Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

gameplay.pl Odmienne stany grania przekrojowe unplugged

28.11.2012 22:34
1
GameSkate
53
Pretorianin

Ostatnio kolega wyciągnął mnie i paru innych znajomych na dzień gier karcianych/planszowych w Łodzi i spodobało mi się bardzo. Cholera, nawet chyba bardziej od większości gier video w jakie ostatnio grałem.

Graliśmy głównie w Łowców Smoków - główną atrakcją tej pozycji jest rozdzielanie skarbów po pokonanym smoku - jest na to minuta (gra ma fajny licznik w postaci małej klepsydry, w której przesypuje się piasek :D), a jeśli chociaż jeden z graczy nie zgodzi się na dany podział łupów - nie otrzymuje go nikt. Czasami przy stole było dosyć gorąco. :D

Sam z chęcią zagrałbym w to http://www.rockpapershotgun.com/2012/08/19/cardboard-children-shadows-in-the-woods/ - strona akurat leży teraz, ale polecam zajrzeć za jakiś czas - ta gra jest piękna po prostu.

Polecam wyszukać "Shadows in the woods" w google grafika.

29.11.2012 00:43
2
odpowiedz
Munchhausen
26
Centurion

Z planszówek mam "Ryzyko" (wersja z plastikowymi żołnierzykami) oraz "Ticket to Ride: Europe". Tej drugiej używam do wciągania znajomych i idzie świetnie, praktycznie każdemu się podoba. No i są jeszcze dodatki, ale w te zainwestuję później. Z tych podstawowych tytułów planuję jeszcze zakup "Osadników", ale nie wiem, którą wersję wybrać - stara edycja ma drewnianą planszę, ale za to dodatki działają ponoć jedynie z nową. Prawda to?

29.11.2012 16:42
sakora
3
odpowiedz
sakora
13
Chorąży

Tak, planszówki potrafią urzekać klimatem. Fakt niepodważalny.

Odnośnie Ostadników, to obie wersje (stara i nowa) mają plansze tekturowe. Różnią się tym, że stara wersja miała elementy typu drogi czy miasta drewniane, a nowa ma plastikowe. Poza tym, inaczej montuje się elementy planszy w obu edycjach, tak że po prostu do siebie nie pasują. lepiej teraz kupić nowe wydanie, gdyż do niego pasują także nowe dodatki. Ze skompletowaniem kompletu starej edycji może byc teraz problem, chociaż moim zdaniem o wiele ładniej się prezentuje. Kwestia gustu i przyzwyczajenia.
Były także wydania jubileuszowe z drewnianą planszą, teraz praktycznie nie do dostania.

gameplay.pl Odmienne stany grania przekrojowe unplugged