Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Wiadomość Sid Meier's Civilization V – zapowiedziano pełnoprawny dodatek Gods & Kings

16.02.2012 23:34
1
Dietr
1
Junior

cóż. moderzy znaleźli pozostałości po religiach w plikach gry zaraz po jej premierze. AI poprawiano w każdym dotychczasowym patchu i nadal nie potrafi walczyć w heksowym systemie. Multiplayer nadal nie działa jak należy. Fool me once - shame on you. Fool me twice - shame on me.

17.02.2012 02:02
2
odpowiedz
Demilisz
145
Generał

Celtowie są dostępni jako mod już od dawna, wiec nie wiem czy dawanie ich oficjalnie jest tak konieczne.

17.02.2012 02:06
jrkjlh
😃
3
odpowiedz
jrkjlh
51
Grievous

noo w końcu ! dla mnie osobiście bardzo dobra wiadomość i tzw must have :)

17.02.2012 11:16
4
odpowiedz
grzegorz2010
42
Pretorianin

Za darmo można ściągnąć pełno modów dodających nowe jednostki, cywilizacje, cuda, budynki i wiele innych. Prawdziwymi problemami są błędy w multiplayerze, głupawa SI i brak możliwości rozwoju poza erę przyszłości (tak jak w Call to Power era diamentowa) a tego twórcy jakoś nie chcą zrobić. Patrząc na poprzednie ceny dodatków ten tani nie będzie a doda tylko religię i bardzo wątpliwe żeby była ona bezbłędna.

19.02.2012 17:12
5
odpowiedz
gerth
75
Pretorianin

Podstawowym błędem, a właściwie rzeczą niedopuszczalną było wycięcie elementów mechaniki rozgrywki czyli np religii właśnie. A zrobiono to tylko po to by zarobić. Tyle że efekt będzie odwrotny od zamierzonego:
tak samo zrobiono z Mafią 2 - gdyby puszczono ja w całości gierka zebrała by entuzjastyczne komentarze i nie tylko zarobiła więcej niż sprzedawana w kawałkach ale jeszcze zyskała miano "legendarnej" czy kultowej. A tak? Pozostał niesmak, niechęć, wielu graczy poczuło się oszukanych, wielu z kolei zastanowi sie w przyszłosci nad zakupem ostatecznie podejmując decyzję "poczekam aż wypuszczą pełną wersję (przez producenta zwaną "z dodatkami"). Minie efekt nowości, wielu albo zrezygnuje w ogóle z zakupu albo odłozy zakup; "po co mam kupowac Civ5 skoro jest gorsza od Civ4 która wciąż jest świetna" więc Civ5 kupi albo jak bedzie za 20zł, albo od razu "przeskoczy" na Civ6. Takie działanie jest dobre na krótką metę - oszukać/wyrwać szybko kase można tylko raz. Czy księgowi Firaxisa nie słyszeli o budowie marki? O długoterminowej budowie marki?
To co zrobili to był albo wyczyn domorosłego dyrektora finansowego który chciał sie wykazac dużymi zyskami "tu i teraz" bo i tak za 3 lata zmieni korporację na następną albo objawem chęci wyrwania kasy na emeryturę przez Sida. Reasumując: choć jestem fanem Civ mam już w d... ich dodatki i żadnej następnej częsci już nie kupię zanim nie wyjdzie pełna wersja (zwana przez producenta "z dodatkami")

Wiadomość Sid Meier's Civilization V – zapowiedziano pełnoprawny dodatek Gods & Kings