Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

gameplay.pl Alfabet gier ciekawych

07.07.2012 11:30
1
Munchhausen
26
Centurion

Świetne zestawienie, choć pod literą "P" spodziewałem się fantastycznego "Psychonauts" :)

07.07.2012 12:32
2
odpowiedz
fakeninja
4
Legionista

świetny materiał o_O obszerny, tona ciekawych gier! dobrze widzieć gdzieś muramase, inazume i dirge of cerberuss!

07.07.2012 20:29
K_Skuza
3
odpowiedz
K_Skuza
10
Pretorianin

Dzięki za tekst! Czegoś takiego potrzebowałem: powiewu dziwności, oryginalności i świeżości! :) Część gier z listy znam, ale większość to dla mnie nowość, której nie omieszkam spróbować.

07.07.2012 20:41
ppaatt1
4
odpowiedz
ppaatt1
95
Obieżyświat

Nie zniechęcaj się małą liczbą komentarzy. Świetny artykuł mocno podnoszący ogólny poziom gameplay'a. Liczę, że kolejne artykuły będą równie ciekawe i długie.

Co do tematu. Choć jestem miłośnikiem ogólnie-pojętego mindfucku oraz wszystkich rzeczy uwalniających wyobraźnię to mało którą grę z tej listy kojarzę. Niestety znam powód. Kompletnie nie trawię tego działu japońszczyzny. Chodzi o ten bardzo specyficzny styl charakteryzujący anime itd. Strasznie dziecinnie/młodzieżowo mi zawsze to wyglądało. Kiedyś zabrałem się za oglądanie ponoć najbardziej mindfuckowego anime o tytule Fooly Cooly. Oryginalne, ale jakoś specjalnie mnie nie rozwaliło. Nie rusza mnie ten styl, choć próbowałem różnych podejść. To trochę zabawne, bo strasznie jarają mnie japońskie filmy w mindfuckowych klimatach np. Tokio Gore Police.

08.07.2012 09:51
CascadJazz
5
odpowiedz
CascadJazz
17
Pretorianin

dzięki ppaatt - zdaję sobie sprawę, że większość wyliczanki to "japońszczyzna" - starałem się jednak wybierać taką, której spróbowanie nie odrzuci przesadnie zachodniego odbiorcy. Taka Trauma Center i Jet Set Radio (spróbuj chociaż dema jak ukaże się reedycja HD) i Muramasa powinny się podobać każdemu bo po prostu są prześwietne. Poza tym na liście jest cyberpunkowe ONI, bardzo-bardzo-bardzo niedocenione Rise of the Argonauts i śliczne de Blob, a także miodne Ape Escape... W sumie jedyna pozycja którą można określi crapem to Cho Aniki - to coś czysto ciekawostkowego - cała reszta to rzeczy za którymi warto się obejrzeć, a pewnie o kilku z nich zrobię osobne teksty.

Daj szansę takim pozycjom - nie każda z nich to "ten dział japońszczyzny" którego nie trawisz - skompletowałem tu przecież naprawdę zróżnicowaną listę :))

08.07.2012 12:41
ppaatt1
6
odpowiedz
ppaatt1
95
Obieżyświat

Sęk w tym właśnie, że te niejapońskie produkcje znam :D (a przynajmniej parę z nich).

Z japońskich znam Fatal Frame. Dobra gra, ale do mojego kochanego Silent Hill daleko. :D Z japońskich survival horrorów jeszcze Siren był.

Dziwi mnie trochę brak japońskiej gry "LSD: Dream Emulator". Bardzo ciekawa niepokojąca rzecz. :D

10.07.2012 20:05
7
odpowiedz
komenty
68
Senator

BTW, Earth Defense Force Insect Armageddon jest tez na PC, np. na Steamie.

gameplay.pl Alfabet gier ciekawych