Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Forum: Bilet miesięczny na Koleje Mazowieckie do Warszawy, a SKW?

13.04.2011 19:10
1
Dewey
111
Konsul

Bilet miesięczny na Koleje Mazowieckie do Warszawy, a SKW?

Witam.

Czy na bilecie miesięcznym kolei mazowieckich z Łowicza Głównego, do Warszawy Śródmieście, mogę poruszać się na odcinku Warszawa Zachodnia -- > Warszawa Śródmieście (raptem dwie stacje) liniami SKW (szybka kolej miejska w Warszawie)? Pytam się, ponieważ jest fajne połączenie z Łowicza do Śródmieścia, ale właśnie z przesiądką na Zachodniej w SKW. Czy te bilety są wspólne?

13.04.2011 19:14
2
odpowiedz
sebekg
111
Legend

Ja swojego czasu jeździłem z Teresina i Błonia właśnie relacją albo Łowicz Główny albo Sochaczew i zawsze na śródmieście więc skąd ta przesiadka ?

Nie ma wyszczególnionego SKM we wspólnym bilecie więc nie możesz niestety jeździć SKM, musiałbyś mieć miesięczny bilet ZTMu wtedy nie ma problemu. Swoją drogą możesz tak zrobić. Kupować bilet od Gołąbek do Łowicza a od Gołąbek do Śródmieścia mieć ZTM miesięczny.

13.04.2011 19:22
3
odpowiedz
Dewey
111
Konsul

No właśnie jest takie połączenie o 6:37 rano, pociąg jest przyśpieszony, zatrzymuje się tylko na 5 stacjach (a nie 21...), ale niestety nie dojeżdza do Śródmieścia, tylko do Zachodniej na której wsiadam w SKM. Ehh te bancwoły z PKP...

Kombinacja, którą podałeś jest interesująca, tylko ciekawe jak kalkuluje się cenowo. Bo za bilet miesięczny z Łowicza do Śródmieścia płacę 306 zł. A miesieczny ZTM + Łowicz --> Gołąbki? Nie wyjdzie wiecej?

13.04.2011 20:06
4
odpowiedz
Madril
176
I Want To Believe

Wyjdzie więcej. Jeśli się nie używa komunikacji miejskiej w Wawie, to się taka opcja na pewno nie opłaca. Teraz sam sobie musisz odpowiedzieć na pytanie czy chcesz dopłacać za wygodę. ;)

Jest też opcja 2-strefowego biletu ZTM do Płochocina, ale to jeszcze drożej chyba wychodziło, z tego, co pamiętam.

13.04.2011 22:25
5
odpowiedz
sebekg
111
Legend

Być może trzeba sprawdzić. Jeżeli nie kupujesz ZTMu miesięcznego to faktycznie nie opyla ci się :)

13.04.2011 22:56
6
odpowiedz
Ptosio
161
Legionista

Jak jest przyspieszony, to pewnie zatrzymuje sie na Centralnym, a stamtad na Srodmiescie mozesz dojsc piechota.
W godzinach ranych z Zachodniego sunie tez sporo pociagow na wschod, takze nawet jesli bys sie nie zalapal na SKM, to stracisz najwyzej kilkanascie minut (inna sprawa, ze te minuty moga miec krytyczne znaczenie;p)

Swoja droga warszawska komunikacja to taniocha w porownaniu do tego, co zycza sobie KM.

14.04.2011 10:00
7
odpowiedz
Dewey
111
Konsul

Ptosio --> dzięki, że uświadomiłes mi ten prosty fakt iż pociąg przyśpieszony może zatrzymać się na Centralnej. Rzeczywiście tak jest, więc ta opcja odpowiada mi w 100%.

Mam tylko jedno pytanko. Na bilecie miesięcznym z Łowicza Głównego do Warszawy Centralnej (koleje mazowieckie) będę mógł wracać z powrotem ze Śródmieścia (a nie z centralnej)? Oczywiście również kolejami mazowieckimi i przez Sochaczew.

EDIT: Dzwoniłem na KM i uświadomili mi (człowiek ma czasami pomroczność umysłu), że przecież Centralna i Śródmieście, to w zasadzie ta sama stacja. Czyli kupuje bilet z Łowicza do Śródmieścia, a wysiadam na Centralnej. Jak będę wracał, to mogę wsiąść albo na Centralnej, albo na Śródmieściu, dowolnie. Ufff :) Czy ktoś może to jeszcze zweryfikować? Roztrząsam ten temat, bo nigy nie wiadomo do czego są zdolni przyczepić się cymbały z RENOMY.

24.05.2011 16:05
8
odpowiedz
sebekg
111
Legend

Niby ta sama stacja ale jednak na bilecie nie :) kanary się doczepią :)ale jeżeli się nie mylę jeżeli masz do śródmieścia to i masz do na centralny bo centralny jest po drodze śródmieścia ;)

24.05.2011 16:17
9
odpowiedz
mineral
68
Legend

Jak pociąg rusza z Centralnej to nie przejeżdża przez Śródmieście i odwrotnie. Dworzec Warszawa Centralna i Warszawa Śródmieście to są różne dworce, mimo że stanowią jeden kompleks. Tak więc wsiadasz albo na Centralnym albo na Śródmieściu. A pani w kasie powinna Ci wydać bilet zgodny z rozkładem.
Z tego co mi się wydaje, wszystkie pospieszne zatrzymują się na centralnej, a osobowe na śródmieściu. I tak samo ruszają.

Mam tylko jedno pytanko. Na bilecie miesięcznym z Łowicza Głównego do Warszawy Centralnej (koleje mazowieckie) będę mógł wracać z powrotem ze Śródmieścia (a nie z centralnej)? Oczywiście również kolejami mazowieckimi i przez Sochaczew.

Pewnie mówisz o różnych biletach. Tak jak mówiłem, że Śródmieścia (z tego co mi się wydaje) ruszają osobowe a z Centralnego pospieszne. Jak kupisz bilet na pospieszne, to nie masz na osobowe i odwrotnie. CHYBA, że kupisz sobie jeden bilet na pospieszne I osobowe. Trochę droższy.
Dlaczego tak jest - pospieszne (prawdopodobnie Intercity) i osobowe (KM) obsługują różne spółki. Za Intercity odpowiada PKP, za Koleje Mazowieckie - województwo.

Forum: Bilet miesięczny na Koleje Mazowieckie do Warszawy, a SKW?