Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Forum: Gry komputerowe - Dobra zabawa , czy strata czasu ?

15.09.2012 23:00
1
Jotq
1
Junior

Gry komputerowe - Dobra zabawa , czy strata czasu ?

Gry komputerowe – Dobra zabawa, czy strata czasu ?

Żyjemy w świecie nowoczesnych technologii. Mamy na co dzień styczność z telewizją, radiem czy komputerem. Wielu ludzi jest jednak przeciwna graniu w gry elektroniczne. Czy w takim razie są one nam potrzebne, a może tracimy na nie zbyt wiele czasu ? W poniższych argumentach postaram się przedstawić wszystkie „za” i „przeciw”.

Pierwszą rzeczą do której chciałbym się odwołać jest nauka języków obcych. Grając w gry, mamy kontakt z ludźmi z całego świata. Żeby z nimi rozmawiać, potrzebna jest znajomość języka. Angielski, tak jak w świecie rzeczywistym, jak i wirtualnym odgrywa bardzo ważną rolę. Mając kontakt z ludźmi znającymi ten język, sami uczymy się wielu rzeczy. Z własnego doświadczenia wiem, że takie „rozmowy” dają bardzo dużo. Gdyby nie gry komputerowe, mój poziom angielskiego nie byłby tak dobry, jak teraz. Oczywiście, żeby „podszkolić” się, trzeba znać podstawy. To nie jest tak, że grając, nauczymy się wszystkiego z upływem czasu. Gry pomagają nam w zrozumieniu języka „potocznego”, jak i pomagają nam się oswoić z akcentem Anglików, co w późniejszych latach życia, biorąc pod uwagę liczbę Polaków obecnie mieszkających i pracujących w Wielkiej Brytanii , może być bardzo przydatne.

Drugim argumentem popierającym gry komputerowe jest wyładowanie emocji. Nie ważne czy dziecko, nastolatek, czy osoba dorosła, każdy z nas czasami po prostu potrzebuje takiego „odreagowania” stresu szkoły czy pracy. Gry komputerowe bardzo w tym pomagają. Nie mówię tutaj tylko i wyłącznie o „strzelankach”, jak to się potocznie mówi. Każda gra, jest w stanie nas uspokoić, oczywiście z naszym odpowiednim podejściem. Naukowcy przeprowadzili badania na żołnierzach, które wykazały, że uczestnicy grający w gry lepiej sypiają. W dodatku coraz rzadziej snią im się koszmary. W przeciwieństwie do tych grających, żołnierze, którzy nie mają okazji rozładować stresu przy grach są podatni na senne koszmary lub brak snu.

Kolejnym ważnym elementem w obronie gier komputerowych jest myślenie. Gry strategiczne, lub fabularne wymagają od nas użycia mózgu. Tworzenie planów podboju czy też rozbudowy miasta pobudzają naszą wyobraźnię i kształcą spostrzegawczość. Dzięki takim grom trenujemy pamięć i racjonalne myślenie. Oprócz tego pomagają nam podejmować decyzje szybko a zarazem rozważnie.

Czwartym argumentem odnoszącym się do gier będą zarobki. Branża komputerowa pozwala na zarabianie pieniędzy, nie tylko poprzez tworzenie nowych źródeł rozrywki. W XXI wieku jest wiele portali oferujących pracę za realne pieniądze, oparte na grach komputerowych albo ich recenzowaniu.

Niestety, tak jak i telewizja czy sport, gry komputerowe też mają swoje złe strony. Pierwszą wadą, o której chciałbym napisać jest uzależnienie. Przebywając zbyt długo w wirtualnym świecie, człowiek zaczyna izolować się od tego rzeczywistego. Nie wychodzi z domu, nie spotyka się z przyjaciółmi.

Kolejnym złym elementem gier jest wywoływanie agresji. Zbyt długie granie w gry wojenne może wywołać agresje u ludzi, którzy nie są przygotowani emocjonalnie, na to co widzą w danym momencie. Taka agresja może zapoczątkować problemy w szkole, czy też w pracy, a także utratę przyjaciół lub kolegów.

Na podstawię powyższych argumentów i kontrargumentów wysuwa mi się na myśl pewne stwierdzenie. Gry komputerowe są dobrą rozrywką i czasem źródłem dochodów, jeśli wiemy jak z nich korzystać. Tak więc , drodzy gracze – Grajcie, ale z umiarem !

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Witam, jestem Jotq i mam 16 lat. Powyżej widzicie przykład mojej pracy. Mam do was pytanie. Gdzie mogę umieszczać swoje prace, tak żeby zostały zauważone ? z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam

ps : Mam nadzieję, że się podobało :D

15.09.2012 23:09
2
odpowiedz
Mac94
85
Inner Peace

Chyba na gameplay.pl można słać teksty, jeżeli im się spodoba to dostajesz konto. Była, o tym mowa kiedy jechano po kimś z gameplay.pl to facet właśnie coś takiego napisał.

Możesz też założyć swego bloga. Wrzucić linki do niego do sygnaturek, na skype, GG etc. Co do tekstu. Jest ok, ale jest taki o wszystkim, ale o niczym. Każdy z argumentów poruszasz bardzo płytko, przez co czyta się jakbyś po prostu wymieniał. Zwłaszcza mam porównanie, bo były artykuły w CDA na dokładnie te tematy.

Ogólnie piszesz nie źle, tylko ten tekst akurat jest nie bardzo.

15.09.2012 23:11
3
odpowiedz
Jotq
1
Junior

na gameplay.pl trzeba być pełnoletnim, żeby móc pisać. Co do tej pracy - była pisana na szybko, więc nie jest zbyt dokładna. Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

16.09.2012 10:26
😊
4
odpowiedz
krzysiekx00
61
Generał

Na gameplay.pl trzeba chyba 16 skończyć.

16.09.2012 11:01
5
odpowiedz
Cyber Rekin
91
So Fabulous

Na gameplay trzeba skończyć 18.

16.09.2012 11:06
6
odpowiedz
yasiu
164
Legend

Skoro podajesz przykład swojej pracy i chcesz, żeby ją oceniano, przyłóż się, nie pisz chwilę później, że była pisana na szybko, więc nie jest zbyt dokładna.

Forum: Gry komputerowe - Dobra zabawa , czy strata czasu ?