistości!

jakie są wasze opinie na ten temat?

01.04.2013 13:03
2
odpowiedz
Tomuslaw
139
Fascynat strategii
Wideo

Prima aprilis?

Jeśli nie:

spoiler start

Pleciesz bzdury. Dla przykładu: jeśli istnieje substancja, która zmienia świadomość, a zatem i wymiar (jego poczucie), to mamy sprzeczność. Bo substancja opisana trzema (czterema) wymiarami wpływa na piąty wymiar.

http://www.youtube.com/watch?v=zqeqW3g8N2Q

Polecam. Jeśli nie znasz angielskiego w wystarczającym stopniu, by zrozumieć o czym mowa, zajrzyj pod starszą wersję:

http://www.youtube.com/watch?v=6580BRPL6KA

spoiler stop

01.04.2013 13:08
3
odpowiedz
tomasZx0x
17
Centurion

mówie tu o każdej substancji psychodelicznej...zresztą przeczytaj sobie czym jest substancja psychodeliczna..zmienia percepcje, swiadomość czyli nasze pełne poczucie przebywania na tym poziomie rzeczywistości...ale subst. psychodeliczne podałem tylko dla przykładu...a zastanów się nad drugim przykładem czyli snem!

pamiętaj też że mózg jest komputerem któryt ma zaprogramowaną naszą rzeczywistość...a gdybyś mózg byl zaprogramowany żeby odczytywał rzeczywistość na innym poziomie to odczuwał byś rzeczywistość tak jak teraz? oczywiście że nie! rzeczywistość(świadomosć) jest zmienna! sen to właśnie dobry przykad, a dla ludzi zażywających subst. psychodeliczne one są najlepszym dowodem!

Forum: Czy istnieje Piąty Wymiar?.. moja teoria!