Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

gameplay.pl PS+ na Vitę. Czy to ma sens?

15.11.2012 09:07
Brucevsky
1
Brucevsky
113
Playing with writing

gameplay.pl

Jak dla mnie to całkiem rozsądne i zrozumiałe zachowanie japońskiego giganta. W ten sposób chce on zachęcić nowe osoby do nabycia konsoli, które do tej pory odstraszała właśnie niewielka liczba gier i ich wysoka cena. Dzięki temu liczy, że zwiększy się baza użytkowników, co przekona do tworzenia hitów zewnętrzne studia. W tym momencie koncern podjął chyba jedyną słuszną decyzję, aby wyjść z tego niesprzyjającego zamkniętego koła.

15.11.2012 10:09
2
odpowiedz
Lutz
173
Legend

vita nie ma sensu, wiec trudno zeby ps+ na nia mial sens. chociaz szczerze mowiac moze przedluz jej smiertelne podrygi

15.11.2012 11:02
3
odpowiedz
Haszon
84
Generał

Ale caly PS Plus nie ma senu, bo przeciez te gry tylko wypozyczasz. Jak przestaniesz placic abonament, to gry znikna. Plusem jest to, ze jak masz PS3 i PSPlus, to w przypadku Vity korzystasz za darmo.

15.11.2012 11:46
4
odpowiedz
ozoq
59
Generał

Post miałem ochotę zacząć siarczystym przekleństwem, z trudem się jednak powstrzymam.

"Sony uległo presji graczy, co widać. Jednak nie zawsze trzeba spełniać takie oczekiwania, gdyż te często nie zważają na konsekwencje." - i dalsza część akapitu.
Niesłychane, że autor wpisu już wie jak się potoczą losy Vity i PS Plus na nią. Odkrył to nawet przed premierą nowej usługi.
Sony dosłownie w tym momencie rozdaje gry. 16,5zł/miesięcznie (lub mniej jeśli ktoś wykupił usługę, gdy była po 150 pare złotych) za 2 gry na PS3 i 1 lub dwie gry na PS Vitę to darmo. DARMO. Dwa piwa w barze tyle kosztują. A i tak znajdzie się ktoś komu jest źle. Że niby z troski co będzie później. W dupach się poprzewracało. Nawet gdyby rzeczywiście w następnych miesiącach miały wychodzić mniejsze gry to inwestycja zwraca się nam już UWAGA po pierwszym miesiącu. Zafoliowane Uncharted i Gravity Rush nie kupi się w sklepie za 200zł. Nad czym tu się rozwodzić? Widzieliście podobne okazje u konkurencji? U Microsoftu? U Nintendo? Ciekawe...
Akcja ta niewątpliwie ma na celu powiększenie bazy użytkowników Vity i pewnie Sony tylko będzie tracić na tym abonamencie lub wychodzić na zero. Jest to jednak świetny ruch. Życzę, by to posunięcie zwielokrotniło klientów Sony. Szkoda tylko, że GOL już drugi dzień odkąd wiadomo o ofercie PS Plus na Vitę milczy.

@Haszon
A po ograniu tytułu zawsze wracasz do niego po roku? Większość chyba jednak przechodzi raz, drugi i odinstalowuje.

15.11.2012 17:35
Brucevsky
5
odpowiedz
Brucevsky
113
Playing with writing

gameplay.pl

Haszon - jak przestaniesz płacić to stracisz możliwość gry, ale wystarczy znowu przedłużyć i ją odzyskasz. Gry wcale nie znikają, gdy np. zrobisz sobie miesiąc lub pół roku przerwy.

16.11.2012 14:45
Mureet
6
odpowiedz
Mureet
21
Chorąży

@Brucevsky
Niestety rozczaruję Cię. Ostatnio kontaktowałem się z Sony i dowiedziałem się, że w momencie, gdy nastąpi przerwa w ciągłości subskrypcji tracisz dostęp do wszystkich gier pobranych za darmo w ramach PS+. Chyba, że dana gra wciąż jest w ofercie, wtedy będziesz mógł ją ponownie pobrać po odnowieniu abonamentu.

gameplay.pl PS+ na Vitę. Czy to ma sens?