Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Gra World of Tanks | PC

123456następnaostatnia
30.03.2016 17:03
940
4
odpowiedz
1 odpowiedź
Revolt25
7
Legionista
0.0

37 tyś bitew na koncie po czym odinstalowałem grę... z roku na rok ta gra sięga coraz bliżej dna... przyjemności z tej gry już od dawna nie ma

05.12.2016 20:50
massu
👎
957
3
odpowiedz
massu
14
Legionista
0.5

Popieram wcześniejsze komentarze. Gra kiedys była bardzo dobra. Teraz jest strasznie irytująca. Gra bez konta premium na tierach X mija się z celem. Nie dośc, że nie da się zarobić żeby chociaż naprawić czołg, to jest zauważalne, że w czasie gry na zwykłym koncie trafia się na team z widocznie gorszymi graczami lub czołgami z większym potęcjałem. Balans w tej grze jest kompletnie do dupy. I rozumiem, że można przegrać kilka bitw, czasami pod rząd ale nie z wynikiem 13:0. WG chyba "pomaga" graczom kupującym złoto aby grało im sie przyjemnie i kupowali więcej złota.

15.02.2018 16:35
Ahaswer
998
3
odpowiedz
Ahaswer
101
ciwun

WoT to swoisty fenomen. W opinii zadziwiająco wielu graczy, bardziej irytuje niż bawi. Jaka jest faktyczna frekwencja, trudno powiedzieć, bo mamy do dyspozycji tylko dane podawane z Mińska, a te nigdy do wiarygodnych nie należały. Wiadomo, że liczba graczy spada od końca 2014 roku, ale nikt spoza Wargaming nie jest w stanie sprawdzić, jak bardzo. Teraz WG wpadło w szał wyprzedaży i wymyślania kolejnych klonów-premek, na których firma może zarobić. Prawdziwie nowej zawartości, nie licząc didaskaliów, już nie ma. Ile map dodano w ciągu ostatniego roku, dla przykładu?
Ta wyprzedaż przypomina remanent przed ostatecznym zamknięciem zakładu. Nie wieszczę końca, ale przyjdzie taki moment, że ze strony WG może kilka osób będzie doglądać serwerów, ale najważniejsi programiści wezmą się za inne tytuły. Gracze odchodzą i będą odchodzić coraz bardziej masowo. Zostaną zapaleńcy i boty Wargaming uzupełniające ubytki. Ale boty nie podnoszą poziomu rozgrywki, wręcz jeszcze mocniej obniżają grywalność, poprzez wywoływanie rosnącej irytacji. Nie znam drugiego takiego tytułu, drugiej takiej firmy, która w taki sposób zarzynałaby swoją kurę znoszącą złote jajka. No, ale to jest Wschód, zupełnie inna kultura i mentalność, i z naszej, zachodniej perspektywy, ciężko za tym sposobem myślenia nadążyć. World of Tanks nie zostanie zapamiętany, jako gra wybitna, a przecież zapowiadało się inaczej...

post wyedytowany przez Ahaswer 2018-02-15 16:38:05
08.04.2016 18:20
941
2
odpowiedz
cirman
18
Legionista
4.0

Gra w zamyśle fajna, gorzej z wykonaniem..

1. Co tu owijać w bawełnę, panowie z Wargaming mają, jak to ktoś określił na jednym forum, "kompleks Rosjanina". Oznacza to, że rosyjskie modele czołgów są na ogół silniejsze, gra przeciwko nim jest uciążliwa i męcząca, a poprawność historyczna, to pojęcie, z którym twórcy nigdy nie mieli chyba nic do czynienia..

2. Pay2Win. To nie żart, mimo całej paplaniny, że można wszystko osiągnąć grając za darmo. Problem pojawia się, gdy wprowadzany jest nowy czołg premium z lepszymi parametrami, który przebija pancerze większości zwykłych czołgów tego samego, a zazwyczaj i wyższego poziomu, jest szybszy, ma lepszy pancerz, ogólnie jakby był na kodach.. Oczywiście można z nim wygrać, wystarczy, że zakupi się samemu pojazd premium, albo tzw. "gold ammo" czyli pociski podkalibrowe dostępne za płatną walutę w grze.

3. Nierealne czołgi. Ostatnio wprowadzono chociażby nową linię japońskich czołgów ciężkich, na poziomie VI jest to bodajże O-I. Czołg superciężki, który był tylko i wyłącznie zamysłem japońskim w czasie II wojny światowej, ale jego rozmiar, ogromne działa i 3 wieżyczki sprawiały, że jego produkcja była niemożliwa. Ale to nie przeszkodziło wprowadzić go do gry, więc niech gracze walczą sobie czołgami typu Tiger I z jeżdżącą fortecą z działem okrętowym (150 mm)... To tylko przykład, są też i niemieckie działa samobieżne, a fizyka nie ma tu nic do rzeczy (działo 3x dłuższe niż gąsienice)

4. Kiczowaty "matchmaking" czyli sposób dobierania graczy do pojedynczej rozgrywki. Czołgi podzielone są między innymi w zależności od poziomu (Tier I, II, III... IX, X). Problem w tym, że nikt nie uwzględnił, że czołgi słabsze walczyły często w tym samym okresie z czołgami silniejszymi, np. t34 vs Tiger I. Także przykładowy t34 jest na V poziomie i będzie walczył z PzIV, a Tiger I będący na poziomie VII walczy z czołgiem IS, T29 (który nigdy nie był seryjnie produkowany i używany w walce) czy innymi silniejszymi od niego. Ale jest też możliwość walki z poziomami wyższymi o 2. Czyli Poziom VII vs IX. A na poziomie IX są już czołgi z lat chociażby 50' czy 60', więc gra tymże tygrysem przeciwko nim, jest porównywalna do Cywilizacji, gdy komputer będący w średniowieczu atakuje nas będących w erze atomowej. Efekt każdy zna..

5. Polityka Wargaming. Napisać cokolwiek negatywnego o nich na ich forum - delete, spadaj, f*** off. Gardzą graczami, no.. chyba że płacisz.

Wniosek nasuwa się jeden, chcesz zagrać w dobrą grę z czołgami? Kup ją, nie żadną f2p, tylko taką bez mikropłatności, w pełni płatną, takie w niczym nie zaskoczą i nie faworyzują nikogo.

21.04.2016 10:29
942
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Winioo
2
Legionista

Ja tez grałem w to 2 lata wpakowałem tylko 8 stów w czołgi prem :/ a teraz z chęcią bym się tego pozbył bo szajs się zrobił na nic

27.08.2016 16:03
950
2
odpowiedz
cieslak18
7
Legionista

Gówno nie gra pisałem przed chwilą na forum wot ale tam same pacany opłacane przez WG. Nie będę się już rozpisywał bo wszystko już napisaliście i macie w 100 % racje . Gra to jedno wielkie oszóstwo . My jako gracze nie mamy ani 1% wpływu czy wygramy czy przegramy

Jak mamy przegrać ujebią nam wszystko , Pancerz , Penetracje , Celność , kamuflaż . Itp

Albo bo prostu dają nam noobów lub boty do temu które mają robić za kamikaze i zginąć bo pierwszych 3-4 minutach tak abyśmy zostali sami na 10-15 .

Długo by tu pisać bo prostu wszystko jest oszukane w tej grze . Dla nowych Graczy nie zaczynajcie

2 sprawa cena normalna gra koszt 20-30 euro . Wot już od 6 -7 tieru przy tym MM wymaga konta premium co za tym idzie 80 euro na rok . Nie warto

06.03.2017 12:05
969
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Tamten2
1
Junior

Mam ponad 20 tyś. bitew i nie sądzę abym nie umiał grać , a uważam że gra dobija do dna. Początkowo była ok , ale z biegiem czasu zaczęto za dużo nią manipulować i teraz , jak wyżej pisałem sięga dna - może się odbije ? :) . Stanowczo odradzam grania w WOT , chyba że się ma sporo kasy, a jak nie to nerwów.

17.05.2017 02:59
975
2
odpowiedz
jedan18
1
Junior

Uprzedzając fanatyków tej gry od razu informuję, jestem bardzo słabym graczem, ale próbuję w to to grać mniej więcej od czterech lat, do tej pory nie wydałem na ten business ani złotówki i mam nadzieję, że tak pozostanie do końca, ale nie w tym rzecz, od jakiegoś czasu obserwuję to co dzieje się w rozgrywkach i po kolejnych aktualizacjach, nie trzeba być zbytnio inteligentnym, aby zauważyć, że to jest jedna wielka mistyfikacja nie mająca nic wspólnego z rzeczywistymi umiejętnościami graczy i stanem faktycznym na polu bitwy, po każdej aktualizacji twórcy gry manipulują ustawieniami pojazdów, ich opancerzeniem, ich możliwościami na polu walki i nie ważne co miałeś wcześniej w garażu, jeżeli taki jest kaprys WG to, pojazdy wywalczone wcześniej w ciężkich bojach wymienią ci na coś zupełnie innego, o czym nie masz zupełnie pojęcia. Inna kwestia to sposób losowania drużyn, nie mam konta premium i pewnie mieć nie będę, i dlatego jestem losowany w 8 bitwach na 10, do tierów wyższych co najmniej o dwa poziomy, (dla normalnych graczy nie muszę dodawać co co oznacza), powtarzam po raz kolejny, jestem słabym graczem i traktuję to tylko jako zabawę i to nie koniecznie dobrą zabawę, ale oprócz mnie jest jeszcze czternastu innych, niekoniecznie słabych graczy i tak naprawdę to nie ja sam przegrywam praktycznie 90 % wszystkich bitew,tylko cała drużyna, nie będę już wspominał o wielu szczegółach, być może niezauważalnych dla fanatyków tej gry, zaślepionych osiągnięciami kupionymi za konta premium i bardzo proszę niech nikt nie próbuje mi przechodzić przez rozum, że jestem słaby i dlatego nie mam żadnych osiągnięć, powtarzam po raz kolejny, jestem słabym graczem w wieku raczej podeszłym i traktuję to wszystko z przymrużeniem oka, ale są osoby z naprawdę ogromnym potencjałem, którym WOT podcina skrzydła kierując się tylko własnymi korzyściami, równocześnie powodując konflikty pomiędzy graczami.
Apeluję do wszystkich rozumnych, nie dajcie się naciągać, nikt nie jest siostrą miłosierdzia a zwłaszcza WOT, w taki czy w inny sposób i tak zapłacicie za swoje sukcesy, a może lepiej dziecku kupić lizaka lub żonie sprawić przyjemność jakąś drobnostką np. zaproszeniem na kawę lub lody do cukierni, niż nabijać jakiemuś ukraińcowi kieszeń do pełna i to w sposób nieuczciwy. Bardzo chętnie podyskutuję na ten temat, ale w sposób czysto merytoryczny, bez żadnych uprzedzeń i wulgaryzmów i proszę nie przedstawiać mi jako argument np. krzywą Gaussa, czy jakieś inne pierdoły o których normalny gracz nie ma pojęcia, czy po prostu nie chce rozmawiać, traktujmy to tylko i wyłącznie jako zabawę ................ serdecznie pozdrawiam wszystkich fanatyków tej gry i nie tylko, tych mniej ogarniętych jak ja również pozdrawiam, nie dajcie się manipulować, pozdrawiam.........

27.05.2017 11:48
977
2
odpowiedz
RamaA MYPL
2
Junior
3.0

Grałem kiedyś w WOT-a miałem ponad 25 tyś bitew. Obecnie ta gra zeszała na psy przez czity, poziom chamstwa i kampienia.
W chwili obecnej przesiadłem się na Armored Warfare i tworze tam batalion - klan [MYPL] gra jest bardziej dynamiczna, ale jak nie poprawią błędów i nie stworzą dodatkowych atrakcji, aby ściągnąć graczy to będzie lipa.

31.07.2017 22:25
👎
982
2
odpowiedz
zanonimizowany1223828
5
Chorąży
4.0

Wróce do War Thunder troche sie zawiodłem ale ja jednak wole bardziej realistyczne gry bo dostane tu kilka razy z przodu w gąsienice i bum nie ma mnie a tak naprawde to mozna by było strzelac az sie do Chin dostrzelisz. Ale ze sie napracowali z tyloma modelami czołgow to dam 4/10

24.08.2017 23:57
Mentorinoss
983
2
odpowiedz
Mentorinoss
5
Legionista
0.0

Gówno nie gra 0 balansu czołgów, jak chce zagrać bitwę to albo nooby albo boty+nooby następnie jest takie gówno że jak stoję w krzakach nic nie strzelam nic się nie ruszam to tak jakiś typek z prawie drugiego konca mapy mnie wykrywa i trafia...Tak jak pisałem 0 balansu czołgów typek ma lepszy czołg+wymaksowane um+dzialo samobiezne (te co tak szybko strzela) to jak ma to wszystko to 2 obrazen zadaje 1 trafieniem ! Gdzie ja z normalnego działa mu zadaje 37 phi...Polecam WT tam to normalnie jest wszystko fajnie zbalansowane i nie ma czegoś takiego że typek co ma premium czołg ściąga na 2-3 strzały :) tylko jak trafisz w silnik to mu go niszczysz a nie tak jak w tej zesranej i oszukanej grze gdzie typowi zabierasz strzalem w silnik z 25 % obrazen a on ci zacznie strzelac jak z jakiegos karabinu gdzie ci zabiera po 20% za 1 strzał JE^^^ nawet 1 sie tej grze nie nalezy.

16.09.2017 13:07
985
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Prawda100%
1
Junior

100% prawdy tylko tutaj.
1. Gra bardzo wciąga, bardzo.. bardzo , tak bardzo ze będziecie marnować pieniądze - marnować to słowo ma kluczowe znaczenie. Czolgi warte tyle co dobra gra, konta premium
2. Mimo frustracji bedziecie grac jeszcze wiecej wierzac w swoje umiejetnosci i w to ze odbicjecie sie od dna , moze kupicie kolejne czolgi premium.. i zmarnujecie jeszce wiecej pieniedzy.
3 Wpadnieciew nerwice, obwiniajac siebie ze zle gracie, podczas gdy cala gra jest USTAWIONA , nie istnieje w niej cos takiego jak bitwa losowa - jesli jeden dzien bedziecie meic wn8 2400 i 70 % bitw - mozecie byc pewni ze nastpenego dnia bedziecie losowani z najwiekszymi bezmogami , tak niedorobionymi ze trudno uwierzyc zeby w ogol ktos kto siedzi w tych czolgach mial mozg

Defynitywna ocena - gra ciekawa oceniam na 8 - wrazenia z gry i ... aspekt rywalizajic - oceniam na 0 - w sumie ocena to zaslużone 0.

APEL. NIE MARNUJCIE CZASU PRZED KOMPUTEREM GRAJAC W WOT, TA GRA NIE NIC WSPOLNEGO Z RYWALICACJA I UCZCIWA WALKA. NABAWICIE SIE NERWICY I UZALEZNICIE , SZKODA ZDROWIA ZEBY KTOS ROBIL WAS HU.. BADZCIE MADRZEJSI

06.01.2018 14:26
994
2
odpowiedz
orginal
68
Pretorianin
3.0

**ujowizna na maksa, żeby można było sensownie w tę grę grać to trzeba wydać kupę hajsu, bo zanim wyfarmisz jakiś lepszy czołg to miną wieki a goście z kont premium z lepszymi maszynami zawsze cię rozwalą. Także zwykła wyciągarnia kasy.

post wyedytowany przez orginal 2018-01-06 14:27:00
20.02.2019 23:21
1042
2
odpowiedz
1 odpowiedź
zanonimizowany1284146
1
Junior

CZY WY MYŚLICIE ŻE MACIE DO CZYNIENIA Z IDIOTĄ,MOŻE PÓŁMÓZGIEM,A MOŻE Z DEBILEM KTÓRY NIC NIE WIDZI??? CZY WY MYŚLICIE ŻE JA NIE WIDZĘ JAK BARDZO ZEPSULIŚCIE MOJĄ CELNOŚĆ???POJAZD TAKI SAM-EBR HOTCHKISS JEDZIEMY PROSTO NA SIEBIE I STRZELAMY,ON TRAFIA ZA KAŻDYM RAZEM,A MOJE POCISKI LĄDUJĄ NA ZIEMI LUB LECĄ NAD NIM.TO SAMO TYCZY SIĘ WALKI KOŁOWEJ,ON TRAFIA NA AUTOMATYCZNYM CELOWANIU,A MOJE POCISKI LECĄ ZA NIM,CZYLI NIE TRAFIAM.I NIE TYCZY SIĘ TO TYLKO TEGO POJAZDU,TYLKO WSZYSTKICH MOICH POJAZDÓW W GARAŻU.TAK SAMO ZMULILIŚCIE WSZYSTKIE CZOŁGI,POKAZUJE MI 70 KM/H A REALNIE I W RZECZYWISTOŚCI JADĘ WOLNIEJ,BO JAKIM CUDEM TAKI SAM POJAZD MNIE WYPRZEDZA,A AMD 170B JEDZIE RÓWNO ZE MNĄ???ZWOLNILIŚCIE TEŻ OBRÓT WIERZY CZOŁGÓW I TO WSZYSTKICH,A ZWŁASZCZA CZOŁGÓW LEKKICH I TO W NEWRALGICZNYCH SYTUACJACH NP.WALKI KOŁOWEJ.CZY WY MYŚLICIE ŻE TEGO NIE WIDAĆ???DODATKOWO PRZED SPRZEDAŻĄ POJAZDU KOŁOWEGO AMD 170B,ZDEMONTOWAŁEM Z NIEGO KAMUFLAŻ TRADYCYJNE ŚWIĘTA,BO CHCIAŁEM GO ZAMONTOWAĆ NA POJEŻDZIE EBR.NIESTETY,KAMUFLAŻ ZNIKNĄŁ,NIE MA GO W GARAŻU I NIE UMIEM GO ODNALEŻĆ NA ŻADNEJ LINI CZOŁGÓW.WIĘC DOMAGAM SIĘ ODPOWIEDZI NA TO PYTANIE,ORAZ JEGO ZWROTU.NIE DAWAJCIE MI ANKIET DO WYPEŁNIANIA SKORO W POŁOWIE ANKIETY SPECJALNIE PRZERYWACIE MOJE POŁĄCZENIE Z SERWEREM.NIGDY WIĘCEJ NIE POŚWIĘCĘ CZASU ŻADNEJ WASZEJ ANKIECIE.DOTYCHCZAS TEGO NIE ROBIŁEM,ALE NAPRAWDĘ ZACZNĘ WAS SZANOWNY WARGAMINGU OBSMAROWYWAĆ W NECIE NA FORACH,BO MAM JUŻ SERDECZNIE DOŚĆ WASZEGO OSZUSTWA.ROZDAJCIE TEŻ WIĘCEJ PANELI RNG WASZYM PUPILOM,TO GRA BĘDZIE JESZCZE BARDZIEJ PRZYJEMNA JAK DO TEJ PORY,NIECH BĘDZIE JESZCZE WIĘCEJ PORAŻEK I MNIEJ CELNOŚCI,TAK ŻEBY MOJE STATYSTYKI BYŁY CZARNE.I TO BYŁO OBOJĘTNE CZY MIAŁEM KONTO PREMIUM CZY NIE,GRA WYGLĄDA TAK SAMO,CZYLI JEST TOTALNYM OSZUSTWEM.MAM NADZIEJĘ ŻE WASZE OSZUSTWA ZOSTANĄ KIEDYŚ OBNAŻONE I DOSTANIE SIĘ WAM ZA TO.JUŻ SIĘ SŁUPKI NIE ZGADZAJĄ WIDZĘ PO PROGRAMIE REKRUTACYJNYM.NIE BĘDĘ BRAŁ TEŻ UDZIAŁU W WYDARZENIU LINIA FRONTU,BO TO KOLEJNE WASZE OSZUSTWO A JA NIE JESTEM CHŁOPCZYKIEM DO BICIA ŻEBY WASI KOCHANI PUPILKOWIE ROBILI SOBIE NA MNIE DMG I WYGRYWALI NAGRODY....OCZEKUJĘ JAKIEJŚ ODPOWIEDZI NA TEMAT ZAGINIONEGO KAMUFLAŻU"TRADYCYJNE ŚWIĘTA"...........Cześć MarekSuzuki,

dziękujemy za kontakt z działem wsparcia Wargaming.

Chcę cię tylko poinformować, że nie będziemy odpowiadać na zgłoszenia zawierające wyzwiska i wulgaryzmy.Zmień proszę swoje zachowanie i język, inaczej kolejne ticket'y będą zamykane bez odpowiedzi.

Powodzenia na polu bitwy!

W przypadku innych pytań wiesz już jak nas znaleźć.

Pozdrawiam,Marek Kreca... A JA PANIE MARKU KRECA NIE WIDZĘ TUTAJ WYZWISK I PRZEKLEŃSTW,ZGŁOSZENIE JEST UTRZYMANE W DOBRYM TONIE,A TAKIE STANDARDOWE FORMUŁKI TO MOŻE PAN WKLEJAĆ KOMUŚ INNEMU A NIE KOMUŚ KTO POŚWIĘCIŁ WAM SZANOWNY WARGAMINGU TYLE CZASU I PIENIĘDZY.WASZ DZIAŁ WSPARCIA NIE ROBI DOSŁOWNIE NIC,KOMPLETNIE NIC W KIERUNKU ABY GRA BYŁA LEPSZA.TO PO CO WY W OGÓLE JESTEŚCIE??? NIE ZAMIERZAM ZMIENIAĆ TONU MOJEJ WYPOWIEDZI,BO NIE WIDZĘ TAKIEJ MOŻLIWOŚCI PANIE MARKU KRECA.

22.09.2019 12:55
1063
2
odpowiedz
largowawa
5
Junior
1.0

Wróciłem do Wota po 2 latach i ten sam syf się wyprawia nadal.
20 bitew pod rząd wygranych i nagły zwrot, ładowanie do drużyn "botów" 15-40k 130 czołgów i 400 WN na czarno. I tak co drugi w drużynie. Przez kolejne 40 bitew.
Bitwy po chamsku ustawiane, cała drużyna botów pojechała w jedno miejsce i zginęła od 4 czołgów. Bitwy kończone pomiędzy 2 - 5 minut. Bitwy na 200% nie do wygrania w których nic nie zrobisz.
Magiczne znikanie strzałów przed celem jest nagminne jak czołg przeciwnika znika w międzyczasie, niezaliczane trafienia.
Mogę wskazać minimum trzy czołgi gdzie nie mają balansu z artami danego typu. Trafiają przez ściany, góry, czy nawet w budynku będąc po drugiej stronie mapy równolegle. I trafiają za każdym razem. To nie niedozwolone haki, tylko balans gry.
Sytuacje typu: atakują ciebie 2 czołgi pełen hp 2 tiery wyższe i wygrywasz bo dingi x 20, jasne magiczne pudła, byle jak się ustawisz byle jak strzelisz i przebijasz.
Sytuacje typu: z 2 cm nie trafiasz papierowego czołgu lub nagminne najmniejsze losowania zniszczeń mimo trafienia w spoty czołgu.

post wyedytowany przez largowawa 2019-09-22 13:03:36
27.09.2019 09:12
1064
2
odpowiedz
apolinary18
1
Junior

To totalny chłam i złodziejstwo pierwszej klasy.
NIE POLECAM TEJ GRY.
A dlaczego?
Ponownie zainstalowałem grę po sporym czasie - konta nie usuwałem.
Więc mam do dyspozycji wszystkie moje czołgi.
Ale jakie było moje zdziwienie kiedy okazało się że czołg który jeździł poprzednio 65 k/h teraz ledwo wyciąga 50. I to na asfalcie na płaskim terenie - mapa Paryż.
Tak jak pisał wyżej -robertq - całkowicie sie zgadzam. Polityka złodziejstwa i oszustwa wobec graczy. Po cichu obniżono wartość bojową czołgu, zapewne nie jednego.
W/g właścicieli gry wprowadzona nowa polityka zarabiania miała podnieśc atrakcyjnośc gry - gówno prawda. Wprowadzili odkładanie na specjalne konto kasy z każdej bitwy - ale nie więcej niż 750 tysięcy na tydzień - zarabiam tyle w 5 dni - pozostałe 2 już nic nie jest odkładane. Ale nie o to chodzi bo wcześniej za dobrą bitwe mogłem zarobic nawet 100 000 a teraz ledwie 55 - 60 000. Czyli pod płaszczykiem "TEJ WIELKIEJ DOBROCI DLA GRACZY" jestesmy okradani. Zmiany które były reklamowane jako super poprawa dla graczy skończyły sie tym że gracze po prostu zostali okradzeni. NIE PIERWSZY RAZ. Wszysto ma na celu spowodowanie tego aby gracze kupowali wszystko za prawdziwe pieniądze. Czołg na 10 poziomie kosztuje 6 100 000 - wcześniej zdobycie tej kasy zajęło mi około 2 tygodnie - teraz wątpię czy w miesiąc będę wstanie uzbierac tyle. Choć nie jestem nowicjuszem.

Kolejna sprawa to wręcz absurdalne znikanie czołgów i ich wykrywanie. Celuję spokojnie do czołgu - celownik na zielono, ustawiony dokładnie pośrodku celu. Dokładnie w chwili strzału czołg znika.WIDZE JAK POCISK PRZELATUJE DOKŁADNIE PRZEZ MIEJSCE W KTÓRYM STAŁ CZOŁG -ALE ON SIE W UŁAMKU SEKUNDY TELEPORTOWAŁ Z TEGO MIEJSCA. To jest nagminne. Prawie w każdej bitwie tak jest. A co bardziej ciekawe czołg który stoi koło mnie uszkadza go strzelając w miejsce gdzie przed chwilą stał przeciwnik. A też go przecież nie widzi.
Wykrywanie to totalna bzdura - TRZEBA WJECHAC PRAWIE NA GŁOWĘ ABY WYKRYĆ NIEKTÓRE CZOŁGI.

No i na sam koniec przebijanie pancerza, podane parametry to totalna bzdura. Możecie mi wierzyć lub nie - każdy PIERWSZY strzał do czołgu lekkiego nie przynosi żadnych uszkodzeń. ZA KAŻDYM RAZEM - NIEzNISZCZALNE CZOŁGI - ZWŁASZCZA KOŁOWCE. Obojętnie jakim czołgiem gram.

I dalej - celuje w dolną płytę czołgu, celownik świeci się na zielono - ok.
Celuje ponownie w to samo miejsce tego samego czołgu i celownik mam czerwony.

Potwierdzam też to co wyżej napisał "largowawa"
Dokładnie tak i wiele wiecej.
Gra teraz stała sie polem do popisu dla złodziejskich ,cwaniaczkowatych włascicieli gry.
którym sie wydaje że człowiek ślepy jest i nie widzi o co chodzi.

ZDECYDOWANIE ODRADZAM GRANIE W TO COŚ - BO TO JUŻ NIE MOŻNA NAZWAĆ GRĄ , TYLKO JEDNYM WIELKIM OSZUSTWEM I NACIĄGANIEM LUDZI NA KASĘ.

post wyedytowany przez Admina 2019-09-27 10:21:32
02.02.2016 10:40
931
1
odpowiedz
wotowi_nie
5
Legionista
Wideo

Pokazuje dowody, dwa skrajne:

pierwszy , w ktorym nie mozna trafic w czolg z metra (niemaly notabene) :

https://www.youtube.com/watch?v=zui8-NY2EO4

i drugi, gdzie koles dwa razy z rzedu wali w lufe ''martwego czolgu'':

http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/551286-co-sie-stalo-z-dwoma-pociskami-pls-wyjasnienie/

Takich rzeczy w grze jest masa, i to nie są zwykłe bugi, bo zwykle zdarzają sie często kiedy druzyna doznaje pogromu. Nagle nikt nie trafia nikt nie przebija. Pozniej ze ludzie sa sfrustrowani, nie sa sfrustrowani slabymi wynikami, bo nie mozna z jednej bitwy wyjsc z 5 fragami , a w nastepnej nie trafic przeciwnika, przy obiektywnie patrzac bardzo podobnych typach bitew, frustracja bierze sie z tego ze dzieja sie cuda, i są one tlumaczone szeroko rozumiana mechanika gry, szkoda tylko ze tworcy nie potrafia dokladnie okreslic na czym ta mechanika polega.

16.10.2016 15:12
maszynypancerneYT
953
1
odpowiedz
maszynypancerneYT
15
Chorąży
Wideo

Po trzech latach w WOT wywaliłem to z dysku i sprzedałem konto bo frustracja narastała a każdy patch psuł grę technicznie. Od stycznia tego roku gram na konsoli i musze przyznać że gra jest o niebo lepsza,graficznie,technicznie i ludzie inni,jakaś magia też występuje w grze jednak nie taka jak na PC. Mogę szczerze polecić na konsolę.Pozdrawiam.

spoiler start

[link]

spoiler stop

11.12.2016 16:51
HyperS
👎
958
1
odpowiedz
1 odpowiedź
HyperS
1
Legionista

Gra niby darmowa. Ale prawdą jest to: masz hajs= kupujesz golda = kupujesz czołg premium = jestes najlepszy. Z grafiką się nie postarali. Teraz tyle najebali tych czołgów. Kiedyś nie było tyle czołgów premium. Niestety chęć zarobienia pieniędzy przez Wargaming przeważyła nad jakością rozgrywki.

12.01.2017 20:26
👎
962
1
odpowiedz
osecki
2
Junior

Nie polecam World of Tanks do 5 tieru dość łatwo idzie ale puźniej trzeba grać codziennie po 20 może 30 bitew (bez konta premium) żeby dostać zadowalającą ilość exp'a jeżeli się gra 2-3 bitwy potrzeba tygodnia lub dwóch żeby wbić następną tiere gdyby za bitwe (wygraną 0 zniszczeniń i 0 śmieci) było 2k expa za (przegraną 1 zniszczeń 1 śmierć) 1,2k expa (wygrana 1 zniszczenie 1 śmierć) 2,4k expa to wtedy gra była by O WIELE lepsza.

20.01.2017 18:24
964
1
odpowiedz
cieslak18
7
Legionista

Nie polecaj bo nie ma czego ...

Gra oszukana jak nic + nic nie można z tym zrobić Forum nie spełnia swojej funckcji

Napisałem ostatni temat w którym napisałem prawdę i wstawiłem repy jak to czołg np z max dmg na amp amo 900 zadaje mi 2 hity za 1200+

żałuje że nie przeczytałem opini przed rozpoczęciem gry bi już od 2012 jest mowa o oszustwie i do tego czasu nic się nie zmieniło

27.01.2017 16:34
966
1
odpowiedz
Highline
9
Legionista

Niestety ta gra sie stacza, co za debil wpadł na pomysł zwiększenia rozrzutu celnościi kto to klepnął i dlaczego zapewne pozostanie dla konsumenta tajemnicą. Widelki zadawanego dmg to od początku jakaś kpina , wyjeżdżam na czolg przeciwniki klikam i jeb zostaje mu 5 hp bo wylosowało mi 10 % dolny przedzial dmg akurat, do niczego ta gra skoro nie można nic planować i jest ogromne pole do manipulacji wynikiem w systemie RNG decydującym o wielkości dmg i o tym gdzie dokladnie poleci pocisk.. Dziś żałuje że straciłem czas na tą ścieme. Ciesze sie że w porę sie obudziłem i zacząlem myśleć. I kasa została w kieszeni.

18.03.2017 12:13
xaero18
973
1
odpowiedz
xaero18
1
Junior

Tu nie chodzi o to czy ktoś umie grać czy nie umie, losowania ostatnimi czasy to jest dramat, jak Cię wylosuje przeciętnym czołgiem z 8 tieru kilka razy pod rząd na 10 tiery to co byś nie robił to gra doprowadzi Cię do frustracji...

05.07.2017 13:59
980
1
odpowiedz
zanonimizowany528762
44
Centurion

Ostatnio w grze moje czołgi czasem dziwnie się zachowują. Albo nie mogę ich ruszyć przez kilka-kilkanaście sekund, albo nie chcą się zatrzymać, czasem wieża w trakcie jazdy zaczyna się obracać zupełnie jakbym włączył śledzenie celu. Nie jest to problem z klawiaturą, bo w innych grach i podczas pisania klawisze WSAD działają bez zarzutu. Nie wygląda to też na lagi. Ciekawi mnie czy ktoś jeszcze ma takie problemy?

10.01.2018 11:06
995
1
odpowiedz
CoreyMTX
4
Junior

Kolejna gra pay to win

04.02.2018 21:21
996
1
odpowiedz
Highline
9
Legionista
4.0

Ta gra to kantowanie ludzi. Rozrzut możliwych zadawanych obrażeń jest tak duży że mało co można zaplanować. Strzelanie w słabe punkty czolgów to też loteria, celując w jedno miejsce można trafić pól metra obok z 50 metrów ! Ostatnio jest mnóstwo bitw z wynikami jakby grało stado małp z pro graczami, 15 :1, 15:2 to już norma, ciekawe że kiedyś tak nie było. Ostrzegam potencjalnych zainteresowanych, szkoda waszych pieniędzy oraz czasu, w tej loterii rządzi system losujący.

post wyedytowany przez Highline 2018-02-04 21:22:54
14.03.2018 05:36
1000
1
odpowiedz
cieslak18
7
Legionista

Ocena graczy mówi sama za siebie , nikt chyba na innym forum oprócz forum gry gdzie są pracownicy WG , nie napisał nic dobrego

jak już wcześniej pisałem gra ogólnie fajna tylko po co grać w grę w której to nie my jesteśmy tymi co sterują czołgiem .. tylko WG , macie tu coś takiego jak RNG zapomniałem o tym wspomnieć polega na tym że jeden gracz ma 25%+ a inny -25%

Więc tak 2 czołgi takie same się spotykają 200 pancerza 200 penetracji jeden na +25% czyli ma 250peny przebija i trafia 4 razy pancerz 200

2 zaś ma peny 150 i 2 razy nie trafia i 2 razy nie przebija bo 15peny nie przebije 200 pancerza i wychodzi nam 4:0 i to tylko sv ten sam czołg a co by było 8 tierem -25% sv E100 +25% ???

Mówią że każdą bitwę można wygrać a tu 1v1 mamy już 0% a przy tym MM gramy 1 sv 10 . Do WR nic nie mamy jedynie WN8 jest trochę od nas zależne

07.04.2018 13:00
Maxilinexus
1001
1
odpowiedz
Maxilinexus
1
Junior
0.0

BADZIEWIE

09.05.2018 04:07
😡
1009
1
odpowiedz
Xalla
1
Junior

Ogólnie nie polecam już gry. Gram już parę lat.. ale to co odwalają w coraz to nowszych patchach to już kpina. Nie da się grać.. na 20 bitew może 2 wygrane.. wn8 całej drużyny nie przekracza 40 %.. WG miał z balansować rozgrywkę a nie robi nic.. szkoda nerwów i kasy :(

01.01.2019 21:42
1019
1
odpowiedz
1 odpowiedź
sztywnypalazji
1
Junior

Gra to koszmar. Mówię to z perspektywy rozegrania 41k bitew!. Uprzedzam też, nie jestem żadnym noobem. Moje WN8 świeci się na zielono. Od 2 lat mniej więcej gra umiera. Nie wiem, czemu WG niszczy coś, co mogłoby przynieś spore zyski.
Jeżeli myślicie, że coś w grze zależy od was to się mylicie. WG ustawia MM. 70% gier gracie +2 tiery (czyli z czołgami o 2 poziomy lepsze od waszego). Drugie, większość gier (70%) jesteście przydzieleni do zespołu, gdzie wasze szanse na zwycięstwo nie przekraczają 40%. Wybieracie artę losuje was do miasta. Bierzecie cięzkiego lądujecie w gołym polu. WG niby daje nam misje, za które możemy dostać różne extra wyposażenie, materiały eksloatacyjne, czołgi. Ale to tylko podpucha. Macie misję - zadaj TD 2000 dmg, a losuje was w bitwie z jednym albo wcale. Nawet kiedy uda się zrealizować misję. To uruchamiając dodatkowe rezerwy np. na więcej exp z bitwy lub szybsze szkolenie WG uwala Twoje bitwy i kończysz WR na poziomie 30%. Tak, to nie rzadkość w tej grze. Grasz 20 bitew, a na koniec okazuje się, że jesteś idiotą i masz 28 %WR.
Miałem WR na poziomie 54% od jakiegoś czasu nie mogę osiągnąc 50% w ciągu dnia. WN8 miałem ponad 60, dziś kończę dzień zazwyczaj z 30-40. Uwsteczniłęm się? Kiedyś grałem dobrze, teraz już nie potrafię? Nie, nie płacę za grę, nie kupuję premium konta, czołgów premium i innych bajerów i za to jestem niszczony. WG nie zależy na takich graczach. Jaka krótkowzroczność. Przecież, gdby gra byłaby normalna można byłoby wydać na nią kasę. A tak.. koniec, nie wydałęm od 2 lat ani 1 zł. i nie zmaierzam nic płacić. W bitwach, w których mnie uwala, nie gra, jadę popełnić samobójstwo i zachęcam innych do bojkotu tego syfu i ukrócenia manipulacji WG.
Grę zdycydowanie odradzam. Omijać szerokim łukiem.

14.01.2019 19:32
Ahaswer
1034
1
odpowiedz
Ahaswer
101
ciwun

Tu chyba nie chodzi o to czy ktoś potrafi czy nie potrafi. Jeśli w tej grze przed niemal każdą bitwą można przewidzieć, kto zwycięży, to chyba coś jest jednak nie tak. Jeśli już WG musi wprowadzać boty (albo nie blokować im w żaden sposób dostępu do gry), to niech je chociaż równomiernie rozrzuca do obu drużyn. Wyniki w rodzaju 15:3, gwałty trwające 4 minuty, to nie daje wielkiej przyjemności, nawet jeśli jest się w drużynie zwycięzców (czyli w tej, w której botów jest mniej, przynajmniej na top tierach).
Przez ostatnie dwa tygodnie miałem 71% WR, co jest trochę dziwne, mimo wszystko. Bitwy są błyskawiczne, najlepiej grać szybkimi pojazdami, ale w takim razie po co w tej grze dostępne są pojazdy wolniejsze, skoro w takich bitwach nie mają czego szukać? Nie lepiej było zrobić grę, w której wszystkie rodzaje pojazdów miałyby jakąś rację bytu?

post wyedytowany przez Ahaswer 2019-01-14 19:38:24
23.01.2019 20:29
psisusrene
😐
1037
1
odpowiedz
psisusrene
9
Legionista

Ocena 7 ? To chyba jakiś żart, gracze ocenili tę gierkę na 4.5 i to jest adekwatna ocena.

23.01.2019 20:31
1038
1
odpowiedz
Highline
9
Legionista

Jaka mechanika ? Ta gra to manipulacja i loteria w jednym. Mechanika ma tam drugorzędne znaczenie.
Obecnie wprowadzane pojazdy nie mają już nic wspólnego z rzeczywistością, służą tylko do wyciągania kasy. Pomysł na gre mieli świetny , wykonanie to oszustwo.

02.02.2019 17:46
1040
1
odpowiedz
de99ial
14
Legionista

Witam. Trochę pograłem w tą gierkę i jedno, co mogę poradzić nowym jak i starym graczom, to grać bez płacenia za cokolwiek. Nie warto ! Grać za free i for fun. Devsom chodzi tylko o kasę a opinię graczy mają w 4 literach, może gorsze wyniki finansowe zmuszą ich do naprawy błędów (mechanika i booty).

Pozdrawiam.

01.10.2019 13:32
1065
1
odpowiedz
largowawa
5
Junior

Drugie podejście do gry:
World of Tanks to większy rak niż myślałem. W tej grze nic od Ciebie nie zależy. Mocno P2W.
Historyczne czołgi osłabione by kupić premium. Rak kompletny w różnicy poziomów czołgów.
Dlaczego III nie grają z V ale IV może grać z VI. Pomiędzy IV a V nie ma różnicy a pomiędzy V a VI tierem jest przepaść.
VIII Tier rozwalony przez kołowce i czołgi premium. Co 2 gra na górze czołgi premium. Tworzone pod nich potyczki.
X Tier to już wydawanie realnych pieniędzy bo nic nie zrobisz.
Na 60 gier przewidziałem z XVM 90% potyczek jaki wynik, czas maksymalnie to 7 min potyczka. Trzymajcie się od tej psełdo-gry z daleka. Tym bardziej nie wydawajcie pieniędzy.
Oddzielony jest WN od czasu zdobycia dobrego poziomu. Czy premium czy nie, masz jak najwięcej siedzieć przy grze, 10 przegranych, 5 wygranych. Następny dzień 10 wygranych 7 przegranych itp... System niewolnictwa byś w między czasie w atakach furii kupił ułatwienia.

post wyedytowany przez largowawa 2019-10-01 13:46:43
05.10.2019 21:37
JaneczekCK
👎
1067
1
odpowiedz
JaneczekCK
1
Junior

Gram a raczej grałem w tą grę z dłuższymi lub krótszymi przerwami od ponad 7 lat... Z roku na rok było coraz gorzej, a ostatnio gra stała się praktycznie niegrywalna. Na początek wspomnę, że jakimś super graczem nie jestem ale WN8 na poziomie ~2000 i WR>53% świadczy o tym że jakieś tam pojęcie o grze mam i wiem o czym mówię. Nie będę się tu rozpisywał na temat wszystkich minusów gry - zostało to doskonale wyjaśnione w komentarzach innych graczy. Napiszę o jednej tylko rzeczy, która mnie osobiście najbardziej dobija i niszczy jakąkolwiek przyjemność z rozgrywki. Gra jest ustawiona a rozgrywka manipulowana do bólu. Losowość w tej grze we wszystkich aspektach poczynając od doboru drużyny, poziomu bitwy, poprzez to gdzie trafi pocisk, czy przebije pancerz, jakie zada obrażenia - to wszystko fikcja. Jak mamy przegrać to choćbyśmy na przysłowiowym ch*ju stawali - na pewno przegramy. Często już po pierwszych sekundach bitwy czy po pierwszym strzale do przeciwnika można z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć wynik rozgrywki. Jednego dnia rozgrywka wygląda normalnie, po czym następnego dnia wchodzi event x5 i przegrywamy 10-15 bitew pod rząd. Celne działa nagle przestają być celne, pociski jak za sprawą magnesu są przyciągane w miejsca gdzie albo się nie przebiją albo nie zadają obrażeń. Dla zobrazowania - powiedzmy 80% celownika pokrywa obszar w którym teoretycznie powinniśmy zadać obrażenia, a pocisk z uporem lecą w obszar pozostałych 20% i tak 3, 4, 5 strzelów pod rząd. A już najbardziej notorycznymi są magiczne rykoszety od czołgów-ogryzków. Na deser do tego dostajemy stale rosnącą liczbę botów które WG toleruje albo być może sama wrzuca je do bitew. Podsumowując - skala manipulacji w tej grze osiągnęła poziom absurdalny i widoczny gołym okiem, aż boli... szkoda nerwów i czasu.

17.10.2019 12:50
1069
1
odpowiedz
Apolinary
1
Junior

Zagrałem jeszcze w "Linia Frontu"- mozna dobrze zarobic i niewiele brakowało mi do nagrody.
Nie będe już pisał że samo granie to ten sam syf co w normalnych mapach, bitwach. A propo map - jest ich kilkadziesiat a ja ląduje cały czas na 4-5 tych samych mapach - na okrągło.
Oczywiście całe to granie to jedno wielkie oszustwo. Ruskie kacapy nawet dajac nagrode w postaci czołgu to też oszukują bezczelnie. Wybrałem sobie czołg i oczywiście nic nie jest tak jak w opisie tego czołgu. Tylko pierwsze dwie bitwy było ok, a potem to tak jakbym grał szrotem, innym czołgiem. Nic nie był wstanie odbić i nawet z górki nie był wstanie rozpedzic sie do swojej prędkości. PO PROSTU PO RAZ KOLEJNY ZOSTAŁEM OSZUKANY W TEJ GRZE.
---------------------------------------------------------------------------------------------kolejne oszutwo to bezczelnie ustawione bitwy, nawet na Lini Frontu.
Mój czołg został zniszczony, a przeciwnikowi brakuje około minuty do zajecia bazy. Powinienem zdążyć dojechać nowym czołgiem aby utrudnić zajęcie bazy. ALE NIC Z TEGO BO ODRODZIŁEM SIĘ NA SZARYM KOŃCU MAPY. Nawet najszybszym czołgiem nie zdążyłbym tam dojechać.
I druga strona medalu. Zniszczony mój czołg blisko naszej bazy zdobytej 2-3 min temu. Zapędziły się tam dwa wrogie czołgi i niestety poległem. W tych bitwach jest kamera po zniszczeniu czołgu - można sobie zwiedzac mapę. Ale nic nie robiłem i cały czas kamera była ustawiona na naszą bazę. CO SIĘ DZIEJE? NA TERENIE NASZEJ BAZY ODRODZIŁY SIE DWA CZOŁGI WROGA - NA TERENIA NASZEJ JUŻ ZDOBYTEJ BAZY!!!!!!!!!!.
To chyba dobitnie szwiadczy o ustawieniu gry.
Nie ma co sie spodziewac pozytywnych zmian dla graczy. Gra zdycha i chca jeszcze wydusić z nieświadomych tego co się dzieje graczy , kasę, ile sie da.
ABSOLUTNIE TRZYMAJCIE SIE Z DALEKA OD TEGO GÓWNA.

Moderacja: Użytkownik Forum zobowiązany jest do unikania używania wulgaryzmów, także w postaci skrótów: §2 podpunkt 2b Regulaminu Forum -> https://www.gry-online.pl/regulamin.asp?ID=2

post wyedytowany przez Admina 2019-10-17 13:25:05
27.12.2019 03:34
1078
1
odpowiedz
1 odpowiedź
puzon181818
1
Junior

Gra jest po prostu smutna... ustawiane bitwy, calkowity bezsens robienia drzewkowych X, jedyne czolgi ktorymi sie da grac to czolgi nagrody ,ktore sa OP , klakierzy na polskim forum, ktorzy maja wiecej komentarzy niz bitew nie graja randomow z wiadomych powodow...Najlepsze stwierdzenie tych pajacow to jaki miales wklad w bitwe i ze rzekomo liczy sie skill albo, zeby zrobic powtorki ahhaha.
Ostatnio jeden z nich pobil zone, poniewaz nie kupila jemu czolgu na swieta hahah- patologia.

23.01.2020 20:56
1082
1
odpowiedz
Miwoj01
1
Junior

G*wno

31.03.2020 00:24
massu
😂
1084
1
odpowiedz
massu
14
Legionista

Oczekiwania-------------------9.0 / 10
Ocena ekspertów------------8.0 / 10
Ocena redakcji----------------7.5 / 10
Ocena czytelników--------4.3 / 10

post wyedytowany przez massu 2020-03-31 00:27:09
07.05.2020 15:48
😐
1086
1
odpowiedz
zanonimizowany1272556
7
Legionista
6.0

Cześć wszystkim. Dziś chciałem się z Wami podzielić moją opinią dotyczącą tej gry. Gram w wota od praktycznie samego początku. Kiedyś był to dobry tytuł, jednak teraz w 2020 roku gra stała się pay2win. Powiecie, że wcale nie, jednak zanim to powiecie zastanówcie się czy aby na pewno dobrze mówicie. Od kilku lat coraz częściej spotykam się z takimi bitwami jak: 0-15, 15-0, 1-15, 3-15 itd. Ponadto grając bitwy klanowe coraz częściej zauważamy strzały za zero. Co do 10-lecia gry to nic innego jak skok na kasę. Naprawdę. Nie zdobędziecie nic za darmo. Dam jeszcze przykłada z haloween z tamtego roku... a nie czekajcie przeciez nie było żadnego wydarzenia. WG nawet nas o tym nie poinformowało. Teraz usuwają oni czołgi. ja wam mówię, jeżeli chcecie sobie pograć to w War Thunder, ktore jest znacznie lepsze. To moja opinia. dzięki za przeczytanie. Trzymajcie się.

04.04.2021 06:32
👎
1096
1
odpowiedz
thomek
12
Legionista
1.0

Lepiej żeby siedzieli w więzieniu i zbankrutowali, a konkurencja zrobiła grę uczciwie. Nikt nie ma prawa oszukiwać i to jeszcze w tak chamski i bezczelny sposób. Takie smutne czasy że bandziory nie wiadomo dlaczego rządzą. Pół punktu za grafikę, drugie pół za to że jest. W sumie zasłużony jeden punkt.

10.01.2016 18:49
👎
913
odpowiedz
BartKiller73
5
Junior

Gdy kilka lat temu, WoT pojawił się u mnie na dysku, byłem zachwycony, teraz właściwie nie wiem czym. Gra jest średnia, mogła by być bardzo dobra, gdyby nie chora polityka Wargaming. O czym mówię? A no o tym, że połowa czołgów w tej grze, nie istniała, a dla wielu istniejących, i bierzących udział w boju pojazdów, nie ma tam miejsca bytu. Do tego cena czołgów premium to jakiś żart, za czołg premium, który obowiązkowo musi być w zestawie z x ilością golda, trzeba nieraz zapłacić tyle, za ile można kupić kilka fajnych tytułów, czyli od 100 do nawet 400 zł... Do największych minusów tej produkcji, dochodzi także tak zwane "pociski goldowe" czyli pociski premium, które znacznie ułatwiają grę.....tym którzy mają więcej w portfelu. Przez to wszystko pół roku temu zakończyłem swoją przygodę z pojazdami pancernymi w tej grzę. I nie zamierzam wracać...

10.01.2016 19:35
👎
914
odpowiedz
piccolo18
1
Junior

Jeszcze rok, dwa temu moja ocena - 7-8. Teraz, po ostatnich aktualizacjach i totalnie skopanym MM - 0.

10.01.2016 19:47
👎
915
odpowiedz
piccolo18
1
Junior

Ogółem grałem ok. 4 lat. Ponad 35k bitew na 2 kontach. Gra zamiast się rozwijać, stacza się po równi pochylej. Nie wiem kogo zatrudniają w WG przy WOT, ale bynajmniej nie są to osoby znające się na tworzeniu gier dających przyjemność z nich graczom. Ostatnie miesiące to sama frustracja, 4-5 minutowe rozgrywki kończące się wynikiem 15-0 lub 0-15, tunelowe mapy i "poprawiane" stare, nieustannie nerfione tanki, czy nowe tanki z GW, jak np. japonskie czołgi, czy super zabójcze dla HT lajtki. Pokładałem duże nadzieje w tej grze parę lat temu. Totalnie na Białorusinach się zawiodłem. Nie zamierzam nawet próbować ich innych produktów, szkoda czasu i nerwów.

10.01.2016 19:52
👎
916
odpowiedz
piccolo18
1
Junior

Obserwacja prawdziwej oceny tej gry - oceny graczy, a nie naciąganej oceny recenzenta - dużo pokazuje nam na temat rozwoju tej gry. Od ok. 8 trzy lata temu, do 5,2 na dzień dzisiejszy. Ponawiam, nie wiem kogo zatrudnia przy nim WG, ale ja gdybym był szefem tej wytworni, powyrzucałbym ich na "zbity pysk".

15.01.2016 08:49
👎
917
odpowiedz
BarKeeperciu
1
Junior

Gdy po raz 12 z kolei miałem losowania poniżej 42% WR Chance, pojechałem do najbliższego jeziorka, utopiłem swój czołg i odinstalowałem toto. Panowie z WG - nigdy, niczego więcej od was. WG dziękujemy. Moja ocena - 0.

15.01.2016 09:07
918
odpowiedz
BarKeeperciu
1
Junior

4 lata - 27k bitew - ogólne WR 56% - WN8 2050.... i trzepią cie BOTy czerwone, jakby to one byly PRO... TOTALNIE SKOPANA GRA... Zero przyjemności, tylko frustracja... dosyć tego G....

15.01.2016 09:12
👎
919
odpowiedz
BarKeeperciu
1
Junior

Jeśli ktoś jeszcze w toto nie grał - STANOWCZO NIE POLECAM !

15.01.2016 09:20
920
odpowiedz
BarKeeperciu
1
Junior

WG kojarzy mi się od przygody z WOT z NAJGORSZA FIRMA ROBIĄCĄ GRY na rynku. Zeru szacunku dla Białorusinów, ZERO !

15.01.2016 10:38
👎
921
odpowiedz
Gustliczek
1
Junior

Właśnie usunąłem ok. 20 GB śmiecia z mego HDD. 3 stracone lata nad czymś, co na pewno nie jest rozrywka. USTAWIONE jest wszystko od początku do końca. MM, RNG, mapki, nerfy... SZKODA CZASU na białoruskie wypociny. Szkoda, ze oceniałem kilka lat temu, dzisiaj dałbym jak moi przedmówcy - ZERO.

15.01.2016 14:28
👎
922
odpowiedz
klikapika
1
Junior

Zauważyłem, ze od dłuższego czasu NEGATYWNE opinie na tema WOT są usuwane. Bardzo obiektywna jest ta strona. Sama gra zamiast się rozwijać, stoczyła się na samo dno. Oceniam ja na 0, a to i tak na wyrost.

17.01.2016 16:41
923
odpowiedz
Robosss
67
Konsul

Niech ktos mi powie, czy w WoTcie nadal sa takie lagi na obu serverach eu? Ping ponad 100 skaczacy do 150 lub wiecej, ze sie strasznie przycina?

post wyedytowany przez Robosss 2016-01-17 16:42:16
17.01.2016 17:51
924
odpowiedz
yeeehaaaw
7
Konsul

MultiTrole atakują ; D

17.01.2016 21:05
925
odpowiedz
Zakompleksiony
1
Junior

Witam. Przepraszam że się wtrącę w dyskusję ale oboje z panów macie rację. Albowiem tak gra World of tanks jest lekko okłamana przykładem jest kwestia pancerza. Są pojazdy na których nominalnie jest 0 mm pancerza (pewne weakspoty) a i tam nie wchodzą pestki po 200+ penetracji to jest znak że albo wg nas okłamuje w kwestii pancerzy albo z grą coś się dzieje. Nie raz byłem w sytuacji w której pocisk wystrzelony wylatywał za nasze kółko celownika gdzie powinno to być niemożliwe, kojeny znak ze z grą jest coś nie halo. Ja nie uważam sie za majstra w wocie ale 4000 bitew mam na koncie i idzie się zorientować ze wot jest poprostu bardzo żle zooptymalizowany także my gracze jesteśmy okłamywani i nie mówią nam wszystkiego. ciche nerfy buffy to tylko jedne z opcji ktore ukrywa przed nami wg. I moim zdaniem myśląc że w wota gra się tylko dla statystyk.... To trzeba być bez obrazy "debilem". gra się po to żeby mieć frajdę a nie 51 procent zwycienstw czy więcej. Ja osobiscie mam gdzieś statysktyki i co? nie mam problemu oto że jakiś pomidor ma 10000 bitew na jakimś czołgu a i tak jest czerwony.... Wot to gra nie jakaś porównywarka graczu ludzie...

31.01.2016 21:09
927
odpowiedz
SkuNwysyn
1
Junior

Witam was wszystkich bardzo serdecznie czołgistów szczególnie tych niemieckich, z wielkim żalem chcę wam powiedzieć, że ta gra nie jest dla tych co kochają niemiecką drugo wojenną technologię, ponieważ ta gra to jebane komunistyczne gówno. Przepraszam, że tak mówię ale takie są fakty. Nie wyobrażam sobie radzieckiego czołgu przetopionego z jebanych łyżek i widelców który rozpieprza niemiecki czołg i to tak jak chce tym bardziej jeżeli chodzi o czołg legendarny VII tieru np Tiger I którego przebija T 34-85 co podczas realiów było zupełnie niemożliwe, Jeżeli czytają to także idioci z jebanego WarGaming chociaż nie tylko, to na prawdę wielu ludzi może powrócić do waszej gry, jeżeli zastosujecie z powrotem molibden zamiast papieru toaletowego jako pancerz niemieckich czołgów :D (taki żart), ale to, że Wy ruskie debile nie potraficie się pogodzić z realiami, i robicie grę tak, że chuj wie jakie nie były rosyjskie czołgi, i robicie z nich nie wiadomo jakie niezniszczalne. To nas ludzi niszczy wewnętrznie i to bardzo, zróbcie tą grę bardziej konkretnie realna to może więcej ludzi powróci i więcej golda będzie kupowanego bo ja nie mam zamiaru kupować tak jak większość, zresztą się nie dziwcie. Wiecie dlaczego?! bo jesteście debilami co nie mogą a także nie potrafią się pogodzić z tym, że na 1 Tigera I przypadało ponad 30 T34-85. W porządku rozumiem, że to gra ale kurwa bez jaj, że jebany zwykły T-34 zajedzie Tygrysa i go rozpierdoli :D jak chcecie tworzyć bajki to róbcie kreskówki bo to jest przegięcie pałki. Z dedykacją do was War Gaming, na prawde ogarnijcie sięi zróbcie tągrębardziej konkretną bo to co robicie to jest cholernie śmieszne

01.02.2016 21:51
928
odpowiedz
demon92
161
Senator

@SkuNwysyn: Uwielbiam takich geniuszy jak ty.
1. Pokaż mi jak 1vs1 tiger full hp jest rozwalany przez t-34-85.
2. Nie, realizm nie przyciągnie więcej graczy, bo realizm zniszczył by kompletnie już i tak średni balans gry. Bo powiedz mi kto by grał na niższych tierach niż X, jeśli czołgi nawet przy MM -1/+1 miały by takie problemy z niszczeniem wyższych tierów, a co dopiero przy obecnym -2/+2 MM.
3. Z chęcią wysłucham Cię jak chciałbyś zbalansować grę, aby ten twój realizm byłby ok, skoro trzeba by było kilka czołgów do ubicia jednego.
4. Jak chcesz pograć w symulator to zapraszam, https://www.gry-online.pl/gry/wwii-battle-tanks-t-34-vs-tiger/zb11b7#pc i spuszczaj się nad tym swoim tigerem, to jest arcade i jakiś nawet kiepski balans jest ważniejszy od tego co był w rzeczywistości.

01.02.2016 22:34
929
odpowiedz
wotowi_nie
5
Legionista

Demon przestań już tego szmelcu bronic. A jak sie ma balans do tego ze ładuje cie HT jako najnizszy tier i masz przeciw sobie ht o dwa tiery wyzsze, to nie zaden balans tylko wywolywanie frustracji w graczu, ma sie wqrwiw i zaplacic czy to za przekucie wolnego pd , czy za premke, czy za goldy. Takie duszenie zawodnika zaczyna sie tak od 5 tieru, a od 6 to juz idzie pelna parą, wiadomo ze gracz juz troche pogral i jest szansa ze sie wciagnal. Zaden gracz nie ma wplywu na przebieg bitwy, decyduje o tym algo WG, ustawiane bitwy gdzie jedna ma dodany chyba wszystkie atrybuty tak z 50 % a druga odjete po 50%. Dlatego takie wyniki bitew 15/0 -15-4
Gówno nie gra , a forum wyglada jak komunistyczna gazeta, jeśli jest post który dowodzi przekretów jest momentalnie obszczekany przez klakierow, a nastepnie kasowany przez moderacje, a uzytkownik dostaje perm bana. Gdyby nie było walkow nikt by sie teoriami tzw spiskowymi nie przejmowal, a jednak ;))

01.02.2016 23:14
930
odpowiedz
demon92
161
Senator

@wotowi_nie: To już nie chodzi o to, że ja niby jestem klakier i bezmyślnie bronię grę tak jak wy uważacie. No sam się zastanów jak by ten realizm w wocie by miał wyglądać, to jest nie możliwe do zrealizowania przy zachowaniu 15vs15 i nawet +1/-1 MM. To jest arcade a nie symulator.
Co do twojego postu, nikt nikogo nie zmusza do płacenia, wszystko można osiągnąć za darmo, a że wymaga to x razy więcej czasu, no to cóż, jakoś muszą zarobić, w końcu mamy tutaj F2P, a nie abonament. Po za tym co się zaczyna od V tieru? Jeśli masz na myśli, że ciężej z zarobkiem, to już prędzej od VI, bo V tier zarabia najlepiej w grze. Do tego przynajmniej troszkę ogarnięty gracz taki lekko ponad 1k wn8, bez problemu do VIII tieru jest wstanie zawsze zarabiać na każdej bitwie, po za kompletnym daniem dupy ze swojej strony i nie zrobieniem niczego. Właśnie grinduje M4 45 i zawsze jestem na plus. Dopiero od VIII tieru jest trudniej, ale po dotarciu do elity jest dość ok, chociaż tutaj przy słabszych bitwach już można delkiatnie stracić, więc jak nie jesteś totalną amebą to poniżej VIII tieru nie ma opcji, żebyś srednio był w plecy, cały czas mówię o opcji bez premki. Jeśli zdarza CI się być w plecy poniżej VIII tieru częściej niż raz na kilkanaście-dziesiąt bitew to jesteś noobem i powinieneś wrócić do IV-V tieru. Podaj mi te twoje dowody, tutaj nikt Ci w końcu bana nie da. Tylko dziwne, że większość płaczków nigdy nie ma powtórek na te swoje dowody. Kolejna sprawa, na początek z góry mówię, że sam bym chciał +1/-1MM, a teraz do rzeczy, owszem bycie HT na dole tabelki przy -2MM jest bolesne, ale nie jest powiedziane, że nie można nic zrobić, bo o ile nie masz tragicznej peny to zawsze coś przebijesz, może nie zrobisz 20k dmg, ale na pewno się przydasz. Mówienie, że bitwa jest niezależna od gracza to głupota, oczywiście nie wygrasz sam z 15, ale to było by głupie gdyby było możliwe, bo w żadnej grze drużynowej nikt nie wygra sam o ile jego przciwnik(w tym przypadku 15 graczy) nie będzie wystarczająco słaby.
http://wotreplays.com/site/2350259#teams <--- powiedz mi, że ja i AMX nie mieliśmy wpływu na wynik. http://wotreplays.com/site/2311700#teams <--- Druga bitwa, powiedz mi, że jak tam stałem i zblokowałem 7k dmg, że to nie miało wpływu na blokowanie przeciwników. Owszem byłem top tierem, ale na wot replays na pewno znajdziesz masę filmików, gdzie goście jako bottom tiery, albo w LT(co w sumie przeważnie przekłada się na to samo) normalnie roznosili team, albo znacznie pomagali w wygranej.
Tak jeszcze co do zarobków, owszem, bardziej podoba mi się model z Armored Warfare, gdzie każdy tier daje Ci mamonę, tylko wszystko jest droższe, ale co my możemy. Ludzie musieli by przestać płacić, żeby WG zaczęło słuchać graczy, a dobrze o tym wiemy, że to się nie stanie.

post wyedytowany przez demon92 2016-02-01 23:22:23
02.02.2016 14:52
932
odpowiedz
demon92
161
Senator

Pierwszym filmik, nie wiesz jaki gość miał ping i gra bez celownika serwerowego, dlatego to jest z dupy dowód, bo jeśli patrzył w innym kierunku, to ze względu na jego wujowe łącze, celownik serwerowy, mógł bardziej z boku. Zainstaluj sobie moda na celownik serwerowy to zobaczysz jaka jest różnica pomiędzy tym co widzisz, a gdzie faktycznie celujesz, stąd też brały się strzały, gdzie wyjeżdżałeś z za budynku i waliłeś w budynek zamiast w przeciwnika.

Drugi przypadek nie za bardzo rozumie o co chodzi, może rozjaśnij, bo nie widzę nic dziwnego w tym, że gość trafia w wrak, masz tam w 3 poście 2 screeny, które wszystko wyjaśniają. Przyznam, że jestem leniwy i nie oglądałem filmiku tylko wnioskuję z tych screenów. No chyba, że z punktu widzenia na filmiku dziwnie to wygląda, daj znać to wtedy oglądnę.

post wyedytowany przez demon92 2016-02-02 14:53:06
02.02.2016 15:25
933
odpowiedz
wotowi_nie
5
Legionista

Pierwszy filmik jest zrobiony z powtorki , co zresztą dokladnie widac ( a powtorka to zapis tego co widzi serwer)
Drugi przyklad przedstawilem jako przeciwienstwo pierwszego czyli trafiasz w cos bardzo malego byle nie trafic w cel, reasumujac: chodzi o to ze pociski nie leca tam gdzie celujesz, tylko tam gdzie maja leciec wg zalozen algo, ktore pracuje na z gory ustalony wynik bitwy.

02.02.2016 20:05
934
odpowiedz
demon92
161
Senator
Wideo

Pierwszy filmik - Zauważ sobie, że gdy ten czołg do niego podjeżdża i celownik się rozjeżdża, a w rzeczywistości tak się nie dzieje, czyli zapewne bug replayu tak jak tutaj https://www.youtube.com/watch?v=PxlNNDR3yuA 5:45 strzela do niewidzialnego czołgu, a w czasie bitwy owy czołg widział. Dla mnie bug replaya, dla Ciebie dowód teorii spiskowej, czyli znowu jestem klakierem, bla bla bla...

Drugi filmik - Super wróciliśmy z rozmową do poziomu New World Order i Reptalian, bo to na pewno zły algorytm tak ułożył, że trafił w lufę. Oczywiście Tobie nigdy nie zdarzyło się trafić 2-3 razy w punkt.

04.02.2016 13:19
936
odpowiedz
demon92
161
Senator

Za wbicie 6 tieru w AW można dostać golda do WoTa, problem w tym, że z tego co mi wiadomo tyczy ię to tylko serwera rosyjskiego.

EDIT: Widzę, reklamę w naszym języku, chyba jednak się coś w tej sprawie zmieniło, trzeba będzie obadać temat.

post wyedytowany przez demon92 2016-02-04 14:01:44
06.08.2016 19:34
946
odpowiedz
demon92
161
Senator

Być może tzn. teraz na 100 lat czołgów niby w sklepie mają się pojawić 4 stare czołgi. To też jest szansa że jednym będzie jt 8.8

06.08.2016 21:12
AyenoKanno
947
odpowiedz
AyenoKanno
166
SomeoneElse

A kiedy to stulecie czołgów ma być celebrowane w WoT?

15.08.2016 22:16
Mentorinoss
👎
948
odpowiedz
Mentorinoss
5
Legionista

Ehhh...Lepsze bitwy są w WarThunderze niż w World Of Tanks

03.10.2016 22:45
😉
951
odpowiedz
advent72
1
Junior

Powiedzcie dlaczego w tej skurwiałej grze jaką jest World of Tanks jest tak że; jak np: stoisz działem w chaszczach na najodleglejszym miejscu za pagórkiem to podobno jesteś dobrze zamaskowany z niskim stopniem ryzyka wykrycia. A pojazd aktywnie poruszający się i strzelający niby ma być widoczny. w tej grze niestety to działa, ale całkiem odwrotnie, bo często gęsto pojazd podjeżdża do mnie na grubość lakieru i wali we mnie a dla mnie on jest zupełnie nie widoczny, dopiero jak mnie wykończy to się pojawia ! więc ja się kurwa uprzejmie pytam, o co do kurwy nędzy kaman ?!..

25.11.2016 18:09
👎
955
odpowiedz
Urban68
1
Junior

Z patcha na patch gra coraz gorsza
bardzo zauważalne ciśnienie wot na kasę
cala masa beznadziejnych tankow prem
nie domagające serwery, lagi, zrywanie łącz w trakcie gry
upośledzony system MM nie tylko z doborem czołgów ale także samych graczy -drużyn- dziwnym zbiegiem zbyt często występujący
nerfienie fajnych tankow-wiec po co było robić te drzewka???
tym to mu nic nie zrobimy.....wiec po co tam wylosowało????
swoja droga żadna przyjemność czymś takim grac.
przez małą ilość map gra monotonna i wręcz nudna
zauważalnie mniejsza przyjemność z gry
co wyraźnie widać po spadającej ilości użytkowników.
a masowymi banami za opinie o grze na czacie WOT nie poprawia wizerunku gry jaki i nie wyciszą problemu

w zasadzie to cheaty jeżdżące po mapie

ogólnie pomysł na grę bardzo fajny ale sama gra jest bardzo przestarzała
wiec bardzo dziwi mnie polityka WOT i olewanie opinii graczy

04.12.2016 11:19
👎
956
odpowiedz
Mrsecio
2
Junior

Gram w wota od 2013 i powiem tak z fajnej gry zrobili szajs totalny za czarną wersje amerykańskiego T34 mam zapłacić 1000 złota. dużo cheaterów kiedyś w wot się grało miło i dobrze
a teraz się gra zle zpierzona optymalizacja nawet na komputerze za 1000 tyś gra ma 40 fps czasem 60 z dobrej gry zrobili bagno

18.12.2016 04:50
959
odpowiedz
cieslak18
7
Legionista

Gra darmowa , gra która kosztuje tyle co 10 innych gier :D 400 zł to minimum

Sprawa 2 gra jest oszustwem MM system lusujący tak dobiera graczy abyśmy za dużo nie wygrywali . Czym więcej wydarz prawdziwej kasy tym lepszy współczynnik
zwycięstw

Sprawa nr 3 gra online w której dobre 30 procent graczy do boty .....

post wyedytowany przez cieslak18 2016-12-18 04:50:52
18.12.2016 07:35
Ahaswer
960
odpowiedz
Ahaswer
101
ciwun

Czytałem gdzieś, że co najmniej 30% zalogowanych kont to boty a prawdziwa liczba graczy ciągle spada. Serwer koreański ma być na początku przyszłego roku zamknięty, z powodu dramatycznie niskiej frekwencji. Na innych serwerach też widać regres.

Z kolei na oficjalnym polskim forum dominują trolle chwalące Wargaming i pacyfikujące wszelką krytykę tytułu. Nie jest ich dużo, kilka czy kilkanaście kont, ale są dziwnie aktywne i w zasadzie sprawiają, że tamto forum staje się martwe i nie spełnia swojej roli, jako platforma do dyskusji.

Trudno też wytłumaczyć, dlaczego spora część polskich graczy jest przeciwko wprowadzeniu polskiego drzewka. Rzucają argumenty, co najmniej dziwne, jeśli weźmie się pod uwagę inne drzewka i wprowadzane tam rozwiązania. A WoT to tylko gra, ewentualny kolejny polski akcent w grze komputerowej, to chyba nie zbrodnia...

post wyedytowany przez Ahaswer 2016-12-18 07:36:16
06.03.2017 12:33
970
odpowiedz
Tamten2
1
Junior

#cieslak18 , zmieniło się - na o niebo gorzej !!!

22.03.2017 17:33
974
odpowiedz
Highline
9
Legionista

Nowość w World of Tanks to znikające pociski, podobno już kiedyś ci debile coś takiego zrobili. Oni chyba myślą że ludzi da sie oszukiwać bez końca.

16.06.2017 17:36
Ahaswer
979
odpowiedz
1 odpowiedź
Ahaswer
101
ciwun

A jednak Polacy pojawią się w grze. Zapoczątkuje naszą nację Pudel, zdobyczna Panthera. Jednak w związku ze znacznym odpływem graczy, co z kolei było konsekwencją całej masy błędów popełnianych przez Wargaming, może już być trochę po ptokach. Ostatnim strzałem w stopę było rażące naruszenie balansu pojazdów, poprzez wprowadzenie zupełnie niezbalansowanych premek VII i VIII tieru. Wygląda na to, że ludzie z Wargaming postawili krzyżyk na tym tytule i teraz tylko starają się na koniec wyciągnąć jak najwięcej kasy od wiernych fanów. Serwery postoją, może same na siebie zarobią, ale okres świetności ta gra ma już ewidentnie za sobą.

11.09.2017 01:24
Lechiander
984
odpowiedz
Lechiander
86
Fuck Black Hole

Pytanko do fachowców!
Czy warto mieć ten czołg premium z CDA ostatniego? Kod się kończy jakoś pod koniec września.
Trochę pograłem i czasem mam zwykłe wątpliwości, jeśli chodzi o ichnie promocje.

21.10.2017 23:50
986
odpowiedz
1 odpowiedź
Ali Wlaborg
45
Centurion
4.5

do gracza powyżej nie zgadzam się do końca
jestem: średni graczem, rozegrałem ok 200-250 startów, i moja czelność to nie więcej niz 47%, mam w doświadczeniu ok 200 gier i powiem prawnie, to najzwyczajniej najzwyklejsza gra every, taka sama jak NFS, ME, FC4, TES V.... oparta na DLC, bugah i mikropłatności, co tu sie pienić ze nachalnie wyciągają hajs, reklama i reklama "KUP" ale tamgdzienigdzie tez tak jest "hce tą broń śćiąknij DLC za jedne 3999 $" a potem "Sok jeszcze lepsza broń, glock na naboje prosto z RPG, damage: x-xxx"
tak tam chcą, jednie ETS2 nie naciąga na hajs i daje darmowe DLC i jednie powiększenie mapy/państwa kosztuje śmieszne 29zł
ale co do forum, supportu i czatu to lepiej unikać i wyłączyć, nieraz można się wkurwić, pisze jakiś tzw noob co pisze do... nikogo albo ogólnie, ze nikt nie potrafi grac, ze matkę mu rucha, ze wszyscy grają jak debile, hejty za samo bycie polakiem itp, a na czacie ogólnym to aż kpi od hejtów, teraz aktualka wyprowadzona 15-16 paź. 2017 wywaliła kontakt i praca zespołowa aż z dupy leci, nawet znaleźć kolegę własnego nie można w plutonie spoza "listy znajomych" ale w trakcie bitwy już można zapraszać byle idiotę który i tak po bitwie go nie będzie w plutonie
można zagrać ale powinni jak to sie robi w innych stronach ( w porynosach [+18] czy sadolu [ostrzeżenie przed brutalnością]) ze wchodzisz na własną odpowiedzialność, powód: wulgarność, bugi, nerwica... bo wielu nie jest przez długi czas świadoma niczego a jak już to za późno, wydał hajs, dał sie oszukać, i ostatecznie zmarnował wszystko na tą grę mi nie trzeba więcej niż 2 tygodnie oto raport z wojny:
niewiele po 2 min 7 naszych z 15 padło trupem w przeciągu chwili, ja swoim T1 chroniłem się za górą, i za głazem utrzymywałem pozycje gdy w mieście za jeziorem obok startu tłukła się cała reszta, ja z 2 arty. chroniłem ciasną szczelinę (w której padło 4 naszych)bardzo umiejętnie broniłem się i mimo 20 strzałów ubiłem tylko 4 tanki (1cięzki, 2 lekkie i 1 niszczyciel) artyleria niewiele mi pomogła i nagle mnie trafiły z boku i tyłu 2 strzały i tu jest zabawa: obok mnie słabiutki tank tier 4 zdał mi ok 40% dmg w bok, a za mną jako drugi niemiecki niszczyciel co odwalił raptem jakieś 30% dmg... w silnik, nie miałem czasu i postanowiłem najechać w ostatni tank przed którym się chroniłem, 2 pudła i sam jestem trafiony zaraz po drugim strzale przez TOG II*i tyle z raportu.
po tym moje odczucie dało mi do myślenia ze coś tu mi jaja robi, po prostu nie podobało mi się coś, oni nawet nie byli w plutonie a tak dobrze współgrali nawet jak byli ostrzeliwani przez 3 arty (tylko jeden zginą a lekki (co mnie trafił w bok załatwił resztę) kiedyś artą dobiłem az 6 tanków ale jedyny raz jak do tej pory, teraz to się wydaje jak sen (20 bitew i ani jeden trup) ale za to dookoła są półgłówki (spadają z klifu do wody, mimo ze się topi nie rusza sie, lata gdzie sie da i strzela na byle co w środku pola...) czasem nie chce grać haubicą przez ostatnie 50 bitw ciągle jestem w mieście, a debile nie ogarniają ze nie wyceluje lub nie widzę wroga to dalej mam rozkaz na wsparcie a potem "stupid poland, polack= monkey brain itp" czasem nawet na czacie w garażu mam hejty, napisałem coś podobnego supportowi co oni z tym robią i mam takie coś: porada jak co zrobić, sprawdzić coś..... chyba w supporcie pracują ci sami gracze co mają mózg jako ozdobę

ostatnio nawet nie mam już takiej radochy bo szybko doszło do wniosku ze trza zabawiać sie hajsem, my móc mieć miejsce dla nowego tanka, czy tez same dobra załogę, ile minęło czasu zanim udało sie mi w T1 wyszkolić załogę w 100% bez golda?

05.12.2017 19:08
987
odpowiedz
cieslak18
7
Legionista

Gra jest on ale jako gra online jest oszustwem. co to swojego skilla w tej grze gracz nic nie ma wszystkim steruje gra kiedy trafimy czy przebijemy itp , Wyrównanie teamów jest tak zrobione abyśmy 100 procentowo przegrali czyli w naszym teamie 14 botów a przeciwny gracze online co daje pewna przegraną . Oficjalnie botów nie ma ale jest ich więcej niż graczy . Jest to jedyna gra w której umiejętności się nie liczą + Niby darmowa a tak na prawdę najdroższa gra konto premium od 5k bitew musi być 400zl

Kupicie za to diablo 3 starcrafta 2 i warcrafta

26.12.2017 21:06
991
odpowiedz
cieslak18
7
Legionista

4.8 ocena mówi sama za siebie , chyba ta gra upadła za nim w nią zaczełem grać , dałem się oszukać nie sprawdziłem forum przed rozpoczęciem przygody z nową grą

04.03.2018 21:23
KapiXD09
999
odpowiedz
1 odpowiedź
KapiXD09
15
Legionista
2.5

pamiętam te czasy jak zaczynałem przygodę z grą było to w 2014r.Świetnie podobało się i w ogóle, jednak po paru latach 2 3 gra zaczęła się psuć wraz z nowymi aktualizacjami gra jest coraz gorsza i nakłada nacisk na tak zwane granie za kasę.Kiedyś można było grać bez konta premium ani czołgu i grało się rewelacyjnie a dziś gdy nie ma się konta premium czy czołgu to rozgrywka jest jedną męczarnią a zarobkach już nie wspomnę.Nikt niech nie mówi że mówisz tak bo słaby jesteś w to.Owszem może i jestem ale gdy wyrzuca czołg VI poziomu na VIII z którymi nie ma szans ponieważ nie każda VI jest rewelacyjna.Błędów ta gra trochę posiada strzelanie nie jest dokładne chociaż byś super celował.Gracze używają modów i innych dupereli ci co mają kasę mogą sobie pograć.Gram już 4 lata więc nie chciał bym tego kończyć bo wtedy bym stracił czas i pieniądze jednak teraz to męczarnia która czasami na swojej drodzę spotyka sojusznika czasami spotyka.Radzę wam nie jest ta gra warta świeczki naprawdę kiedyś była ale to już minęło i nie wróci więcej.Pozdrawiam wszystkich

19.04.2018 18:26
Cziczaki
1006
odpowiedz
Cziczaki
152
Renifer
0.0

Oceniam na zero, kurła, jeszcze z bazy nie wyjechaliśmy to już 4 tanki zostały zniszczone bo ktoś wpadł na pomysł żeby postrzelać do naszego i późnej kolejni by do niego postrzelać. Albo wyjedziemy z bazy i jadą jeden za drugim, ten z tyłu strzeli sobie komuś w "plecy" i zabiera mu połowę HP, nosz kurła, powinni surowo karać za takie występy, codziennie wysyłam na ludzi skargi (nawet te za spam na czacie).
Nie twierdzę że to wina WG, lecz grę zniszczyli sami gracze.

24.04.2018 21:43
1007
odpowiedz
grom1809
2
Junior

Ekipa Wot'a tworzy 2 rodzaje tego samego czołgu . Jeden jest BARDZO ograniczony , drugi robi co chce , np.AMX ELC bis. nie przytaczam więcej przykładów , ale skończy się tak , jak z inną grą , innej firmy . Używanie ''programów ułatwiających życie " w Wot jest na porządku dziennym i nic z tym nie robią . Może sami tak się bawią ?

01.05.2018 19:15
😡
1008
odpowiedz
zanonimizowany1048833
6
Legionista
0.5

gram w tę grę od stycznia 2012 i tak jak w około 2014 roku gra miała swój NAJLEPSZY moment tak teraz ta gra WKURW*a MNIE TAK SAMO JAK CI DEBILE Z UBISOFTU wchodzę do gry po to by rozegrać jedną dobrą bitwę .. gram około 10 bitew skąd 9 wnerwia niemiłosiernie .. czasem żałuję że w ogóle zacząłem w ten szit grać tylko zdrowię tracę ,,

08.08.2018 18:06
1011
odpowiedz
sztandi7
3
Junior
1.0

Gra dobra była kiedyś, teraz zrobiła się typową Pay2Win i nabijarka pieniędzy.

31.08.2018 18:20
ExEM_PL
1014
odpowiedz
ExEM_PL
42
Centurion

miałem pobrać gierke i się troche pobawić , ale po tak mocnych komentarzach jak widziałem wyżej sobie daruję dzięki wszystkim za przestrogę nie chce już się wtopić w gejmingowe gówno jednak pogram w inne produkcję

08.09.2018 22:59
1016
odpowiedz
1 odpowiedź
grisly
1
Junior

Grałem chwilkę, znajomy mnie wciągnął , tzn internetowy znajomy, graliśmy w WT koles doszedł do mojego klanu, i kiedyś zapytał czy nie pograłbym z nim w wot, mówił że podobne do wt tylko lepsze, skusił mnie, wysłał mi maila z zaproszeniem i jakiś kod startowy. Zaczęliśmy, trochę pograłem i chciałem zrezygnować ale ów ''kolega '' sprezentował mi czołg 8 tieru żebym został w wot i ściągnął znajomych, no to jeszcze tydzień zostałem. Później okazało się że to jakiś aktywista, jak wszedłem na forum wot i zobaczyłem jak jedzie z graczami, to włos mi się na głowie zjeżył. To był jakiś naganiacz który próbował mnie kupić, jak napisałem kolesiowi że ma wypier...papier to zaczął mnie straszyć że jak to rozdmucham to będę miał problemy itp itd, liczył że mam chyba z 12 lat i się wystraszę.
Gra straszny syf, koszmarne RNG balans i do tego te ich komunistyczne metody.

03.01.2019 17:14
1021
odpowiedz
1 odpowiedź
karon_798
1
Junior

Gra totalnie beznadziejna.O stanie zmiany i dodanie absurdalnie dobrych czołgów premium zrobiło tą grę pay to win. Jeśli ktoś chce ktoś w to grać musi mieć konto premium, jak ktoś chce zarabiać musi mieć 8 premium (170 zł). MM jest do dupy, chwalili się że zrobili jakieś szablony dzięki którymi będziemy wyżej w tabeli... ta jasne na 10 bitew rozegranych 8 razy na 10 i raz na 9. Super MM. Najgorsza gra w jaką grałem. Nowy gracz niech nie zaczyna w nią grać bo to szkoda czasu i nerwów, wiem co mówię bo rozegrałem grubo ponad 14 tysięcy bitew. Wargamingowi strzeliło coś do głowy i patrzą tylko na kasę, jak się kasa skończy to BYĆ MOŻE zaczną tą grę naprawiać, ale może już być za późno. Kilka lat temu to gra była bardzo fajna lecz od 1-2 lat gra się totalnie zepsuła, szkoda bo to naprawdę dobry pomysł na taką grę. Niestety wargaming poszedł z złym kierunku i zamiast ogarniać MM i serwery to oni wolą robić to kolejne zmyślone czołgi premium których nie było nawet na papierze tylko w głowie inżynierów. Żenada

06.01.2019 14:33
psisusrene
1022
odpowiedz
psisusrene
9
Legionista

Gorszego crapu jak ta białoruska gierka nie ma. Szkoda nerwów na ten badziew. Są lepsze gry, ta jest nie grywalna.

09.01.2019 19:44
Ahaswer
1025
odpowiedz
1 odpowiedź
Ahaswer
101
ciwun

No właśnie, forum WoT-a i jego polska sekcja. Historie o tym, co tam się działo, obrosły legendami. Administracja wspierająca trolling, to zjawisko jedyne w swoim rodzaju. Trolle atakują personalnie, zwykle łamiąc regulamin forum (!), ilekroć ktoś zechce krytycznie o tytule się wypowiedzieć. Po prostu niesamowite. Szczególnie drażliwym tematem dla administracji i trolli jest temat botów ;)

10.01.2019 12:10
marcinbvb
1026
odpowiedz
1 odpowiedź
marcinbvb
109
Konsul

Jako nowy gracz zalecam innym przede wszystkim spokój. To tylko głupia gierka i tyle. Grajcie dla zabawy. Postawcie sobie jakieś własne cele i je sobie realizujcie. Nic na siłę i zero pośpiechu bo na początku każdy będzie cienki jak sik pająka. Za nic nie płaćcie tylko sobie po prostu grajcie. Jak nie idzie to grę wyłączcie, odpocznijcie szkoda stresu i nerwów. I nie łudźcie się że będziecie wymiatać w grze. Nie będziecie. Będziecie tylko mięsem armatnim dla doświadczonych graczy, a twórcy gry na waszej frustracji będę sporo zarabiać. Tak więc jeszcze raz spokój to tylko gra.

15.01.2019 02:18
1036
odpowiedz
Marcin_Pyka
1
Junior

Fajny pomysł na grę.. (mechanika itp.) Gra super fajna, ale chciwość decydentów ją zabija.

04.02.2019 23:51
psisusrene
😡
1041
odpowiedz
psisusrene
9
Legionista

Jedna z najgorszych gier on-line ostatniej dekady. Ocena eksperta jest bardzo niewiarygodna, gra od dobrych kilku lat mocno ssie i jest strasznie przewidywalna, zanim wyjadę z bazy już wiem jaki będzie wynik (xvm). Nie polecam.

Czołgiem.

06.03.2019 01:06
1043
odpowiedz
grom1809
2
Junior
0.0

Jeszcze nie napisaliście o " programach wspomagających " : strzelanie przez osłony zza którymi jesteś całkowicie nie widoczny to program wypłaszczający teren , likwidujący wszystkie przeszkody do Waszego czołgu , samonamierzacze w najczulsze miejsca ( wchodzi każdy strzał ), a WG nic z tym nie robi bo to jest kasa . Zmuszają w ten sposób do zakupu konta premium , czołgów premium i złota . Pogratulować pomysłu na zarobek , ale to dobre jako oszustwo i nie przestrzeganie WŁASNEGO OWH .

19.04.2019 15:30
😒
1044
odpowiedz
zanonimizowany1286331
3
Legionista

Nudne!

07.05.2019 19:24
😡
1045
odpowiedz
Kefir55
1
Junior

- dlaczego ssie, jest na nią hejt oraz dlaczego odradzam Ci w nią grać:

1. Polityka firmy: War Gaming słynie z totalnego chamskiego plucia na graczy. Jej wyczyny w okłamywaniu, OSZUKIWANIU (tak jawnemu oszukiwaniu) oraz wyzysku graczy łamie wszelkie normy etyki. Jedyną rzeczą jaką WG uznaje są pieniądze. Oferują ci w pizdę drogi czołg premium mówiąc że już nigdy nie będzie w sprzedaży że "unikat" po czym po kilku latach wprowadzają go do sprzedaży na evencie świątecznym - pozdrawiam posiadaczy "Ziemniaka" oraz beta testerów którzy dostali takiego k*tasa w gardło.
Świadomie wypuszczają przegięte czołgi premium dla zysku które totalnie niszcząc rozgrywkę. Potem mówią "faktycznie jest za mocny i niszczy balans gry przez co już NIGDY nie trafi do sprzedaży" a co roku wrzucają ten syf do sprzedaży po czym tabuny E25, Defenderów i inszego gówna demolują serwery przez kolejne 2-3 tygodnie, ale chuj tam ważne że hajs się zgadza.

2. Ekonomia (f2p to fikcja)
Totalnie każdy aspekt ekonomi gry nastawiony jest na to byś wydał prawdziwe pieniądze. Ok są tacy którzy nie wydali grosza ale uwierz mi czas jaki oni musieli poświęcić na grindowanie czołgów, wyposażenie, załogę itp. JEST MASAKRYCZNY.
Im wyższy tier tym większe wydatki i mniejszy przychód. Nawet match making jest zrobiony tak byś walczył jak najczęściej z wyższymi tierami. Dlaczego? Żebyś używał drogiej amunicji premium i miał niskie przychody no i im częściej przegrywasz tym lepiej. Ogólnie ładują ci ch*ja w dupę przy każdej okazji.

3. Rozgrywka
Przez lata bardzo się zmieniła. Długość meczy spadła z 10-15 do 5 - 8 minut (tak po 5 minutach jest po wszystkim...). Dodano czołgi lekkie, a ostatnio ultra szybkie kołowce co spowodowało że wolniejsze czołgi nie są w stanie dojechać na pozycję tylko są masakrowane przez TDki i artylerię. Mapy po reworkach nadal są nie zbalansowane, a nowe niegrywalne (lodowiec).

Nawet match making to jedna wielka manipulacja. Na dzień dobry masz dobre losowanie na poprawę humoru. Jak długo nie grałeś to też masz 3 mecze na topie w nagrodę za to że wróciłeś. Nie martw się po chwili będziesz ponownie gnojony przez drużynę 15 czołgów z czego 10 to OP premki, a w tym pluton 3 Defenderów. (na 8 tierze jest to standard).

Doszło do tego że patrząc na tabelę przy wczytywaniu mapy wiesz że przegrałeś- nie, nie przesadzam tak to obecnie wygląda...

Całą zabawę psują czołgi premium- przegięte Scorpiony Defendery i inne zabawki dla zamroczonych alkoholem ruskich pro playersów. Ponieważ ruski serwer jest największy i gra jest ruska no to i czołgi ruskie muszą być przegięte. Myślisz że Tiger i Panther to dobre czołgi? O niee w tej grze to stolec jakich mało. Ostatnio WG chciało znerfić topowe radzieckie maszyny które są przejęte do oporu ale ruskie zrobiły taki dym że szybko się z tego wycofali.

4. Podsumowując:
Nie oszukujmy się, gra umiera powoli ale jednak. Nie ma nowych graczy a starzy się wykruszają bo mają dość tego syfu. Dowodem na to jest ostatni "program rekrutacyjny z nagrodami" - oczywiście to był/jest jeden wielki niewypał.

11.05.2019 19:32
1046
odpowiedz
robertq
1
Junior

Zacznę od tego że gram drugi raz i mam zupełnie inne podejście do "tego czegoś". Należę do graczy którzy radzą sobie dobrze i bardzo dobrze w tej grze - fioletowo w statystykach. Postaram się precyzyjnie przedstawić największe "zmory tej gry" i niewielkie plusiki.
1. Zaczynam od absolutnej niedorzeczności w grze online.
RNG - tak to ustrojstwo się nazywa(skrót) Myślisz szanowny nowy graczu że jak jest to gra online to ty decydujesz? Nic bardziej mylnego. Możesz zdecydować jakim czołgiem grasz, gdzie na danej mapie pojedziesz, kogo bierzesz na cel - i tyle.
Naciskasz spust i teraz odbywa się losowanie, tak dokładnie losowanie! RNG wylosuje czy trafisz pojazd, a jeśli ci łaskawie wylosuje że trafisz to wtedy losuje czy przebijesz pancerz. Mało tego, jeśli masz szczęście to losuje po raz trzeci za ile zadasz uszkodzeń - NIE MASZ GRACZU NA TO ABSOLUTNIE ŻADNEGO WPŁYWU.
Przez to tworzą sie kuriozalne sytuacje, gdzie czołg którym gram uważany jest za snajpera przez wszystkich(łącznie z autorami gry) i pudłuje 7 razy z rzędu do stojącego około 350 m ode mnie - bokiem innego czołgu. Gdzie grając niszczycielem czołgów dopadłem w zatoce między skałami czołg lekki. Miał tylko 300 HP (punktów życia), na jeden mój strzał,(390 średnia uszkodzeń) ja miałem ful HP. Pan RNG zdecydował że strzelając w jego bok (30 mm pancerz) Pociskiem o sile przebicia blisko 260 mm nie zadałem żadnych uszkodzeń, ok poczekałem aż sie przeładuje i znowu zero uszkodzeń - w tym czasie ubywa mojego HP bo przecież on do mnie strzela i za każdym raze uszkadza mi pojazd. Za trzecim razem łaskawie RNG zlitowało się i pozwoliło mi zadać uszkodzenia za 290. Nie czekałem na przeładowanie i staranowałem go zabierając pozostałe 10 HP.
Przypomnę - strzelałem z 5 metrów do 30 mm pancerza , niszczycielem czołgów który sam ma lepszy pancerz 120 mm i siłę przebicia pocisku ponad 8 razy większą niż pancerz przeciwnika. Wynik - zostało mi 280 HP z mojego full HP.
Nie spodziewaj się szanowny nowy graczu niczego innego w tej grze - to dzieje sie w każdej bitwie. Nie oczekuj że czołg którym grałeś w poprzedniej bitwie tak samo będzie się zachowywał w kolejnej.
Kolejny przykład. Jadę do bitwy dobrze opancerzonym czołgiem - także w opini autorów gry bo został tak rekomendowany przez nich. Ma dobry pancerz działo, ale powolny. 35 km/h. Ok pierwszy przeciwnik o poziom wyżej (9 poziom - mój to 8 poziom) Nie mógł mnie uszkodzić a ja kilkoma strzałami go załatwiłem. Dalej rozwaliłem z własnymi uszkodzenia inny czołg i następnie przeprawiając się przez rzekę załatwiłem niszczyciela czołgów . Idzie super sobie myślę a tu nagle jeeeeeepppp z nieba. Kolejna zmora tej gry mnie dopadła - artyleria ( o niej za chwilę)
Bitwę wygraliśmy. Koleja bitwa, ten sam czołg używam , te same pociski itp. Staruję do bitwy i po chwili obrywam bo expresowy kołowiec ( kolejny temat później) przeleciał niedaleko mnie jak TGV i strzelił do mnie. Ok w normie uszkodzenia. Doczłapałem się do stanowiska , powoli wystawiam pyszczydło i nagle buuuuuuuuummmmmm. Czołg zniszczony. Oberwałem prosto w twarz od innego czołgu LEKKIEGO który:
Po pierwsze nie ma pocisków zdolnych przebić mój pancerz wierzy z przodu - bo tylko tyle wystawiłem ponad górkę.Mój pancerz 250 - max możliwości przeciwnika 210 ( na specjalnych pociskach)
Po drugie - nawet jakby przebił to jego średnie uszkodzenia to 150 HP - a zabrał mi jednym strzałem 1280 HP
Nie spodziewaj sie niczego innego w tej grze. Przykładowe opisane sytuacje to jedne z setek a może tysięcy jakie Ciebie spotkają w tej grze.
2. Zmora nr 2 w tej grze - Artyleria.
Nie sugeruj się nowy graczu filmikami, opisami, ba, nawet na unitarce (szkolenie na początku gry) nie ma słowa, zdjęcia, filmiku o tym że w grze jest artyleria.
A zaczynasz bitwę i buuuuuuuuuuuummmmmm oberwałeś nie wiadomo skąd i od kogo.
Nie miałbym nic przeciwko artylerii ale na tych samych zasadach co wszyscy gracze - wszystkie pojazdy.
Czyli taki sam zasięg widzenia jak wszyscy - A NIE MOŻLIWOŚC OKŁADANIA POCISKAMI WSZYSTKICH NA CAŁEJ MAPIE.Takie możliwości ma arta chyba od 8 poziomu.
O co chodzi - zasięg widzenia to 545 m(o ile dzobrze pamiętam) czyli jeśli sojuszniczy czołg wykrył przeciwnika w odległości większej niż podana to widze go na minimapie, ale nie fizycznie, czyli nie mogę do niego strzelać.Natomiast poniżej 545 m widzę go i moge mu przyłożyć, a przynajmniej starać się .
Natomiast artyleria widzi wszystko to co jest widoczne na minimapie. Czyli spokojnie mogą stać w swoim narożniku mapy ( tak jest najczęściej), poza zasięgiem mojego wykrywania, zasięgiem strzału i uprzykrzać ludziom grę.
I tu kolejny przykład z tysięcy przykładów. W grze sa trzy artylerie, po obu stronach. Bitwa się tak ułożyła że trochę przegrywamy, przeciwnik atakuje naszą bazę. Toczę pojedynek z dwoma czołgami blisko naszej bazy. Idzie mi nieźle. Do jednego przeciwnika wystarczy raz strzelić , drugi ma połowę HP. Już miałem nacisąc spust i tu jeeeeppp, jjjeeeeeep, jjjjeeeeeeepppppp. Oberwałem od trzech art i po mnie.
Powiedz mi nowy graczu w jakim stopniu mam byc zadowolony z tej gry. Oberwałem od kogos kogo w żaden sposób nie mogłem nawet wykryć , nie mówiąc już o uszkodzeniu jego pojazdu. Od kogos kto sam nic nie robi nie atakuje, nie wykrywa pojazdów, nie naraża sie w żaden sposób , A TYLKO ZBIERA OWOCE. Czy tak powinno być???
Grałem w kilka innych gier online i nigdzie takie żeczy sie nie działy.
Nie było obiektów , graczy którzy bezkarnie mogli ci dokopać sami będąc daleko za siedmioma morzami i górami.
Nie było pana RNG a proste zasady - w chwili naciśnięcia spustu celownik jest ustawiony na głowie przeciwnika - dostał w głowę, koniec kropka.
Kolejne udziwnienie- czołg z 1 HP który mu został jeździ, strzela, przeładowuje, celuje, wykrywa jak czołg z full HP.
Idę dalej tym tropem - zadawane uszkodzenia. Tu też losowanie. OBRYWAM W TWARZ OD INNEGO CZOŁGU - SILNIK SIĘ PALI. Żałosne. Gdzie przód czołgu a gdzie silnik. Po drodze masz gąsienice, kierowca, radiooperator, wieża, dowódca, ładowniczy, celowniczy, wizjer, działo, magazyn amunicji ........................ i dopiero na szarym końcu jest silnik.
3 Deser - autorzy gry i to co dookoła gry.
Gracze są bezczelnie oszukiwani i naciągani. I nie chodzi mi o to że starają się wyciągnąc od nas pieniądze w bezczelny sposób: Święta i pojawiły sie prezenty przygotowane przez właścicieli gry. Oczywiście wieki rozgłos jest robiony jak to dbają o graczy bo prezenty mają dla nas. hahahahhahaa....... tyle tylko że chcąc go otrzymac musisz zapłacić prawdziwą kasą. NO TO KTO KOMU TU PREZENTY ŚWIĄTECZNE ROBI?
Ale to nic bo nikt mnie nie zmusza do kupowania - podałem ten przykład jako przykład robienia z nas , graczy , po prostu głupków.
Gorsze jest to co czeka cię w grze szanowny nowy graczu.
Długo mi zeszło dotarcie do pierwszego czołgu 10 poziomu. Cieszyłem sie jak głupi bateryjką.
Ruszam do pierwsze bitwy, kolejnej i jeszcze następnej................... konsternacja i wściekłość. Co sie okazuje. Czołg nie potrafi osiągnąc swojej prędkości, podanej w jego opisie. I nie chodzi mi o 3 km/h, a różnica wynosi okło 20 . Czołg ma podane w opisie że jeździ 60 km/h a on ledwo przekracza 40. Czuję że zostałem oszukany.
Polityka obniżania wartości bojowej czołgów to zwykły bandytyzm ze strony autorów gry.
Przykład z naszego życia - dla tych co nie maja o tej grze dostatecznej wiedzy.
Dla przykładu pan Karol sprzedał Forda Modeo 2.0 silnik, standard klima i cd, panu Adamowi.
Po kilku miesiącach lub więcej przychodzi do niego i mówi że ma znakomity pomysł na jego samochód.
Da mu o cal większe opny, i lepsza antenę na dachu - a w zamian weźmie jego silnik i da mu o pojemności 1,4 i zmieni mu cd na normalne radio zwykłe. A wszystko to opiewane przez Karola w samych superlatywach, że teraz będzie jeździł nawet szybciej, że dba o niego ,że dokłada wszelkich starań aby zbalansowć jego auto.
I takim właśnie zachowaniem wykazują się autorzy gry. Robią nam (próbują ) pod górkę.
Konkretnie przykład z ostatnich tygodni. - Czołg Leopard 10 poziom, snajper.
Obecnie to dla mnie bardzo dobry czołg średni - jedna wada słaby pancerz. Mobilny, celnie strzela z dużą siłą. Autorzy wpadli na pomysł że zrobią go nieco lepszym hahahahahahahha.. zostanie obniżony czas celowania chyba o 0,2 sekundy, coś tam jeszcze o ileś tam dziesiątych sekundy lepiej, nieco gorzej czas przeładowania i bedzie to najszybszy średni czołg w grze 70 km/h - obecnie 65km/h No wszystko pięknie, och i ach jaki jestem zachwycony - sarkazm. Tyle tylko że w zamian zostanie zmniejszona jego moc silnika na tonę. Oczywiście nie zostały podane żadne wartości a tylko wzmianka że to zrobią. Czyli podsumując - Zmiana czasu przeładowania czy też celowania o 0,2 sek nic nie znaczy. Nic nie zmienia. Jeśli strzele do przeciwnika o 0,2 szybciej niż on to ja także oberwę. Wielokrotnie w bitwach odczułem to własnej skórze. Zmienią średnie uszkodzenia z 390 na 420 HP....hmmmmmmmmmmmmmmm ... tyle tylko że on teraz już bardzo, bardzo często przewyższ swoją średnią i strzela za ponad 410 hp. Jesli to zmienią to jestem przekonany że przestanie strzelać za swoją średnią. Prędkość - nie będzie wstanie osiagnąć swojej 70 km/h bo dostanie słabszy silnik czyli nie ropędzi się do tej predkości. To bitwa pancerna , zawsze na nierównym terenie - a nie autostrada i nieograniczony czas na to zadanie. Teraz ma problem aby jechac 65km/h a ma mocniejszy silnik. Zmniejszenie mocy na tone spowoduje to że pod wzniesienia będzie sie wciągał jak żółw. Teraz nie jest to dobrze a po zmniejszeniu mocy bedzie tragicznie. WARUNKI BOJOWE TEGO CZOŁGU ZOSTANA TAK NAPRAWDE OBNIŻONE A NIE JAK MÓWIĄ AUTORZY ŻE BĘDZIE LEPIEJ.
To samo wracając do artylerii. W tym samym czasie co Leopard ma byc zmiana dla artyleri. Ogólnie mówiąc ma zadawać mniej o 10% uszkodzeń. Tu już nie będę sie rozpisywał a prosze wrócić do sytuacji gdzie rowaliły mnie 3 arty. Grałem czołgiem poziomu 8. Arty które mnie rozwaliły to 2x 10 poziom i 1x 8 poziom. 10 % nad którymi tak rozwodzą się autorzy, że dla graczy, bo są źli, bo dostali wiele informacji od graczy, że na nasze sugestie odpowiadają, że dla nas to robią............10% nic nie znaczy. To tylko mydlenie oczu.
Serwis tej gry który ma pomagać graczom - nic nie pomaga. Zgłosiłem zmniejszanie się gry do paska szybkiego uruchomienia i nic. Do dzisiaj nie otrzymałem konkretnej pomocy, choćby wskazania kierunku. Za to miałem przygotowac im raport posługując sie ich programikiem. Czytam raport i widze że programik zabawił sie w sszpiega i przeskanował mi cały koputer. Acha, acha bym zapomniał. Otrzymałem poradę - MAM WYŁĄCZYĆ ANTYWIRUSA. Nie skorzystałem z niej.
Forum tej gry - to w wielu przypadkach w wykonaniu admonistratorów i moderatorów zwyczjne ośmieszanie graczy.Jeden przykład tylko. Gracz (nowy) pisze że jakieś cuda sie dzieją bo mu automatyczne celowanie sie włączyło samo. Z tonu wypowiedzi widac że jest po prostu zły. Też tak miałem, zanim zorientowałem się o co chodzi w tej grze. Poproszono go o wstawienie powtórki, zrobił to. Po czy pan moderator do spółki z administratorem urządzili sobie polowanie na czarownice. Nazywając tego grasza lamusem stojącym po krzakach i karząc mu najpier nauczyć się grać.
Tak tylko zapytam , retorycznie, co ma wspólnego stanie po krzakach z tym że samoczynnie uruchomił się celownik automatyczny.
Tak też możesz zostaćpotraktowany, to też nie jest odosobniony przykład,.

Ok kończę. Zapewne kazdy mysli po co gram. Mam dwa czołgi którymi gra mi się dobrze, nawet w przegranych bitwach.
Z chwilą kiedy cokolwiek w nich autorzy zmienią - GRA LĄDUJE W KOSZU - TO TYLKO GRA.

11.05.2019 19:51
1047
odpowiedz
robertq
1
Junior

Dodam jeszcze że bitwy sa ustawione. Startuje do bitwy, mam przeciwnika na celowniku, jeden,drugi , piaty strzał - pudło , rykoszet, nie przebity itp, itd. na 90 % jestem pewien że bedzie porażka I jak widze że wtym czasie padło 5 naszych czołgów to bedzie to porażka w najlepszym przypadku 15 : 3. czas bitwy - max 3-4 min.
Cały czas słychać o balansowaniu gry w każdym aspekcie. Całe te lata robią z graczy idiotów.

post wyedytowany przez robertq 2019-05-11 19:52:52
12.05.2019 07:23
👍
1048
odpowiedz
Dymion_N_S
195
Bezimienny

robertq ---> zagraj w War Thunder, tam zdaje się ma nic z tego co wyżej wymieniłeś, i dodatkowo nie ma "pasków życia" nad czołgami :)

12.05.2019 13:24
1049
odpowiedz
robertq
1
Junior

Mam zainstalowane War Thunder i narazie testuję.
Jak przypadnie mi do gustu to Wot leci do kosza.

12.05.2019 16:15
1050
odpowiedz
robertq
1
Junior

Żeby nie być gołosłownym to wstawiam link - filmik.
Wystarczy wkleić w przeglądarkę.
Kwintesencja grania w tą grę. Artyleria w akcji.
Zniszczyłem 3 czołgi, przy czwartym sie zagapiłem. (na filmiku)
Jak widać arta ma juz namiar a ja wcale jej nie widzę, ba , mało tego, nikt jej nie widzi. Czerwony kwadrat (to arta wroga) na minimapie w prawym dolnym rogu - ktoś tam widzi artę ?
Już bym oberwał jak tylko wjechałem na górkę ale spudłował delikwent - za drugim razem nie spudłował.
Warto to sobie obejrzeć bo nikt z autorów gry lub osób z nimi związanych nie pokaże Ci tego nowy graczu.
To normalnośc i codziennośc w tej grze. Jak nie ja to inny oberwie. Normalka.
www.galeria.cba.pl/Bitwa.mp4

post wyedytowany przez robertq 2019-05-12 16:16:48
31.05.2019 00:16
1052
odpowiedz
6 odpowiedzi
Czuper1000
26
Chorąży

Wszedłem z ciekawości po kilku latach zobaczyć opinie o tej grze. I widzę że niewiele się zmieniło. Szkoda tylko ludzi którzy grali w to przez kilka lat i zmarnowali i czas i pieniądze. Sam w latach 2011-13 rozegrałem w to coś ok. 15 tys. bitew i dorobiłem się fioletowego koloru wg xvm. Tyle że przejrzałem politykę Wargaming i uciekłem do War Thunder. To drugie też porzuciłem po 3 latach. Niestety moja opinia jest taka że obie te gry były zrobione i są cały czas poprawiane pod płaczków piszących cyrylicą, a reszta świata może się ze swoimi uwagami cmoknąć.

06.06.2019 00:13
1053
odpowiedz
HGolumH
2
Junior
3.0

Gra konfrontuje czołgi z okresu zimnej wojny z czołgami II wojny światowej. Mówiąc że gra promuje radziecki styl pojazdów nie jest nieprawdą a wręcz poprawnością polityczną. Większość historycznych pojazdów w tej konfrontacji zostaje przeniesione na wymierający margines przeszłości.

+ nowy silnik graficzny
+ w końcu profesjonalny podkład muzyczny i dźwiękowy
+ jest optymalizacja sprzętowa

- zbyt wiele sowieckich odniesień
- w tej grze niema błędów, wszystko jest celowe...

06.06.2019 12:37
bushus
😐
1054
odpowiedz
bushus
16
Chorąży

Na plus: Silnik graficzny i mechanika jazdy jest oniebo lepsza niż kiedyś.
I teraz zaczynamy zabawę:
Stare czołgi to złom, nowe czołgi potrafią niszczyć balans tak samo jak premium (nie wszystkie ale większość). Pojazdy radzieckie to szkoda słów. Czołg średni Obj. 430U miał zostać zbalansowany ale przez "odzew" rosyjskiej populacji zmiany wycofano.
Artyleria to cyrk, kiedyś oberwałeś raz i wracałeś to garażu. Teraz jak trafi Ciebie raz to nie masz już życia przez resztę gry z powodu cudownej mechaniki ogłuszenia.
Amunicja goldowa / specjalna to tak samo cyrk. Płacisz 4x więcej za pocisk aby móc cokolwiek przebić (w planach jest jej rebalans ale nikt nie wie ile to potrwa). Przez to ekonomia gry jest zabita i gracze bez premium nie mają szansy na normalną grę. No chyba że jest się prawdziwym fioletem i masz talent do tej (tfu!) gry...

post wyedytowany przez bushus 2019-06-06 12:38:45
07.06.2019 18:00
1055
odpowiedz
apoll0
1
Junior

Cześć jestem początkującym graczem w wota. Mam problem. Chciałbym zmienić moduł w czołgu ale nie mogę bo nazwa pojazdu mi zasłania. Nie umiem tego rozwiązać.

07.06.2019 18:01
1056
odpowiedz
apoll0
1
Junior

Może ktoś mi pomóc.

14.08.2019 06:02
CeZik0
1057
odpowiedz
CeZik0
3
Legionista
9.0

Ja grałem głównie w 2012-2015, ale mi sie znudziło, wchodzę od czasu do czasu zobaczyć co sie zmieniło. Gra jest bardzo wciągająca. Gra ma bardzo proste mechaniki i odbiega od realizmu ale o to chodziło, by zrobić arcade'ową gre o czołgach. Ostatnio dawno nie wchodziłem do gry ale jak ostatnio wszedłem to sie zaskoczyłem tyloma misjami itp, kiedyś nie było takich rzeczy

20.08.2019 12:59
1058
odpowiedz
1 odpowiedź
kita852
1
Junior

Specjalnie zarejestrowałem się na forum, żeby napisać komentarz do tej gry. Jest to moje trzecie podejście do WOT. Ta gra to jedna wielka porażka. Być może wersja premium daje więcej frajdy, jednak testowałem konto premium przez trzy darmowe dni i nie zauważyłem poprawy. Zacznijmy od mechaniki, która jest jakimś nieporozumieniem. Czołgi znajdujące się w bliskiej odległości ode mnie, pojawiają się i znikają, żeby po chwili wyjechać z zupełnie innego miejsca i cie rozwalić (nie jest to wina kiepskiego łącza). Giniesz od jednego strzału, nie wiadomo kiedy, nie wiadomo skąd. System awansu i szkolenia załogi to męczarnia. Nawet z włączonymi darmowymi dopalaczami trwa to wieki. Punkty doświadczenia, punkty doświadczenia ogólnego, złoto, obligacje, atuty załogi - potrzeba kilku tygodni żeby to wszystko ogarnąć i kilka razy zaliczyć wtope, żeby za kolejnym razem wybrać dobrze. Podsumowując jeśli jesteś odporny na frustracje, obojętne jest ci przegrywać 8 na 10 bitew, to możesz spróbować zagrać, poki nie znajdziesz lepszej alternatywy.

20.08.2019 20:38
Ahaswer
1059
odpowiedz
Ahaswer
101
ciwun

WoT ma mnóstwo wad i ewidentnie powoli obumiera, ale mało entuzjastycznie podchodzę do opinii skrajnych, jednostronnych, nawet nie silących się na jakiś obiektywizm. Jest jasne, że ludzie z Mińska pokpili sprawę, że w grę wchodziła ich specyficzna, postsowiecka mentalność, że zaniedbano mnóstwo aspektów tej gry, ale nie jest prawdą, że WoT nie miał swoich dobrych stron. Gdyby tak było, nie cieszyłby się, swego czasu, tak dużą popularnością. Ta gra wielu ludziom dostarczyła rozrywki, to co wzbudzało później największą frustrację, to stosunek WoT do społeczności, jej rozmaitych postulatów, ogólna nieuczciwość białoruskich twórców, liczne kłamstwa, niedotrzymane obietnice, pazerność i wytyczenie niewłaściwego kierunku "rozwoju", który doprowadził do obecnej zapaści.
Ta gra najlepsze lata ma już za sobą, ale bez wątpienia miała wiele atutów, przyciągała prostotą i przyswajalną powszechnie mechaniką walki. Wprowadzanie botów, brak kontroli nad cheatami-modami, dziwne rozwiązania z zakresu MM i RNG, niszczenie balansu pojazdów na wyższych tierach, zmarginalizowanie roli pojazdów historycznych, ograniczenie puli map etc. musiało przynieść konsekwencje, pomimo neutralizowania tego kilkoma niezłymi, acz powierzchownymi, w gruncie rzeczy, pomysłami.
Serwery postoją jeszcze kilka lat, zawsze będzie można do gierki wrócić i pyknąć kilka bitewek, niezobowiązująco. Przy czym powroty są dość frustrujące, gdy w dobrej wierze wchodzimy do bitwy, a tam jest gwałt, rozstrzygnięty po 3 minutach, gdy wynik oscyluje w granicach 7:1, a następne minuty to już tylko jałowe dorzynki. Trudno mi w tej chwili oszacować, ile średnio potrzebujemy rozegrać bitew, by trafić do względnie wyrównanej, emocjonującej i odrobinkę wymagającej taktycznie, ale ta liczba niestety z każdym rokiem rośnie. Nie mam pojęcia czemu dżentelmeni z Mińska nie postanowili tego trendu powstrzymać. Może już jakiś czas temu ustalili, że ta gra nie ma przyszłości i że trzeba tylko wyciągnąć na koniec od graczy jak najwięcej kasy, proponując im cała masę niezbalansowanych premek VIII tieru. Taka jest polityka Wargaming, ale to jest też wizytówką tej firmy, niestety.

post wyedytowany przez Ahaswer 2019-08-20 20:43:16
03.09.2019 12:32
1060
odpowiedz
Czuper1000
26
Chorąży

Wrócilem po 6 latach na nowym koncie. Specjalnie żeby sprawdzić jak będzie od zera. Nie mogę się połapać w paru rzeczach, nigdzie nie widzę statystyk pancerza danego czołgu, nie widzę ilu graczy łacznie zabiłem. Chyba że nigdy nie było takich statystyk i myli mi się to z War Thunder, w ktore grałem 3-4 lata temu.
Generalnie mogę tylko potwierdzić komentarze powyżej. Doczłapałem się po 2 dniach do 4 tieru i już mi się nie chce dalej.

13.09.2019 14:42
Niakadan
1062
odpowiedz
2 odpowiedzi
Niakadan
42
Generał
0.0

WarThunder o wiele lepsze od tego tutaj 0 realności czołg który chowa się w krzakach i te mnóstwo cziterów i 0 fanu z tej gry pierwszy raz grasz i dobiera graczy którzy mają większy tier od ciebie i symulacja nie nazwał bym tego

10.10.2019 13:37
1068
odpowiedz
1 odpowiedź
largowawa
5
Junior

Zagrałem na koncie znajomego który ma pełno premek i premium, na tych samych czołgach co na zwykłym koncie. 67% wygranych, bitwy ustawiane pod wygranie mojej drużyny (np. u mnie 3xE25,2xT-34-85M, a u przeciwników same szroty + po jednym z wymienionych). I tak co trzecia bitwa wygląda. Siedem dni sielanki P2W pełną gębą. Bitwy do 4 min, sporadycznie 10 minut. Syf jakich mało. Kończę z tą grą definitywnie. Sprawdziłem tą grę pod rożnymi kontami. Do WG: Wprowadźcie jeszcze więcej czołgów premium, rozwalcie balans do końca, wprowadźcie czołgi z działami laserowymi, z 3 działami. Szukam alternatywy dla gry, a wy zwijajcie z rynku.

08.11.2019 10:52
😂
1070
odpowiedz
MarekSuzuki
3
Junior

No i co robić,co robić.Mam na koncie 40K bitew,grałem od 5 Stycznia 2016r.Dużo czołgów premium,trochę niestety inwestowałem w tą grę.Był czas,przed wprowadzeniem wersji1.0,że grało się całkiem przyjemnie,wyniki były całkiem fajne.MM i Pan RNG nie wtrącały się aż tak bardzo.Po tym czasie,niestety.Jest coraz gorzej,wczoraj tak się wk....em,że nacisnąłem przycisk"usuń konto"i odinstalowałem grę z kompa.Odniosę się do przypadłości znikania czołgów i pocisków-zarówno główny ekran jak i mini mapa nie są równe dla wszystkich,Tobie pojazd znika,strzelasz w to miejsce i nic.Powinno być trafienie,już pomijam czy z przebiciem.I powinno być widoczne"na wyniku bitwy"!!!Natomiast ktoś kto stoi obok Ciebie,strzela i trafia,a jeśli znikający czołg był na ogryzku,to go rozwala.Mało tego,po obejrzeniu powtórki tego gracza,okazuje się że"ten gracz go widział"!!!Zapewniam,że kilkukrotnie sprawdzona sytuacja!!!Mało tego,jeśli dany czołg był za przeszkodą,to z mojej pozycji,mogłem tylko liczyć na trafienie w wierzę,czy we właz dowódcy,bo dla mnie cały kadłub i gąsienice były zasłonięte stertą gruzu.Natomiast ten co go widział,trafiał i rozwalił,stojąc pod dużo większym kątem,mimo że powinien widzieć tylko bok wierzy,gdzie rykoszet jest pewny,trafia go w przednie koło,które "ON"widzi!!!Okazuje się,że dla Ciebie,tekstura przeszkody jest przesunięta o centymetr.I to wystarcza,żeby gracz obok Ciebie trafił,a TY nie.I tak jest ze wszystkim czyli-tekstury budynków,przeszkód i wydm,prędkością Twojego czołgu,obrotem wierzy jak Cię zdetrakowali i lajt Cię objeżdża,celnością Twojego działa,nawet celownikiem,który nagle zaczyna wolniej skupiać,a Ty masz dwa czołgi przed sobą i z tego powodu nie trafiasz.A one tak.I wcale nie jesteś ogłuszony przez artę.Po prostu masz przegrać.A znikające pociski???Były odkąd pamiętam i chyba będą.Jeszcze uszkodzenia-wystarczy jedna plomba na pysk-pierwszy raz ktoś Ciebie trafia w bitwie.I już pierwszym strzałem masz uszkodzony magazyn,kierowcę i działo....Co naprawiasz?Drugi strzał-celowniczy i silnik.Mimo to starasz się,celujesz na ile sytuacja pozwala,przebijasz i??? I patrzysz po bitwie na wyniki i szukasz co mu uszkodziłeś.Okazuje się że nic,w najlepszym przypadku gąsienicę i to na żółto,czyli nie zerwałeś jej,mimo że dostał w przednie kółko i powinna spaść.....Wystarczy myślę tej perory,nie wiem czy ktoś doczyta do końca.Podsumowując-jako gracz,który utopił trochę realnej kasy w tej grze,nie domagałem się jakichś przywilejów i forów.Po prostu,chciałem normalnie pograć.Bo to jest i ma być rozrywka,a nie nerwówka.Jeszcze się odezwę...

08.11.2019 15:55
wiecek11
1071
odpowiedz
wiecek11
1
Junior

Jest okej . Może szału nie ma, ale z braku laku można w nią zagrać ;)

15.11.2019 15:08
1072
odpowiedz
Player203a8
11
Legionista

Gra kiepska, nierówne dobieranie graczy, gra p2w

16.11.2019 11:48
😁
1073
odpowiedz
MarekSuzuki
3
Junior

Witam ponownie.Po namowach znajomych których poznałem tutaj na grze,wyjątkowo fajni Ludzie bo nie wszyscy tutaj są tacy,większość pluje na Ciebie bo masz Win Rate na poziomie 48% i nazywa Cię podczłowiekiem,postanowiłem przywrócić moje konto.Rozegrałem kilkaset bitew,obecnie expię linię Chińskich czołgów ciężkich.Podzielę się wrażeniami z gry tymi właśnie czołgami,oraz zamieszczę kilka screenów.Więc po pierwsze,czołgi wydają się ulepione z plasteliny,mimo zasłaniania się przeszkodami,wchodzi jak w masło w wieżę czy w jarzmo działa.Natomiast napotykając taki sam czołg przeciwnika lub nawet tier niższy,nagle okazuje się że w te same miejsca nie przebijasz.Nawet mając pociski premium o penetracji 265 mm,nie jesteś w stanie przebić jarzma działa czołgu o tier niższego,a on Ciebie leje i to ze zwykłej amunicji.(Dodam,że sytuacja ma miejsce na wszystkich nacjach,tierach i typach.) Złośliwość,przypadek? Otóż nie,po prostu masz nie przebić,tak zapisano w systemie,masz też nie zrobić więcej DMG w bitwie,bo przecież po co.Działa tych czołgów bardzo niecelne,celownik mam na prawie cały ekran,czas celowania też się nie zgadza-deklarowane przez WG 2,9 sekundy zmienia się w bitwie na realne 5 sekund,a jeśli jechałeś,stanąłeś i chcesz wycelować,to wychodzi 6,4 sekundy.w tym czasie oberwałeś już dwie buły na twarz,więc zostajesz z połową HP.Rykoszety od włazu dowódcy,od dolnej płyty,od skosów kadłuba czy policzków to już standard.Obecnie gram czołgiem 110,to pojazd 8-go tieru.Zobaczcie na screenach,jakie mi zadano uszkodzenia,a jakie ja zadałem na wyniku bitwy.Dodam jeszcze,że wysadzono mi magazyn więc wieża mi odpadła.Zresztą nie pierwszy raz i nie ostatni,mimo że magazyn nie był wcześniej uszkodzony,lub naprawiłeś go już drugi raz w bitwie,to odsyłają Cię do garażu [link] i po bitwie [link] Takie uszkodzenia powstały,jak wystawiałem tylko wieżę,dodatkowo pod kątem korzystając z depresji -6 stopni.Co ciekawe,przeciwnik trafiał też w ten niższy właz,w strefach trafień nawet nie zaznaczony jako weaks spot. To jest po prostu żenujące,masz przegrać i koniec.Niebawem odkryję i kupię czołg WZ 111 1-4.Oczywiście podzielę się wrażeniami z gry tym pojazdem.Jestem ciekawy,czy w moich rękach,będzie tak samo twardy,celny i każdy pocisk będzie przebijał.Jeszcze krótko o supporcie,który przecież ma pomagać,wspierać i może dawać sygnały do"Góry",że jednak coś jest nie tak z grą. Witam MarekSuzuki

Dziękuję za kontakt.

Niestety nikt, poza graczami biorącymi udział w danej bitwie. nie ma wpływu na zadawanie obrażeń krytycznych w trakcie bitwy. W dużej mierze zależy to od wiedzy, gdzie celować, od kalibru działa (im większy kaliber tym łatwiej jest uszkodzić dany moduł), od wytrzymałości danego modułu oraz, po części, od elementu losowego jakim jest RNG.

Właz dowódcy w VK nie jest takim oczywistym weak spotem jakim może się wydawać, ma on około 200 mm grubości przy strzale na wprost, a przy odpowiednim ustawieniu go względem strzelającego może osiągnąć nawet 270-290 mm. Można to sprawdzić np. tutaj:
[link]

Jeżeli chcesz zgłosić jakiekolwiek sugestie lub opinie dotyczące gry prosimy zgłaszać za pomocą forum gry:
[link]

Forum jest aktualnie jedyną drogą umożliwiającą kontakt z developerami i zgłoszenie swoich pomysłów.

W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości zapraszamy do ponownego kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie.
Mateusz . To odpowiedz na moje zapytanie,co do bitwy i screenów,które zamieściłem powyżej.Zabawne,że jak grałem czołgiem VK 100.01P,to mój właz dowódcy wpuszczał wszystko,obojętnie pod jakim kątem.No i oczywiście,Dowódca nie żyje.Wyłączyłem te komentarze w bitwie...Pozdrawiam wszystkich czytających i z pewnością jeszcze napiszę.

post wyedytowany przez MarekSuzuki 2019-11-16 11:54:08
16.11.2019 11:57
1074
odpowiedz
MarekSuzuki
3
Junior

No niestety,nie mogę tutaj dodać linków do screenów z bitwy i z garażu.Zainteresowanych ich obejrzeniem zapraszam do bezpośredniego kontaktu,czy mailowo,czy bezpośrednio w grze.

23.11.2019 15:58
👍
1075
odpowiedz
1 odpowiedź
karnisterniak
112
Generał

Wbijać na kanał NewMulti2k, będzie za chwile transmisja z finału najlepszych drużyn w Europie.

post wyedytowany przez karnisterniak 2019-11-23 16:01:07
28.11.2019 18:53
1076
odpowiedz
Loco_Kroko
1
Junior

OP czolgi 279e T95 czasami obj907 robienie drzewkowych czolgow to starta czasu, poniewaz nizsze tierem goldowe czolgi za pieniadze maja lepsze parametry. Na serwerze EU nie ma jeszcze premium tier X ale to tylko kwestia czasu.. Bardziej depresyjnej gry nie widzialem.

25.12.2019 10:47
1077
odpowiedz
karnisterniak
112
Generał

Witam, często widzę reklamę , darmowego czołgu RUDY. Czy to ściema a może już był na początku eventu ? Da się go jeszcze zdobyć czy ta cała reklama to ściema.

19.01.2020 21:42
1079
odpowiedz
MarekSuzuki
3
Junior

Witam serdecznie.Nie pisałem długo,choroba zwala z nóg niestety.Miałem się podzielić wrażeniami z gry WZ 111 1-4 oraz WZ 111 5A.Powiem ogólnie,czołgi nie spełniły moich oczekiwań,tak jak myślałem,jak ja do nich strzelałem,to twarde jak nie wiem.Ale jak ja prowadzę ten czołg,to leją mnie z każdej strony.W zasadzie można powiedzieć,że nic nie odbijam.I mało trafiam z przebiciem.Tak to już skonstruowane jest.Jeszcze jedna sprawa,podałem temat na oficjalnym forum WOT,że odkąd skończyły się operacje świąteczne,to nie da się normalnie grać.A wczorajszy i dzisiejszy dzień,to po prostu trzeba zapisać na czerwono w kalendarzu.Oczywiście,jakiś moderator zamknął ten temat,natomiast oficjalny Community Contributor Millenium Falcon,nie omieszkał znów zbluzgać mnie z błotem.Skopiowałem jego słowa i wklejam je tutaj

Lieutenant ?olonel
Player
58246 battles
3,284
[_CHS_] _CHS_
Member since:
04-27-2012

Sent: Today, 06:49 PM
Widzę, że mareczek dalej stęka na forum i zamykają mu debilne tematy :D Musisz być nieźle jebnięty, żeby 1200 razy w miesiącu uprawiać sabotaże i jeszcze kwękać. Do lekarza pędź, póki nie jest za późno ;)

Szczerze,nie mam pojęcia o jakie sabotaże chodzi temu człowiekowi.Nic nie uprawiam,nawet nie wypowiadam się na forum,bo wiem że to z góry przegrana sprawa.Przestałem nagrywać bitwy,raportować graczy którzy wydają się podejrzani(boty,aim boty) nie piszę i nie składam skarg do supportu,bo to nic nie daje.Jeszcze się odezwę.Pozdrawiam.

19.01.2020 21:57
1080
odpowiedz
1 odpowiedź
MarekSuzuki
3
Junior

No i macie jego opinię na mój temat Drodzy czytelnicy,ale co gorsza on ma opinię o Was.Wklejam jego słowa,bo się uśmiałem.

MarekSuzuki,Millennium_Falcon_ has replied to a personal conversation entitled "Opinia".
Millennium_Falcon_ said:
----------------------------------

Te strony są pełne takich żółtych i czerwonych sabotażystów twojego pokroju więc jakakolwiek opinia z tych stron jest warta tyle samo, co wasza znajomość gry, statystyki, mechaniki i temu podobnych. Jednym słowem - żałosna. Więc możesz sobie tam wstawiać co chcesz. Oni i tak nie zauważą, że to ty non stop robisz z siebie forumowego idiotę i jesteś w tym coraz lepszy.

Dosłownie przed chwilą dostałem tego e-maila.Napisałem i ostrzegłem go,że kopiuję jego słowa,niech wszyscy przeczytają.Pozdrawiam.

21.01.2020 20:36
1081
odpowiedz
Highline
9
Legionista

Można sobie flaki wypruwać a i tak RNG zadecyduje gdzie dokładnie sie strzela. A ci jeszcze zwiększyli rozrzut nie wiem chyba po to żeby bitwy trwały dłuzej ale to trzeba być po prostu debilem. Po zwiększeniu rozrzutu celności już tylko chyba beznadziejni ignoranci w to grają.. I pajace Wargaming od naganiania i robienia nadzieji dzieciom oczywiście. Nie dajcie sie nabrać i nawet nie zaczynajcie w to grać !!

29.01.2020 13:30
😡
1083
odpowiedz
Komar99
1
Junior

Plusy:
-brak

Minusy:
-słaby dobór graczy
-p2w

ogólnie to JD

01.05.2020 17:02
1085
odpowiedz
zanonimizowany1334233
0
Legionista

dawniej ta gra była spoko ale teraz widać że bez wydania kasy nie pojedziesz pełno noobów którzy strzelają do sojuszników zamiast do wroga.

29.08.2020 23:44
FRON(T)LINE
1087
odpowiedz
FRON(T)LINE
41
Paszkurwic
Image
7.0

Dawniej poświęcałem na WoTa mnóstwo czasu, gdyż był niesamowicie grywalny i przystępny pod względem oferowanej zawartości. Po 9 latach od rejestracji z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że to już nie ten sam Świat Czołgów. Styl rozgrywki zmienił się ogromnie. Premiuje głównie czołgi lekkie, kołowce oraz wszelkiego rodzaju magazynkowce. Jest to zrozumiałe z punktu widzenia rozwoju gry i chęci przyciągnięcia jak największej liczby graczy. Niestety wraz z dodawaniem kolejnych ulepszeń z gry ulatywała jej "dusza". Nieprędko wrócę do WoTa, ale miło wspominam jego najlepsze lata kiedy odkrywanie kolejnych czołgów było przyjemnością, a nie rutyną.

20.09.2020 10:55
1088
odpowiedz
zanonimizowany1336325
3
Junior
4.0

W latach 2011 - 2015 grałem w wota na Xbox 360. Od 2015 do 2018 grałem w wota na PC. Żałuję, że zmarnowałem tyle czasu na to g#wno. Od czasu do czasu wchodziłem do wota, żeby zobaczyć czy gra się rozwija. I się rozwija, ale w złym kierunku. Bitwy są ustawione, a WG leci na hajs. Jeżeli gracie w to coś to polecam tylko bitwy treningowe, gdyż inaczej się wkurzycie. Ponadto rok 2020 jest dla mnie bardzo dobrym rokiem, jeżeli chodzi o wota. Usunąłem konto i się bardzo cieszę. Pozdrawiam.

20.09.2020 22:38
1089
odpowiedz
9-Force-recon
2
Legionista

Powiem tyle (ponieważ grałem już dawno) - jeśli gra wydaje ci się spoko, bo fajnie wygląda u jakiegoś youtubera, to nie graj w to. Wargaming daje większym youtuberom od WoT-a złoto, konta premium, czołgi oraz itemy na giveaway'e ZA DARMO. Więc nie dziw się, że u niego to wygląda dobrze, a z ciebie wróg robi miazgę.

02.10.2020 14:33
1090
odpowiedz
mmt
6
Legionista
0.5

Ta gra to jeden wielki chłam. Tak jak na początku (sporo lat temu) jeszcze dawała radę tak teraz jest to typowa gra dla bezmózgich gimbusów z nadzianymi rodzicami. Szkoda czasu.

31.10.2020 07:46
Ahaswer
1091
odpowiedz
Ahaswer
101
ciwun

Serie zwycięstw albo porażek, jakich wcześniej nie było. Nieproporcjonalna liczba botów w jednej drużynie, która skutkuje tzw. gwałtami, wynikami w rodzaju 15:3, których jest coraz więcej. W znacznej większości przypadków z góry wiadomo, która drużyna wygra bitwę.

Podczas moich ostatnich sesji (kilka bitew, maks około 10) zdarzało się, że przez całą sesję nie było normalnej, wyrównanej bitwy, z wynikiem 15:8 (i wyżej), z wyrównanym przebiegiem przynajmniej do 4-5 minuty. Zazwyczaj do 3 minuty jest już pozamiatane, a potem są tylko dożynki. Coraz częściej zdarzają się bitwy w całości trwające krócej niż 4 minuty.

Trzeba powiedzieć, że gra się uprymitywniła, strasznie spłaszczyła, poprzez tą swoją dziwną "dynamikę". Cała masa pojazdów, ze względu na słabszą mobilność, straciła rację bytu. Dzieciaki krzyczą coś o camperach, bo nie wzięły pod uwagę tego, że gra miała być taktyczna, a "czajenie się" jest integralną częścią każdej taktycznej rozgrywki. Białorusini z premedytacją ten aspekt taktyczny zlikwidowali, przekształcając WoT w "dynamiczną" strzelankę. Bitwy są więc błyskawiczne, rozstrzygają się zanim ciężki pojazd dotoczy się na pozycję. W rezultacie to już nie jest gra o ciężkich z natury i niezbyt szybkich czołgach z okresu IIWŚ i okolic, zaś różnorodność, związana z całą paletą rozmaitych pojazdów została wyeliminowana, na rzecz uproszczonej i niezniuansowanej rozgrywki.
Dlatego większość fanów WoT-a po prostu zniknęła. Nie dziwię się temu, bo ludzie z WG zawsze słynęli z tego, że nie umieli wyciągać wniosków ze swoich błędów i kompletnie nie uwzględniali konstruktywnych sugestii "dojrzalszych" graczy. Sprawiali wrażenie, jakby słuchali tylko dzieci, które chciały usuwać kolejne mapy (więc były usuwane), które chciały usuwać stanowiska camperskie (więc zostały usunięte), które chciały by wszystko było robione na jedno kopyto.

31.10.2020 09:26
1092
odpowiedz
mcmt
1
Junior

Nie jestem już skillowym graczem a w WOT grałem od początku. Nigdy nie wydałem ani grosza (może raz kupiłem CD Action, gdzie było trochę golda). Jestem mocno zdziwiony tak złymi opiniami dotyczącymi gry, szczególnie; "bez premium się nie da".

Potwierdzam, że cały zgromadzony kapitał, który zyskałem expiąc niższe tiery, straciłem jeżdżąc X tierem. Gdy się zorientowałem zacząłem expić artę. Aktualnie mam kilka art, w tym X - to mój sposób na zarabianie w tej grze.

Miałem teraz dobre parę lat przerwy w grze w WOT, ponieważ pochłonęło mnie Combat Mission i bitwy lądowe w War Thunder. W to drugie gram tylko w "Realistic Battles", bez premium i uważam za zdecydowanie lepszą alternatywę dla WOT, szczególnie dlatego, że:
- Nie ma znikających czołgów, czołgi są rysowane cały czas i idzie je zauważyć i trafić choćby z 3km. Kwestia zauważenia nie jest łatwa, bo nie ma żadnych znaczników, czyli podobnie jak w realu, wykrycie zdecydowanie zwiększa szansę na zniszczenie. W WOT ten mechanizm jest karykaturalny.
- Kamera z lotu celnego pocisku, zarówno wrogiego jak i naszego, wyjaśniająca wszystko - czy wszedł, gdzie wszedł, co uszkodził, czy i gdzie eksplodował, co uszkodziły odłamki.
- Trafienie w moduł to nie generuje "szansy na jego zniszczenie" tylko po prostu go niszczy.
- Rajcuje mnie pozorny realizm, który nadawany jest przez powyższe.

Aktualnie gram w obie pozycje, ale gdybym miał wybierać lepszą; zdecydowanie War Thunder. Polecam.

31.10.2020 14:50
1093
odpowiedz
Lester53
12
Chorąży

Zmanipulowana, oszukana gra działająca na nerwy. Przykład sprzed chwili - gram obj 277 i strzelam w bok is-3 (X vs VIII tier) ustawionego niemal prostopadle i co sie dzieje? Pierwszy strzał - gąski, drugi strzał - 0 dmg, trzeci strzał w inny czołg stojący obok rowniez ustawiony bokiem - 0 dmg, a po chwili nadjeżdża wrogi t49 (czołg lekki) i strzela z przebiciem za ponad 1000dmg wraz z podpaleniem... to jest chore. Albo np odpalasz gre, grasz 7 bitew - 7 przegranych, bardzo mało prawdopodobne zakładając rzekomą losowość tej gry a takie coś zdarza się nagminnie. Wszystko to jest ustawione. Chcesz odreagować grając artylerią? Wrzuci cie na najgorszą mape w mieście i nudzisz sie przez kilka minut bo nigdzie nie ma przestrzału. Bierzesz TDka? Losuje ci otwartą mape z trzema artami, gra decyduje kiedy wygrywasz kiedy przegrywasz, kiedy ma iść ci dobrze a kiedy masz sie wk****ć. Gorąco nie polecam.
Zresztą o tym wszystkim jak i o innych bolączkach tej śmiesznej gry pisali już wyżej.

post wyedytowany przez Lester53 2020-10-31 14:50:53
20.11.2020 23:04
1094
odpowiedz
2 odpowiedzi
vikitor
1
Junior
Image

Napiszę krótko bo szkoda mi poświęcać jakikolwiek czas na ten chłam: przestroga dla ludzi którzy zaczęli grać, TO NIE GRA, TO WIZUALIZACJA MAJĄCA WYGLĄDAĆ JAK GRA. Co możecie w wot? Możecie sobie jechać i strzelać, tyle zależy od was, reszta to wypadkowa roli jaką macie odegrać w grze i zachowania przeciwników, jeżeli macie wygrać to bez wysiłku wygracie(wejdzie każdy strzał) jak macie przegrać to przegracie choćbyście się zesr...li. Żadna nauka map, czy pojazdów nie jest potrzebna, wystarczy zapłacić a losowość zacznie wam sprzyjać, niestety im szerzej otwieracie portfel tym lepsze wyniki odnosicie. Oczywiście wielu twierdzi że tak nie jest, niestety to jest fakt. Mam program który wychwytuje nieprawidłowości w grach, i tylko produkcje WG nie trzymają parametrów które powinny mieścić się w ramach ustalonych w zasadach gry.
Wszystko jest zmanipulowane o oszukane w WOT, poczynając od gry poprzez obietnice twórców , a na cenzurowanych stronach kończąc(tak, mało tego że cenzurowane jest forum, to także cenzurowane są komentarze pod filmikami na YT), cały produkt opiera się na fałszu.

17.12.2020 00:18
1095
odpowiedz
edi7575
1
Junior

Grałem w tą grę prawie od początku przez kilka lat do momentu gdzie ustawianie bitew było już nie do zniesienia nie można było wygrać prawie żadnej bitwy a przeciwnicy znikali przed tobą i pojawiali się za tobą cię niszcząc i to był czas usunąć to badziewie z komputera teraz gram w War Thunder wydaje mi się że gra jest bardziej realistyczna od WOT-a grafika niczym się nie różni a sama rozgrywka nie doprowadza do szału no może czasami

25.07.2021 10:34
1097
odpowiedz
2 odpowiedzi
KrzysztofPL
3
Legionista
1.0

Nie płacisz, nie grasz!!
W zasadzie przy tej grze GTA V jest darmowy.

Kiedyś można było grać.
Po ostatnich aktualizacjach strzelam kapiszonami.
"Dostał, ale nawet go nie zarysowaliśmy" , "Gąsięnica nie przebita"
Za to, kiedy przeciwnik trafia we mnie:
Gąsienica uszkodzona, Silnik uszkodzony, Już po nas.
Dosłownie 3 strzały.

Rozumiem, że w ten sposób twórcy chcą wymusić na mnie ZAPŁATĘ. Ale nie doczekają się. Jestem dorosły, pracuję i liczę pieniądzę.
Przeraża mnie jednak fakt, ilu gra dzieciaków, którzy płacą pieniędzmi rodziców.

U mnie w domu skasowałem tę grę ze wsztystkich komputerów, a dzieci mają zakaz instalowania. Wam polecam zrobić to samo.

18.01.2016 19:03
tomek_ka
926
odpowiedz
1 odpowiedź
tomek_ka
14
Legionista
5.0

Ocena redakcji - 7.5, ocena graczy - 5.2

Nic dziwnego, Wargaming jest znany z hojnie wydawanych pieniędzy na PR, reklamę, czy inne oszustwa zwane w nowomowie marketingiem.

Szkoda, że części tych pieniędzy nie przeznaczyli na rozwój gry, to może w gierkę dałoby się jeszcze grać.

Czemu się nie da?

1. Absurdalne RNG, czyli losowość. Wszystko w tej grze jest losowe. Celność, penetracja, obrażenia, krytyki, wykrywalność, matchmaking. Często mam wrażenie, że nic w tej grze ode mnie nie zależy...

2. Pay4Win. Każdy kto chociaż ma mgliste pojęcie o ekonomii, a przynajmniej o logicznym myśleniu widzi, że gra sprzyja płacącym. Twórcy bronią się argumentem, że wszystko jest do kupienia za tę ogólnodostępną walutę, zapominają tylko powiedzieć, że bardzo często grając bitwę, nie zyskujemy tej waluty, a ją tracimy. Nie tracą tylko osoby grające na kontach premium z czołgami premium.

3. Cheaty. Przez wiele lat mody ratowały tę grę. Jej interface był brzydki, nieczytelny, niefunkcjonalny. Jednak ostatnio twórcy gry w ogóle nie panują na aimbotami, laserowymi celownikami, rentgenami itp. cheatami.

4. Brak wizji rozwoju gry. Gdy w jednym patchu wprowadzili idealnie symetryczną mapę, by obie drużyny miały takie same warunki i jednocześnie zmienili tryb na szturm (jedna drużyna się broni, a druga atakuje), do którego symetryczna mapa jest kompletnie niepotrzebna, już się przekonałem, że lepiej z tą rosyjską produkcją nie będzie. Twórcy nie mają pomysłu na rozwój, odcinają tylko kupony i łupią dzieciaki, które są za głupie, by zauważyć wszystko powyższe.

03.02.2016 15:18
935
odpowiedz
vikingos
1
Junior

A ja mam takie głupie pytanie - widziałem, że złoto do Wota można zgarnąć grając w Armored Warfare. Ktoś widział tę promo wcześniej? Niby nie piszą wprost o czołgach, ale i tak wiadomo ocb

post wyedytowany przez vikingos 2016-02-03 15:18:20
07.02.2016 17:39
937
odpowiedz
galio
2
Junior

Mam beke jak czytam to forum. Jedni to trolle bez kolegów którzy tworzą multikonta żeby powiedzieć jaka ta gra jest zła i niedobra i jak oszukuje itp. Drudzy natomiast bronią tej gry jak własnej matki. Ogólnie moja ocena gry to 5/10 mapy są małe,jest ich mało, a bitwy trwają po 5-7 minut czołgi są co chwila nerfione i mapy w sumie też. na koncie mam 2k bitew bitew i doszedłem do VIII tieru. Gra mi się po prostu znudziła.

26.02.2016 18:38
BracoForOne
👍
938
odpowiedz
BracoForOne
8
Konsul
7.5

Najlepsza seria czołgów a teraz wszystkie inne produkcje będą podrabiać aaa już podrabiają

14.07.2016 10:20
👍
943
odpowiedz
bertek005
1
Junior
Wideo

[link]

04.10.2016 00:47
952
odpowiedz
1 odpowiedź
Cyniczny Rewolwerowiec
85
Senator

Wystarczy zamiast bluzgania nauczyć się mechaniki gry.
Zacznijmy od tego że na grubość lakieru nic nie podjeżdża bo w promieniu 50 metrów spotujesz wszystko.

A o co "kaman"? Każdy czołg ma własne wartości kamuflażu i zasięgu widzenia. Jeśli strzela do ciebie czołg którego nie widzisz to oznacza że ma zdecydowanie lepszy kamuflaż niż ty zasięg widzenia, bo pomimo że oddawanie strzałów czyni cię bardziej widocznym to nadal nie możesz go wyspotować. Generalnie ty masz ujowy zasięg widzenia albo on bardzo dobre camo albo (najczęściej) oba powyższe.

Proste.

A to:
stoisz działem w chaszczach na najodleglejszym miejscu za pagórkiem to podobno jesteś dobrze zamaskowany z niskim stopniem ryzyka wykrycia
nie jest prawdą. Co z tego że takim Jgpz e-100 stoisz w krzaczku w rogu mapy skoro i tak widac cię z orbity...

24.10.2016 01:31
954
odpowiedz
1 odpowiedź
capicho
60
Konsul
8.0

Gra jest fajna, ma wciągającą mechanikę.
Mam ponad 13k bitew, więc mogę co nieco napisać.
Na początku wydaje się że jest chaos i może wydawać się niezrozumiała, ale z czasem wszystko można spokojnie ogarnąć (może prawie wszystko).
Wargaming zrobił tutoriale, jest wiele filmów na YT, więc krok po kroku dojdziemy do wniosku, co w grze jest ważne, a co mniej.

Czy trzeba mieć jakąś sporą wiedzę, jak ktoś wcześniej napisał? Nie sądzę. Ważniejsze jest bardziej poznanie siebie i zorientowanie się, który rodzaj gry będzie nam bardziej odpowiadał - czy lepiej siedzieć w krzakach i czekać na ofiarę, czy jednak lepiej jeździć szybko, spotować (za co też dostaje się punkty) ale zadawać mniej obrażeń. itd itd.

Jedna rzecz mnie ciągle wkurza i nie mogę się do niej przekonać - matchmaking różniący się o 2 tiery, a czasami (jak to w lekkich czołgach) o 3 tiery. To jest fatalne i zabiera fun z gry.
Zwyczajnie jak jesteśmy na dole listy i na górze większość czołgów ma 2 tiery wyżej, to po prostu można większość czasu pojeździć i pooglądać mapę niż grać. Może trochę przesadzam, ale ciągle mam wrażenie że gra byłaby o wiele lepsza jakby ten matchmaking był zmniejszony o 1 tier.

Ale ogólnie, za sam pomysł, za wiele nowych pomysłów i za klimat w grze - ocena 8.

post wyedytowany przez capicho 2016-10-24 01:33:19
26.12.2016 17:41
961
odpowiedz
1 odpowiedź
cieslak18
7
Legionista

No botów jest bardzo dużo z tego co widzę ostatnio , A WG się chwalą ile to ludzi gra ostatnio niby rekord... W tą grę nie gra już więcej niż 10 tysięcy osób oni o setkach piszą ......

Dla nowych graczy nie zaczynajcie w to grać możecie jak macie wyj.. w oszustwo
+ nie wydawać ani grosza bo to nie ma sensu

17.05.2017 12:49
Ezrael
976
odpowiedz
1 odpowiedź
Ezrael
196
Very Impotent Person

Sam piszesz, że jesteś graczem słabym i dziwisz się, że większość gier przegrywasz. To trochę dziwne. To gra drużynowa, ale jesteś jednak częścią grupy, więc jako gracz słaby, mówiąc trochę brutalnie jesteś obecnie bezużyteczny, lub co najwyżej mało przydatny, takie trochę piąte koło u wozu i stąd efekty.
Jak trochę poćwiczysz i ogarniesz grę, staniesz się graczem średnim, zaczniesz coś działać w bitwie i zarówno statystyki, jak i średnia wygranych Ci wzrosną.

Sam, gdy zaczynałem myślałem, że to taki bardzo dynamiczny shooter polegający raczej na zręczności, więc przez pierwsze kilka bitew wyjeżdżałem w kółko jak debil na środek Malinovki i natychmiast byłem odstrzelony zanim choćby zobaczyłem wroga. Nie grał w to wtedy nikt ze znajomych i do wszystkiego musiałem dochodzić sam. Gra była jednak fajna, więc mi się chciało i z biegiem czasu, po kilkuset bitwach coś tam zacząłem powoli ogarniać.
Wszystko przychodzi z czasem.

Grywam w to od kilku lat i pod wieloma względami gra stała się łatwiejsza. Narzekasz, że wrzuca Cię w bitwy z tierem +2. Po ostatnich zmianach MM masz praktycznie gwarancję, że większość drużyny będzie tego samego poziomu, albo +1, choć może też oczywiście wrzucić Cię na topa. Czyli zawsze masz szansę coś zdziałać. Gdy natomiast ja zaczynałem, to normą było, że MM wrzucał Cię w bitwy +4. Powalcz szóstką medem z ciężkimi dziesiątkami, to dopiero będziesz miał powód do narzekań, bo wtedy często nawet w bok nic nie wchodziło. Losowanie tylko +2 to było: "ooo, wreszcie mnie fajnie wrzuciło".

Co do wymiany czołgów natomiast zgadzam się z zarzutem, zwłaszcza dla graczy premium. Sam jestem średniakiem, ale mam znajomego, który jest naprawdę megakozakiem, gra w topowych klanach, rzyga wręcz dzięki temu goldem i ma dobrze ograne wszystkie czołgi premium. Wspominał, że od dłuższego czasu model biznesowy jest trochę chamski, bo wygląda w ten sposób, że robią nowy wykoksany czołg premium, potem robią mu nerfa uprzeciętniając go i wrzucają kolejny jeszcze nowszy premium, przy którym stary, wcześniej kozacki wymięka totalnie. Obecnie Defender jest podobno nie do pobicia.
W ten sposób oczywiście nakręcają sprzedaż. I to jest rzeczywiście trochę chamskie, bo gracz kupił konkretny produkt za realne pieniądze - to trochę tak, jakbyś kupił telewizor, a po poł roku zrobiłby się czarno-biały.

Ale z czegoś się ta gra musi się utrzymywać, gracze ogólnie też wiedzą, czego się można spodziewać i decydują portfelem. Do kupna ich nikt nie zmusza. Zwłaszcza, że była ostatnio akcja zwrotu czołgów premium z przynajmniej częściową rekompensatą. Zawsze to lepsze, niż nic.

post wyedytowany przez Ezrael 2017-05-17 12:53:10
06.06.2017 03:58
978
odpowiedz
1 odpowiedź
Vodayo
1
Junior

Na grę poświęciłem dwa lata. Jest trudna. Wbrew pozorom to nie prosta strzelanka. Złożona mechanika wymaga dużej wiedzy żeby coś tu osiągnąć.

Osobnym tematem jest podejście twórców do graczy. Robią co mogą aby zniechęcić. Ciągłe manipulacje i zmiany zasad gry. Niekompetentny support. Opanowane przez trolle i hejterów forum. Całość kosztuję dużo nerwów a twórcy świadomie nakręcają niezdrową rywalizację czerpiąc z tego zyski.

Wraz z aktualizacją 9.19 łamiącą zasadę równych szans dla wszystkich graczy, zawiesiłem aktywność w grze. Całość tylko dla ludzi o bardzo mocnych nerwach, lub mających wylane na wszystko. Innym nie polecam.

Jeszcze miesiąc temu ocena była by przeciętna. W wyniku ostatniej aktualizacji zero.

post wyedytowany przez Vodayo 2017-06-06 04:02:30
23.12.2017 20:26
989
odpowiedz
1 odpowiedź
eenki
13
Legionista

Doprawdy ktoś w ten syfa gra, kiedy jest o niebo lepszy War Thunder?

25.12.2017 13:06
990
odpowiedz
1 odpowiedź
t340
14
Legionista

GRA TYLKO DLA POSIADACZY KONT PREMIUM !!! TRADYCYJNY CZOŁG ZBUDOWANY NA PODSTAWIE NORMALNEGO DOŚWIADCZENIA NIEMA ŻADNYCH SZANS. PRZYKŁAD GRAM TIGEREM 2 ROZBUDOWANYM NA MAXA STAJE NA PRZECIWKO TAKIEGO SAMEGO KĄT TEN SAM TE SAME POCISKI 4 STRZAŁY 0 PRZEBICIA ON 4 JA WYLATUJE W POWIETRZE.SPRAWDZAM PRZEBIEG SŁUŻBY GRACZA A U NIEGO PRAWIE WSZYSTKIE CZOŁGI PREMIUM PLUS JAKIEŚ WYNALAZKI PAPIEROWE. GRA DOBRA DLA LUDZI POZBAWIONYCH NERWÓW

28.12.2017 06:29
992
odpowiedz
1 odpowiedź
t340
14
Legionista

PRZEPRASZAM ZAPOMNIAŁEM DODAC ŻE SPRAWDZIŁEM TO KILKANAŚCIE RAZY I NIE TYLKO NA TYM CZOŁGU .A CO POWIESZ NA RYKOSZETUJĄCE POCISKI OB.??? TYLKO JEDNA WALKA NA KILKADZIESIĄT JEST OKI. CELOWNIK NA NIEKTÓRYCH CZOŁGACH SKŁADA SIĘ RÓŻNIE CZASOWO TEZ SPRAWDZAŁEM .DO 5 TIERU JEST OKI

29.12.2017 11:54
993
odpowiedz
K4RBON
1
Junior
Wideo

Witam, jestem początkowym YouTuberem, tworzę serie z World Of Tanks i zapraszam was do oglądania, mam nadzieję że komuś się spodoba:
[link]

15.02.2018 15:20
997
odpowiedz
Gonej123
6
Junior
5.5

Nie pogracie sobie for fun, P2W (Defender/E25/...) Rozegrałem ponad 15k bitew... I ogólnie rzecz mówiąc jeśli chcecie tracić nerwy to gra idealna dla was... Jedyny plus to grafika która ma być wprowadzona w marcu.. ale nie wiadomo jak bedzie bo ponad rok temu miały być polskie czołgi a dalej ich nie ma (nie zważam na premki)
Ogólnie gra nie jest zła, ale ja mam jej szczerze dosyć a wracałem do niej bo nie było w co grać

07.04.2018 16:44
Cziczaki
1002
odpowiedz
Cziczaki
152
Renifer

Heh, też skończyłem grać w 2014 roku, teraz po latach chciałem zobaczyć jak się gra zmieniła, jeden plus zauważyłem, na początku bitwy chyba zrobili blokadę na strzelanie, pamiętam że kiedyś mi na starcie strzelali w tył czołgu i samym działkiem to chyba 5-6 razy już tak padłem na początku.
A tak teraz spytam graczy ogrywających to na bieżąco, gdzie jest opcja włączenia głosów załogi różnych narodowości? Kiedyś każda nacja miała swój własny głos, a teraz mi tu po polsku szprechają. :/
Jak się sortuje czołgi np. wg. alfabetu i tak samo nacje w badaniach.
I gdzie jest magazyn w którym można sprzedać starą nieużywaną już amunicję?

13.04.2018 00:42
Maxilinexus
1004
odpowiedz
Maxilinexus
1
Junior

Ludzie oceniajcie ten pseudo wytwór o czołgach jak najniżej !

14.04.2018 11:47
1005
odpowiedz
toyminator
42
Generał

Kompletnie nie rozumiem, dlaczego tyle ludzi w to jeszcze gra...Znaczy trochę rozumiem, bo nie ma niczego innego(jest AW, który robi dużo rzeczy lepiej,ale gra pogrążona przez masę błędów, i durne zmiany) są przez lata przyzwyczajeni tylko do Wota... Ostatni raz grałem 3 lata temu, kolorki? Zielony. Fiolet na jednym pojeździe XD Wróciłem na test serwer,co jest teraz (nowa Linia włoska jest OK) Sprawdziłem to i owo...i gra nie zmieniła się wcale.Znaczy jest jeszcze gorsza niż 3 lata temu. Jedynie Grafika na duży plus.A tak?
1. Amunicja premium wciąż istnieje, i teraz zaczęli grać nią wszyscy,non stop....3 lata temu, nie było to aż tak widoczne.
2.Spotowania dalej jest beznadziejne, czołg pojawia się metr od ciebie ....
3.Bitwy trwają od 3 do 7 minut....Gra teraz polega na Hura i do przodu...zero taktyki, zero trzymania flanki (no chyba że stoją tam straszaki)
4. Medy wciąż rządzą, TD są bezuzyteczne na większości map.Albo jedziesz do przodu i liczysz na szczęście, albo zostajesz z tyłu, i uja robisz....
5. Kto pierwszy wyjedzie ten zbiera baty....
6.RNG wciąż durne.
7.Kredyty wciąż beznadziejne,w tej grze nigdy nie przeszkadzało mi ciułanie expa, bo ten wchodził w miarę szybko, ale kredyty to masakra. przynajmniej dodali wzmocnienia ...
8. Płacenie za miejsce w garażu dalej na propsie...
9.Balans dalej beznadziejny
Dla mnie jest to zręcznościówka dla nikogo...jak ktoś gra w sumie tylko w to, to niech sobie gra. Kiedyś gra sprawiała mi radość, naprawdę fajnie się grało,ale jak zaczęli usuwać miejsca dla TD, i robić inne głupoty, to już miałem dosyć
Aha i dalej beznadziejny MM. Z naszej strony beznadziejne HT, z ich strony 3-4 HT które biorą pół HP jednym strzałem...
My nie mamy Lighta, oni mają dwa....
Ano i sens posiadania wyższych tierów....w sumie to nie ma, bo na nich nie zarabiamy...a przeważnie tracimy...jaki jest sens pójścia w tier 9-10, gdzie powinno być fajnie, jak tym grać się nie da, bo kasę traciszz

post wyedytowany przez toyminator 2018-04-14 11:52:34
23.07.2018 15:29
Ahaswer
1010
odpowiedz
Ahaswer
101
ciwun

A gdyby firma Wargaming została sprzedana jakiemuś zachodniemu deweloperowi? Albo chociaż sam tytuł World of Tanks? Gdyby za tytuł wzięli się ludzie profesjonalniej podchodzący do każdego aspektu rozwoju gry? Gdyby przywrócili balans pojazdów, znacznie poszerzyli pulę map, zreorganizowali niektóre elementy rozgrywki?
Pomarzyć można?

Gra nie uschnie tak od razu, ale już teraz jest oceniana bardzo negatywnie. Devsi z Mińska, zamiast próbować powstrzymać ten trend, podejmują kolejne niezrozumiałe decyzje.

Na przykład drzewko polskie. Pal licho inne serwery, ale na EU, gdzie Polacy są najliczniejszą nacją, to byłby strzał w dziesiątkę, pod względem marketingowym. Tymczasem wzięła górę ta białoruska małostkowość, podszyta ewidentnymi uprzedzeniami do Polaków (o czym z konsternacją pisali nawet amerykańscy blogerzy). Trudno inaczej niż złośliwością wytłumaczyć to co właśnie zaproponowano w temacie drzewka polskiego.

Ma to być najsłabsze drzewko w grze, z najmniej grywalnymi pojazdami. Nie wiem czy na 10 sztuk, choćby jeden czołg uplasuje się na swoim tierze, w swojej klasie, powyżej przeciętnej. Wstępne statystyki wskazują, że gra polskimi czołgami będzie bardzo, jakby to rzec, wymagająca ;)
Czy ktoś mi może racjonalnie wytłumaczyć, jaki jest cel wprowadzania najsłabszych pojazdów akurat na tym etapie rozwoju gry, gdy ludzie raczej się zrażają niż czują zachęceni?

Druga sprawa to ahistoryczność wszystkiego. Nawet pojazdy nieźle udokumentowane, w wydaniu białoruskim mają być swoją własną parodią, a raczej drwiną. Rozumiem, że na niektórych tierach trzeba było improwizować, ale żeby tam gdzie nie trzeba było improwizować też wstawiać fejki? To jest kompletnie niezrozumiałe.

Polscy fani zebrali materiały i stworzyli alternatywne polskie drzewko, wykorzystując także radzieckie klony (od VI tieru). Klony w tej grze to nic niezwykłego, więc takie drzewko też byłoby dopuszczalne. Na serwerach EU bez wątpienia cieszyłoby się ogromną popularnością polskich graczy.
Praca polskich fanów została całkowicie zignorowana.

Czarną robotę odegrali też Polacy współpracujący z Wargaming albo pracujący dla tej firmy. O ile działalność Karola Wejcherta (Falathi) nie rokowała dobrze, bo na pierwszy rzut oka widać było, że ten człowiek zbyt pomocny nie będzie (parał się głównie trollingiem na oficjalnym forum WoT-a), o tyle pokładano nadzieję w pracy Piotra Hałaczkiewicza (Gepard_PH), który miał możliwość nawiązania kontaktu z projektantami i programistami z Mińska.
Teraz jednak, u progu pojawienia się drzewka widać, że w najmniejszym stopniu firma nie wyszła naprzeciw oczekiwaniom polskiej społeczności, w tym osobom, które przez 6 lat mozolnie zbierały materiały techniczne o polskich maszynach, wykonując przy tym naprawdę kawał dobrej roboty. Cała ta praca została olana, nawet w temacie narodowej symboliki (szachownica).

Nie wierzę w ignorancję, wierzę w złą wolę, bo akurat firma Wargaming zdążyła nas przyzwyczaić do "postaw" wobec Polaków mocno nieprzychylnych, w tym wprost pogardliwych (słynne wypowiedzi przedstawicieli firmy, w tym wiceprezesa).
Ale wierzę też w głupotę i brak profesjonalizmu, bo to taka trochę złośliwa niedojrzałość, w rodzaju na złość babci odmrożę sobie uszy. Owszem, Białorusini zirytują Polaków, ale poza tym co z tego będą mieć? Kolejną falę odchodzących, zniesmaczonych, zniechęconych? Czy na takiej polityce można zarobić, czy to są metody dające lepszy zarobek? Niespecjalnie, nieprawdaż?

post wyedytowany przez Ahaswer 2018-07-23 15:52:06
14.08.2018 20:27
1012
odpowiedz
2 odpowiedzi
leszekj63
1
Junior

witam jestem nowy i mam pytanie, więc albo jestem taki tępy że nie potrafię grać albo WOT GRA NIE FAIR. Gram w Wota od wielu lat i zaczął mnie wkur.... fakt że nie umiem przeskoczyć 4700 oceny osobistej ? jak przekroczę 4702 gwałtownie spadam w dół żeby znowu dobić tej sumy :( taka sytuacja jest od jakiś 2 lat. dodam że nie inwestuję w grę bo ponoć gra jest DARMOWA :( za pomoc będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam i czekam na jakąkolwiek pomoc ;(

08.09.2018 13:07
1015
odpowiedz
Sirk95
1
Junior
Wideo

Witam i zapraszam na mój kanał na yt dotyczący wota nazwa kanału sirk95 [link]

28.12.2018 09:14
1018
odpowiedz
Ban4Fun
5
Junior
2.0

W to coś gram od 2011 roku - także długo.
I cóż... Przestałem i gorzko żałuję, że zmarnowałem na nią tyle czasu i PIENIĘDZY, za które mogłem kupić może nawet ~100 dobrych gier.
A War(fuckyou)gaming kpi z graczy bez ukrycia. Amunicja premium, konto premium (już szykują jego inną, dodatkową wersję), pojazdy premium, ARTY(kur#a)LERIA i żmudny, nie nagradzający grind. Do tego brak balansu między frakcjami i prowadzonymi maszynami.

P.S. Nagroda na święta? Piep#ny czołg premium drugiego tieru i masa sztucznie pompowanych cen w sklepie z dopiskiem: "SALE". Mhm...

post wyedytowany przez Ban4Fun 2018-12-28 09:17:18
03.01.2019 15:15
1020
odpowiedz
Highline
9
Legionista

Tak wlaśnie radzą sobie nieudacznicy, oszustwami i manipulacją jeśli nikt im nie jest w stanie zajrzeć na serwery. Kiedy zacząłem w to grać kilka lat temu jeszcze nie zdawałem sobie sprawy w jakim stopniu te gry są ustawiane i pokręcone. Tak naprawde NA NIC NIE MACIE WPŁYWU W TEJ GRZE. Tak to zostało wyprodukowane ale skala manipulacji zarówno w samej rozgrywce jak i zabiegach marketingowych z miesiąca na miesiąc jest coraz większa.

Najlepszy przykład to zmienianie parametrów czołgów z drzewek na gorsze rzekomo w celu usprawnienia balansu a za kilka miesięcy rozpoczęcie wprowadzania czolgów premium ktore mają parametry o wiele lepsze niż czolgi drzewkowe. Haniebne oszustwa, warto zapamiętać nazwiska tych gnoji a nie tylko nazwe firmy. Unikajcie jak ognia i ostrzegajcie potencjalnych nowych graczy przed tą firmą.

post wyedytowany przez Highline 2019-01-03 15:16:49
04.10.2019 21:39
1066
odpowiedz
MarekSuzuki
3
Junior

Tak pisze do mnie Moderator Oficjalnego Forum WoT-cytuję" O, widzę że wciąż masz to niedojebanie mózgowe :D Nie myślałeś o jakimś leczeniu?
Reply
Report
Millennium_Falcon_
Colonel
Player
55369 battles
3,692
[_CHS_] _CHS_
Member since:
04-27-2012
Sent: Today, 04:10 PM
I znowu wróciłeś, mongole? Masz tak od urodzenia, czy ostro trenowałeś? :D"


21.03.2016 11:04
939
odpowiedz
Keyser_S0ze
1
Junior

Witam. Gram w Wot'a 4-5 lat nie pamiętam. Mam prawie 14k niezłe staty (nic na forum jak w grze). Nie wynikają one z faktu nabijania ich w klanach (jestem w swoim klanie, który nie gra żadnych drużynówek) ani stadpadowania na niskich tierach. Co do samej gry widzę poniżej jest olbrzymia g...o burza jaka ta gra jest zła i jak WG, MM i bóg wie kto jeszcze oszukuje i okrada graczy. Powiem tak gra ma wady, wiele patchy wprowadza złe rozwiązania, tak szybciej i łatwiej zrobimy nowe czołgi mając płatne konto premium. Ale niektóre łatki są dobre, nikt nie każe za nic płacić, mm wcale nie stara się mnie zniszczyć (myślę, że to teoria spiskowa jakich wiele). Niestety gra wymaga dużej wiedzy. I rozumiem, że szczególnie nowym graczom nie jest łatwo. Uważam, że by poznać podstawowe zasady potrzeba z 1k bitew a by naprawdę zacząć ogarniać 10k. I mało tego nawet po dużej ilości bitew nie każdy ją ogarnie. Ja lubię grać w tą grę, nie interesują mnie teorie spiskowe, polityka wg. Powiem jeszcze, że niektóre bitwy sam jestem w stanie wygrać i wiem to już po odpaleniu bitwy. Pozdrawiam i życzę mniej stresu w spędzaniu wolnego czasu grając w jakiekolwiek gry polecam też nie grać w to co przysparza nam niepotrzebnego stresu.

06.08.2016 18:08
AyenoKanno
945
odpowiedz
AyenoKanno
166
SomeoneElse

Pytanko mam małe - Czy jest na dzień dzisiejszy jakikolwiek sposób na kupienie Jagdtigera 8.8?(poza kupowaniem konta na którym się znajduje)

22.08.2016 23:05
MrGlina
😁
949
odpowiedz
MrGlina
9
Chorąży

Mi tam się podoba.

spoiler start

DAWAĆ 7TP!!! ;)

spoiler stop

post wyedytowany przez MrGlina 2016-08-22 23:06:51
14.01.2017 02:22
963
odpowiedz
1 odpowiedź
Croles
1
Legionista
Wideo

Zapraszam na do obejrzenia bitew właśnie z tej gry na ps4 ;) Piękna grafika i krajobraz polecam!! :) .

[link]

20.01.2017 18:53
😈
965
odpowiedz
1 odpowiedź
Zgred
210
WREDNY

Nie podoba się, to nie grać!
Pieprzenie o OSZUSTWIE to tylko płacz mający usprawiedliwić waszą nieudolność w grze!
Po prostu musicie zmienić grę, bo w tą jesteście do BANI!

20.07.2017 16:14
981
odpowiedz
1 odpowiedź
Krosu
1
Junior
Wideo

Super gierka. Gram od kilku lat i jestem w tą gierkę w miarę dobry XDDD
Ale najlepiej gra się ze znajomymi :D
[link]

05.12.2017 19:12
988
odpowiedz
1 odpowiedź
cieslak18
7
Legionista

Gra jest oszukana i nie na co się oszukiwać , Gram już troche i to widzę + Fiolety mówią nie umiesz grać ok ale wielu wyzywałem aby zagrali 1v1 z 10 bitew tylko jeden się znalazł i dostał 8 do 10 byłem lepszy o wiele a mimo to o wiele gorzej mi idzie na randomach i mam gorsze statystyki czemu ? gra steruje wszystkim ( przez 5k bitew nie mogłem się przebić 50% zwycięstw przez 4 miechy 49.89-49.98 a bo zakupie konta premium w tem sam dzień już 50.4 bardzo ciekawe ...

18.08.2018 20:02
1013
odpowiedz
1 odpowiedź
leszekj63
1
Junior

widzę że to forum ma wyje.... na to co się pisze powodzonka wszystkim

17.12.2018 13:48
papież Flo IV
👎
1017
odpowiedz
papież Flo IV
50
Arcybiskup
3.0

Ta gra "weszła jak w masło" na mój dysk i jeszcze szybciej wyszła z niego.
W tej grze nie odczuwam żadnych emocji podczas rozgrywki (wyjątkiem jest niekontrolowany mój śmiech gdy słyszę cytat z pierwszego akapitu:-D), cieszę się gdy mecz trwa 5 minut, choć duża część z nich trwa 3 razy dłużej, kiedy wszyscy kampią w swoich bazach.
A przestrzegali w młodości- nie bierz darmowego

21.05.2019 00:11
1051
odpowiedz
1 odpowiedź
robertq
1
Junior

I tak na koniec - bo przestaje w to cos grać.
Autorzy gry chyba naprawde myślą że ludzie to kompletni imbecyle?
Od kilku dni czołgi którymi gram - przestały grać (tak to nazwę)
Dodam że ostatni raz kupiłem cokolwiek za prawdziwe pieniądze chyba z miesiąc temu. Po prostu gram sobie dwoma, trzema czołgami i nic wiecej nie rozwijam, żadnej nowej lini czołgów, innej narodowości - cokolwiek.
Okazuje sie że od mniej-więcej tygodnia nie jestem wstanie osiągnać wyników jak poprzednio. Moje czołgi przestały strzelać celnie, a jak już trafię to sporadycznie przebijam pancerz przeciwnika.Teraz w każdej bitwie mam sytuację jaką opisywałem we wcześniejszej mojej wypowiedzi. , moje pociski powinny przebić ponad 260 mm a nie sa wstanie przebic nawet 40 mm. W KAŻDEJ BITWIE. Prawie cały czas trafiam do bitew które przegrywamy 15:2, 15:3. Wszystkie statystyki leca na łeb na szyję.
A przecież nie oślepłem nagle, ani nie połamałem palców.
Więc jak to sie dzieje że nagle nic nie wychodzi.
ANO TAK ŻE CAŁA TA GRA TO WIELKIE USTAWIENIE.
To celowe działania - nie jestem pierwszą osoba która tak ma.Jak rozmawiałem z tymi osobami to właśnie tak samo jak u mnie - jak dotarli do 10 poziomu, mają czołgi i przestali kupować cokolwiek od autorów gry za prawdziwe pieniądze.
Po prostu wystarczy nam to co mamy - 2-3- czołgi na 10 poziomie i chcemy sobie po prostu pograć- nic więcej.
Ale nie podoba sie to że nic nie kupujemy.
Nie będe sie juz rozpisywał bo szkoda mi czasu na to coś.
Na koniec zwięźle i treściwie.
Oceniłem na początku tą grę na 3 - ale teraz to tylko wielkie ZERO może odemnie dostać.
Ukraińskie kacapy muszą sobie poszukać innego jelenia do dojenia z kasy. NA MNIE JUŻ NIE ZAROBIĄ ANI GROSIKA.
Zawsze daleki jestem od tego aby doradzać innym, uważam że każdy sam musi sie przekonać.
ALE W TYM PRZYPADKU - TRZYMAJCIE SIE OD TEJ GRY JAK NAJDALEJ!!!!!!!!

07.09.2019 00:02
1061
odpowiedz
Tourang
2
Junior
10

To jest gra która wymaga cierpliwości, znajomości słabych punktów czołgów, ich parametrów oraz wielu strategii rozgrywki na danych mapach. Tutaj nic nam z szybkich palców po CSie i tego typu grach. Musimy mieć szeroką wiedzę i to jest kluczem do udanej i satysfakcjonujacej rozgrywki. Niestety, wielu graczom ktorzy tę grę tutaj oceniają, brak umiejętności i po serii porażek muszą sie tutaj wyżalić. I także nieprawdą jest to, że trzeba grać tylko z amunicji premium. Jest wiele przykładów graczy którzy uzywają tylko podstawowych pocisków, a premiowymi posiłkują się rzadko - np bardzo znany gracz, grający na bardzo wysokim poziomie SirFoch.
Ja osobiście WOTa oceniam na 10. Gram już 8 lat, mam ponad 14tys bitew i gram na dobrym poziomie bywając w klanach z czołówki.

05.08.2016 23:51
944
odpowiedz
1 odpowiedź
PrzerzutkaOdRoweru
1
Junior

ogólnie gra jest świetna, tylko banda debili za przeproszeniem, po paru nieudanych bitwach przyszła tu i hejtuje WG za to że przegrywają, obwiniając wszystko i wszystkich - Matchmaking, RNG, mikropłatność itd. A tak na prawdę gra potrafi wciągnać na bardzo dług czas, sam gram osobiście 5 rok już, z przerwami ale gra jest dobra pod względem graficznym i gameplayu. Co do Pay2Win, jeżeli Win oznacza zbadanie jakiegoś czołgu to można się zgodzić, ale na polu walki to ile wydałeś na WoT'a nie ma znaczenia, tzw amunicja goldowa, od jakiegoś czasu jest za normalną walute w grze więc praktycznie jest wyrównanie.

28.02.2017 19:01
huber(T)urban
967
odpowiedz
huber(T)urban
2
Legionista

Gra świetna a hejtują ją ci którzy po prostu nie umieją w nią grać.

08.04.2018 10:52
NoYoN
😐
1003
odpowiedz
NoYoN
15
Legionista
5.0

Grałem kiedyś sporo, ale jak War Thunder przestał odstawać, to się na niego przesiadłem. WoT bardzo odstaje od WT, zmiana silnika gry niewiele pomogła. Gra ma bardzo arcadowy styl, realizm i fizyka są słabsze niż w WT. Teraz odpaliłem WoT, żeby sprawdzić jak się ma i o wiele gorzej od WT. Szkoda, bo kiedyś dominowali....

13.05.2010 14:29
1
DRIVER_87
35
Centurion

Zapowiada się dobrze :)

13.05.2010 14:51
AIDIDPl
2
odpowiedz
AIDIDPl
141
PC-towiec

Grafika taka raczej średnia jak na 2010 rok, ale gra może być dobra...

13.05.2010 17:33
3
odpowiedz
zanonimizowany722609
4
Pretorianin

Gra darmowa nie ma co narzekać.

17.05.2010 08:36
4
odpowiedz
kwo
54
Centurion

Ile godzin spędziłem z kumplami grając w scorch'a.... Może być hit!

21.05.2010 12:31
5
odpowiedz
tymo29
44
Pretorianin

Te wymagania to chyba jakiś żart z taką grafiką?

Na grę czekam, chętnie "wcielę się w czołg" ;).

23.05.2010 19:01
6
odpowiedz
zanonimizowany731431
2
Junior

Minimum system requirements:

CPU: 2 GHz
RAM: 1 GB
Video: GeForce 6800GT (128 MB) / ATI analog
HDD: 2GB
Connection rate: 128 Kbps

Te znalazłem na forum gry. Te co tu podali to MAX. :D (Może pójdzie u mnie xD)

28.05.2010 21:27
MatPL1122
😃
7
odpowiedz
MatPL1122
60
Pretorianin

MMMM będzie ciekawie ;D

05.07.2010 21:55
8
odpowiedz
Szakal182
30
Chorąży

Załapałem się na bete, super.

06.07.2010 12:19
9
odpowiedz
gooood
2
Junior

Mam 70 koduw do bety kto chce niech pisze gg 11661687

06.07.2010 23:55
Lisek Chytrusek :D
😃
10
odpowiedz
Lisek Chytrusek :D
6
Legionista

A ja mam już betę :D

08.07.2010 00:13
11
odpowiedz
Szakal182
30
Chorąży

Teżmam bete i teraz jak na szpilkach siedze i czekaż aż ruszy.

08.07.2010 07:33
👍
12
odpowiedz
amigo2000
159
Generał

Również czekam na start Bety ;)

08.07.2010 08:31
13
odpowiedz
Pawlo94
96
Illusive Man

Ja też mam bete i czekam

08.07.2010 21:13
14
odpowiedz
patchu
33
Chorąży

gra jest KOZAK :D

09.07.2010 11:02
Feess
15
odpowiedz
Feess
39
VILLAGE IDIOT

jak sprawuje się optymalizacja bety?

09.07.2010 13:31
preDratronIX
16
odpowiedz
preDratronIX
88
Generau

World of Tanks
Developer: Wargaming.net
Minimum System Requirements
OS: Windows 2000/XP/Vista/7
Processor: Intel Pentium 4 @ 2.0 GHz / AMD Athlon XP 2200+
Memory: 1 Gb
Hard Drive: 3 Gb free
Video Memory: 128 Mb
Video Card: nVidia Geforce 6800 / ATI Radeon X1600
Sound Card: DirectX Compatible
Network: Broadband Internet Connection
DirectX: 9.0c
Keyboard
Mouse

Recommended System Requirements
OS: Windows 2000/XP/Vista/7
Processor: Intel Pentium 4 @ 3.0 GHz / AMD Athlon 64 3500+
Memory: 2 Gb
Hard Drive: 3 Gb free
Video Memory: 256 Mb
Video Card: nVidia GeForce 7800 / ATI Radeon x1800
Sound Card: DirectX Compatible
Network: Broadband Internet Connection
DirectX: 9.0c
Keyboard
Mouse

Jak zwykle GOL coś zwali... Tak samo z grą 7.62...

09.07.2010 13:59
17
odpowiedz
alexior
21
Pretorianin

O dziwo czasem mój CrossFire 5850 jakimś cudem nie wyrabia przy tej gierce,ale no cóż.To jeszcze BETA i to na dodatek zamknięta.

10.07.2010 00:44
👍
18
odpowiedz
amigo2000
159
Generał

Gra jest naprawdę świetna i grywalna ;)

16.07.2010 16:18
gregoryf
19
odpowiedz
gregoryf
39
Konsul

ktos ogarnia ta popier*oloną stronę z rejestracją? ciągle pisze, że email w uzyciu. wypróbowałem już 20

17.07.2010 12:04
👍
20
odpowiedz
stosik
7
Legionista

gregoryf hmm dziwne masz problemy wszystko dziala jak nalezy a gra jest swietna mi mo tego iz czasem mozna KKKK dostac podczas słaczenia sie z serv. i ludzmi z łaczami takimi ze ciezko namiezyc ich czałg ktory jezdzi slajdami

18.07.2010 00:45
👎
21
odpowiedz
stosik
7
Legionista

sry ze post pod postem
Hmmm zmieniam zdanie gra moze i jest fajna ale w puzniejszych etapach gry robi sie nie wesoło i wychodzi stary tekst jak nie zapłacisz to nie pograsz ( gra dla bogatych ) no chyba ze to naprawia w pełnej chac watpie , bo teraz zeby doscignac do tych ktorzy placa realna kasa w grze tzeba grac bynajmniej 24/h i wygrywac kazda walke , a i tak watpie czy ktos dojdzie do takiego poziomu gry i graczy ktorzy zaplacili zeby miec szybiej i łatwiej

18.07.2010 22:05
22
odpowiedz
Comek1984
56
Pretorianin

człowieku kto płaci w tej grze realną kasę!!! w dodatku w zamkniętej becie!!! przecież sam dostajesz codziennie złote kredyty dzięki którym - ZA DARMO - można zamienić na konto premium

19.07.2010 09:38
Legion 13
23
odpowiedz
Legion 13
130
The Black Swordsman

Gra jest dobra ale niestety po zakupieniu 2 czołgu przenosi cię do następnej grupy i wtedy jest żle bo spotykasz się z czołgami które nawet zarysować jest ciężko. ;/

19.07.2010 23:25
thaalt
24
odpowiedz
thaalt
41
Centurion

Legion 13
Wystarczy odrobina cierpliwości i zamiany golda na normalna kasę i zaczyna się wtedy gra. Kupujesz solidny czołg/niszczyciel czołgów/artylerię i do tego mocne działo. Wtedy jesteś w stanie w kilka celnych strzałów ciężkie czołgi. Jak walczysz przeciwko niszczycielom pierwszy strzał oddajesz w gąsienicę by unieruchomić przeciwnika, zajeżdżasz od tyłu i pakujesz seryjkę w silnik. Efekt murowany. Jak masz liche działo to nie strzelaj od frontu w czołg bo na przedzie ma najmocniejszy pancerz, staraj się od boku albo tyłu strzelać bo tam masz największe szanse na zadanie mocnych obrażeń.

20.07.2010 16:02
kamiloss
25
odpowiedz
kamiloss
71
Konsul

Zapraszam na na polskiego funsite gry World of Tanks : http://world-of-tanks.pl/

oraz forum : http://world-of-tanks.pl/forum/index.php

Wiele ciekawego info o grze, oraz relacje prosto z rozgrywek beta :)

22.07.2010 23:29
Nolifer
26
odpowiedz
Nolifer
137
The Highest

Ja grając A-20 nie mam szans najmniejszych z ciężkimi czołgami ;/
To jest niesprawiedliwie dobierane ...

23.07.2010 17:31
MatPL1122
27
odpowiedz
MatPL1122
60
Pretorianin

Ja chce kluczyk do bety!!! :[

25.07.2010 18:24
👍
28
odpowiedz
col.Kurtz
71
Pretorianin

@Nolifer No ja podobnie z BT-&7. Ale podobnie też było z lekkim traktorkiem... Można cierpliwie dziergać i się czegoś dochrapiesz ;) Różnica w tym, że te pierwsze tanki reperowane są z automatu, a tu trzeba tracić kasę na reperację i zdobywać mozolnie doświadczenie. I fakt, że gra nie jest najlepiej zbalansowana, bo gdzie czołg lekki z czołgiem ciężkim? Jeden, dwa trafienia i mam złom :D
Ale ogólnie gra jest fajna i wciąga... Polecam zabawę.

27.07.2010 22:47
thaalt
👍
29
odpowiedz
thaalt
41
Centurion

@col.Kurtz Za to strzelanie z ciężkiego czołgu jest okropne :p. W moim KV wieżyczka obraca się strasznie wolno i do tego "zabójcza" prędkość w zakresie 20-25 km/h. Ale lubię mimo to mój czołg i właśnie zbieram doświadczenie na lepsze działo bo to co mam to na razie podstawowe i nie jestem w stanie czasami przebić się przez pancerz. I co do balansu: dla mnie najbardziej przesadzona jest artyleria. Zasięg ogromny i do tego super celna. A mimo tych wad co produkcja ma (na razie beta) to strasznie wciąga, zwłaszcza jak ma się czym strzelać

Gra World of Tanks | PC
123456następnaostatnia