Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Wiadomość Bilionerzy z EVE Online pozbawieni fortuny, twórcy załatali lukę

29.06.2012 12:32
kaszanka9
1
kaszanka9
109
Bulbulator

Jak zwykle GOL nic nie wie i przekręca, cytuję:

"A bug was found that rewarded players for both the destroyed and surviving cargo, even though surviving cargo could be recovered."

"When CCP discovered this bug and fixed it, the group manipulated the market price of one of the game's least-purchased items up to a huge number. "

Czyli to wszystko było możliwe przez pierwotny bug w grze, a gdy go załatano zaczęli spekulacje, jednak kasą i materiałami zdobytymi przez bug.

29.06.2012 13:01
ole.k
2
odpowiedz
ole.k
40
Pretorianin

Masz rację, ale akurat bug z cargo to zwyczajna wpadka dewelopera i tutaj nie było żadnych wątpliwości. Co innego ze spekulowaniem cenami. Na wykresie widać wyraźnie, w którym momencie GoonSwarm zmienili taktykę działania. Odkryli oni, że wartość ładunku liczona jest z uwzględnieniem średnich cen ostatnich transakcji. Wystarczyło nabyć rzadko kupowane towary, sztucznie podbić ich cenę w transakcjach między sobą, a potem wyładować tym statki i zniszczyć je. Kwestia dyskusyjna czy było to działanie niedozwolone.

29.06.2012 13:27
3
odpowiedz
Stereo
5
Generał

Tak się kończy cwaniactwo graczy. Oszywiście że było to działanie niedozwolone. Sam przecież napisałeś: sztucznie podbić ich cenę w transakcjach między sobą.
W grach mmo najważniejsza jest właśnie ekonomia. Jeśli coś wpływa na jej destabilizacje to powinno to być naprawione, a osoby które się na tym wzogaciły ukarane.

29.06.2012 14:12
kaszanka9
4
odpowiedz
kaszanka9
109
Bulbulator

ole.k

Nie rozumiesz, GOL zrobił wpis jakby to o spekulację tylko chodziło i w ogóle dodają jakieś info w stylu "Spryt czy oszustwo?" nawet nie wspominając o tym, że pierwotną przyczyną był BUG.

Bez tego bugu nie mogliby spekulować cenami, bo nie byliby w sanie nakupić tyle towarów, z uwagi na bug to było oszustwo, a zastanawiali się bo chyba nikt od ręki bez zbadania sprawy nie wydaje decyzji w takiej sprawie.

I też mi odkrycie jak działa rynek, że to wartość średnia ostatnich transakcji, tyle, że gdyby nie BUG to nigdy nie zrobiliby tyle zakupów, aby tą średnią jakoś szczególnie naruszyć.

29.06.2012 14:26
5
odpowiedz
zanonimizowany38189
107
Senator

Stereo
Nie masz pojęcia jak działa EVE.

29.06.2012 14:34
6
odpowiedz
zanonimizowany23874
136
Legend

To co napisal kaszanka. Spekulacja w EVE jest dozwolona. Wykorzystywanie bugow nie. Jak widac byl to bug a nie tylko spekulacja. Za bugi zazwyczaj dostawalo sie bany, za spekulacje - jeszcze gratulowali ci.

No i jednoczesnie to co napisal Karrde - Stereo, nie masz najmniejszego pojecia jak dziala EVE.

29.06.2012 14:37
Pan Dzikus
7
odpowiedz
Pan Dzikus
156
Generał

To jak autorzy gry zareagowali na sytuację w grze jest głęboko niesprawiedliwe. Kasę zarobili uczciwie. Zgodnie z mechaniką gry opracowaną przez autorów. Nie korzystali z żadnych kodów, trainerów i hacków. Mimo to autorzy pozbawili ich zarobku. Mam nadzieję, że skończy się to pozwem i odzyskaniem całej sumy.

@ole.k i @Stereo

Na wolnym rynku nie ma czegoś takiego jak "sztuczne" podbijanie ceny. Towar jest wart tyle, za ile został sprzedany. Każda dobrowolnie zawarta transakcja, została zawarta po cenie rynkowej. Cena tych towarów była jak najbardziej rynkowa. Kupowali i sprzedawali je za duże sumy by podbić sztucznie i nierynkowo wyliczaną wartość ładunku statków. To autorzy gry dali ciała wymyślając bezsensowny mechanizm a nie gracze. Nikt towarów ze zniszczonych statków nie kupiłby po cenie, którą sobie wyliczyli autorzy gry, bo dla innych graczy nie były tyle warte. Warte były tyle tylko dla grupy GoonSwarm bo dzięki temu zdobywali dużo Loyalty Points.

29.06.2012 14:44
8
odpowiedz
Kazioo
86
Senator

@Pan Dzikus
Od kiedy świadome wykorzystanie buga w grze jest zgodne z mechaniką gry?
Spekulacja w EVE jest OK, ale nie korzystanie z błędów gry - oni wykorzystali oba.

29.06.2012 15:36
Adrianziomal
9
odpowiedz
Adrianziomal
46
Samael

Z tego co widzę, to jedynym bugiem było to, że gracze, którym zniszczono statki także otrzymywali LP, zgadza się?

29.06.2012 15:46
10
odpowiedz
zanonimizowany23874
136
Legend

Otrzymywales LP za towary ktore wypadly (a nie zostaly rozwalone). Ktore mogles pozniej ponownie zaladowac i wysadzic. I jesli przezyly (znowu dostales LP) mogles znowu zaladowac i wysadzic. Na oko ponad 50% LP pochodzilo z buga.

A reszta to bylo naduzycie istniejacego systemu i IMO CCP nie powinno tego tykac. Ich strata, ze mieli debilny mechanizm wyliczania wartosci LP.

Wiadomość Bilionerzy z EVE Online pozbawieni fortuny, twórcy załatali lukę