Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Heavy Rain - poradnik do gry

Heavy Rain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

U zabójcy (Killer's Place) | Opis przejścia Heavy Rain Heavy Rain poradnik, solucja

Ta strona poradnika do gry Heavy Rain zawiera opis przejścia sceny U zabójcy (Killer's Place). To domyślnie przedostatnia scena, w trakcie której Madison udaje się włamać do mieszkania Zabójcy z origami. Zgodnie z oczekiwaniami życie reporterki znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Uwaga: Rozdział ten nie pojawia się, jeśli Madison została zabita w scenie Doktor. Od tej sceny zależy, czy Madison dotrze na miejsce zbrodni. Jeśli odgadniesz hasło i przeżyjesz - Madison pojawi się w rozdziale Stary magazyn. Jeśli choć jeden z warunków nie będzie spełniony - Madison zginie, lub po prostu nie pojawi się w ostatnim rozdziale.

Właściciela nie ma w domu - możesz wchodzić spokojnie - U zabójcy (Killers Place) | Opis przejścia Heavy Rain - Heavy Rain - poradnik do gry
Właściciela nie ma w domu - możesz wchodzić spokojnie

Spróbuj otworzyć drzwi, po czym wyciągnij spinkę i otwórz nią zamek. W środku możesz przeszukać biurko, jednak nie ma tam nic, co ma wpływ na rozgrywkę. Podejdź do szafy na ubrania obok biurka, otwórz ją i odgarnij ubrania, po czym odsuń tylną ściankę, aby odkryć tajne drzwi. Wejdź do środka i rozejrzyj się.

Kluczowa jest szafa - tajne przejście - U zabójcy (Killers Place) | Opis przejścia Heavy Rain - Heavy Rain - poradnik do gry
Kluczowa jest szafa - tajne przejście

Kluczowy w tym momencie jest laptop, dzięki któremu możesz odkryć lokację, gdzie przetrzymywany jest Shaun. Hasło do laptopa brzmi "Maks" (Max). Masz cztery próby. Aby móc je wpisać, musisz najpierw spróbować dwukrotnie wpisać hasło spod dowolnego przycisku (pojawi się na przykład jako trzecie z kolei hasło pod X). Jeśli zgadniesz, lub cztery razy się pomylisz, do akcji wkroczy Scott.

Maks - to hasło do komputera, które pojawi się po jednej lub dwóch próbach wpisania hasła - U zabójcy (Killers Place) | Opis przejścia Heavy Rain - Heavy Rain - poradnik do gry
Maks - to hasło do komputera, które pojawi się po jednej lub dwóch próbach wpisania hasła

Musisz teraz uciekać z pomieszczenia. Sprawdź ścianę za laptopem (szczególnie po lewej), po czym podnieś leżący obok niego duży przedmiot w kształcie skrzynki. Odwróć się i skieruj się do prostopadłej ściany przy drzwiach. Uderz trzymanym przedmiotem po prawej stronie, wybij dziurę w ścianie i przejdź do łazienki.

Idź koło płomieni, możesz zająć się ogniem, co opóźni twoją ucieczkę - U zabójcy (Killers Place) | Opis przejścia Heavy Rain - Heavy Rain - poradnik do gry
Idź koło płomieni, możesz zająć się ogniem, co opóźni twoją ucieczkę

Wyjdź do pokoju. Podejdź do fotela i przewróć go, po czym idź tunelem między płomieniami do drzwi. W następnym pokoju idź dalej tym tunelem, naokoło biurka i przewróć szafkę z dokumentami. Nie wyskakuj z okien - zginiesz.

Wejdź do kuchni (białe drzwi) - U zabójcy (Killers Place) | Opis przejścia Heavy Rain - Heavy Rain - poradnik do gry

Wejdź do kuchni (białe drzwi). Możesz albo schować się w lodówce, albo wyjść przez okno na rogu (za kuchenką mikrofalową). Wybierz lodówkę, aby otrzymać trofeum: Zimna jak lód (Cold as Ice). Jeśli miernik ciśnienia na butli dojdzie do końca, zanim to zrobisz - zginiesz.

Madison może zginąć nie tylko w wyniku popełnienia błędów w trakcie ucieczki z płonącego pomieszczenia, ale także celowych działań z twojej strony. Jej śmierć jest jednym z wymogów do odblokowania trofeum Zbrodnia doskonała (Perfect Crime), w ramach którego podejmuje się określone decyzje na przestrzeni całej gry. Możesz po prostu nie reagować po tym jak pojawi się Scott i jak mieszkanie stanie w płomieniach.

Po wybuchu, jeśli Madison przeżyła i odgadła hasło, możesz zadzwonić do Ethana lub Normana i powiedzieć im o miejscu przetrzymywania Shauna. Jeśli dążysz do jak najlepszego zakończenia, to wybierz tę postać, która słabiej sobie poradziła we wcześniejszych rozdziałach (np. Ethana jeśli zawalił niektóre próby).