Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Gra Dreamfall Chapters | PC

11.11.2014 12:37
92
1
odpowiedz
Kamil950
76
Konsul

Jeśli kogoś interesuje temat fanowskiego polskiego tłumaczenia Dreamfall Chapters (w formie napisów) oraz ewentualnej pełnej lokalizacji (z dubbingiem), to polecam ten wątek na Facebooku - www.facebook.com/Grajpopolsku/posts/963963536952996?comment_id=963969793619037&offset=0&total_comments=7 - najwięcej można się dowiedzieć z komentarzy "Dreamfall PL". Wkleję tutaj w większości te posty (chociaż były one odpowiedziami na inne posty, więc mogą być trochę wyciągnięte z kontekstu, dlatego umieszczam też link do całego wątku dyskusji powyżej):

"Skontaktowaliśmy się już w tej sprawie z Ragnarem Tornquistem z Red Thread Games, który bardzo ucieszył się z tego projektu.
Fani Dreamfalla, również ci nieposługujący się językiem angielskim, czekali na kontynuację już osiem lat. Perspektywa co najmniej kolejnego roku oczekiwania (ostatni z Chaptersów ma wyjść pod koniec 2015, i to zakładając brak obsuw) i bardzo niepewny status lokalizacji skłoniły nas do wzięcia sprawy w swoje ręce.
Sytuacja z Chapters jest tym bardziej szczególna, że lokalizacja miała powstać i fakt ten został ogłoszony już podczas kampanii na Kickstarterze - sporo osób wsparło grę, licząc, że zagrają od razu w wersję polską. Trudno się zatem dziwić ich aktualnemu rozczarowaniu i złości. Rozumiemy jednak z drugiej strony, dlaczego to nie wypaliło i jako fani chcemy pomóc ekipie RTG wybrnąć z tej trudnej sytuacji."

"(...)Ragnar Tørniquist z Red Thread Games podkreślił wyraźnie w swojej wiadomości,że nasze działania nie miałyby wpływu na ich plany wydania profesjonalnej polonizacji.Plany takie owszem,są,"ale brakuje na nie w tej chwili czasu i pieniędzy.".Pytał,czy to,że nasze wysiłki mogą pójść w zapomnienie gdy pojawi się oficjalna lokalizacja nam nie przeszkadza.
Wyrażano również zrozumienie dla sytuacji-koniec końców wielu fanów ma ochotę zagrać w grę w naszym języku teraz,a nie za czas nieokreślony-dlatego dostaliśmy wsparcie.
Przypuszczamy,że najwcześniejszą realną datą na pojawienie się oficjalnego tłumaczenia jest rok 2016 i to przy optymistycznym założeniu,że studio wyrobi się z wypuszczeniem wszystkich odcinków w założonym obecnie terminie,to jest do końca 2015.

Uspokajamy więc po pierwsze powyższą informacją,po drugie przekonaniem,że ciężko o to,by przetłumaczenie samego pierwszego epizodu(taki jest nasz cel na razie, bo będziemy w stałym kontakcie z RTG i będziemy reagować na rozwój sytuacji) miało jakiekolwiek nieprzyjemne konsekwencje."

"(...)Żadna z osób,która z zgłosiła się do projektu nie została przymuszona do udziału,zakładamy więc,że są to ludzie,którzy mają akurat ochotę spędzić czas w taki,a nie inny sposób i bardzo to doceniamy wink

Tłumaczenie zostanie zrobione i udostępnione tak czy siak.Decyzja o tym,kiedy i w jaki sposób gracze zechcą przejść DFC należy tylko i wyłącznie do nich-my chcemy jedynie zaoferować dodatkową możliwość."

07.06.2016 11:01
😢
107
1
odpowiedz
DonWojtasI
1
Legionista

Ehh, wciąż mi się marzy polski dubbing do tej gry. QQ

25.09.2016 00:11
Predi2222
👍
111
1
odpowiedz
Predi2222
101
CROCHAX velox

W końcu zakończyłem księgę piątą i tu niestety pojawia się zgrzyt, bardzo mało gry, za to dużo przerywników. Oczywiście klimat jest kosmiczny (nie pamiętam kiedy ostatnio tak gra mnie wciągła), muzyka jest bajeczna, historia niesamowita i tu niestety plusy się kończą. Najbardziej mnie osobiście bolały strasznie drewniane ruchy postaci i generalnie brak życia w nich, jedynie chyba Enu była bardziej żywa postacią, bo Kian czy Zoe to straszne drewno.

Plusy
-niesamowita historia
-cudowna muzyka
-klimat
-postacie z poprzedniej części
Minusy
-modele mogły by być ładniejsze
-strasznie drewniane animacje
-momentami pogmatwana fabuła
-brak spolszczenia
-za dużo przerywników w księdze piątej
-średnio satysfakcjonujące zakończenie

Wymagałaby jedynie doszlifowania, ożywienia postaci, ale poza tym to "stara szkoła".

9/10 :)

post wyedytowany przez Predi2222 2016-09-25 00:14:14
28.09.2016 23:52
112
1
odpowiedz
1 odpowiedź
zanonimizowany497524
16
Legionista
10

Piękna gra.
Świetne zwieńczenie długiej opowieści, pełne zaskakujących wydarzeń, ciekawych postaci i miejsc, momentów mrocznych, zabawnych i wzruszających.
Samo zakończenie kojarzy mi się z chwilą, kiedy odkładamy na półkę ukochaną książkę i żałujemy, że lektura dobiegła już końca.
"Każda historia ma swój początek. Każda historia ma swój koniec".

31.05.2017 05:35
115
1
odpowiedz
vivizco
7
Legionista

Bez Boberka to nie to samo.

26.02.2018 11:24
JackXP
117
1
odpowiedz
1 odpowiedź
JackXP
95
Pretorianin
7.0

Niedawno ukończyłem Chaptersy i szczerze mówiąc mam duży problem z tą grą. Jestem wielkim fanem całego uniwersum stworzonego przez Ragnara Tournquista jeszcze w pierwszej części Najdłużej Podróży z 1999 roku, dlatego też na wieść o kontynuacji wsparłem projekt na Kickstarterze dość sporą sumą. Były wielkie nadzieje, koniec końców otrzymałem grę, która jest... dobra. I tylko tyle mogę o niej powiedzieć. Podczas gdy TLJ był genialny, przebogaty w treść, dialogi, barwne postaci, lokacje, Dreamfall Chapters jest w tym zakresie jedynie tytułem dobrym. Elementy, które mogę zaliczyć na plus:
+ Optymalizacja i warstwa techniczna - gra działa sprawnie, nie zauważyłem błędów czy innych problemów
+ Fragmenty otwartego świata - coś czego nie robią konkurencyjne produkcje np od Telltale, jest możliwość swobodnego poruszania się po dzielnicy europejskiego miasta przyszłości i mieście ze świata równoległego - Markurii
+ Liczne decyzje - w zasadzie element obowiązkowy współczesnych przygodówek, jednak tutaj część decyzji była bardzo trudna i niejednoznaczna, niektóre podejmowaliśmy nawet o tym nie wiedząc
+ Dość przyjemna ścieżka dźwiękowa
+ Sprawnie poprowadzona historia, wyjaśnienie wielu pytań, na które nie otrzymaliśmy odpowiedzi od czasu Dreamfalla z 2006 roku

Przy tym wszystkim jednak gra nie wytrzymała (moim zdaniem) próby czasu. Właściwie znakiem jakości miał być sam twórca - Ragnar Torunquist, który przecież stworzył całe przebogate, tajemnicze uniwersum w 1999 roku w TLJ. Mam jednak wrażenie, że czas jaki upłynął od tego czasu (~15 lat) spowodował, że on sam niejako się "wypalił". Najdłuższa Podróż była grą ogromną, przepełnioną ciekawymi postaciami, dialogami, Chaptersy wydają się być... puste. Nadal to gra nastawiona na historię, ciekawą opowieść, ale trudno nie odnieść wrażenia, że sam twórca niejako utracił zdolność kreatywnego pisania znaną z Najdłużej Podróży. Mamy sporo nowych postaci, nowe lokacje, przez co dla mnie nie jest to typowa kontynuacja legendarnej przygodówki, a bardziej coś w stylu fan fiction. Nadal dobra gra, z ciekawymi pomysłami, momentami zaskakującą opowieścią, ale mimo wszystko przedstawiony tam świat wydaje się być bardziej obcy niż znajomy.
Widać też niestety liczne ograniczenia budżetowe. Mamy otwarte lokacje, ale są "puste", możemy pobiegać, poobserwować okolice jednak brakuje chociażby dzienników, listów do przeczytania, które wzbogaciłyby naszą wiedzę o świecie, opowiedziały coś dodatkowego, podobnie brakuje niezależnych postaci z którymi można by zamienić parę słów w mieście. Kończąc, Dreamfall Chapters to nie rozczarowanie, bo solidny tytuł, ale oczekiwałem więcej. Ode mnie co najwyżej 7/10.

23.06.2018 23:09
118
1
odpowiedz
Saturno
15
Legionista

W pobieralni serwisu Graj Po Polsku można znaleźć spolszczenie do pełnej i rozszerzonej wersji gry - Dreamfall Chapters: The Final Cut, które jest wzbogacone o parę dodatków. A grę można kupić na GOG-u lub Steamie.

07.01.2016 14:51
104
odpowiedz
bielo6
2
Junior

Pytanie z innej beczki, wie ktoś może jak znaleźć ten utwór który leci od 0:18 a potem w tle przez całą recenzję? W dreamfall chapter OST tego nie ma

07.01.2016 15:03
Predi2222
😉
105
odpowiedz
Predi2222
101
CROCHAX velox
24.01.2016 14:52
😉
106
odpowiedz
bielo6
2
Junior

Dzięki Predi2222, plusik dla Ciebie :)
PS. gra wybitna, ocenę wystawię dopiero po przejściu wszystkich pięciu rozdziałów, ale na razie bym obstawiał 9 wzwyż :)

19.06.2016 20:47
😃
108
odpowiedz
bielo6
2
Junior

Jest już piąta księga :D

28.06.2016 16:00
109
odpowiedz
karakortada
20
Legionista

Niestety w grę nie da się grać bez nerwów. To, że liczba klatek spada, to jedno. Inna sprawa, że samo sterowanie, interfejs, nie jest to zwyczajnie wygodne. Muszę się namęczyć, żeby wykonać byle pierdołę i nie wynika to z moich marnych umiejętności, bo do tych akurat potrafię się przyznać, a beznadziejnego wykonania. Jak napisano w recenzji, gra technologicznie zatrzymała się na poziomie Dreamfall, czyli 10 lat temu. Może i wygląda ciut ładniej, ale nie o to chodzi. Chodzi o sterowanie, poruszanie się postaci, wszystko inne, samą przyjemną i płynną rozgrywkę. Może osoby grające tylko w przygodówki tego nie odczują aż tak, bo te zazwyczaj technologicznie nie powalają, są raczej drewniane i na tym tle gra ta może nawet zrobić na kimś wrażenie. Inni dadzą sobie spokój po pół godziny. Do tego ciągłe bugi powodujące, że nie można iść dalej. Trzeba powtarzać jakiś etap licząc, że tym razem się nie wysypie. Czytałam komentarze na Steam'ie, że przesiadka na nowy silnik to wszystko pogorszyła (już po wydaniu pierwszych epizodów zmieniono go), a pierwotnie nie było aż tak źle. Jestem bardzo zawiedziona. Nie liczyłam na nic nadzwyczajnego, poziom pierwszego Dreamfall'a byłby ok. Wiadomo, że TLJ to to nie jest. Tym bardziej boli, że gra jest po prostu niegrywalna w chwili obecnej i mimo szczerych chęci nie potrafię się nią cieszyć.

12.08.2016 19:18
Memodestruktor
👍
110
odpowiedz
1 odpowiedź
Memodestruktor
29
Ręka Imperatora
10

Ja tam żadnych problemów nie doświadczyłem. Choć komputer mam leciwy, gra działała płynnie na wysokich ustawieniach. Żadnych bugów, żadnych błędów, żadnego powtarzania etapów (chyba, że sobie z jakimś nie poradziłem). Gra się nie wysypywała. Żadnych problemów i trudności ze sterowaniem. Gra jest grywalna. Powiem nawet, że jest bardzo grywalna. Świetna historia, cudowny klimat, przepiękna muzyka i chociaż silnik lekko drewniany, gra wygląda bardzo ładnie. Przeszedłem wszystkie pięć epizodów jednym tchem. Cudowna, magiczna wręcz historia ze świetnym zakończeniem. Szczerze polecam.

13.11.2016 23:13
113
odpowiedz
joe1chip
43
Konsul

Żeby to wyszło na konsole.

08.12.2016 02:47
114
odpowiedz
4 odpowiedzi
PaulinaKlaudia
37
Konsul

Ta Zoe z tej części niezbyt mi się podoba, w Dreamfall: The Longest Journey była moim zdaniem ładniejsza.
Pozostałe postacie i grafika rewelacyjne, co widać na screenach. Chętnie tą grę kupię. Jestem zafascynowana pierwszą i drugą częścią Najdłuższej Podróży, i chętnie zagram też w trzecią.
Niestety, nie będę mogła zagrać w Dreamfall: The Longest Journey i Dreamfall Chapters jednocześnie na jednym kompie, ponieważ mam Windows 7, więc Dreamfall: The Longest Journey nie zadziała mi na 7 (mam wersję z Supersellera, z tym cholernym zabezpieczeniem StarForce, które można zdjąć tylko na XP). Zaś gdybym chciała grać na Windows XP 64 bity, to znowu nie zadziałałaby mi ta nowa, Dreamfall Chapters, gdyż XP 64-bitowy ma tylko do Service Packa 2, a tu jest wymagane z Service Packiem 3, który jest tylko pod wersje 32-bitowe XP-a. A przecież nie będę do 8 GB RAM-u, procesora i-5 4.0 Ghz, i grafiki 1 GB RAM wgrywać 32-bitowego Windowsa XP! To nie ma sensu. Na Windows 7 nie pójdzie mi zaś Dreamfall: The Longest Journey (pieprzony StarForce), a chciałabym ponowie przejść sobie drugą część i potem wziąć się za tą najnowszą. A tu kurde nie mogę! Do dupy! Mogliby tego StarForce-a jakoś zdjąć pod nowsze systemy, albo jakiś crack zrobić, albo cokolwiek - a nie żeby nie można było sobie pograć w drugą i trzecią część tej wspaniałej gry jednocześnie. To denerwujące i frustrujące moim zdaniem. Prince of Persia Dwa Trony też mam z Supersellera oryginalną, i też na StarForce-u - i też leży w szufladzie, i nie mogę w nią zagrać!
Szkoda, że tak zrobili z Dreamfallami, fani mogą sobie wybrać albo jedną, albo drugą część, we dwie zagrać nie mogą. :(

post wyedytowany przez PaulinaKlaudia 2016-12-08 02:48:31
19.07.2019 19:18
119
odpowiedz
1 odpowiedź
PaulinaKlaudia
37
Konsul

Kolejna gra, która nie ma nigdzie wersji pudełkowej na PC. Wersję cyfrową mam gdzieś, bo mam Internet limitowany 30 GB, a gra waży 20 GB, tak że jej nie pobiorę, bo wyrąbałoby mi prawie cały Internet.
Chamstwo, że tak wymyślili. Nie każdy ma Internet kablowy przecież, a modemowym są ograniczenia.
Czy nie można kur...a mać dać normalnej wersji na płycie, tylko jakieś cyfrowe, które mało, że pobierają cały net, to jeszcze trzeba ponad kilka godzin ściągać? Nie prościej na płycie dać?!

26.10.2014 22:25
Ziggy_GG
86
odpowiedz
Ziggy_GG
3
Legionista

Nagrywam grę na moim kanale. Zapraszam :)
[link]

26.10.2014 22:29
Ziggy_GG
87
odpowiedz
Ziggy_GG
3
Legionista

h t t p s : // w w w . youtube . com / user / ZiggyPlayingGames

22.10.2017 20:38
Rafusv2
👎
116
odpowiedz
3 odpowiedzi
Rafusv2
35
Wielce Czcigodny
4.0

Szkoda czasu na tę grę. Tylko początek ciekawy, a potem coraz gorzej. Miasto słabe i pogmatwane, brak mapy i ciężko cokolwiek znaleźć (nie wiadomo nawet w którą stronę się kierować), misje słabe - dużo szukania i chodzenia, sterowanie słabe, muzyka średnia, animacje i grafika słaba, gra liniowa - wszystko narzucone. Opowieść jest ciekawa, ale co z tego :/ Nie dałem rady ukończyć chapter 1.

post wyedytowany przez Rafusv2 2017-10-22 20:48:20
11.04.2015 21:37
95
odpowiedz
zanonimizowany1080091
33
Legend

Nie, dzięki.

03.11.2012 17:53
😊
1
kazik1234567890
9
Legionista

No nareszcie zapowiedzieli 3 część . No ciekawe co się stanie z ZOE . a=

03.11.2012 18:36
Drace66676
2
odpowiedz
Drace66676
136
D.R.A.C.E

Jedna z nielicznych gier na której zapowiedź czekałem i w koncu się doczekałem...

07.11.2012 18:42
3
odpowiedz
zanonimizowany307509
99
Legend

SUPER! Dreamfall: Chapters! Do tego jeszcze Baldur’s Gate: Enhanced Edition, Project Eternity, Star Citizen (następcy Wing Commander), Spud's Quest (następcy Dizzy), Broken Sword 5, gry GOG.com, świetne gry indie i powrót komputer PC do potęgi. StarCraft II... I wiele rzeczy... Świetnie zapowiada się roku dla gracze PC! :D Fanów gry przygodówki też!

07.11.2012 18:48
deTorquemada
👍
4
odpowiedz
deTorquemada
206
I Worship His Shadow

Świetnie :]

07.11.2012 19:00
Predi2222
😱
5
odpowiedz
Predi2222
101
CROCHAX velox

Data premiery 2013 , dobrze widzę ?

Oby grafikę poprawili bo ta z Dreamfalla była ... kiepska ...

15.12.2012 11:04
6
odpowiedz
Yuttex3
1
Junior

Nareszcie jest już wiadomo że wyjdzie 3 :)
Czekam z niecierpliwością.

21.12.2012 14:22
7
odpowiedz
Trint
26
Legionista

oby nie była tak krótka jak poprzednia cześć

24.01.2013 19:14
😊
8
odpowiedz
Niemiec66
46
Centurion
Image

Pierwszy screen :>

24.01.2013 19:15
😊
9
odpowiedz
Niemiec66
46
Centurion
Image

[do usunięcia]

02.02.2013 01:17
10
odpowiedz
Fredej1990
28
Chorąży

Tak, tak, tak w końcu kontynuacja (w mojej opinii) najlepszej historii w dziejach gier komputerowych i nie tylko, jezu jak ja pomyślę że znowu będę mógł zwiedzić arkadię, oraz rozwiązać parę zagadek w stark mmm, coś wspaniałego, jak ja długo na to czekałem po tym jaką straszną rzecz zrobił mi Dreamfall zostawiając mnie w miejscu w którym to zrobił, jezu ja miałem wtedy tylko 16 lat, teraz stary koń 23 na karku ale co tam, jaram się jak konopie na Jamajce.

03.02.2013 16:38
11
odpowiedz
Fredej1990
28
Chorąży

Smuci mnie tylko to że prawdopodobnie nie doczekamy się pełnej polskiej wersji językowej z Edytą Olszówką jako April i Jarosławem Boberkiem jako Kruk, a szkoda bo TLJ miało jedną z najlepszych polonizacji jaką widziałem, a raczej słyszałem.

04.02.2013 18:14
12
odpowiedz
Rafajk
20
Legionista

JUŻ NIE PAMIĘTAM OD ILU LAT CZEKAM NA TĄ GRĘ NARESZCIE JAKIEŚ KONKRETY :D

06.02.2013 19:06
13
odpowiedz
sobolek16
1
Junior

nareszcie kontynuacja :D po tylu latach :)

09.02.2013 21:11
14
odpowiedz
Fristron
45
Pretorianin
Wideo

Dla tych, którzy nie rozumieją angielskiego ze słuchu wystarczająco dobrze, by w pełni zrozumieć kickstarterowy filmik przygotowałem wersję z polskimi napisami, częstujcie się:

http://www.youtube.com/watch?v=xmmefHFbOzI

15.02.2013 17:05
😉
15
odpowiedz
Daveed93
10
Legionista
10

Mam nadzieję, że wyjdzie po polsku z obsadą z poprzednich części, bo jak nie, to do końca życia będę żałował, że nie wsparłem jej twórców podczas zbiórki na Kickstarterze...

05.03.2013 20:11
16
odpowiedz
Piecia_____18
107
Generał
10.03.2013 13:29
17
odpowiedz
NFSV fan
93
Generał

Warto wspierać takie projekty, bo Dreamfall do klasa sama dla siebie wśród przygodówek, takich gier już się praktycznie nie robi, bo nie są nastawione na masowego odbiorcę i stąd wydawcy nie są zainteresowani takimi produkcjami.

Sam dorzuciłem się do puli na kickstarterze tym bardziej, że edycje kolekcjonerskie wyglądają przepięknie.

Mam nadzieję na prawdziwie magiczną przygodę za niecałe dwa lata :)

Smutne jest tylko to, że mimo zbiórki >1,5 mln $ na tak wspaniałą grę pewnie i tak znajdą się złodzieje, którzy ściągną pirata tym samym żerując na cudzej pracy i sporym wkładzie fanów gry. Ale na to nic się nie poradzi :(

10.03.2013 13:34
Predi2222
👍
18
odpowiedz
Predi2222
101
CROCHAX velox

No ładnie, półtorej bańki uzbierali,robi wrażenie ;)

10.03.2013 13:51
X@Vier455
19
odpowiedz
[email protected]
116
Szynszyl

W sumie z chęcią powrócę do tego świata. W Dreamfall się grało :)

12.03.2013 18:08
20
odpowiedz
zanonimizowany682293
5
Junior

dla mnie dzwne kiedy widzialem krotko gameplay nie podoba sie rusz jeszcze dzwne tawrz :/

10.04.2013 19:34
Irek22
👎
21
odpowiedz
Irek22
114
Legend

Kurde, 3D? Już czuję się zniechęcony. Sterowanie w "dwójce" było fatalne.

02.05.2013 09:07
22
odpowiedz
JiWiL
6
Legionista

@Sir Xan
Heh, nie polecam takiego nastawienia. Czas szybko ucieka, potem w wieku 60 lat przebudzisz się i zdasz sobie sprawę, że całe życie przegrałeś i nie masz nic poza tym. Polecam ograniczyć czas poświęcany na gry do minimum.

10.05.2013 22:45
Gogorlos
23
odpowiedz
Gogorlos
51
Centurion

Jednak to nie to samo co Funcom. Ci co to produkują to już dali głównej bohaterce jakiegoś wieśniackiego kolczyka w nosie, zero klimatu.

19.05.2013 16:23
24
odpowiedz
simka222
1
Junior

szkoda że tak póżno

19.05.2013 16:40
25
odpowiedz
Kazioo
86
Senator

@Gogorlos
Przecież to robi Ragnar Tornquist, główny twórca całej serii. Do tego artysta, który wsadził ten kolczyk do nosa Zoe jest TYM SAMYM CZŁOWIEKIEM, który zaprojektował ją od podstaw dla Dreamfalla 8 lat temu.
W Funcomie nie ma już ludzi, którzy stworzyli najważniejsze elementy TLJ. Funcom to teraz firma od gierek online, nawet chcieli TLJ przerobić na MMO, ale na szczęście Ragnar się nie zgodził i założył własną firmę, by zrobić z tego prawdziwą przygodówkę.

@Irek22
Dwójka miała sterownie pod pada portowane z Xbox 1. Teraz gra jest tworzona tylko dla PC i domyślnie do sterowania myszką i klawiaturą.

24.05.2013 15:56
26
odpowiedz
zanonimizowany669467
53
Konsul

są szanse na PS4 :)

Sony has explicitly stated their support of indie development, and we are already looking at taking Dreamfall Chapters onto their platform.

http://www.eurogamer.net/articles/2013-05-24-xbox-one-developers-have-their-say-on-specs-self-publishing-and-tvtvtv

08.08.2013 13:33
😃
27
odpowiedz
Boniaseka
1
Junior

Nie mogę się doczekać premiery :D
Bez przerwy rozmylśam nad tą grą :D
Mam nadzieje że będzie dłuższa niż jej poprzedniczka

04.10.2013 22:31
28
odpowiedz
goddessa
1
Junior

W końcu! Czekałam tak długo i doczekałam się. Tyle razy wyobrażałam sobie tę grę, próbowałam sama wymyślić zakończenie... Już nie mogę się doczekać!

23.10.2013 14:20
Gogorlos
👎
29
odpowiedz
Gogorlos
51
Centurion

@Kazioo Nad twórcą stoi wydawca, który nie pozwoliłby dać głównej bohaterce takiego wieśniackiego kolczyka.

31.10.2013 02:48
30
odpowiedz
Virtus
6
Legionista

Nie rozumiem tych zachwytów. Gdy grałem w "Dreamfall: The Longest Journey", w którymś momencie pomyślałem "dobry wstęp - świetnie się zapowiada", problem w tym, że 20 min. później gra się skończyła. Na początku byłem pewien, że to jakiś bug, spokojnie zresetowałem grę i dopiero wtedy poczułem złość - czułem się potwornie oszukany. Ta gra zaczyna się wstępem i na nim kończy. Więc jeśli czytam, że Chapters będą tak bardzo rozbudowane jak Dreamfall, to przychodzi mi go głowy, że Autor tych słów musi być masochistą.

21.12.2013 00:52
31
odpowiedz
Kazioo
86
Senator

@Gogorlos
Jaki wydawca?! To jest gra indie sfinansowana przez fanów. Kolczyk będzie tylko wtedy, jeśli gracz sobie tak zachce w grze. Wybór należy do ciebie.

----------------

Gameplay z pre-alphy.
http://www.gamespot.com/videos/dreamfall-chapters-friar-s-keep-gameplay-walkthrou/2300-6416680/

Zaczyna to wyglądać co raz lepiej.
Gra będzie zdecydowanie 18+, żadnego ugrzecznienia na siłę nie ma.
Ciekawie zapowiada się to, że można wysłuchać przemyślenia swojej postaci odnośnie wyboru wypowiedzi w dialogu. Do tego statystyki wyborów reszty graczy i znajomych to bardzo pomysłowe dodatki. Ciekawe czy tego typu rozwiązania zgapią inne przygodówki, w tym te udające RPGi z wciśniętą nędzną mechaniką walki, jak Mass Effect.

29.01.2014 14:04
Gogorlos
😊
32
odpowiedz
Gogorlos
51
Centurion

To ja w takim wypadku nie chce tego wieśniackiego kolczyka.

22.06.2014 17:15
33
odpowiedz
Dzian
11
Legionista

Czytałem pare "niusiów" o tym że autorzy nauczyli się błędów z pierwszego dreamfalla i postarają się je naprawic lub ich nie wprowadzać do gry (np. walka) a co do pierwszej części [tlj] to ma powstać po uprzednio zorganizowanej kolejnej zbiórce na kickstarterze a mechanika gry ma być taka sama jak poprzednio czyli point and click i postacie 3d na 2d tłach.

01.07.2014 21:01
34
odpowiedz
metody
5
Legionista

Na kickstarterze twórców Dreamfall Chapters podano link do wymagań sprzętowych gry na steam mozna je znaleźć tutaj [link]

01.07.2014 21:05
35
odpowiedz
metody
5
Legionista

Zamieszczono także nowy trailer Dreamfall Chapters na youtube z księgi pierwszej Reborn można go znaleźć wpisując w youtube Dreamfal Chapters.

07.07.2014 13:40
36
odpowiedz
artsik23
6
Legionista
9.0

Czy na 3 zdjęciu jest Zoey? Bo podobna troszkę.

07.08.2014 16:18
37
odpowiedz
zanonimizowany765383
29
Chorąży

Czy bedzievwersja pudełkowa???

08.08.2014 10:15
38
odpowiedz
zanonimizowany765383
29
Chorąży

Sorki za błędy w poprzednim komentarzu, pisałem z tel.

29.09.2014 09:27
39
odpowiedz
michal9o90
19
Centurion

@Gogorlos Co za idiota i ignorant z ciebie, twórcą tej gry jest sam ragnar, główny twórca wszystkich części, odszedł od FunCom (Legenda mówi w co chcą wierzyć fani: Specjalnie dla stworzenia tej gry i uniezależnienia się) w praktyce pewnie poszło o coś w firmie, nieważne dlaczego, ważne że wrócił do swojej perełki, on jest twórcą każdej bohaterki w grze. Boże jakim trzeba być ignorantem, żeby wydawać opinie bez znania tematu. Jak to się mówi, najwięcej zawsze do powiedzenia ma ten, kto nie ma żadnej wiedzy w temacie.

01.10.2014 15:21
40
odpowiedz
Prometeusz84
3
Junior

Czy wersja polska też będzie dostępna 21 października jak podaje gry-online?? Jeśli tak to gdzie będzie można nabyć polską wersję pierwszego epizodu??? na steam widzę że gra ma być dostępna w językach: angielski, francuski, niemiecki... więc jak to jest z tą polską wersją językową?? Może ktoś się orientuje??

01.10.2014 19:00
41
odpowiedz
zanonimizowany895333
24
Pretorianin

Czasami gra wychodzi w polskiej wersji , ale na steam nie ma PL . Jeszcze rzadziej bywa odwrotnie : oficjalnie gra nie posiada wersji PL , a na steam jest . Osobiście czekam na tą grę od dawna .

01.10.2014 19:10
42
odpowiedz
zanonimizowany895333
24
Pretorianin

PS , niestety ale bywają też pomyłki , np. do tej pory steam podaje że gra Overlord 2 posiada PL - a niestety nie ma . Gra Lucius ma zaznaczone na steam brak wersji PL , a tak naprawdę są polskie napisy .

02.10.2014 19:20
43
odpowiedz
Prometeusz84
3
Junior

dzięki za informacje Kursorr. Mnie właśnie interesuje to czy to pomyłka steam, czy lub na steam'ie nie będzie dostępna polska wersja bo chciałem kupować na steam ponieważ tam jest gra dostępna. Nigdzie indziej nie ma informacji że jeszcze jakiś sklep będzie miał w ofercie Dreamfall'a tylko we wszystkich newsach że w ofercie steam będzie. Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie zadanie pytania do red thread games tylko z moim angielskim kiepsko... lub poczekać na premierę i zobaczyć gdzie jeszcze będzie można kupić grę, może do tego czasu steam uzupełni informacje

02.10.2014 19:57
Tomeis
44
odpowiedz
Tomeis
97
Konsul

Wg. tego starego newsa https://www.gry-online.pl/newsroom/dreamfall-chapters-w-pelnej-polskiej-wersji-jezykowej/z312646
maja byc polskie napisy i dubbing, ale to bylo pisane, gdy premiera miala byc w listopadzie, bez dzielenia na czesci jak teraz. Przez to nie wiem czy spolszczenie bedzie juz od pierwszego "epizodu" czy dopiero jak cala gra wyjdzie. Poniewaz jest na czesci to pudelkowego wydania PL sie nie spodziewam sie szybko, jesli w ogole.
Gre mozna nadal wspomoc na ich stronie min. 25$ i ma sie calosc, ale czy bedzie po polsku nie da sie tego stwierdzic. (a zreszta patrzac na "usterki" w spolszczeniach w divinity i wasteland 2 to mozna sie chyba zasmucic stanem spolszczen?)

03.10.2014 20:56
45
odpowiedz
michal9o90
19
Centurion

Wysłałem już emaila do Red Thread Games w sprawie spolszczenia, zobaczymy czy mi odpowiedzą. Swoją drogą przesadzili z tymi wersjami na swojej głównej stronie. Ale jeśli będzie w tej wersji język polski, to może kupię to wersję za 50 dolarów.

03.10.2014 22:02
😊
46
odpowiedz
Prometeusz84
3
Junior

Też wysłałem e-mail z zapytaniem dzisiaj, mam nadzieję że dostaniemy odpowiedź. Dam znać Jak dostanę odpowiedź

05.10.2014 10:18
47
odpowiedz
zanonimizowany895333
24
Pretorianin

Lada dzień powinna się rozpocząć przedsprzedaż na allegro itp. Ciekawe jaka będzie cena , może na steam zrobią PL ? Zastanawiająca jest tak skąpa ilość informacji na temat tej gry

06.10.2014 11:48
48
odpowiedz
michal9o90
19
Centurion

NIESTETY BRAK PL!

Treść odpowiedzi:

Hi Michal,

Thanks for getting in touch with us.

There will unfortunately not be a Polish language version for launch.
We’re planning on releasing the game in Polish later on.

Please let us know if you have any more questions!

Best regards,

Red Thread Games

Skoro tak to chyba nie kupię teraz tej gry, bo jaki to ma sens. Szkoda, że mi nie odpowiedzieli, czy jeśli kupię ich grę ze strony głównej wspomagając ich o te 25 czy 50 dolarów to czy będę miał później dostep do Polskiej wersji gdy już ją wydadzą.

06.10.2014 14:06
49
odpowiedz
Prometeusz84
3
Junior

Dostałem taką samą odpowiedź, więc pozostaje czekać na polską wersję. To lipa trochę. Pewnie jak wydadzą wszystkie części będzie dopiero dostępna polska wersja

06.10.2014 16:41
50
odpowiedz
michal9o90
19
Centurion

Ja to chyba, w takim razie i tak kupię tą najtańszą wersję za 25 dolarów, bo jestem zbyt wielkim fanem tej gry, żeby czekać na wersje PL, najwyżej jeśli nie wydadzą dla takich osób jak ja, patcha dodającego język PL to kupię 2 raz grę w wersji PL. Trudno się mówi, zarobią na mnie podwójnie kur.... ale za bardzo kocham tą serię, żeby trzeźwo myśleć.

06.10.2014 17:00
51
odpowiedz
michal9o90
19
Centurion

Ja się niestety tylko boję, że chaptery ich zniszczą, była kiedyś fajna gra oparta o Back to the Future, i gra właśnie wychodziła w takich chapterach, grałem w 1 i 2 chapter, i gra była świetna, niestety polityka takiego sposoby dystrybucji zabiła tą produkcję, bo odechciało mi się już czekać na kolejne i nigdy już więcej nie zajrzałem do tego tytułu i podejrzewam, że podobnie, może być z tą z grą.

07.10.2014 14:10
52
odpowiedz
swoonzi
65
Pretorianin

Ale w ich odpowiedzi chodzi o pełną polską wersje czy kinową? Jeśli byłby polskie napisy to jeszcze ujdzie,ale jeśli zamierzają wydać grę tylko po angielsku to troszkę smutne.

09.10.2014 07:18
53
odpowiedz
zanonimizowany895333
24
Pretorianin

Nie ma chętnego wydawcy do dystrybucji tej gry w Polsce ? co za jeb...ne zaściankowo...

09.10.2014 12:58
54
odpowiedz
swoonzi
65
Pretorianin

Tu raczej chodzi o to,że gra jest wydawana w częściach jak The Walking Dead i stąd trudności by był dubb, ale napisy to co innego i na nie liczę.

11.10.2014 05:32
55
odpowiedz
zanonimizowany895333
24
Pretorianin

No i wszystko się wyjaśniło : jak na razie nie ma ani polskiej wersji ani w Polsce nie będzie wydana , bo ten kraj zwany dalej polaczkowem , to taka wiocha zabita dechami na mapie Europy , albo i całego świata ...

15.10.2014 13:43
56
odpowiedz
karvimaga
120
Generał

Grupa GrajPoPolsku własnie zabiera się za tłumaczenie 1 epizodu. :)

16.10.2014 00:00
mmaakkss
57
odpowiedz
mmaakkss
51
Generał

Jak zabrała się za tłumaczenie skoro gra jeszcze nie wyszła ? :P

16.10.2014 16:49
58
odpowiedz
tripleooo
4
Junior

Z tego co wiki podaje, to polskim tłumaczeniem ma się zająć CDP. btw, to info już krąży od pewnego czasu.

16.10.2014 19:39
59
odpowiedz
zanonimizowany895333
24
Pretorianin

To że gra będzie spolszczona i to w pełni było wiadomo od bardzo dawna . Spolszczenia nie da się zrobić w kilka dni , więc od co najmniej pewnego czasu musiało być tworzone i dawno temu rozpoczęte . W jakiejś tam części to spolszczenie z pewnością jest (nie zdziwiłbym się gdyby było ukończone ) i gdzieś tam sobie istnieje . A konflikty na linii producent - wydawca - odbiorca itp. w naszym kraju to normalka . Przykładem może być ostatni Bioshock , który na tydzień przed premierą przestał " być po polsku " i dopiero po premierze oficjalnie przywrócono PL .

17.10.2014 11:27
60
odpowiedz
swoonzi
65
Pretorianin

Ja się tak zastanawiam, czy gra została już ukończona i podzielona na części czy oni przez tyle czasu zrobili dopiero to co ma ukazać się teraz we wtorek.

18.10.2014 09:32
piotrppg
61
odpowiedz
piotrppg
36
Centurion

Graficznie strasznie podobna do The Secret World jakby używali tego samego Dreamworld Engine, wkońcu pracuje przy tym paru twórców tamtej gry.

20.10.2014 06:35
JackXP
62
odpowiedz
JackXP
95
Pretorianin

Twórcy dopiero zrobili pierwszą część, druga jest w fazie beta, więc prawdopodobnie ukaże się w okolicach grudnia (na święta?). Właśnie kwestiami finansowymi i chęcią dopracowania gry tłumaczą podzielenie całości na 5 części.

20.10.2014 21:42
Predi2222
😒
63
odpowiedz
Predi2222
101
CROCHAX velox
9.5

Jutro premiera , a gol śpi, widać za "mała" jest ta gra żeby o niej jakiś temat robić.

20.10.2014 22:29
64
odpowiedz
michal9o90
19
Centurion

Ostatecznie kupiłem tą wersję: Dreamfall Chapters Special Edition. No i zaraz premiera, chodź chyba nie zagram jutro, muszę najpierw przypomnieć sobie pierwszą i drugą część, albo w nie zagram, albo na szybko obejrzę na youtube.

21.10.2014 20:02
65
odpowiedz
zanonimizowany881864
21
Generał
10

Nie zawiodłem się gra jest zajebista . Udana kontynuacja legendarnej jak dla mnie gry :)

21.10.2014 20:35
Pawłoś123
66
odpowiedz
Pawłoś123
34
Stały Bywalec

A może ktoś wrzucić jakiś filmik z gry ?

22.10.2014 02:38
67
odpowiedz
Likfidator
120
Senator
10

Dopiero pograłem godzinę, ale już teraz widzę, że to w końcu godny następca TLJ. W tej grze jest magia, która wręcz wylewała się z ekranu w pierwszej części i której zabrakło w drugiej części. To jest coś niesamowitego, że przy tak niskim budżecie twórcy zrobili tak filmową grę. Jestem ciekaw jakie konsekwencje przyniosą wybory moralne, bo wygląda na to, że gra nie będzie miała jednego zakończenia.
Gra inspirowała się The Walking Dead od TellTale Games jak również Heavy Rain, a mimo to jest pełnoprawną przygodówką bez jakichkolwiek QTE. Gra przemyślana z nowymi rozwiązaniami podpatrzonymi u innych gier, ale wierna swoim gatunkowym tradycjom.
Jak na razie nie dostrzegłem w niej żadnej wady, bo przecież nie będę zwracał uwagę na małe braki technologiczne. DFC nie musi posiłkować się topową technologią, by coś sobą reprezentować.

22.10.2014 03:13
maxik
68
odpowiedz
maxik
5
Chorąży

Może jakaś petycja o polską wersję :P Chociaż napisy by się przydały.

22.10.2014 11:07
Matekso
69
odpowiedz
Matekso
96
Generał

maxik nie potrzeba petycji!!! gra zapewne doczeka się polonizacji grajpopolsku coś dłubie już. A na horyzoncie gdzieś w oddali buczy polski dubbing, ale dopiero po wydaniu wszystkich epizodów. Jak dla mnie gra spoko- konsolowa na maksa!!,(( na PS4 ciekaw jestem jak to się prezentuje!!!)) A na PC optymalizacja skopana, na ekranie dwie postacie i tunel, a rozgrywka klatkuje!!!

22.10.2014 11:09
Matekso
70
odpowiedz
Matekso
96
Generał

aha filmowość wylewa z dreamfalla, prawda, ale magii poprzedniczek nie czuje( longuest jurney to już w ogóle magia) i do tego

spoiler start

śmierć April!!!

spoiler stop

22.10.2014 12:17
71
odpowiedz
swoonzi
65
Pretorianin

Ale pamiętasz postać na początku i końcu pierwszej części? Więc nie bój żaby :)

22.10.2014 13:13
72
odpowiedz
zanonimizowany895333
24
Pretorianin

W listopadzie ma się ukazać w polskiej wersji językowej i to dubbing :) , a zapewnia to sam wydawca czyli CDP.pl ... zobaczymy ... :)

22.10.2014 13:18
Predi2222
73
odpowiedz
Predi2222
101
CROCHAX velox

Kursorr-jakiś link informacyjny możesz podrzucić?

Jeśli to potwierdzone to wstrzymam się z kupnem do czasu spolszczenia choć mam niewiarygodne parcie nawet na wersje eng ;)

22.10.2014 13:35
74
odpowiedz
zanonimizowany895333
24
Pretorianin

Proszę bardzo : http://www. [ link zabroniony przez regulamin forum ] /wiadomosc,22341.html

22.10.2014 13:35
75
odpowiedz
zanonimizowany895333
24
Pretorianin

spację usuń h t t p ://www. [ link zabroniony przez regulamin forum ] /wiadomosc,22341.html

22.10.2014 13:37
76
odpowiedz
zanonimizowany895333
24
Pretorianin

ostatnia próba h t t p : / / w w w . m ia s t o g i e r . p l/ w i a d o m o s c , 2 2 3 4 1 . h t m l

22.10.2014 13:45
Predi2222
77
odpowiedz
Predi2222
101
CROCHAX velox

Kursorr, dzięki ale sprawdź datę powstania tego newsa.

22.10.2014 13:53
78
odpowiedz
zanonimizowany895333
24
Pretorianin

zgadza się , h t t p : / / w w w . m i a s t o g i e r . p l / w i a d o m o s c , 2 8 4 5 0 . h t m l chodziło o tego linka , a to już nie to samo , sam się pospieszyłem i spojrzałem zbyt pochopnie na linki dodatkowe :(

22.10.2014 23:37
yadin
79
odpowiedz
yadin
102
Legend

oe Castillo – która dzięki niecodziennym zdolnościom potrafi podróżować pomiędzy trzema światami: magiczną Arcadią, technologicznym Starkiem oraz tajemniczym Storytime'em. Jak przystało na przygodówkę w tradycyjnym wydaniu, rozgrywka skupiona została na takich elementach jak gromadzenie przedmiotów, prowadzenie rozmów z bohaterami niezależnymi i rozwiązywanie zagadek. Mimo relatywnie niewielkiego budżetu produkcji, twórcy Dreamfall: Chapters postarali się o atrakcyjną oprawę audiowizualną generowaną w oparciu o popularny silnik Unity Engine.

23.10.2014 08:50
GNOME
80
odpowiedz
GNOME
56
Pretorianin

Ehhhh jeżeli ludzie wypisują, że wydanie gry będzie na styl The Walking Dead to ja wolę poczekać aż będzie dostępna gra w całości, bo nie mam zamiaru kończyć w kawałku, a potem zastanawiać się znowu co tam się działo i przechodzić jeszcze raz. Tak samo robię z TWD. Czekam na fulla.

24.10.2014 20:27
81
odpowiedz
sadler
89
Pretorianin

Optymalizacja tragedia. Na FX 6300 i R9 270 gra jest niegrywalna. Gdy wyszedłem Zoe na miasto dałem sobie spokój, mam poniżej 20 klatek. To co twórcy teraz odpierdzielają jest nie do zaakceptowania. Dobrze, że można grę wypróbować przed kupnem g***a

26.10.2014 00:20
Pawłoś123
82
odpowiedz
Pawłoś123
34
Stały Bywalec

Chyba tylko ty masz taki problem :0

26.10.2014 14:38
piotrxn
83
odpowiedz
piotrxn
83
Konsul

Ktoś może wie czy wyjdzie jakieś spolszczenie do tej gry?

26.10.2014 15:14
kubapol21
84
odpowiedz
kubapol21
77
Pretorianin

chapter krótki i prosty jak na przygotówkę praktycznie przechodzi się sama. Plus za klimat propast wygląda świetnie plus za polskie akcenty wszelkie ( wódki ziomale dupy i inne wplecione w wypowiedzi przyszłego języka wspólnego), fajnie że to ciągle ta sama najdłuższa podróż no i ogromny humor brawa za misje z testowanie pewnego robota. Czekam na więcej czekam na kolejne epizody no właśnie nie wiecie kiedy mogą wyjść ??

26.10.2014 15:31
85
odpowiedz
Tomahawq007
2
Junior

Jako zafascynowany poprzednim Dreamfallem gracz, ciesze się na wieść o jej kontynuacji :)) Długo przyszło nam czekać na kolejne przygody Zoe Castillo, która zapadła w śpiączkę na skutek podanego narkotyku przez, jakże to pozornie miłą doktórkę :P Nie przypominam sobie a bynajmniej nie miałem okazji trafić na gre, równie łapiącą za serce. Jest w niej coś takiego, że idzie się w niej zabujać ;-) Dreamfall to niesamowita i 3-mająca w napięciu opowieść o młodej dziewczynie, która rzuciła studia i jej niebanalnych perypetiach. Według mnie, cały urok tej przygodówki tkwi w empatycznej więzi jaka tworzy się podczas rozgrywki, między nadawcą i jej odbiorcami (graczami).

28.10.2014 22:40
88
odpowiedz
Blizbor77
2
Junior

Zgadzam się z kolegą Matekso. Coś jest nie tak z optymalizacją. Od początku gry miałem średnio 50-70 fps, a w Europolis spada mi do 15-25. Komputer bez problemu daje sobie radę z The Evil Within, także jak ktoś ma jakiś solution na ten problem to proszę o pomoc.

29.10.2014 10:52
89
odpowiedz
ubivikus
1
Junior

[link]

31.10.2014 17:16
90
odpowiedz
metody
5
Legionista
10

Według Steam (takie są informacje na Steam w chwili gdy to piszę) zmieniono zalecane wymagania gry. Wymagania gdy chodzi o pamięć operacyjną zwiększono z 4GB na 8GB a karty graficznej z 1GB na 2GB ATI lub Nvidia.

06.11.2014 08:57
Karolus86
91
odpowiedz
Karolus86
27
Chorąży

Na Steam są już aktualizacje gry (1.1 i 1.1.1), które poprawiają jej optymalizację. Ja grałem już po tych aktualizacjach i nie miałem żadnych sprzętowych problemów - grałem na maksymalnych ustawieniach graficznych (mój sprzęt: 8GB RAM, AMD x4 3,40GHz, Radeon HD 6800 1GB).
Jeśli chodzi o samego Dreamfalla to w pierwszy rozdział grało mi się świetnie. Uwielbiam serię The Longest Journey i jak zwykle gra ma przede wszystkim kapitalny, jedyny w swoim rodzaju klimat. Polecam :)

19.11.2014 05:45
93
odpowiedz
Trader20511404
1
Junior

najlepsza przygodówka wszech czasów róbcie kolejne części grę najdłuższa podróż dostałem raz na święta z gazety myślałem ze jakieś pierdoły a jak za czołem grac to mnie wciągla totalnie jak żadna przeszlem tez dreamfall the longest journey i tą cześć tez muszę mieć :P :D

26.03.2015 05:44
Pawłoś123
94
odpowiedz
Pawłoś123
34
Stały Bywalec
7.0

ehh , będzie coś ciekawszego , czy to już wszystko w tej grze ?

17.05.2015 20:06
96
odpowiedz
Pawlosa
46
Chorąży
10

Witam. Wie ktoś z Was ile docelowo ma być epizodów?

18.05.2015 17:40
97
odpowiedz
metody
5
Legionista

Ma być pięć epizodów łącznie.

20.05.2015 20:13
98
odpowiedz
Pawlosa
46
Chorąży

Dzięki za info.

12.06.2015 15:46
99
odpowiedz
dziki1000
4
Junior

co to za muzyka w tle?

28.06.2015 23:23
Predi2222
😐
100
odpowiedz
Predi2222
101
CROCHAX velox

Ile już wyszło rozdziałów i czemu nie ma żadnego info na golu -,-

06.10.2015 09:48
101
odpowiedz
Dj Seban
9
Legionista

Wyjdzie wogle ta gra po polsku obie czesci byly a ta to co do Polski niedojdzie można gdzieś w to zagrać?

30.11.2015 21:58
102
odpowiedz
karvimaga
120
Generał

Właśnie pojawiło się spolszczenie do 1 epizodu na grajpopolsku

13.12.2015 19:08
Predi2222
👍
103
odpowiedz
Predi2222
101
CROCHAX velox

Skończyłem rozdział 3, jaram się i czekam na rozdział 4 i 5.

Gra Dreamfall Chapters | PC