Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Heavy Rain - poradnik do gry

Heavy Rain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Niedźwiedź (The Bear) | Opis przejścia Heavy Rain Heavy Rain poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Heavy Rain znajdziesz opis przejścia sceny Niedźwiedź (The Bear). Jest to pierwsza próba Ethana i składa się na nią przede wszystkim wymagająca sekwencja z jazdy samochodem, w której możesz zdobyć trofea za bezbłędne zaliczenie scenek QTE.

Uwaga: Jest to pierwsza z pięciu prób, które Ethan musi ukończyć, aby dowiedzieć się, gdzie przetrzymywany jest Shaun. Nie musisz zaliczać wszystkich pięciu, aby go odnaleźć, aczkolwiek za poprawne przejście wszystkich prób zdobywa się trofeum Wypróbowany Mistrz (Trial Master). Tę konkretną scenę polecamy ukończyć niezależnie czy walczysz o osiągnięcia czy też nie. W razie niepowodzenia zdecyduj się na powtórzenie całego etapu.

W tej scenie możesz odblokować dwa trofea: Kamikadze (Kamikaze) oraz Mistrz kierownicy (Good Driver). W zasadzie oba dotyczą tego samego - musisz perfekcyjnie wykonać całą sekwencję QTE podczas jazdy samochodem, dzięki czemu ukończysz pomyślnie próbę. Sekwencja jest bardziej lub mniej złożona w zależności od wybranego poziomu trudności gry. Wybierz niski poziom trudności jeśli nie możesz zdobyć trofeów.

Na parkingu zagadaj z mechanikiem, potem użyj żółtej windy (Elevator) - Niedźwiedź (The Bear) | Opis przejścia Heavy Rain - Heavy Rain - poradnik do gry
Na parkingu zagadaj z mechanikiem, potem użyj żółtej windy (Elevator)

Podejdź do mechanika pod furgonetką i wołaj go, aż wyjdzie. Podejdź z nim do "biura" i weź kluczyki. Zjedź windą na dół. Wciskając kluczyki szukaj swojego auta. Jest po lewej stronie, prawie na końcu parkingu. Kiedy wciśniesz kluczyki zamruga światłami (jak każde auto). Wejdź do środka. W drzwiach z lewej strony znajdziesz GPS. Kieruj się jego wskazówkami, zdecyduj się na próbę.

Twoje auto na teraz to nieco usportowiony wóz w odcieniach brązu - Niedźwiedź (The Bear) | Opis przejścia Heavy Rain - Heavy Rain - poradnik do gry
Twoje auto na teraz to nieco usportowiony wóz w odcieniach brązu

Wjedź na autostradę pod prąd (nie masz innego wyboru). Jest to kolejny długi QTE - musisz omijać samochody (i inne przeszkody). Nawet jeśli będziesz bezbłędnie jechał i tak ostatecznie wylądujesz na dachu gdzieś obok drogi. GPS powie Ci, gdzie jest wskazówka. Weź ją i wyjdź lewymi drzwiami. Jeśli nie szło Ci manewrowanie na autostradzie, nie zdążysz dojechać na czas we wskazane miejsce i nie zaliczysz próby. Nie jest to koniec gry, ale niepowodzenie będzie miało swoje konsekwencje w kolejnych rozdziałach Ethana.

Dodatkowa uwaga - Niektóre reakcje podczas sceny jazdy samochodem wymagają wykonywania ruchów całym kontrolerem. Nie zapominaj o tym i nie próbuj np. wychylać tylko gałkę analogową, bo będzie to niewłaściwa czynność.