Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Forum: spirometria i POChP

23.05.2012 20:43
😐
1
zanonimizowany841818
1
Legionista

spirometria i POChP

Witam, otóż od jakiegoś czasu zauważyłem u siebie objawy podobny/przypominające POChP, kaszel i odksztuszanie wydzieliny (to się ciągnie chyba od kilku miesięcy przy losowym nasileniu), mam obecnie 21 lat, paliłem cztery lata (z przerwami, myślę że jakby wziąć średnią z całego czasu wyszła by moze 1/4 paczki dziennie, rzuciłem w styczniu i od tamtego czasu ani jednego papierosa. Myślę że pozbyłem się nałogu na dobre, jednak właśnie te niepokojące objawy zaprzątają moje myśli. Czy jest to fizycznie możliwe zachorowanie na to przy warunkach które ja wymieniłem?

Druga sprawa, żeby się upewnić (i bardziej uspokoić, zawsze coś miałem z hipohondryka, ale różnie bywa, wolę dmuchać na zimne po prostu) zamierzam udać się na badanie zwane spirometrią, czy mogę je wykonać w dowolonym ośrodku zdrowia czy najpierw muszę pójść do o.z. po skierowanie do badania w jakimś szpitalu? Ktoś miał owe badanie? Przyznam, że sam w ogóle o POChP nie słyszałem dopóki dziewczyna mi o tym nie powiedziała, że coś takiego w ogóle jest...

23.05.2012 20:46
ambu_
2
odpowiedz
ambu_
86
Smoke Mid Everyday

Idz do alergologa. Ja podaczas biegania zauwazylem dusznosci. Jak sie okazalo to astma spowodowana alergia na pylku dębu. Tabletki i 2 tyg inhalacji zalatwily sprawe.

23.05.2012 20:59
3
odpowiedz
Shoker1
93
Slowhand

Ja miałem robioną spirometrię i absolutnie nie masz czego się bać. Badanie trwa chwilkę. Jednak zapisuje je lekarz - specjalista. W moim przypadku był to pulmunolog. Szczerze więc wątpie, żebyś ot tak mógł wejść do szpitala i iść do laboratorium ze spirometrem bez skierowania.

EDIT
Moment, czy Ty sam sobie to badanie wymyśliłeś? W sensie nie byłeś jeszcze u żadnego lekarza, tak?

23.05.2012 21:10
4
odpowiedz
zanonimizowany841818
1
Legionista

Tak jakby, zacząłem czytać o POChP i w ten sposób dowiedziałem się że takie badanie istnieje. Po opisie badanie wydawało się dość proste, dlatego zacząłem zastanawiać się czy z miejsca mi nie zrobią w ośrodku zdrowia w moim mieście (do szpitala mam 10 km).

Jednak z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że w o.z. dostanę dopiero skierowanie na to badanie więc na jedno pytanie mam już odpowiedź.

23.05.2012 21:30
5
odpowiedz
Shoker1
93
Slowhand

Stary, zanim zaczniesz wariować, to idź lekarza. Na żadne badania na razie sam się nie zapisuj tylko zgłość się do lekarza rodzinnego i on Cię już później odpowiednio pokieruje. Bo samemu probując dopasować objawy do jakiejś choroby to sobie narobisz tylko niepotrzebnie nerwów.

23.05.2012 21:37
6
odpowiedz
mirencjum
66
Legend

Zgłoś się do lekarza pierwszego kontaktu. Dostaniesz skierowanie na prześwietlenie płuc i do lekarza specjalisty pneumologa.

23.05.2012 21:51
7
odpowiedz
zanonimizowany841818
1
Legionista

Dziękuję, myślę że tyle informacji mi starczy (nie sądzę, po zastanowieniu, że ktoś byłby w stanie odpowiedzieć na pierwsze pytanie nie będąc lekarzem także daję sobie spokój.)

Temat uważam za zamknięty.

23.05.2012 22:00
8
odpowiedz
Maziomir
39
Senator

Przyłóż nos do ekranu - nasz program testujący określi twoje problemy zdrowotne - jeśli masz mokry nos to jesteś zdrowy.

Pomijam już bezcelowość leczenia się przez net, ale wystarczy wpisać objawy i podejrzewaną przypadłość w Google, aby znaleźć dziesiątki stron, które poszerzą twoją wiedzę na jej temat lepiej, niż zakładanie nowego konta i tematu na forum o grach, które mimo że jest dość uniwersalne jest o tyle niebezpieczne, że nikt nie przyjmie tu żadnej odpowiedzialności za udzielone ci rady nawet, jeśli będzie nimi wygrzewanie przez trzy zdrowaśki w piecu.

Forum: spirometria i POChP