Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Kody i triki 26 sierpnia 2010, 14:29

Kody do gry Mafia II (okradanie sklepów; uciekanie policji; garaże; zabijanie cywilów i gangsterów) PC, X360, PS3

Kody do gry

OKRADANIE SKLEPÓW

Jeżeli potrzebna ci jest gotówka, a nie chce ci się dostarczać aut na złomowisko czy do doków, możesz przystąpić do rabowania sklepów. Za każdym razem warto wybierać te obiekty na obszarze Empire Bay, w których nie znajdują się cywile. Zdecydowanie najciekawszą propozycją są sklepy z bronią, choć nie można dać właścicielowi sklepu szansy na wyciągnięcie strzelby. Godne uwagi są również stacje benzynowe, choć tu łup będzie już znacznie mniejszy. Warto rozważyć rabowanie sklepów w tych misjach, w których Vito towarzyszą inne postaci (np. Joe), gdyż w sytuacji kryzysowej będą one mogły pomóc w pozbyciu się sklepikarza czy funkcjonariuszy, którzy zjawili się w odpowiedzi na odgłosy strzałów.

UCIEKANIE POLICJI

Jako że w Mafii II nie zawarto opcji jednoczesnego kierowania autem i prowadzenia ostrzału, trzeba sobie radzić na inne sposoby. Najlepszą metodą na pozbycie się ścigających radiowozów jest zazwyczaj zjechanie na chodnik, gdyż jest duża szansa na to, że policyjne auta porozbijają się o słupy lub wystające elementy budynków. Warto także wjeżdżać w alejki i wykonywać liczne skręty, dzięki czemu policjanci szybko zgubią trop.

SKŁADOWANIE POJAZDÓW W GARAŻU

Każdy odnaleziony lub zdobyty model pojazdu możesz odwieźć do garażu, zapisując go na stałe w tym miejscu. Jest to szczególnie wskazane w przypadku tych aut, które pojawiają się jedynie w określonych momentach gry (np. hot rod z ósmego rozdziału kampanii). Przed dostarczeniem auta do garażu warto też udać się do mechanika i zakupić wszystkie dostępne elementy tuningowe, czyniąc dany pojazd jeszcze szybszym i bardziej przydatnym w dalszej fazie rozgrywki.

BÓJKA NA OCZACH POLICJI

Jeżeli już po wszczęciu bójki z jednym z mieszkańców Empire Bay zauważysz zbliżającego się funkcjonariusza lub nadjeżdżający radiowóz, to najlepiej zaprzestać wyprowadzenie kolejnych ciosów. Sprawi to, że interwencja stróżów prawa źle zakończy się jedynie dla drugiej osoby, która nie przestała atakować Vito.

INNI GANGSTERZY

W trakcie przemierzania ulic Empire Bay warto mieć na uwadze osoby pracujące na usługach innych mafijnych rodzin. Potrącenie samochodem czy zastrzelenie kogoś takiego może bowiem doprowadzić do tego, że Vito i jego kompani znajdą się na celowniku wszystkich okolicznych gangsterów. W takiej sytuacji najlepiej udać się w jakieś wyludnione miejsce i odczekać kilkanaście sekund lub zatrzymać się w pobliżu radiowozu i pozwolić funkcjonariuszom na wkroczenie do akcji.

Uwaga: Prezentowane powyżej cheaty oraz triki niekoniecznie muszą działać z posiadanym przez Was egzemplarzem gry. Spowodowane jest to tym, iż działają one na ogół z pewną konkretną wersją gry i po zainstalowaniu uaktualnienia lub w przypadku innej wersji językowej mogą (chociaż wcale nie muszą) przestać działać lub co gorsza działać w sposób błędny.

Szczególną uwagę należy zachować w przypadku modyfikacji, trainerów, itp. nie tworzonych przez twórców gry. Możliwość błędnego działania a nawet uszkodzenia gry i tym samym konieczność przeinstalowania na nowo gry jest w tym przypadku szczególnie wysoka.

data ostatniej aktualizacji: 26 sierpnia 2010