Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

God of War III - poradnik do gry

God of War III - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Hades (1) | Opis przejścia God of War III poradnik God of War III

Hades

1 - Hades (1) | Opis przejścia God of War III - God of War III - poradnik do gry
2 - Hades (1) | Opis przejścia God of War III - God of War III - poradnik do gry
Zniszczony posąg pozwoli Ci dostać się do sali tronowej Hadesa - Hades (1) | Opis przejścia God of War III - God of War III - poradnik do gry

Zniszczony posąg pozwoli Ci dostać się do sali tronowej Hadesa. Jak tylko się tam znajdziesz, dojdzie do wymiany zdania, a później do długiej i wymagającej potyczki. Na samym początku Hades spróbuje wyrwać Ci duszę. Aby temu zapobiec, wciskaj szybko L1 i R1. Podczas późniejszej walki, bóg podziemi może zastosować podobne zagranie (z szerokiego wachlarzu ataków), postępowanie prowadzące do ocalenia Kratosa będzie identyczne.

Po uratowaniu się od startowego ataku, dojdzie do właściwej walki. Ta składać się będzie z pięciu faz, z czego pierwsze trzy będą bardzo podobne. Różnić się będą jedynie poziomem agresywności przeciwnika, oraz niektórymi atakami.

Na początku przygotuj się na ataki szponami (fioletowa broń Hadesa) - Hades (1) | Opis przejścia God of War III - God of War III - poradnik do gry

Na początku przygotuj się na ataki szponami (fioletowa broń Hadesa). Będzie atakować zarówno na bliski, jak i odległy dystans. Ponadto jeśli się do niego zbliżysz, możesz oberwać tupnięciem nogi.

3 - Hades (1) | Opis przejścia God of War III - God of War III - poradnik do gry
Ataki dystansowe dzielimy na dwa rodzaje: poziome i pionowe - Hades (1) | Opis przejścia God of War III - God of War III - poradnik do gry

Ataki dystansowe dzielimy na dwa rodzaje: poziome i pionowe. Te pionowe unikamy za pomocą prawej gałki (odskakujemy na boki). Poziome należy przeskakiwać, chociaż czasami (dla zmylenia gracza) dojdzie do ataku poziomego w powietrzu, przez co nie będzie Ci można podskoczyć.

Od czasu do czasu Hades łapiąc się sufitu szponami, uderzy z powietrza tworząc falę uderzeniową - Hades (1) | Opis przejścia God of War III - God of War III - poradnik do gry

Od czasu do czasu Hades łapiąc się sufitu szponami, uderzy z powietrza tworząc falę uderzeniową. To właśnie ona, a nie sam kontakt z ziemią, zada Ci obrażenia. Miej to na uwadze, by w odpowiednim momencie podskoczyć (na sekundę po uderzeniu w podłogę, a nie jednocześnie).

4 - Hades (1) | Opis przejścia God of War III - God of War III - poradnik do gry
W momencie, gdy zadasz przeciwnikowi odpowiednia ilość obrażeń, dojdzie do zakończenia pierwszej fazy walki - Hades (1) | Opis przejścia God of War III - God of War III - poradnik do gry

W momencie, gdy zadasz przeciwnikowi odpowiednia ilość obrażeń, dojdzie do zakończenia pierwszej fazy walki. Odpalisz w ten sposób: QTE polegający wyłącznie na szybkim wciskaniu kółka oraz krótką fazę przejściową.

Faza przejściowa jest kluczowa do zwycięstwa w walce, szczególnie na wyższych poziomach trudności. To dzięki niej będziesz się przygotowywał do kolejnego starcia. W momencie gdy zakończy się QTE, fragment ciała Hadesa zostanie oderwany i odrzucony na przeciwległą stronę sali. Twoim zadaniem będzie jego zniszczenie, nim ten wróci do "właściciela" (wspomniany fragment boga będzie ożywiony). Atakuj go combosami odrzucającymi i przygotuj się na to, że Twój cel będzie wstanie odskoczyć na bok, aby uniknąć uderzenia.

To jednak wciąż nie wszystko, na arenie pojawią się również demoniczne łapy. To one będą najważniejsze, gdyż zabijając je, będziesz otrzymywać zdrowie. Grając na wyższych poziomach trudności, to właśnie je w pierwszej kolejności niszcz, starając się tylko odrzucać fragment mięcha.

Jeśli stanie się tak, że temu uda się dotrzeć do Hadesa, nie przejmuj się. Do kolejnego osłabienia dojdzie już dużo szybciej. Podsumowując: najważniejsze jest załadowanie sobie zdrowia, dopiero później zajmujemy się przeciwnikiem.

Niszcząc fragment ciała sprawiamy, że Hades wybucha furią odpalając specjalny atak - Hades (1) | Opis przejścia God of War III - God of War III - poradnik do gry

Niszcząc fragment ciała sprawiamy, że Hades wybucha furią odpalając specjalny atak. Spowoduje on, że na moment kamera oddali się, ukazując całą salę z góry. W ten sposób będziesz widzieć całą podłogę, która jest kluczem do ocalenia (na wyższych poziomach trudności, obrywając od tego ataku, będzie Ci niezwykle trudno przetrwać kolejną fazę pojedynku).

Hades sprawi, że cała podłoga na krótką chwilę pokryje się czarnym szlamem. Po kilku sekundach jeden tylko fragment oczyści się i to właśnie tam musisz szybko wskoczyć. Pozostała część areny zostanie przeszyta łańcuchami. Jeśli się nie uratujesz (wskakując przy użyciu uniku - prawej gałki), stracisz dużo zdrowia.

W tym właśnie momencie dojdzie do drugiej fazy walki. Będzie ona podobna do pierwszej, różnica polegać będzie wyłącznie w zachowaniu boga, który zachowywać się będzie zdecydowanie bardziej agresywnie.

5 - Hades (1) | Opis przejścia God of War III - God of War III - poradnik do gry
Trzecia tura (przechodząc kolejną fazę przejściową i załadowując sobie zdrowie) cechuje się nowymi zagraniami - Hades (1) | Opis przejścia God of War III - God of War III - poradnik do gry

Trzecia tura (przechodząc kolejną fazę przejściową i załadowując sobie zdrowie) cechuje się nowymi zagraniami. Hades spróbuje załatwić Cię przy pomocy łańcuchów wystrzeliwujących z ziemi [LS] . Jeśli do tego dojdzie, bezustannie biegaj, aż przestanie atakować.

Drugą nowością będą duchy cerberów. Za każdym razem przywoła więcej niż jeden. Jeśli do tego dojdzie, szybko wystrzeliwuj w powietrze, gdyż zjawy z miejsca rzucą się na Ciebie, a po pierwszym ataku znikną.

6 - Hades (1) | Opis przejścia God of War III - God of War III - poradnik do gry
Po trzeciej fazie nie dojdzie do fazy przejściowej, tylko do etapu czwartego - Hades (1) | Opis przejścia God of War III - God of War III - poradnik do gry

Po trzeciej fazie nie dojdzie do fazy przejściowej, tylko do etapu czwartego. W trakcie jego przebiegu, będziesz siłować się z bogiem, przeciągając łańcuch. Aby sobie pomóc, atakuj go wciskając którykolwiek z guzików odpowiadających za uderzenia.

Może zdarzyć się tak (i na pewno do tego dojdzie), że zostaniesz strącony do Styksu [PS] . Aby nie wpaść do wody, szybko wciskaj kółko.

Gdy nad przeciwnikiem pojawi się znak QTE, wciśnij kółko, by następnie szybko nim nawalać - Hades (1) | Opis przejścia God of War III - God of War III - poradnik do gry

Gdy nad przeciwnikiem pojawi się znak QTE, wciśnij kółko, by następnie szybko nim nawalać.