Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Napoleon: Total War - poradnik do gry

Napoleon: Total War - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wojny, rozejmy, sojusze | Dyplomacja poradnik Napoleon: Total War

Wojny, rozejmy, sojusze

Wypowiadanie wojen

Wojnę możesz wypowiedzieć na dwa sposoby - poprzez swój korpus dyplomatyczny - oficjalną drogą lub też po prostu wkraczając bezprawnie na terytorium państwa i dodatkowo (o zgrozo!) atakując jego miasta. Należy tutaj zaznaczyć, że wysyłanie not dyplomatycznych ma tylko jedną zaletę - jest eleganckie. Ale przecież nie o to chodzi w polityce międzynarodowej, żeby być fair kosztem interesów własnego państwa. Wypowiedzenie wojny na papierze może okazać się przydatne wtedy, gdy chcesz poprawić swoje stosunki z innym narodem (na zasadzie: "wróg mojego wroga jest moim przyjacielem"). Jednakowoż z punktu widzenia sztuki wojny najważniejsze jest zaskoczenie. Najważniejsze, aby taki atak na obce terytorium był błyskawiczny (najlepiej w obrębie jednej tury), żeby przyszły wróg nie zorientował się w Twoich zamiarach (a hasające po jego ziemiach Twoje armie raczej sugerują jasno, co się święci).

Rozejmy

Wraz z upływem czasu Twoje imperialistyczne zapędy i tak wkurzą pozostałe państwa i po dawnych sojuszach pozostaną tylko wspomnienia. Oczywiście skoro można pokój zamienić w wojnę, da się też odwrotnie, ale pamiętaj, że sojusze łatwiej się zrywa, niż zawiązuje. Pokój można osiągnąć na dwa sposoby. Pierwszy polega na zapłaceniu dużej ilości pieniędzy za wycofanie wojsk (czasem pojedyncza zapłata nie wystarczy i trzeba sięgnąć po trybut). Innym sposobem jest przekonanie wroga, że lepiej żeby sobie dał spokój, bo i tak z Tobą nie wygra. Przeważnie po zniszczeniu paru armii lub zajęciu jakiejś prowincji przeciwnik docenia Twoją siłę i podpisuje dokumenty zatwierdzające koniec wojny (zadziała to tylko z mniejszymi państwami, wielkie imperia nie dają tak łatwo za wygraną, chyba, że są już w fazie rozkładu).

Zostało jeszcze 68% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie