Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

gameplay.pl Gejming, jaki pamiętam #5 Tzar Ciężar Korony

06.11.2012 16:24
phase83
👍
1
phase83
59
Pretorianin

Potwierdzam! Świetna gra przy której spędziłem sporo czasu. Fajne było to, że jednostki mogły zbierać itemy i awansować na wyższe poziomy. Angielscy łucznicy broniący murów mogli się ładnie w ten sposób nachapać expa :D

06.11.2012 18:39
Stalin_SAN
2
odpowiedz
Stalin_SAN
56
Valve Software

IMO jeden z najlepszych RTSów jaki kiedykolwiek powstał, niezliczone ilości godzin spędziłem przy tej grze i wracam do niej niesamowicie często, niewiele gier może się tym pochwalić, lubię sobie ją odpalić, rozegrać 3 skirmishe i to samo za kolejnych kilka miesięcy :) Niesamowita gra

Miałem nawet ulubioną mapę, która, jeśli dobrze pamiętam, nazywała się „O jeden most za blisko”.

Cholerka to moja najukochańsza mapa, to przy niej spędziłem większość czasu w tej grze, gdy wracam do gry to gram praktycznie tylko na tej mapie, nawet pomimo że taktykę jak wygrać znam już praktycznie na pamięć i mógłbym ją tutaj od tak opisać :)

06.11.2012 18:48
MaKaB
😜
3
odpowiedz
MaKaB
31
Centurion

Jedna z moich ulubionych gier. Pamiętam, gdy wypuszczono ją jeszcze w sklepach za 69 zł.
Idealny tytuł do gry przez LAN-u, oj dużo godzin się spędziło ze znajomymi. Sama kampania też dostarczała wrażeń, bardzo wymagająca (chociażby szturm na Vark Aven).

Ps. U Europejczyków rządzą krzyżowcy :P.

06.11.2012 19:24
Cayack
👍
4
odpowiedz
Cayack
57
Gospodarz Przystani

Pamiętam Tzara, również bardzo przyjemnie się przy nim bawiłem. Choć ja dla odmiany najbardziej lubiłem plansze z dużą ilością wysp, na których wyszukiwałem niezajęte kawałki lądu i tam tworzyłem swoje kolonie :) Nie zgodzę się jednak co do grafiki - wnioskuję, że grałem w podobnym czasie co Ty, a już wtedy (chyba 2 lata od premiery) Tzar prezentował się mocno przeciętnie. To już starsze od niego o dwa lata Knights & Merchants (o którym pisałem tutaj: http://gameplay.pl/news.asp?ID=58731 ) moim zdaniem wygląda okazalej. :)

06.11.2012 19:34
MaKaB
😃
5
odpowiedz
MaKaB
31
Centurion

edit: Miało być 79 zł i LAN.

Cayack-> Grafika już wtedy nie była najlepsza, ale miała i wciąż ma swój urok. Co istotne, strona wizualna dobrze znosi upływ czasu i ponad 10 lat po premierze w ogóle nie odrzuca (a przynajmniej mnie).

06.11.2012 19:40
6
odpowiedz
zanonimizowany758948
44
Generał

Kultowa gierka, dzięki za przypomnienie ;)
Masa godzin spędzonych, najlepszy RTS w jakiego grałem.

06.11.2012 19:50
Pichtowy
7
odpowiedz
Pichtowy
87
Senator

Ja też trochę grałem ale po paru misjach kampanii przestałem. Też "odkryłem" taktykę "na łucznika".
Nie wciągło mnie wtedy bo było wtedy sporo innych gier które katowałem ale pierwsze wrazenie było świetne, nie dziwie się, że ma do teraz tylu fanów.

06.11.2012 20:13
8
odpowiedz
zanonimizowany577884
45
Konsul

Bardzo dobry RTS któremu nic nie brakowało.

06.11.2012 22:33
9
odpowiedz
BadylTheWood
1
Junior

Świetna gra :). Cały czas ją mam i jak nachodzi mnie ochota to chętnie do niej powracam :). Również polecam każdemu kto jeszcze w to nie grał - warto.

06.11.2012 22:39
whtvr
10
odpowiedz
whtvr
40
Centurion

To jest chyba najlepsza gra w jaką grałem, a i moją ulubioną mapą była ta sama co Twoja :P
Jakiś czas temu, chyba w zeszłym roku, albo dwa lata temu, pobrałem grę i sobie trochę pograłem, nic się nie zestarzała, chociaż przez przyzwyczajenie do gier wydawanych obecnie robiło swoje i ciężko mi się grało, ale tak czy siak świetnie się bawiłem i pewnie za jakiś czas znowu sobie zagram :)

Zasadniczo obok Twierdzy to jedna z moich ulubionych gier, mimo, że w późniejszych czasach najwięcej grałem strzelanki, to do tych gier mam wielki sentyment...

22.01.2013 14:07
11
odpowiedz
Gedeon777
2
Junior

Jak dla mnie, najfajniejszą rzeczą w Tzarze jest edytor. Jest bardzo prosty w obsłudze, a jednocześnie daje bardzo dużo możliwości. Nie chodzi tylko o tworzenie map do zwykłych potyczek. Kojarzycie podstawową kampanię Tzar: CIężar Korony? To trzeba Wam wiedzieć, że jest ona trochę... prymitywna. Nie wykorzystuje nawet połowo potencjału edytora. W edytorze można tworzyć bardzo rozbudowane mapy i kampanie, z różnymi niespodziankami pojawiącymi się w trakcie gry, z nieliniową fabułą (można sprawić, aby cały przebieg rozgrywki zależał od różnorakich wyborów gracza w dialogach), a nawet elementami rpg - i nie chodzi o proste zbieranie leveli przez jednostki, da się tworzyć nawet prawdziwe rpg z całkowicie nowymi drzewkami umiejętności odblokowywanymi w w miarę postępów gracza. Ba, swego czasu pojawiały się nawet mapy zręcznościowe :D Oczywiście, edytor może także wzbogacić typową rozgrywkę rts. Jeśli kiedyś marzyłeś o tworzeniu własnych gier, edytor Tzara może dać Ci tego namiastkę.
Jeśli ktoś jest zainteresowany zapoznaniem się z nieznanymi możliwościami Tzara, zapraszam na: http://forum.polter.pl/tzar-ciezar-korony-vf556.html , gdzie można zobaczyć niektóre z najlepszych i najpopularniejszych map i kampanii, a także pobrać podręcznik, który pozwoli samemu stworzyć zaawansowane scenariusze.
Pozdrawiam!

gameplay.pl Gejming, jaki pamiętam #5 Tzar Ciężar Korony