Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Kody i triki 15 lutego 2012, 15:37

Kody do gry The Darkness II (tryb New Game+; zdobywanie punktów esencji; nowe moce Ciemności) PC, X360, PS3

Triki do gry

TRYB NEW GAME+

W celu odblokowania trybu New Game+ musisz ukończyć wszystkich 18 etapów trybu dla pojedynczego gracza na dowolnym poziomie trudności. Ważną cechą tego trybu jest możliwość zachowania zdobytych już mocy Ciemności. Jest to o tyle ważne, że podczas przechodzenia gry po raz pierwszy nie jest możliwie uzbieranie wystarczającej liczby punktów esencji do zakupienia wszystkich mocy.

ZDOBYWANIE PUNKTÓW ESENCJI

Punkty esencji możesz przede wszystkim zdobywać w efektowny sposób rozprawiając się z przeciwnikami, jak np. rozcinając ich ciała prawą macką czy wykonując na nich egzekucje lewą macką. Punktowane jest również łączenie ataków, np. pozbycie się przeciwnika przy udziale darklinga czy mocy Gun Channeling. Używanie broni palnej jest gorzej nagradzane, choć więcej punktów (20 zamiast 10) możesz zdobyć celując w głowy wrogów. Warto też odnotować, że odnalezienie każdego z 29 reliktów (sekretów) wiąże się z otrzymaniem 300 punktów esencji.

ODBLOKOWANIE NAJLEPSZYCH MOCY

Zakupu nowych mocy Ciemności dokonuje się przy pomocy kapliczek talentów (Talent Shrine) i możliwie jak najwcześniej warto odblokować sobie dostęp do dwóch aktywnych mocy – Gun Channeling (prowadzenie ostrzału bez utraty amunicji) oraz Swarm (nasyłanie roju na przeciwników). Dobrze jest również zakupić moce, dzięki którym odzyskuje się więcej punktów zdrowia przy pożeraniu serc oraz uzyskuje dostęp do nowych odmian egzekucji po złapaniu wroga lewą macką.

NISZCZENIE ŹRÓDEŁ ŚWIATŁA

Jackie może korzystać z mocy Ciemności jedynie w nieoświetlonych miejscach. Gra pozwala na niszczenie większości z odnajdywanych źródeł światła i warto się na to decydować, używając do tego celu broni lub prawej macki. W dalszej części gry pojawiają się również niezniszczalne lampy i możesz je omijać lub rozglądać się za zasilającymi je generatorami prądu. Dodatkowo dobrze jest uważać na przeciwników przemieszczających się z reflektorami (najlepiej je niszczyć z odległości) oraz na granaty oślepiające.

Uwaga: Prezentowane powyżej cheaty oraz triki niekoniecznie muszą działać z posiadanym przez Was egzemplarzem gry. Spowodowane jest to tym, iż działają one na ogół z pewną konkretną wersją gry i po zainstalowaniu uaktualnienia lub w przypadku innej wersji językowej mogą (chociaż wcale nie muszą) przestać działać lub co gorsza działać w sposób błędny.

Szczególną uwagę należy zachować w przypadku modyfikacji, trainerów, itp. nie tworzonych przez twórców gry. Możliwość błędnego działania a nawet uszkodzenia gry i tym samym konieczność przeinstalowania na nowo gry jest w tym przypadku szczególnie wysoka.

data ostatniej aktualizacji: 15 lutego 2012