Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

gameplay.pl Przyszłość serii Heroes of Might and Magic

20.10.2011 21:39
MiszczCzarny
1
MiszczCzarny
36
Pretorianin

Ach, zapomniałem dodać w ankiecie krasnoludy :(.

20.10.2011 22:56
2
odpowiedz
Madness!
4
Legionista

Ehh ja mam ten problem że z poprzednich części najwięcej grałem Zielonymi czyli elfami/natura
lub magami i w związku z ich brakiem w części 6 nie bardzo mam kim grać bo rasy, które są dostępne nie bardzo mi podchodzą:P

21.10.2011 08:10
Mutant z Krainy OZ
😊
3
odpowiedz
Mutant z Krainy OZ
214
Farben

Jak podaje Acid na swojej stronie http://www.acidcave.net/ (imo najlepsze źródło wiadomości o heroes w naszym kraju :) )

Według nieoficjalnych informacji podanych na Heroes Community pochodzących z rozmowy redaktora francuskiego portalu HoMM z Erwanem Le Bretonem, Iriną Kassiną i Marzhinem w każdym z dodatków do Heroes VI znajdą się aż po dwie frakcje! To nie koniec - pierwsze frakcje z tych "par" mają być udostępnione za darmo(!) w patchach lub poprzez DLC. Drugie zaś będą dostępne tylko w dodatkach. Z tych samych informacji wynika, że jedną z frakcji, które znajdą się w grze będzie Akademia. Miejmy nadzieję, że te wieści w pełni się potwierdzą.

Jeżeli się to potwierdzi to ras będzie od groma, żeby tylko udało im się utrzymać jako taki balans. Dobrze, że niektóre mogą być dodane za darmo :)
Co do alternatywnych ulepszeń jednostek, mam tutaj pewne obawy. O ile w Heroes 5 ten pomysł był dla mnie strzałem w dziesiątkę i dodał grze ogromnego kopa, to tutaj boję się, że będzie problem z modelami jednostek. Już teraz wersja ulepszona od podstawowej różni się w zasadzie tylko nieco kolorem i nieco ubiorem/uzbrojeniem. Znacznie mniej między nimi widać różnic niż to było w poprzednich częściach serii. Może jest to bardziej logiczne, ale sprowadza się to do mniejszej różnorodności na polu bitwy i mapie świata. Niestety, przez niewielką ilość dostępnych póki co miast, jednostek jest niewiele, walczy się ciągle z tymi samymi potworami, neutralnych jest również mało, a i tak są to najczęściej wariacje na temat gołej świetlistej baby :D

A co do myśli przewodniej twojego wpisu, mnie najbardziej brakuje lochów (po Ashańsku mrocznych elfów). Krasnoludów z piątki też nieco brakuje, chociaż osobiście nie przepadałem za grą nimi, to jednak były z nich niezłe tanki i stanowiły wyzwanie :)
Żonie mojej natomiast brakuje, oczywiście, kłapouchych zielonych, póki co gra ciągle w piątkę z tego powodu ;)

21.10.2011 09:24
4
odpowiedz
#;-) Greg
53
Centurion

co do ankiety: Czy czarnoksiężnicy i Magowie to nie jedno i to samo, a jeśli nie to kim są którzy, tj. magowie to ci od golemów i tytanów, a Czarnoksiężnicy??

21.10.2011 10:00
5
odpowiedz
Tuminure
91
Senator

Jakaś moda na wiedźminów (patrz screen).

21.10.2011 10:08
Mutant z Krainy OZ
6
odpowiedz
Mutant z Krainy OZ
214
Farben

[4] Magowie to właśnie "ci od tytanów", czarnoksiężnicy natomiast to bohaterowie rasy, która jest już od pierwszej części sagi, mianowicie miasta czarnych smoków, minotaurów itd. :)

21.10.2011 10:43
MiszczCzarny
7
odpowiedz
MiszczCzarny
36
Pretorianin

Osobiście najchętniej ujrzałbym czarnoksiężników - ale nie zespolonych z mrocznymi elfami, tylko jako osobną rasę (tak, jak było to w częściach I-IV). Miałoby to spory potencjał: połączenie magii ognia z mrokiem, jednostki dysponujące silnym atakiem magicznym i słabą ochroną, kilka unikalnych umiejętności - miodek :).

21.10.2011 14:12
Youghurt
8
odpowiedz
Youghurt
28
Gorilla Biscuit

Dla mnie najbardziej brakuje mrocznych elfów, czyli spadkobierców lochów z trzeciej części...Mam nadzieję że w jakimś dodatku się pojawią.

25.10.2011 19:37
Aristos
9
odpowiedz
Aristos
106
między słowami

[4] Niestety, ankieta nie ma odpowiedzi 'i tych, i tych' - a szkoda

gameplay.pl Przyszłość serii Heroes of Might and Magic