Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

gameplay.pl Żywot gracza leworęcznego

30.09.2012 21:47
Sasori666
1
Sasori666
136
Korneliusz

też piszę lewą ręką czy jem ale myszkę wygodniej trzyma mi sie prawą reką
wiec nie mam takich problemów jak ty :)

ps
jak byłem mały to też pamiętam jak chcieli mnie "przerobić" na prawą rękę

30.09.2012 21:51
raziel88ck
😊
2
odpowiedz
raziel88ck
146
Reaver is the Key!

Przesadzasz. Sam jestem leworęczny i nie mam z tym absolutnie żadnych problemów.

30.09.2012 21:57
3
odpowiedz
zanonimizowany869534
4
Generał

Mój kuzyn jest leworęczny, nie raz w grach przegrywam z nim z kretesem, nie wiem co jest nie tak :P

30.09.2012 22:09
Seraf.
4
odpowiedz
Seraf.
33
Pretorianin

Raziel, grasz na laptopie, czy na stacjonarnym? Kiedy jeszcze miałem komp stacjonarny, to też nie miałem problemu, bo klawiaturę można sobie przesunąć. W tekście nie chodzi o narzekanie, tylko o zwrócenie uwagi, że mimo że producenci w ciągu sekundy są w stanie zaprojektować np myszkę dla leworęcznych, to zwyczajnie im się nie chce. Nikt nie mówi o wielkim nakładzie, wystarczy 10% ogólnego albo nawet i mniej. Nie lubię dyskryminacji po prostu ;).

30.09.2012 22:11
extinct
5
odpowiedz
extinct
14
Legionista

Ostatnio zapytano mnie, czy jako leworęczny używam również pióra i nożyczek odpowiednio wyprofilowanych. Powiedziałem, ze nigdy nie robiono ze mnie inwalidy. I sam też z siebie nie lubię. Ba, powiem więcej, wszystko co żeś tu pokazał jest dla mnie, jako leworęcznego, tak abstrakcyjne, że nie wiem czy się śmiać, czy płakać :D

30.09.2012 22:14
raziel88ck
6
odpowiedz
raziel88ck
146
Reaver is the Key!

Używam komputer/laptopa tak jak praworęczni, dlatego nie widzę problemu. Na gitarze również gram jak praworęczni. Wcale sobie z tego powodu nie krzywduję. Nie wyobrażam sobie inaczej wykonywać te i kilka innych czynności.

30.09.2012 22:18
Rasgul
7
odpowiedz
Rasgul
40
Pretorianin

Znajomy robi wszystko lewą ręką, a.k.a. jest leworęczny, ale akurat przy graniu ustawia owe kończyny w taki sposób jak każdy normalny gracz PC-towy - w prawej myszka, w lewej klawiatura. Moim zdaniem jest to kwestia przyzwyczajenia.

30.09.2012 22:19
8
odpowiedz
igips
2
Junior

Ja jestem leworęczny i od zawsze trzymam myszkę prawa ręka i nigdy nie miałem z tym problemów, a nawet jeśli spróbuje użyć jej lewa ręką to wcale mi to nie wychodzi. Pamiętam ze kiedyś miałem takiego kolegę co robił tak jak ty i strasznie mnie to dziwiło i szczerze mówiąc to nadal mnie to dziwi.

30.09.2012 22:20
9
odpowiedz
JayL
46
Centurion

Jestem leworęczny, ale większość rzeczy robię normalnie - tak jest z myszką, graniem na gitarze czy używaniem sztućców. Nie musiałem się przestawiać, po prostu tak jest wygodniej. Poza tym zwyczajnie praktyczniej - jak sam napisałeś większość jest praworęczna i dla nich też głównie tworzony jest wszelki sprzęt.

30.09.2012 22:40
10
odpowiedz
V3n
33
Centurion

Jestem leworęczny i również używam myszki prawą ręką i klawiatury lewą, odkąd pamiętam nigdy nie miałem z tym kłopotu ;)

30.09.2012 22:55
11
odpowiedz
Likfidator
113
Senator

Również jestem leworęczny, ale nigdy nie widziałem potrzeby korzystać z komputera w inny sposób. Podobnie jak gram na gitarze z tradycyjnie założonymi strunami.

Do wszystkiego idzie się przyzwyczaić. Nawet do praworęcznego sterowania w Wii, która niestety w większości gier nie posiada wyboru lewo/prawo-ręczny. Próbowałem grać w Zeldę Twilight Princess mając Wii Remote w lewej ręce, ale było to wkurzające, gdy postać macha inną ręką niż ja. Dlatego przełożyłem Wii Remote do prawej ręki, co było trochę nienaturalne, ale jakoś się przyzwyczaiłem.
Jak na ironię Link w poprzednich grach był leworęczny i jest nawet leworęczny w wersji na NGC. Twilight Princess na Wii to lustrzane odbicie gry z Gamecuba, chyba właśnie ze względu na pozbycie się leworęczności bohatera.

O ile samo sterowanie nie sprawia mi problemu, to wkurzają mnie dwie rzeczy.
Pierwsza to umieszczenie kamery nad prawym ramieniem sterowanej postaci w grach z widokiem TPP. Denerwuje to tak jak patrzenie przez dziurkę od klucza prawym okiem.
Druga rzecz to praworęczność bohaterów większości gier. Nawet w takim Diablo 3 nie da się włożyć tarczy do prawej ręki i miecza do lewej. Dobrze, że chociaż można korzystać z dwóch broni jednocześnie;)

30.09.2012 22:56
cswthomas93pl
😜
12
odpowiedz
cswthomas93pl
87
Legend

mój brat jest praworęczny, ale kiedy gra w Fifę (od dobrych kilku lat pyka tylko w tą serię), to ręce ma dosłownie na krzyż.

30.09.2012 23:37
viesiek
13
odpowiedz
viesiek
137
the doge

Jestem mańkutem i nigdy w życiu nie wpadłbym nawet, żeby próbować chwycić mysz lewą ręką. Było to co prawda bardzo dawno temu, ale też nie pamiętam żebym miał z tym problem gdy pierwszy raz usiadłem przed kompem.

30.09.2012 23:47
Stalin_SAN
14
odpowiedz
Stalin_SAN
56
Valve Software

Na początku piszesz że leworęcznych traktuje się kaleki, a w dalszej części tekstu sam robisz z siebie niemotę, mój brat jest leworęczny i nigdy nie miał najmniejszych problemów z graniem w gry, nigdy się nie skarżył.

01.10.2012 00:01
r_ADM
15
odpowiedz
r_ADM
201
Legend

TIL mankut jest slowem obrazliwym.

01.10.2012 00:13
Seraf.
16
odpowiedz
Seraf.
33
Pretorianin

Stalin, spróbuj grać w strzelanke używając lewej ręki zamiast prawej i jeśli wyjdzie ci to równie dobrze jak prawa to wtedy napisz ze uważam się za osobę ulomna czy coś ;). Dla mnie niemożliwe jest obsługiwanie myszki prawa ręką, bo w lewej ręce mam o niebo lepszą precyzję. Spróbuj też używać myszki dla leworęcznych albo prawa ręką grać chwile na wsadzie. Rozumiem, ze osoby które od zawsze poruszają myszką prawa ręką nie mają z tym problemu. Wychodzę jednak z założenia, ze jeśli lewa ręka jest sprawniejsza, to dla mnie jest ona bardziej odpowiednia do grania. To takie krzywdzące dla ciebie ze chce mieć wygodę grania jak ktoś praworęczny? Jak poprzednicy napisali, to wszystko kwestia przyzwyczajenia. Skrzynie biegów obsługuje prawa ręką, na gitarze gram jak osoba praworęczna.

01.10.2012 00:26
Dennoss
😜
17
odpowiedz
Dennoss
120
Legend

Ja też jestem leworęczny, ale nie mam problemu z żadną grą, ani z obsługą myszki, czy klawiatury. Jak gram w FPS'y na komputerze, to po prostu używam prawej do WSAD'u, małym palcem naciskam V do ataku nożem, kciuk do ctrl, czy innego bliskiego klawisza, a spację wciskam beż żadnego palca, prawą stroną ręki :P Jak przeglądam internet, to czasami używam prawej ręki do obsługi myszki, gdyż umiem ją obsługiwać prawą ręką, ale do gier to już tylko lewą.

A jeszcze przypomniało mi się, jak do kilku różnych gier dawano w opcjach ustawień sterowania dla osób leworęcznych i jak to włączyłem, to strasznie niewygodnie mi się to wydawało.

01.10.2012 02:01
18
odpowiedz
would
32
Pretorianin

Jak wiele leworęcznych osób, które wypowiadały się wcześniej, myszkę mam w prawej, a WSAD pod palcami lewej. W zasadzie nie ma dla mnie najmniejszej różnicy, w którym ręku mam mysz i pamiętam, że kiedy jeszcze gry były na strzałki+lewy shift i ctrl do kilku akcji, to często używałem lewej do operowania myszką, ale jak weszeło sterowanie oparte na WSAD, to bez problemu przerzuciłem się na prawą.
Potrenuj chwilę i ci wyjdzie.

01.10.2012 09:36
Rii4KO
19
odpowiedz
Rii4KO
7
Legionista

Hehe no te mańkut itp. to serio są obraźliwe dla mnie. Ale ja tylko piszę lewą ręką. Dlatego te wszystkie zastosowania dla graczy leworęcznych są bez sensu. W ogóle lewą ręką nie umiem obsługiwać myszy, to tak jakbym chciał pisać prawą ręką. Cud jakbym kogoś trafił w jakimś fps mając mysz z lewej strony. Mam kilka znajomych leworęcznych i mają podobnie, dla leworęcznych obsługa komputera nie jest niczym trudnym i nie potrzeba jakiegoś specjalnego sprzętu, leworęczność to nie jest niepełnosprawność. Przecież praworęczni nie mogą pisać lewą i robić wielu rzeczy lewą ręką, a my za to prawo, a więc jesteśmy identyczni, tyle że robimy na odwrót. Pozdrawiam.

01.10.2012 13:00
Sasori666
20
odpowiedz
Sasori666
136
Korneliusz

wiec już wiadomo czemu jest tka mało myszek dla lewe ręcznych bo nie dość ze to 10% ludzi to w dodatku z tych 10% pewnie ponad połowa komputera używa jak praworęczny

01.10.2012 13:19
Rii4KO
😈
21
odpowiedz
Rii4KO
7
Legionista

Sasori666, nie ponad połowa, a raczej 1/10 leworęcznych bawi się w takie rzeczy. Jak np. autor tego artykułu. On bez obrazy, ale na prawdę ma poważne problemy żeby jako gracz kupować takie badziewia. Mam 3 znajomych leworęcznych, może to nie wiele, ale jak na taki procent leworęcznych na świecie to sporo. I powiem że nikt ani razu nie musiał nic dokupić specjalnie dla leworęcznego. Kiedyś z kolegą też leworęcznym próbowaliśmy przez jeden dzień obsługiwać mysz w ustawieniu na lewą rękę. Nie dało się. Namierzenie czegoś np. w cs'ie było katorgą, dałem radę tak grać parę minut :). Nie wiem na czym polega leworęczność autora, ale dla mnie leworęczność to tylko pisanie i wykonywanie niektórych czynności, np. jem też lewą ręką, widelec zawsze w lewą rękę. Dziwne zjawisko, nie wiem na czym polega, ale może to przyzwyczajenie, coś co nam leworęcznym pozwala wyuczyć się praworęczności w jednej rzeczy, dziękować Bogu że to obsługa pc hehe. Teraz czytam komentarze i każdy leworęczny wypowiadający się tu nie używa specjalnych myszek i tym podobnych rzeczy. Więc ja mam inne pytanie, czy jest na gameplay jeszcze jakiś leworęczny (nie licząc autora) który musiał wybulić sporą kasę na jakąś specjalną myszkę. Ja używam laptopa, więc jakbym chciał to nawet nie mógłbym ustawić sobie klawiatury heh:). Choć jestem leworęczny to na klawiaturze bez patrzenia szybko mi idzie pisanie. WASD nigdy mi nie przeszkadzało. Baaa nawet lepiej mi idzie niż strzałkami, wolę wasd 100x bardziej. Co do myszy mam jakąś bezprzewodową logitecha, hmmm B605 sprawuje się super, gram w różne strzelanki battlefield, CoD, CS, itd. zero komplikacji. Oczywiście nie jestem pro frag playerem, ale to już kwestia skilla, gdzie przyznam się nie jestem pro, najważniejsze że się dobrze bawię. Pozdrawiam leworęcznych, no i nie marnujcie kasy.

01.10.2012 15:54
Matekso
22
odpowiedz
Matekso
96
Generał

Bycie leworęcznym jest tak postrzegane samo jak bycie pedałem czy gejem w naszym społeczeństwie. Fakt obrażam się, że ktoś jak widzi, że piszę lewą ręką reaguje zdumieniem i robi wytrzeszcze na mnie jak na jakiegoś nienormalnego i spaczonego człowieka. Myszkę trzymam w prawej ręce od zawsze - od kiedy miałem pierwszy styk z komputerem, a co do strzałek na klawiaturze, to teraz każda gra ma kierunki na WSAD nie spotkałem się już w żądnej grze od 2 lat by było inaczej. Ogólnie być leworęcznym jest do kitu w każdej dziedzinie życia, bo ciężko jest gdy prawie 90 % ludzi na świecie nie ogarnia twojego myślenia i ciebie nie rozumie, a postrzegania rzeczywistości w twoim leworęcznym kierunku nie jest odbierane poważnie.

01.10.2012 16:36
Kłosiu
23
odpowiedz
Kłosiu
170
Legend

Macie problem. Ja sobie zawsze ustawiam poruszanie na klawiaturze numerycznej, szczerze to nie widziałem gry która by nie miała opcji redefinicji klawiszy, a jakby nie miała, to problem producentów, nie mój - nie mam nigdy ciśnienia, żeby za wszelką cenę w coś zagrać. Nieergonomiczne myszki to problem, ale do wszystkiego da się przyzwyczaić.
Leworęczni przetrwali, bo cios z lewej w walce wręcz miał duży walor zaskoczenia, teraz nie mamy już tego handicapu, ale trzeba sobie radzić :)

01.10.2012 16:41
Dennoss
😉
24
odpowiedz
Dennoss
120
Legend

Kiedyś mnie rozłożyło pytanie koleżanki z klasy dlaczego piszę lewą ręką. Odpowiedziałem krótko, bo jestem leworęczny :P Ale to była jedyna sytuacja jaką miałem w życiu. Trochę dziwne uczucie miałem, tak jakbym się bardzo wyróżniał od innych.

01.10.2012 16:52
Meghan (mph)
25
odpowiedz
Meghan (mph)
74
Tarzana przez Tarzana

Moja przygoda z komputerem zaczęła się w szkole - więc siłą rzeczy nie miałam nawet możliwości przestawiania czegokolwiek na "swoją" modłę, potem gdy komputer pojawił się w domu, to też nie tylko dla mnie, ale dla całej rodziny - i znów przestawianie ustawień myszy w te i we wte nie miało sensu. Po circa 20 latach w tej chwili nawet chyba bym nie umiała przestawić się na myszkę dla leworęcznych i wcale nie czuję takiej potrzeby.

Co do leworęczności jako takiej - jestem tak leworęczna jak to tylko możliwe, prawą ręką poza używaniem myszki nie robię nic, co wymagałoby jakiejkolwiek, choćby minimalnej precyzji.
Jeżeli chodzi o używanie sprzętów użytku codziennego bardzo dziwi mnie, że spośród osób leworęcznych, które spotkałam (a jest ich zaskakująco dużo), znakomita większość trzyma sztućce jak osoba praworęczna, tzn. widelec w lewej, a nóż w prawej. Nawet jedyna osoba, o której wiem na pewno, że używa myszki lewą ręką, kroi prawą ręką. Ja bym tego nie potrafiła, wolałabym już wcale nie kroić...

01.10.2012 16:55
xanat0s
26
odpowiedz
xanat0s
187
Wind of Change

Ja miałem osotatnio złamany palec wskazujący prawej dłoni, więc parę tygodni większość działań musiałem wykonywać lewą ręką. Próbowałem przestawić się na pracę myszką lewą (szczęśliwie mam na stanie też symetrycznego Lachesisa) i z początku nie dało się pracować dłużej niż kilka minut. Swoją drogą, ciekawe uczucie - mózg głupieje i próbuje przestawić się na nowy sposób działania, co objawia się bólem głowy w konkretnym miejscu mózgu, ewidentnie za to odpowiedzialnym :) Codziennie mogłem pracować dłużej, więc wszystko kwestią czasu i bym mógł pracować też lewą ręką.

W końcu jednak poluzowałem sobie bandaże i uwolniłem środkowy i serdeczny prawej dłoni i zacząłem tak pracować (środkowy na LPM, serdeczny na PPM). Z początku było zupełnie nienaturalnie, ale teraz muszę się przestawiać w drugą stronę, bo nienaturalnie jest z wskazującym na LPM :)

Po dwóch tygodniach w miarę sprawnie lewą ręką myłem zęby, kroiłem chleb etc., także pewnie po miesiącu można by stać się w miarę oburęcznym. Oczywiście bez pisania, bo to był masakra - jak musiałem w pracy podpisać się pod umową, to wyszedł mi taki bazgroł że szok :)

Matekso --> Bycie leworęcznym jest tak postrzegane samo jak bycie pedałem czy gejem w naszym społeczeństwie.

Zaintrygowało mnie to - czym się różni pedał od geja? :)

01.10.2012 18:07
Bezi2598
27
odpowiedz
Bezi2598
97
Legend

Ja jestem leworęczny, a gram normalnie.

01.10.2012 18:47
28
odpowiedz
Kuba018
11
Legionista

Jako gracz leworęczny, polecam granie w obie części Borderlands w następującej konfiguracji klawiszy:
Lewa ręka - myszka.
Prawa ręka:
Poruszanie się strzałkami
Prawy Control: Użycie przedmiotu, podniesienie, wykonanie akcji
0 na numerycznej (Insert): Walka wręcz
Prawy shift: Bieganie.

Mam nadzieję, że chociaż jedna osoba na to nie wpadła i będzie wdzięczna ;)

01.10.2012 20:23
BlaQ18
29
odpowiedz
BlaQ18
31
Chorąży

Ja jestem "lewusem" i jakoś nie potrzebuje specjalnego sprzętu do wykonywania podstawowych czynności.
Na myszce nauczyłem się grać ręką prawą, to samo z klawiaturą, mam taką dla praworęcznych.
Jedyny problem jaki mnie spotkał to ten przy nauce gry na perkusji, a, że jestem też lewonożny to cały osprzęt musiał być przestawiany pode mnie. Wyróżnienie w cholerę, ale fajnie się czymś wyróżniać ;)

01.10.2012 20:34
Roniq
😉
30
odpowiedz
Roniq
75
Senator

Również nie mam problemu z obsługą myszki prawą ręką...

Może dlatego, że jestem praworęczny? Hmm...

02.10.2012 17:11
Matekso
31
odpowiedz
Matekso
96
Generał

xanat0s jak to zaintrygowało?, co chcesz coś więcej po polemizować w tym temacie??? czy jak??? tak jak byś nie wiedział jaka różnica jest w tym, że pedał, że gej/

02.10.2012 19:33
Amazing_Maurice
32
odpowiedz
Amazing_Maurice
89
Pretorianin

hej. Ja również jestem leworęczny i nigdy nie spróbowałbym uczyć się obsługi komputera "dla leworęcznych". Myszkę trzymam w prawej dłoni, w FPSy (które lubię najbardziej) gram na WSADzie lewą ręką. Próbowałem kiedyś innego ustawienia, ale nie da się, lewą ręką ruszam myszką jak paralityk ;) To samo mam z innymi rzeczami: strzelam z łuku dla praworęcznych i jak praworęczny (z niezłymi osiągnięciami na koncie), gram na gitarze jak praworęczny. Lewą ręką piszę, rysuję, używam tabletu graficznego z ustawieniami dla leworęcznych, lewą nogą kopię piłkę.

22.12.2012 11:09
33
odpowiedz
Mad_Bart
1
Junior

Hej.
Ale kotleta odgrzeję, jednak nie mogę się powstrzymać.
A ja się pod tym podpiszę, może nie obiema rękami :) Bo gram na wsadzie, ale mniejsza o to do jakiego stopnia się przystosowałem bo nie o tym autor prawi.
Seraf, jedyne z czym się zgodzić nie mogę to myszka. Jestem szczęśliwym posiadaczem Logitech Gaming Mouse G300. Fakt, kształt jest symetryczny, jednak w dłoni "leży" bardzo dobrze, przynajmniej w moim przypadku. Jej ogromnym plusem są programowalne przyciski, producent pisze o 9, ale ujęte też są lewy, środkowy i prawy przycisk myszy oraz przycisk zmiany profilu (o tym za chwilę). Więc dodatkowych przycisków do zaprogramowania jest 5(Jeśli użytkownik stwierdzi, że nie potrzebuje opcji zmiany czułości DPI). No i te profile... są trzy, pamięć jest wbudowana, co sprawa, że gryzoń zawsze będzie miał nasze ustawienia. Niektórzy również stwierdzą, że wielkim minusem jest kabel... cóż albo się to lubi albo nie, nie ma co na ten temat przeprowadzać jałowych dyskusji.
Całe te wypociny na koniec, z czystym sumieniem, mogę podsumować... Myszka godna uwagi :)

PS. Trudno nie zwrócić uwagi na komentarze w klimacie "Ja się dostosowałem/am Ty nie?" Wydaje mi się, że dyskusja by była podobna do tej o przewodowych lub bezprzewodowych myszkach. Ja trzymam myszkę lewej dłoni, natomiast ustawienia przycisków mam praworęcznych, każdy ma swoje sposoby :) Problemem dla mnie od zawsze były dodatkowe przyciski które przydają się nie tylko w czasie gry ale nawet i w pracy ;)

Pozdrawiam

11.02.2013 23:25
👍
34
odpowiedz
andrzej785001
1
Junior

Ja tam piszę lewą ręką ale przy kompie używam prawej i wcale nie jest mi mniej wygodnie :)

11.02.2013 23:56
👍
35
odpowiedz
zanonimizowany885743
14
Generał
Image

klawiatura dla leworęcznych? Sidewinder od M$.

27.05.2013 10:47
36
odpowiedz
premium231002
1
Junior

wczoraj zepsulem sobie mysz i znowu trafila mnie mysl jaki ten swiat jest niesprawiedliwy. Nie wiem jak inni przedmowcy leworeczni sie uczyli kozystac z kompa, ja zapewne jakto dzieciak nie potrafilem skordynowac 2ch czynnosci na raz - klawiatura i mysz, i chyba kazdy dzieciak tak ma ze uczy sie najpierw albo naciskac jeden przycisk na klawiaturze albo bawic myszka. Ja zaczalem od myszki i chyba normalnym jest fakt ze przy "normalnym" ustawieniu cos bylo nie teges wiec mysz przekladalem na druga strone klawiatury, i tak przyzwyczailem sie do uzywania myszki pod lewa reka, od umm jakiegos 97 roku do dzisiaj mam problem :D.
Uwielbiam serie starcraft i musze powiedziec ze nie jest łatwo : p, uzywam normalnie wsadu bo jak inaczej? tak sie nauczylem od pierwszych wsadowych gier, wtedy nie myslalem nawet o zmianie przyciskow, na zmiane gralo sie z kumplami wiec wsad byl normalka. Mam wiec problem tworcy artykulu tyle ze ja trzymajac moja reke na myszce wskazujacy mam na prawym a srodkowy na lewym przycisku, przez to mysz nie moze byc duza, bron boze choc troche profilowana. Mam nadzieje na poznianie slowa egronomia. WSAD jest dla mnie normalnoscia i nie przeszkadza mi, po po prostu klawiature mam tak bardzo w prawo wysunieta ze nie pamietam jak wygladaja strzalki czy numpad.
I dzisiaj znowu mam problem, musze kupic mysz, jako czlowiek wyznajacy YOLO-you lives only online musze miec cos w gornej polki, odpornego na miliony klikniec czy zalanie potem. Musze jednak stwierdzic ze razer tylko mnie zirytowal ta myszka dla leworecznych, bo jak mam sie niby przestawic na zmiane przyciskow, ale faktem jest ze WRESZCIE ktos o mnie pomyslal, szkoda ze tak pozno, wiec mam dylemat- kupic mysz dla mnie i nie umiec jej uzywac czy nie.
A i szczerze sie dziwie leworecznym ze nauczyli sie trzymac mysz w prawej, znaczy nie bylo to od nas zalezne, przynajmniej odemnie bo nauczylem sie bedac dzieckiem znaczy mialem z 8 lat.
Jestem leworeczny, moge pisac sms lewa czy prawa jak mam ochote i jestem z tego dumny

27.05.2013 11:24
37
odpowiedz
Tuminure
90
Senator

Użyłem sformułowania „tak zwane”, ponieważ te klawiatury mają jedynie przeniesione klawisze numeryczne oraz.. strzałki z prawej strony na lewą. Nie ma to jak super udogodnienie. Idealnie by było gdyby klawisze były lustrzanymi odbiciami w porównaniu do klawiszy w normalnych klawiaturach, (z zachowaniem w tym samym miejscu klaw. numerycznej oraz strzałek) ale raczej przestawienie się na takie coś byłoby straszną mordęgą.
Układ QWERTY nie jest dla praworęcznych, a dla oburęcznych osób. Dlatego tworzenie lustrzanego odbicia byłoby bez sensu.

27.05.2013 13:08
Cobrasss
38
odpowiedz
Cobrasss
147
Senator

Też jestem lewo ręczny ale nie widzę jakiegoś problemu w urzytkowaniu klawiatury na lewo i myszki po prawej stronie, choć kiedyś :P w strzelanki FPP/TPP lubiłem kierować postacią strzałkami.

A teraz tego nie robię bo nie za wygodne to było chyba że w stylu GTA strzałkami prowadzę auto, a WSADem na piechotę

03.01.2014 18:50
39
odpowiedz
Cordian
5
Chorąży

To jakiś bezsens. Jestem leworęczny, piszę lewą, kopię piłki lewą, ale żeby mieć problem z użytkowaniem myszki i klawiatury? Nigdy, wszystko robie na standardowym sprzęcie bez problemów. I nigdy nie byłem dziwnie nazywany przez to że jestem leworęczny

03.01.2014 18:56
Cobrasss
40
odpowiedz
Cobrasss
147
Senator

Jestem Lewy i jakoś problemów z urzytkowaniem nie mam, jedyny problem to moja dysleksja która w internecie jest karana.

09.10.2015 21:20
41
odpowiedz
krugeer
1
Junior

Witam
Na wstępie chciałbym powiedzieć ze używam sprzętu dodatkowego do grania w postaci Keypada Tracera ponieważ granie na strzałkach jest wkurzające,przyciski na około są daleko WSAD nie wchodzi w gre bo za daleko a numertk trzeba ustawiać pod siebie z każdą nową grą, irytujące strasznie ze producenci gier nie zrobią ustawień w opcjach pod klawiaturę numeryczną.Temat myszki dla mnie jako osoby leworęcznej która gra zawodowo jest niezmiernie ważny i denerwują mnie osoby które sie wypowiadają ze nauczyły sie obsługiwać uniwersalną myszkę i im to nie przeszkadza , prezeciez nie o to tu chodzi bo przyzwyczaić sie można do wszystkiego. Do prawdziwego Gamingu potrzebna jest mysz ergonomiczna dla osoby leworęcznej a co najważniejsze układ dodatkowych przycisków pod kciukiem!!! co mi po myszce z z możliwością ustawienia góra 6 pocisków jak myszy dedykowane dla praworęcznych mają nawet ich prawie po 20 i o to tu właśnie chodzi.

09.10.2015 22:15
Cobrasss
42
odpowiedz
Cobrasss
147
Senator

Jestem lewo i jakoś sobie radzę bez tych rzeczy.
choć pamiętam jak grałem w gry akcji na swoim 1szym komputerze w 2002 to nie za bardzo było ogarnąć do kierowania WSADem i wolałem kursory, ale szybko zaprzestałem kiedy to było mi nie wygodnie i spadała mi efektywność w przechodzeniu różnych gier.

Aczkolwiek jeśli gra pozwala, to na piechotę poruszam się WSADem a pojazdy korzystam z kursorów.

gameplay.pl Żywot gracza leworęcznego