Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

gameplay.pl Starcie klasyki z nowością - X-COM vs XCOM

23.10.2012 01:22
Amo
👍
1
Amo
103
Pro-vocator

"Czy nowe UFO to żenada, żerująca na ukochanej przez fanów marce, czy też dobre przystosowanie elementów składowych oryginału do nowych realiów panujących na rynku gier video?"

Zdecydowanie to drugie ;) Świetna reimaginacja i trzymam kciuki za kolejną odsłonę od Firaxis :)

Również spędziłem niecałe 40h na classicu i nie raz jeszcze do niej wrócę, jak dawniej do oryginału ;)

A tekst i całe porównanie świetne ;)

23.10.2012 01:34
wysiak
👍
2
odpowiedz
wysiak
95
tafata tofka

Bardzo dobry tekst:) Ostatnio nie mialem czasu na granie, wiec XCOMa jeszcze nie dotknalem, ale im wiecej o nim czytam, tym pewniejszym jest on kandydatem do nastepnego zakupu..:)

PS.
"przez co mogliśmy mieć weterana wielu potyczek o wręcz absurdalnych umiejętnościach - przebiegał całą mapę w ciągu jednej tury, opanowywał umysły wszystkich obcych na planszy i trafiał w lecącą muchę z pół kilometra."
W starym wydaniu statystyki wojakow mialy ograniczenie do bodaj 256, po czym licznik sie przekrecal, i kiedys sie tak zdziwilem, gdy kilku moich wojakow z 'elitarnego' wypasionego oddzialu, ktorym robilem wszystkie misje, nagle stracilo caly potencjal - ale sie wtedy naklalem:) Pozniej sie nauczylem, zeby trzymac wieksza ilosc zolnierzy, i ich nie 'przefarmic'..:)

23.10.2012 07:36
SlowedGiant041
3
odpowiedz
SlowedGiant041
22
Pretorianin

Dla mnie Xcom to gra roku i nic mojego zdania raczej już nie zmieni ;)

23.10.2012 08:17
Mitsukai
4
odpowiedz
Mitsukai
200
Internet is for Porn

Gralo sie fajnie, ale zakonczenie nowego XCOMa to jakis malo smieszny zart. Po walce o uratowanie swiata liczylem na cos wiecej niz poltora minutowu filmik o niczym.

23.10.2012 09:38
ROJO.
👍
5
odpowiedz
ROJO.
148
Magia Kontrastu

Bardzo fajne i rzetelne porównanie!

23.10.2012 11:50
Yoghurt
6
odpowiedz
Yoghurt
85
Legend

Dzięki :)

Wysiu -> Ja zawsze miałem kontyngent rzędu 30 chłopa w głównej bazie wypadowej, z tegoż samego powodu. Zresztą, gdy moi weterani byli przepakowani, dawałem im po prostu blaster launcher, bo nie łapią wtedy expów za zabitych nią kosmitów. Większy problem jest z psionikami, bo używanie mocy nabija pozostałe statystyki, więc łatwo było przedobrzyć :)

Na szczęście wszelkie problemy z przegiętymi sołdatami załatwia Xcom Util - błąd z zerowaniem statsów również. Ale nie wspominałem o usprawnieniach wprowadzonych przez ten prosty programik (rozkład pomieszczeń w bazie też w końcu poprawia), bo najbardziej uczciwe porównanie obu produkcji wypadałoby zrobić bez wszelakich modów (w końcu do nowego Xcoma tez już wyszły fanowskie poprawki, choćby te z możliwością zestrzelenia ufo zanim zacznie terroryzować cywili).

Slowed -> O grę roku nowy XCOM prawdopodobnie będzie się u mnie bił z Walking Deadami - odwiódł mnie skutecznie od sprawdzenia 4 epizodu, a to naprawdę spore osiągnięcie.

Mitsu -> Również jestem rozczarowany zakonczeniem (nie tylko filmikiem, ale także finałowym starciem - wymaksowany snajper ze squad sightem jest po prostu zbyt kozacki, a wystarczy do tego rzucić psionicznym riftem) i korciło mnie, by do tekstu wstawić jeszcze jedną kategorię - Fabuła. Problem w tym, że w starym UFO fabułę tworzymy niejako sami, a cała historyjka "dlaczego obcy napadają" jest streszczona w dwóch akapitach po załatwieniu szefa wszystkich szefów na marsie, więc nie byłoby o czym właściwie pisać.
Nowy XCOM, choć fabułę posiada, to jest ona tylko pretekstem i również rozczarowuje. jedyny plus jest taki, że gadka Etherala na końcu wyraźnie zapowiada sequel :)

24.10.2012 16:15
Harry M
7
odpowiedz
Harry M
149
Master czaszka

Mam teraz ochotę zagrać w oba ;)

gameplay.pl Starcie klasyki z nowością - X-COM vs XCOM