Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Heavy Rain - poradnik do gry

Heavy Rain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Melina (Sleazy Place) | Opis przejścia Heavy Rain Heavy Rain poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Heavy Rain zamieściliśmy opis przejścia sceny Melina (Sleazy Place). To pierwszy etap, w którym przejmiesz kontrolę nad zupełnie nową postacią - Scottem Shelbym. Poziom zakłada odwiedzenie mieszkania Lauren, w którym Scotta czeka między innymi bójka.

Wtargnij nieco siłą do pokoju Lauren, wszystko się niebawem uspokoi - Melina (Sleazy Place) | Opis przejścia Heavy Rain - Heavy Rain - poradnik do gry
Wtargnij nieco siłą do pokoju Lauren, wszystko się niebawem uspokoi

Poznasz się teraz ze Scottem, drugim z czwórki bohaterów. To prywatny detektyw, który bada sprawę tajemniczego zabójcy. Wejdź do budynku i pogadaj z recepcjonistą. Parę dolców przypomni mu, gdzie jest kobieta, której szukasz. Wejdź na górę i przejdź korytarz do ostatniego pokoju po lewej stronie. Zapukaj, złap drzwi, zanim kobieta je zamknie (QTE) lub spróbuj jeszcze raz zapukać.

Rzuć kasę na stół i podejdź do niewiasty. Teraz będziesz musiał z nią pogadać. Najlepszy sposób, to wybierać opcje: Współczuj (Compassion), Przekonaj (Convince), Oszukaj (Trick), w tej kolejności. Zdecydowanie unikaj opcji Kup (Buy) - zostałbyś przedwcześnie wyproszony z mieszkania. Po wykonaniu wskazanej sekwencji dialogowej, która doprowadzi do tego, że Lauren zacznie opowiadać o swoim synu, odblokujesz trofeum: Detekyw (Private Eye). Teraz skieruj się do wyjścia, zostaw na stole wizytówkę.

Inhalator powinieneś znaleźć w prawej kieszeni płaszcza... - Melina (Sleazy Place) | Opis przejścia Heavy Rain - Heavy Rain - poradnik do gry
Inhalator powinieneś znaleźć w prawej kieszeni płaszcza...

Dostaniesz nagłego ataku astmy. Użyj inhalatora. Oczywiście będzie w ostatniej kieszeni. W międzyczasie jakiś trep wprosi się do pokoju Lauren. Podejdź i grzecznie zapukaj. Użyj następnie buta na drzwiach. Wywiąże się walka.

Alternatywnie możesz zignorować zbira, który pojawił się w mieszkaniu Lauren i od razu opuścić tę lokację. Nie jest to jednak wskazany wariant zachowania.

Walcz z oprychem demolując zarazem mieszkanie (ale tym się nie przejmuj) - Melina (Sleazy Place) | Opis przejścia Heavy Rain - Heavy Rain - poradnik do gry
Walcz z oprychem demolując zarazem mieszkanie (ale tym się nie przejmuj)

Pierwsza prawdziwa walka w grze, jedna z kilkunastu. Jest do długa sekwencja QTE, w której staraj się wykonywać polecenia zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie.

Walka może mieć dwa zakończenia:

  1. Scott wygra walkę i drab ucieknie - w nagrodę za obronienie Lauren otrzymasz trofeum Rycerz na białym koniu (White Knight).
  2. Scott przegra walkę - stanie się tak, jeśli popełnisz więcej niż kilka błędów w trakcie walki.

Przegranie walki nie ma poważnych konsekwencji w dalszej części gry, ale przepadnie szansa zdobycia osiągnięcia. Możesz załadować poprzedni checkpoint i spróbować ponownie.