Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Wiadomość Premiera dodatku DLC Leviathan do gry Mass Effect 3

29.08.2012 10:11
LordDrzazga
1
LordDrzazga
32
Chorąży

Jak narazie to nie da się kupić, wywala błąd. Jak zwykle EA musi zaskoczyć, szkoda że negatywnie.

29.08.2012 10:53
2
odpowiedz
frontier
25
Centurion

mi poszlo bez problemu jakos jeszcze wczoraj, na PC

29.08.2012 10:56
😃
3
odpowiedz
zanonimizowany777476
22
Centurion

@Kaszanka i zwolennicy "teorii indoktrynacji"

Kolejne DLC i BioWare po raz kolejny ucina tą waszą teorię. SPOJLER! Leviatana:

spoiler start

Spotykamy przedstawiciela rasy, która stworzyła "Duszka", który wg was miał być jednym z najważniejszych dowodów. W końcu przybrał kształt chłopca ze snów!

spoiler stop

29.08.2012 10:58
Stra Moldas
4
odpowiedz
Stra Moldas
97
Wujek Samo Stra

Kiedyś muszę w końcu przejść tę grę. Leży i czeka. :(

29.08.2012 11:51
uQuad
5
odpowiedz
uQuad
89
Konsul

To gdzie w koncu te minusy, piszecie zdania podzielone, a potem po obu stronach wymieniacie plusy.

29.08.2012 12:31
6
odpowiedz
zanonimizowany822463
13
Centurion

@uQuad --> Minusem jest słabość fabularna dodatku. Nowe wątki prawdopodobnie trafią tylko w gusta zagorzałych fanów serii dlatego, że nie zawierają wielkich odkryć, a jedynie drobne dopowiedzenia tu i tam. Już to dodałem w treści, aby było jaśniej :) Dzięki!

29.08.2012 13:39
kaszanka9
7
odpowiedz
kaszanka9
109
Bulbulator

@Kelevra

Ha ha, cieszę się, że tu napisałeś, bo tylko potwierdziłeś swoją zerową wiedzę. Twoja głupota po prostu poraża, starasz się znaleźć jakikolwiek argument mogący coś podważyć, ale zawsze kończy się tak samo - YOU HAVE FAILED!

Powiedz mi w jaki sposób to co napisałeś w jakikolwiek sposób czemuś zaprzecza, żenada i bzdura, przecież to było oczywiste kto stworzył "dzieciaka".

I o jaki dowód ci chodzi? Samo istnienie tego AI nie było dowodem indoktrynacji, nie ma znaczenia kto to stworzył, dowodem jest to jaką formę przybrał, ta forma jest narzędziem tego AI, które trzyma z kosiarkami, chyba nie muszę pisać, że AI może przybrać dowolną formę.

NIE ROZUMIEM CO NAPISAŁEŚ W SPOILERZE

O co ci chodzi, wytłumacz mi to co napisałaś, bo to nie ma sensu, urwałeś zdanie może, a może dla ciebie jest zaskoczeniem kto stworzył to AI, a co było wiadome od kiedy się przeszło grę pierwszy raz zaraz po premierze.

Jedyne co się dowiedzieliśmy, to to kto był twórcą żniwiarzy, w sensie jaka rasa, także fizycznie już wiadomo czym się charakteryzowali.

Tak więc proszę cię, wytłumacz to co napisałeś w spoilerze i tylko to, jak to podważa cokolwiek?

@AverGOL
A czym charakteryzowałby się dodatek nie dla zagorzałych fanów, tylko dla wszystkich fanów, czy ludzi lubiących grę, jestem ciekawy?

A, że brak wyborów moralnych, w sumie to dlc, po za tym wybór był jeden, w postaci akcji paragon/renegate, klikanie myszki w odpowiednim momencie lub nie, w ten sposób ktoś może zginąć, tyle powiem.

Dla zainteresowanych DLC jest na około 3h w normalnym tempie, głownie pokrywa to co chyba wszyscy wiedzą, nieznane fakty o podstawie uniwersum, tu akurat - o żniwiarzach i nie tylko.

29.08.2012 14:13
8
odpowiedz
zanonimizowany777476
22
Centurion

A tak tłuku, że jeszcze niedawno zapierałeś się rękami i nogami, że wszystko co dzieję się po trafieniu Shepa przez Harbingera dzieję się tylko w głowie Shepa, a on sam ma szansę obudzić się po wszystkim na ziemi. Zmieniasz te teorie jak rękawiczki, zwyczajnie grunt Ci się usuwa spod nóg, a Ty skaczesz z teorii na teorię jak z kwiatka na kwiatek. Pisałem już, wszystkie te Twoje przydługie posty które pisałeś przed EC okazały się bzdurami. Wszystko co pisałeś po EC teraz okazało się bzdurą. Chyba musisz udoskonalić swoją teorię... ale wiesz co jest najlepsze? Przy następnym DLC czy następnej grze znowu okaże się, że to co wypisywałeś to stek bzdur, a ja znowu się będę śmiał, tak jak to robiłem do tej pory! xD

Ubzdurałeś coś sobie i chyba sam się zindoktrynowałeś ;)

29.08.2012 16:30
kaszanka9
9
odpowiedz
kaszanka9
109
Bulbulator

@Kelevra

No widzisz, sęk w tym, że to ty się gubisz, w końcu mnie to nie dziwi, że masz problem ze zrozumieniem teorii indoktrynacji, wszak nie jesteś jej zwolennikiem, więc jak możesz ją w pełni zrozumieć, no nie możesz.

Odpisałem ci też w poprzednim temacie.

Tak, więc nadal nie wytłumaczyłeś co zmienia to co napisałeś w spoilerze, pokazałeś tylko, że nie znasz podstaw gry, otóż nie zmienia to nic i dlatego nie odpowiedziałeś, bo nie umiesz odpowiedzieć, gdyż nie rozumiesz na czym polega, przypominam tylko jedna właściwa teoria indoktrynacji - nie ma innych.

I nadal w tej teorii wszystko dzieje się w głowie sheparda, tak samo jak się działo w misji legiona w wirtualnym świecie, taka analogia dla ciebie, żebyś pojął znaczenie interfejsu.

Nie zmieniam teorii w żadnym miejscu, TO TY JEJ NIE KAPUJESZ dlatego wydaje ci się, że ja ją co chwilę zmieniam, no jak widzisz jest zbyt skomplikowana dla niektórych.

Sprawa z EC jest taka, że nie zaprzecza i nie potwierdza nic, to co pisałem przed EC jest tak samo prawdą według teorii jak po EC, a NAWET BARDZIEJ, bo bw dodało kilka co najmniej zastanawiających scen i dziwnych z punktu widzenia developera gry, który liczy się przecież z czasem - dodatków, które potem zanikają.

Ty i tak zawsze wyjdziesz z założenia, że to bzdura (zresztą tak jak ja to robiłem) bo dla ciebie liczy się tylko to co widziałeś, zero myślenia i wyobraźni, po prostu prowadzanie za rączkę, dla ciebie EC jest potwierdzeniem, że indoktrynacja tak jak teoria to przedstawia nie miała miejsca, dla mnie nadal nic się nie zmieniło.

Pomijając już fakt, że w zakończeniu które ty uważasz za jedyne prawdziwe, indoktrynacja miała miejsce, tak czy siak i nie zmienisz tego mały człowieczku choćbyś się zesrał.

Cały ten dodatek jest przepełniony indoktrynacją... hmm ciekawe dlaczego.

Może w końcu ktoś odpowie logicznie na pytanie skąd AI znało wizerunek chłopca i wiedziało, że dla shepada jest to ważne i wybrało go jako wizerunek, jeśli nie uzyskali dostępu do jego umysłu, na to też odpowiesz, że bzdura? No, a jak , to twój jedyny argument...

29.08.2012 16:45
10
odpowiedz
zanonimizowany777476
22
Centurion

Tak, tak, tak... Poprzedni temat... Według Ciebie Sheprad mógł nie spłonąć, mógł nie roztrzaskać się o powierzchnię planety bo chronił go kombinezon, ale ten sam kombinezon nie mógł go uchronić przed strzałem nieomylnej maszyny... Z resztą już nie będę tego rozgrzebywał bo większych bzdur nie czytałem. Nadinterpretujesz tą grę i naciągasz jej mechanikę w miejscach w których Ci to pasuje... no a jak danej sytuacji nie możesz dopasować to jest to wolność twórcza BioWare (czyli np jak wyżej, kombinezon magicznie chroni Sheparda przez te wszystkie lata, ale jednego strzału już nie wytrzyma - skąd wiesz że Harbinger był nieomylny? Miałeś z nim do czynienia wcześniej w grze? Nie. Obserwowałeś go? Nie. Nic o nim nie wiesz? Tak.).

Powiedz mi jedno, ile osób nazwałeś już głupcami bo nie zgadzali się z Twoją argumentacją, a potem BioWare, ale wydawało DLC, albo zwykłe oświadczenie które zmuszało cię do edycji tej Twojej śmiesznej teorii? 3? 4? 5? A ile razy, któryś z Twoich argumentów został potwierdzony? No powiedz to - wielkie, soczyste, ZERO
Pisałem Ci już, poczytaj swoje przydługie posty sprzed kilku miesięcy, mówiłeś zupełnie co innego niż teraz, może to pomoże CI zrozumieć jakie bzdury wypisujesz.

29.08.2012 17:32
kaszanka9
11
odpowiedz
kaszanka9
109
Bulbulator

Kelevra

Tak myślałem, jak się nie ma argumentów to się ma taką odpowiedz jak ty napisałeś, CZYLI O NICZYM I BEZ ARGUMENTÓW.

I tak obserwowałem zwiastuna, ludzie w takiej zbroi biegli przed mną i wyparowywali, moi towarzysze w podobnych zbrojach WYPAROWYWALI, shepard też powinien wyparować o ile zwiastun nie miał innych planów, jak widać niezaprzeczanie musiał mieć, bo to dzieci w gimnazjum widzą, że coś tu nie gra skoro wszyscy wyparowują a shepard nie.

Oczywiście zwiastun jest jeszcze tak tępy, że pozwala wejść shepardowi do jedynego miejsca gdzie można ich pokonać, pewno jest ślepy, jednak od milionów lat zgładza całe cywilizacji, pewno też przypadkiem.

Samo to, że shepard tam wchodzi JEST BZDURĄ, gdybyś ty miał przestać istnieć, czekałaby cię zagłada jeśli ktoś przejdzie jakieś drzwi to pilnowałbyś ich tak, że NIKT NIE PRZEJDZIE, a nie wpuszczał kogoś z przeoczenia, dej se siana.

Tak samo nie udowodnisz w żaden sposób, że shepard spadł w atmosferę w której musiał się spalić doszczętnie, bo to jest założenie gry, które można obronić na MASĘ sposobów o których ci napisałem, bycie wbrew założeniu danej gry to tak jak narzekanie w jakimś magicznym mmo , że przecież czary nie istnieją, lol.

I tak kombinezon, zresztą zmieniany wiele razy, chroni sheparda tak jak innych członków drużyny/gry przez wszystkie gry, ale nie chroni przed zabójczym promieniem zwiastuna, CO BW NAM POKAZAŁO W GRZE.

Ja nic nie dorabiam, wszystko jest w grze, ale ty ślepy jesteś, ile razy kogoś nazwałem głupcami, a ile razy ty mnie wyzwałeś, teraz będziesz udawał świętego? Daruj sobie te swoje słówka z dużej litery, które nic dla mnie nie znaczą.

Nic też nie modyfikuje, wszystko jest takie jak było cały czas, teoria jest idealna, dlatego odpowiada na to czego ty nie rozumiesz, rzeczy przy których możesz tylko rozłożyć ręce i zmienić temat, bo argumentu nie masz żadnego.

To co jest w grze daje pole do interpretacji i jest to celowe zagranie, gra daje taką możliwość więc co najmniej nie jesteś w stanie zaprzeczyć czy potwierdzić, ale najlepszym rozwiązaniem jest indoktrynacja, bo ma najwięcej sensu.

I mam jeszcze jeden mocny argument, gdyby shepard przez to wszystko co przeszedł, w tych wszystkich zakamarkach kosmosu, artefakty z którymi się spotkał, bliskość żniwiarzy której doświadczył, ten cały czas przez który był przez wszystkie 3 gry wystawiany na ciągły kontakt z ich technologią, gdyby nie zaczął odczuwać w pewnym momencie objawów indoktrynacji, to to BYŁBY NAJWIĘKSZY brak logiki w tej grze.

Wszyscy, którzy mieli kontakt z technologią żniwiarzy, prędzej czy później kończyli zindoktrynowani, a mieli z tym styczność nawet o wiele krócej niż shepard.

To może odpowiedz mi TAK lub NIE, czy według ciebie obojętnie jakie zakończenie akceptujesz, była tam próba indoktrynacji sheparda czy nie?

29.08.2012 18:00
12
odpowiedz
Kam66
58
Centurion

@kaszanka:
1.Raz piszesz że wszystko po strzale zwiastuna to iluzja w głowie Shepharda (czyli katalizator też), a dodatek potwierdza że katalizator (AI) jest prawdziwy.
2. W EC po dostaniu się na cytadele mamy scene gdzie Hackett przekazuje informacje o tym że ktoś jest w Cytadeli, skoro to iluzja to ta scena była by niepotrzebna, ale jest...
3. Podczas rozmowy na Cytadeli po między Andersonem i Shephardem można usłyszeć że otoczenie się zmienia i może stąd Anderson był przy konsoli pierwszy?

29.08.2012 18:08
Kukula
😍
13
odpowiedz
Kukula
44
Pretorianin
Image

Panowie....Ile wy macie lat?
10?

29.08.2012 18:23
14
odpowiedz
zanonimizowany777476
22
Centurion

Odpowiem Ci tak, wyjdź na dwór, do parku najlepiej, posiedz w słoneczku pare godzin i ciesz się życiem bo teraz to ty wyglądasz na zindoktrynowanego bardziej niż Shepard ;)

29.08.2012 18:53
kaszanka9
15
odpowiedz
kaszanka9
109
Bulbulator

Kam66

Kolejny... nie kapujesz podstaw teorii

1. Tak to iluzja, może źle, że użyłem to słowo, walka w umyśle pasuje tu bardziej, to co przeżywa shepard jest próbą indoktrynacji, to co widzi jest interfejsem, to mu się nie przyśniło to jest tworzone dla niego, katalizator istnieje fizycznie.

Zresztą tak samo jak w misji legiona oraz w dlc leviatan, shepard znajduje się w nieistniejących środowiskach, widzi nieistniejące postacie w danym momencie, a jednak kontaktuje się z nim prawdziwy fizyczny byt, który jak najbardziej iluzją nie jest, choć to co shep widzi jest iluzją.

2. To zostało dodane przez BW bo ludzie się dziwili skąd w ogóle ktoś wiedział, że shepard jest w cytadeli i że przeżył, pomijając to, że radio shepa nie powinno działać po strzale zwiastuna, nic nie powinno, więc jak go namierzyli, w ogóle powinien wyparować.
Sensem indoktrynacji jest nie zdanie sobie o tym sprawy, wszystko co podnosi wiarygodność działań i nadzieje na zwycięstwo może być jej częścią, nie podważa to teorii.

3. To trudno wyjaśnić bez teorii indoktrynacji, po za tym inni mi mówią, że sobie coś dopowiadam i wymyślam, więc ja ci muszę także powiedzieć, że to co napisałeś jest dopowiadaniem sobie teorii, aby pasowało, no i widzisz jak tu się dogadać, tak samo andersona nie widać gdy nas promień trafia, wiec samo stwierdzenie, że tam dotarł jest dopowiedzeniem bo tego nie widzimy. Natomiast widzimy promień, który NISZCZYŁ WSZYSTKO, ale jakimś cudem nie sheparda...

@Kelevra

Czy według ciebie obojętnie jakie zakończenie akceptujesz, była tam próba indoktrynacji sheparda. TAK lub NIE?

29.08.2012 18:56
16
odpowiedz
zanonimizowany187303
65
Senator

kaszanka9 [ gry online level: 28 - Commandor Shepard ]

^ Czy jakakolwiek dyskusja jest Wam jeszcze potrzebna?

29.08.2012 19:56
17
odpowiedz
zanonimizowany777476
22
Centurion

Get a life :D

29.08.2012 20:32
dj_sasek
18
odpowiedz
dj_sasek
126
Freelancer

Ekhem, nie wiem czy mogę tu napisać, ale bym bardzo zespojlerował tym co nie grali jeszcze w DLC Leviathan, ale powiem, że teoria indoktrynacji nabrała jeszcze większego rozmachu i w niektórych momentach niemal namacalnie ją czuć.

@kaszanka9 - ten Kelevra jest za cieńki, aby to pojąć, miałem niezły ubaw czytając jego wypowiedzi. Babrał się w nich jak małe dziecko w kałuży.

29.08.2012 21:45
macio209
19
odpowiedz
macio209
53
Master of Ceremony

czy mógłby ktoś opisać całe to dlc w spoilerze?

29.08.2012 23:05
kaszanka9
20
odpowiedz
kaszanka9
109
Bulbulator

fredzio92

Napisał to człowiek o ksywce Bane i takim też avatarem...

Widzę, że twój umysł jest bardzo, bardzo zamknięty.

dj_sasek
Dokładnie, teoria stała się mocniejsza po tym dlc i to dość znacznie.

I ja też miałem mega ubaw, tylko dlatego to ciągnąłem, czytanie tego co on wymyśla było naprawdę przeżyciem.

macio209
To już lepiej na yt zobacz zobacz całość.

30.08.2012 00:52
21
odpowiedz
zanonimizowany777476
22
Centurion

.... powiedział to gość, który od pół roku rozpisuje się na tym forum o tym, że studio które wyprodukowało jedną z większych gier tego roku uknuło sprytny spisek: Zakończenie tejże gry się nie wydarzyło, wszystko to sen bohatera! No i wychodzi na to, że ich gra nie miała zakończenia xD

30.08.2012 10:39
dj_sasek
22
odpowiedz
dj_sasek
126
Freelancer

@Kelevra - a kto powiedział, że zakończenie gry ma dotyczyć całego uniwersum i otoczenia Sheparda? To ty jesteś Shepardem w tej grze, gra kończy się w momencie kiedy giniesz lub nie. To ty jesteś głównym bohaterem, cała reszta to jest otoczka historii. To, że Shepard śni i widzimy jego sny jest normalne, bo od początku do końca gry kierujemy tylko nim.

30.08.2012 13:36
23
odpowiedz
z0ltar
39
Pretorianin

"...przemierza w nim odległe systemy w poszukiwaniu informacji o Lewiatanie, wspomnianym już w pierwszej części trylogii". Mineły lata odkąd grałem w ME1 (przeszedłem 1 raz), ale nie przypominam sobie Leviatana. Marketingowa ściemaa? :)

30.08.2012 13:44
👍
24
odpowiedz
zanonimizowany187303
65
Senator

kaszanka9, try harder.

30.08.2012 17:15
kaszanka9
😃
25
odpowiedz
kaszanka9
109
Bulbulator

@Kelevra

Acha, to teraz się dowiaduję, że wszystko jest snem bohatera, co stwierdzenie to fail... dej se spokój i tak jak wszyscy widzą tego nie pojmiesz, więc nie próbuj.

fredzio92, when indoctrination is complete, you have my permission to die, shepard....

30.08.2012 20:13
marszym
26
odpowiedz
marszym
98
Let The Sky Fall

Właśnie przeszedłem dodatek, czy warto jeszcze raz przechodzić zakończenie? Czy cokolwiek tam się zmieniło? Słyszałem pogłoski, że tak, a jeśli tak, to co?

30.08.2012 20:23
NewGravedigger
😁
27
odpowiedz
NewGravedigger
157
spokooj grabarza

rozwala mnie taka polityka:D czyli po raz trzeci mam oglądać zakończenie, bo właśnie wydali nowy dodatek. I z każdym nowym dlc mam przechodzić grę jeszcze raz do samego końca, bo może w końcu łaskawie w tym dlc wyjaśnili co nieco.

31.08.2012 17:47
kaszanka9
28
odpowiedz
kaszanka9
109
Bulbulator

Dodali 2 zdania na krzyż, YT jak sprawdzałem działa...

Wiadomość Premiera dodatku DLC Leviathan do gry Mass Effect 3