Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

God of War III - poradnik do gry

God of War III - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Miasto Olimpia (1) | Opis przejścia God of War III poradnik God of War III

Miasto Olimpia

1 - Miasto Olimpia (1) | Opis przejścia God of War III - God of War III - poradnik do gry
Po przejęciu kontroli nad bohaterem, znajdziesz się na przedmieściach miasta (dla niektórych miejsce to może być znajome, gdyż oficjalne demo gry wykorzystywało ten fragment rozgrywki) - Miasto Olimpia (1) | Opis przejścia God of War III - God of War III - poradnik do gry

Po przejęciu kontroli nad bohaterem, znajdziesz się na przedmieściach miasta (dla niektórych miejsce to może być znajome, gdyż oficjalne demo gry wykorzystywało ten fragment rozgrywki). Nie marnując czasu, udaj się przed siebie.

2 - Miasto Olimpia (1) | Opis przejścia God of War III - God of War III - poradnik do gry
Tuż za rogiem zjawi się Gaja (niespodzianka dla znajomych demo) - Miasto Olimpia (1) | Opis przejścia God of War III - God of War III - poradnik do gry

Tuż za rogiem zjawi się Gaja (niespodzianka dla znajomych demo). Poprosi Cie o pomoc, a Ty w zamian z zdradę, odpowiesz jej tym samym. Zacznij uderzać w uszkodzoną rękę, a gdy pojawi się QTE, aktywuj go. Aby go przejść, będziesz musiał szybko wciskać L1 i R1. Później wystarczy już tylko odrzucić martwą dłoń i przejść dalej.

3 - Miasto Olimpia (1) | Opis przejścia God of War III - God of War III - poradnik do gry
W ten sposób znajdziesz się przed zamkniętymi drzwiami, aby je otworzyć, będziesz musiał stoczyć bój z nowym typem przeciwnika - nieumarłymi legionistami w zbrojach - Miasto Olimpia (1) | Opis przejścia God of War III - God of War III - poradnik do gry

W ten sposób znajdziesz się przed zamkniętymi drzwiami, aby je otworzyć, będziesz musiał stoczyć bój z nowym typem przeciwnika - nieumarłymi legionistami w zbrojach.

Taktyka działania jest identyczna, co w przypadku zwykłych nieumarłych. Blokując ataki od czasu do czasu, nacieramy nieustannie, nie zajmując się bardziej wyszukanymi strategiami działania.

Jedyną różnicą, jaką odznaczają się nowi, jest zbroja, która uniemożliwia Ci załapanie ich w każdym momencie (a dopiero po pojawieniu się symbolu QTE). Nowością jest również atak dystansowy. Niekiedy, legionista uderzy rozświetlonym na żółto mieczem w ziemię i wywoła falę. Przeskocz ją, aby uniknąć utraty zdrowia.

Po unicestwieniu wszystkich (wraz z nieumarłymi psami, które również zjawią się w okolicy), przejdź przez otwarte wrota.

4 - Miasto Olimpia (1) | Opis przejścia God of War III - God of War III - poradnik do gry
W ten sposób znajdziesz się w jaskini - Miasto Olimpia (1) | Opis przejścia God of War III - God of War III - poradnik do gry

W ten sposób znajdziesz się w jaskini. Aby ją pokonać, będziesz musiał pokonywać oddalone od siebie półki skalne. Dla grających w demo będzie to pestka, dla pozostałych należy się wyjaśnienie. Najpierw strzel w oddaloną harpię, by podleciała do Ciebie. Następnie uczep się jej za pomocą ataku L1 + kółko. Wtedy wystarczy już tylko przelecieć wraz z nią nad wyrwą, by pod sam koniec wcisnąć X i wykonać skok.

W przypadku drugiej napotkanej wyrwy (jeśli zeskoczysz do niej [PS] , znajdziesz tam skrzynię z doświadczeniem), sposób przedostania się na drugą stronę będzie identyczny, co za pierwszym razem, z tą tylko różnicą, że będziesz zmuszony w trakcie lotu przeskoczyć na drugą harpię (ta podświetli się na niebiesko, jeśli będzie wystarczająco blisko, zmianę "przewoźnika" dokonujemy wciskając X).

Po drugiej stronie natkniesz się na światło zapisujące stan gry oraz skrzynie uzupełniające zdrowie i manę - Miasto Olimpia (1) | Opis przejścia God of War III - God of War III - poradnik do gry

Po drugiej stronie natkniesz się na światło zapisujące stan gry oraz skrzynie uzupełniające zdrowie i manę.

Nie spodziewaj się już ataków wroga, aż do wyjścia na zewnątrz.

5 - Miasto Olimpia (1) | Opis przejścia God of War III - God of War III - poradnik do gry
Po wydostaniu się na zewnątrz, przeleć nad przepaścią i przygotuj się na starcie - Miasto Olimpia (1) | Opis przejścia God of War III - God of War III - poradnik do gry

Po wydostaniu się na zewnątrz, przeleć nad przepaścią i przygotuj się na starcie. W okolicy, w pierwszej kolejności zjawią się nieumarli w zbrojach. Po ich wykończeniu, do akcji włączy się centaur (jednego już wykończyłeś, na początku gry). To jednak nie wszystko, nad okolicą krąży Helios w swym rydwanie, okolicznościowo ciskając świetlistymi pociskami w stronę areny walki.

Mimo tych wszystkich atrakcji, walka nie będzie trudna, zarówno legioniści, jak i centaur, nie są najtrudniejszymi przeciwnikami. Tak więc po zwycięskiej walce, skieruj się w lewą stronę.

6 - Miasto Olimpia (1) | Opis przejścia God of War III - God of War III - poradnik do gry
Wchodząc na górę dojdzie do kolejnego starcia, tym razem z nowym przeciwnikiem, nieco bardziej wymagającym - Chimerą - Miasto Olimpia (1) | Opis przejścia God of War III - God of War III - poradnik do gry

Wchodząc na górę dojdzie do kolejnego starcia, tym razem z nowym przeciwnikiem, nieco bardziej wymagającym - Chimerą. Aby wywołać walkę, musisz spróbować wystrzelić z balisty pocisk w rydwan Heliosa.

Po zwycięstwie podchodzimy do balisty raz jeszcze. Naciągamy mechanizm i czekamy, aż na horyzoncie zjawi się Helios. Następnie zwalniamy mechanizm i obserwujemy, jak boski rydwan ulega zniszczeniu.