Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Forum: Automatyka i robotyka/Mechatronika na PW - czy jest sens na to iść?

26.09.2012 10:55
1
zanonimizowany773549
45
Senator

Automatyka i robotyka/Mechatronika na PW - czy jest sens na to iść?

Przeszedł mi przez głowę pomysł studiowania na PW drugiego kierunku (zaocznie). Pomyślałem o powyższych kierunkach na SiMRze. Jednakże mam obawy co do tego czy sobie poradzę. Otóż w LO miałem fizykę na poziomie podstawowym przez pierwsze 2 lata, tak samo chemię. Nie przykładałem się do nich, ale jako tako zaliczałem. Matmę miałem na rozszerzonym poziomie. Podstawę miałem w małym palcu, a rozszerzenie nie bardzo. 18% na maturze swoje znaczy. Teraz na Administracji, którą studiuję na Politechnice Warszawskiej (od października 2 rok) miałem matmę (podstawy), które opanowałem tzn. całki, różniczki i tego typu pierdoły. Nie sprawia mi to większego problemu. O informatyce się nie wypowiadam, bo to był cyrk na kółkach tzn. Office, gimp.

Nie oszukujmy się, ale po tej dziennej Administracji, to wiadomo co mnie czeka, a poszedłem na nią tylko ze względu na to, że dawała mi namiastkę nauki przedmiotów prawniczych. Tak, chciałem rok temu iść na prawo.

Jest sens pchać się na te kierunki z tematu i mieć zawalony dodatkowo weekend oraz zapierdalać jak wół z nauką ścisłych przedmiotów, mając w podświadomości to, że może mi się nie udać utrzymać na tych studiach?

Do 4 października mogę składać papiery.

26.09.2012 11:26
qLa
2
odpowiedz
qLa
193
Temet nosce

Nie bardzo rozumiem po co studiować naraz dwa tak rozbieżne kierunki... Sam się musisz zastanowić w czym się widzisz za 5-7lat w pracy.

26.09.2012 11:27
3
odpowiedz
Tomuslaw
139
Fascynat strategii

Pytanie powinno brzmieć: co Cię interesuje, co chcesz w życiu robić, co Ci sprawia przyjemność? I wybierać kierunek studiów pod odpowiedzi na te pytania lub w ogóle nie iść na studia, jeśli nie są one wymagane do osiągnięcia szczęścia.

A fizyki i matematyki będziesz się uczył od podstaw, lecz ciut inaczej niż w szkole średniej.

Forum: Automatyka i robotyka/Mechatronika na PW - czy jest sens na to iść?