Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

gameplay.pl Indie Game The Movie - najlepszy film dokumentalny o grach?

02.07.2012 19:11
1
miyoko
2
Junior

Film jest wart obejrzenia. To co można stwierdzić na pierwszy rzut oka to, to że niewątpliwie omawiane gry odwzorowują swoich twórców. Indie Game: the movie to nie tylko techniczny obraz o tym jak powstały gry, które na dobre zapisały się w historii, to również niesamowity film o ludziach, którzy je zrobili. Twórcy gier to nie tylko wyszkolone maszyny, spece od programowania, to przede wszystkim zwykli ludzie jak każdy znas. Z tą małą rożnicą, że oni postanowili za wszelką cene spełnić swoje marzenia. Jak widać udało się. :) Miło się ogląda, chociaż można zaliczyć kilka facepalmów w niektórych momentach. Polecam

03.07.2012 22:49
2
odpowiedz
Mashivi
5
Junior

A ja nie polecam i srogo się na filmie zawiodłem. Od razu zaznaczam - naprawdę uważam się na fana gier indie i 'zaliczyłem' większość wartych uwagi tytułów. SMB uwielbiam, przeszedłem całość, łącznie z większością dodatkowych plansz, Braida podobnie, natomiast w przypadku FEZa czekam na wersję PS3.

Co się zaś filmu tyczy, bo o tym miało być - twórcy próbowali zrobić drugi The Social Network i niezbyt im się to udało. Film miał być o procesie twórczym gier niezależnych, a skończyło się na wylewaniu żali biednych, sfrustrowanych i gnębionych przez świat cały developerów. A zamiast introwertycznego geniusza wrzucili kilku zagubionych w świecie ludzi z depresją, co to wiecznymi dziećmi chcą być. Nie wiem co chcieli osiągnąć tworząc ten obraz, bo rozrywki to nie zapewnia, a skoro liczyli na współczucie/rozgłos to powinni to jako dokument rozprowadzać za darmo/dorzucić do jakiegoś indie bundle'a/dogadać się z czymś pokroju BBC późno w nocy, a nie zbierać kasę od ludzi prawie jak za normalny film. W dodatku moim zdaniem Indie Game: The Movie jest zdecydowanie zbyt długi - powinien trwać koło 45 minut, a nie ponad dwa razy tyle - bo zwyczajnie nudzi po pewnym czasie. Nie mówiąc już o tym, ze film skupia się tylko i wyłącznie na trzech grach które odniosły wielki sukces finansowy - w dodatku trzech, bądź co bądź, exclusive'ach na X360 - co mi osobiście wydaje się dość niesprawiedliwe, żeby nie użyć słowa 'podejrzane', bo zaraz będzie, że teorie spiskowe szerzę. Ale polecam przeczytać tą recenzje na imdb: http://www.imdb.com/user/ur18137316/comments Zgadzam się w 90%.

Ja osobiście nie polecam. Kiedyś dorzucą do któregoś humblebundle - wtedy obejrzeć z nudów można, ale płacić moim zdaniem nie warto.

gameplay.pl Indie Game The Movie - najlepszy film dokumentalny o grach?