Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Heavy Rain - poradnik do gry

Heavy Rain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zbieg (Fugitive) | Opis przejścia Heavy Rain Heavy Rain poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Heavy Rain zamieściliśmy opis przejścia sceny Zbieg (Fugitive). W scenie tej Madison będzie pomagała Ethanowi w uniknięciu złapania przez stróżów prawa. Jayden i Blake będą z kolei próbowali schwytać Ethana. Pogodzenie interesów tych postaci nie jest możliwe i nie zdobędziesz od razu kompletu trofeów.

Zejdź z motoru i wejdź do budynku (niebieskie drzwi). Znowu znajdujesz Ethana w beznadziejnym stanie (chyba, że jako Ethan, nie uciąłeś sobie palca w Jaszczurka, wtedy będzie on cały i zdrowy). Tym razem jednak nie musisz go opatrywać, tylko ratować.

Twoje kolejne działania będą miały wpływ na to jak rozwinie się dalej fabuły. Główny warianty są dwa:

  1. Pomyślne ucieknięcie stróżom prawa - Ethan będzie konkretnie musiał pomyślnie dotrzeć do stacji metra i zgubienie Blake'a i Jaydena nagrodzone zostanie trofeum Zbieg (Fugitive).
  2. Ethan zostaje pojmany przez stróżów prawa - Możesz do tego przede wszystkim doprowadzić z własnej inicjatywy, tzn. nie wykonując żadnych czynności grając Madison. Może też do tego dojść jeśli popełnisz zbyt wiele błędów w trakcie ucieczki. Złapanie nie przekreśla historii Ethana, gdyż będzie on mógł jeszcze być uwolniony w kolejnym etapie gry. Jeśli Ethan zostanie pojmany to odblokujesz trofeum Ręce do góry! (Hands Up!).
Usuń deski spod okna i pomóż Ethanowi uciec do metra - Zbieg (Fugitive) | Opis przejścia Heavy Rain - Heavy Rain - poradnik do gry
Usuń deski spod okna i pomóż Ethanowi uciec do metra

Jeśli decydujesz się na ucieczkę (to rekomendowany wariant na potrzeby zaliczenia gry po raz pierwszy) to zignoruj frontowe wyjście. Zainteresuj się białymi (szarymi, jak kto woli) deskami zasłaniającymi okno. Odepchnij je i podciągnij się - ta droga nada się do ucieczki. Na środku pomieszczenia, przed Ethanem, stoi czerwona skrzynka. Podepchnij ją pod okno i uciekaj. Jeżeli nie obciąłeś sobie palca w Jaszczurka zostaniesz postrzelony.

Biegnij w stronę ulicy, między samochodami, do metra. Nie skręcaj w lewo przy pierwszej ciężarówce - wpadniesz na policjanta i zostaniesz złapany. W metrze do bramek po lewej lub po prawej - te pośrodku są nieczynne. Za bramkami znowu schodami w dół, na peron. Przebiegnij kawałek peronu, po czym wskakuj na tory i wejdź na peron obok. Teraz do pociągu. Ok, udało się.

Aresztowanie (Under Arrest)

Przesłuchanie będzie krótkie, acz rzeczowe - Zbieg (Fugitive) | Opis przejścia Heavy Rain - Heavy Rain - poradnik do gry
Przesłuchanie będzie krótkie, acz rzeczowe

Opisywana dodatkowa scena załączy się tylko jeśli Ethan został złapany przez policję. Ethan będzie przesłuchiwany. Grając jako Norman zadaj mu serię pytań w dowolnej kolejności, a następnie staraj się powstrzymać Blake'a przed biciem Ethana. Norman nie wierzy w to, że Ethan jest zabójcą i postanawia go oswobodzić. Musisz przejść do pokoju przesłuchań. Tam powiedz strażnikowi, żeby zrobił sobie przerwę, po czym pomóż Ethanowi wstać. Musisz znaleźć pelerynę - znajduje się na krześle, przy korytarzu prowadzącym do pokoju przesłuchań, pod którą może on się ukryć oraz klucz do kajdanek.

Przejdź do pokoju sąsiadującego z salą przesłuchań i wyłącz kamerę - ta czynność pozwoli ci na zdobycie trofeum Spryciarz (Wise Guy) - Zbieg (Fugitive) | Opis przejścia Heavy Rain - Heavy Rain - poradnik do gry

Przejdź do pokoju sąsiadującego z salą przesłuchań i wyłącz kamerę - ta czynność pozwoli ci na zdobycie trofeum Spryciarz (Wise Guy). Weź też pelerynę z krzesła. Teraz wejdź z powrotem do pokoju, w którym jest Ethan i jeszcze raz odpraw strażnika lub zrób to używając mikrofonu na biurku w pokoju z kamerą. Powie Ci on przy okazji, że kluczyki do kajdanek są na jego biurku. Biurko to znajduje się niemal naprzeciwko biurka Blake'a. Wróć z kluczykami do Ethana, odkuj go i dam mu pelerynę.

Jeżeli Ethan uciekł z posterunku policji to będzie mógł pojawiać się w kolejnych powiązanych z nim etapach. Uwolnienie Ethana nie będzie możliwe jeśli policja złapie go dwa razy, tzn. w etapach Zbieg i Na wolności lub jeśli Norman zginął przed rozpoczęciem etapu Na wolności. W takiej sytuacji Ethan pozostanie w areszcie do końca gry i nie pojawi się jako grywalna postać w późniejszych rozdziałach.