Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Napoleon: Total War - poradnik do gry

Napoleon: Total War - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Artyleria | Walka na lądzie i morzu w Napoleon Total War poradnik Napoleon: Total War

Artyleria

Wraz z upływem wieków rola artylerii zmieniała się. W czasach napoleońskich dalekim wspomnieniem są już zamki i twierdze, a nieliczne forty nie są przeszkodą nie do zdobycia. W związku z tym również artyleria uległa przemianom. Zamiast burzenia murów, częściej będziesz eliminować z jej pomocą wrogie oddziały i budynki.

Artyleria o poziomej trajektorii lotu pocisków jest szczególnie wrażliwa na wszelkie przeszkody terenowe (pagórki, drzewa, zabudowania), co powoduje, że jej usytuowanie przed bitwą jest bardzo istotne. Pod uwagę bierz wszystkie duże górki i inne wzniesienia, które znacząco wystają ponad poziom gruntu. Często mniejszą celność spowodowaną koniecznością oddalenia dział (gdy akurat najlepsza górka na mapie leży bliżej jej krańca) będzie rekompensować większy wybór celów i lepszy dostęp do nich. W przypadku artylerii prowadzącej ostrzał pod kątem najważniejsze będą okoliczne drzewa i i budynki, mogące zablokować ostrzał. Różnice wysokości są mniejszym problemem.

Komputerowy przeciwnik czasem lubi chować kilka oddziałów swojej piechoty w miejskich budynkach - Artyleria | Walka na lądzie i morzu w Napoleon Total War - Napoleon: Total War - poradnik do gry

Komputerowy przeciwnik czasem lubi chować kilka oddziałów swojej piechoty w miejskich budynkach. Co prawda w pojedynczy budynek trafić nie jest łatwo, ale da się, więc warto przed szturmem na miasto zmniejszyć sobie ilość wrogich oddziałów do wystrzelania. Postaraj się podprowadzić jedną baterię bliżej zabudowań, co pozwoli zwiększyć szanse na szybkie zniszczenie budynku (na mniejszych dystansach działa są skuteczniejsze). Nie zapomnij przydzielić jej wtedy ochrony.

W pobliżu stanowisk artyleryjskich warto trzymać przynajmniej jeden oddział osłonowy - Artyleria | Walka na lądzie i morzu w Napoleon Total War - Napoleon: Total War - poradnik do gry

W pobliżu stanowisk artyleryjskich warto trzymać przynajmniej jeden oddział osłonowy. Najlepiej, abyś wybrał jednostkę kawalerii ze względu na jej dużą mobilność, co pozwoli elastycznie reagować na wszelkie próby ataku na Twoje działa. Albowiem o ile nacierającą piechotę takie działa ewentualnie mogą chociaż przetrzebić w jakimś stopniu pociskami rozpryskowymi, to kawaleria zdąży szarżą powalić obsługę dział, zanim ta zdąży załadować pierwsze pociski.

Może nastąpić jednak sytuacja, gdy wróg niebezpiecznie zbliży się do Twoich armat. W momencie, gdy przeciwnik jest w natarciu, załaduj pociski rozpryskowe. Wprawdzie zmniejsza się wówczas zasięg pocisków, lecz za to będzie można jednym strzałem zabić nawet do kilkunastu wrogich żołnierzy.

Oprócz tradycyjnych armat i haubic w grze możesz znaleźć jednostki artylerii, które w zasadzie nadają się tylko do obniżania morale wroga i rozsiewania strachu w jego szeregach - Artyleria | Walka na lądzie i morzu w Napoleon Total War - Napoleon: Total War - poradnik do gry

Oprócz tradycyjnych armat i haubic w grze możesz znaleźć jednostki artylerii, które w zasadzie nadają się tylko do obniżania morale wroga i rozsiewania strachu w jego szeregach. Oczywiście obniżanie woli walki przeciwnika ostrzałem rakietowym może przynieść jakieś korzyści podczas bezpośredniego starcia z Twoimi wojskami, jednak osobiście bardzo sceptycznie podchodzę do wydawania niemałych pieniędzy na tego typu oddziały artylerii.