Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Heavy Rain - poradnik do gry

Heavy Rain - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sklep Hassana (Hassan's Shop) | Opis przejścia Heavy Rain Heavy Rain poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Heavy Rain znajdziesz opis przejścia sceny Sklep Hassana (Hassan's Shop). W etapie tym kontroluje się postać Scotta Shelby'ego. Po tym jak w sklepie pojawi się bandyta możesz zachować się na kilka sposobów. W wyniku podjętych decyzji sam Scott nie może zginąć, ale właściciel sklepu Hassan już tak.

Na końcu, po prawej - inhalatory - Sklep Hassana (Hassans Shop) | Opis przejścia Heavy Rain - Heavy Rain - poradnik do gry
Na końcu, po prawej - inhalatory

Pogadaj ze sklepikarzem. Nie za bardzo współpracuje, więc skieruj się między półki. Zajmij się zlokalizowaniem inhalatora. W sklepie pojawi się bandyta, który będzie żądał okupu od właściciela sklepu Hassana.

Jeśli chcesz zaskoczyć bandytę użyj alejki tuż za złoczyńcą, w innym przypadku narazisz się mocniej na zwrócenie uwagi - Sklep Hassana (Hassans Shop) | Opis przejścia Heavy Rain - Heavy Rain - poradnik do gry
Jeśli chcesz zaskoczyć bandytę użyj alejki tuż za złoczyńcą, w innym przypadku narazisz się mocniej na zwrócenie uwagi

Scena ta może mieć dwa zakończenia - sprzedawca Hassan może zostać uratowany lub może zginąć.

Uratowanie Hassana

Jeśli chcesz uratować Hassana to zacznij skradać się i skorzystaj z alejki tuż za złoczyńcą. Po drodze zdejmij z półki butelkę, którą można wykorzystać do zaatakowania złodzieja (Shelby nie posiada przy sobie broni). Uważaj żeby po drodze nie strącić opakowania. Zajdź bandytę od tyłu i uderz go w głowę.

Możliwy jest scenariusz, że Scott zostanie wykryty w trakcie skradania się. Nie oznacza to automatycznej przegranej. Co więcej jest to wariant powiązany z odblokowaniem trofeum. Shelby przystąpi do negocjacji z bandytą. W trakcie rozmowy wybieraj opcje zachowania Miły (Nice), Pomoc (Help), Spokój (Calm), Rozsądek (Reason) oraz Imię (Name). Scottowi powinno udać się nakłonić bandytę do odstąpienia od kradzieży i zdobędziesz trofeum Negocjator (Negotiator).

Jeżeli negocjacje z bandytą źle zostały poprowadzone to dojdzie do szamotaniny. Musisz poprawnie zaliczyć sekwencję QTE żeby go ogłuszyć.

Jeśli uratowałeś Hassana to otrzymasz od niego pudełko.

Śmierć Hassana

Śmierć sklepikarza Hassana może być wynikiem bezczynności lub popełnienia błędów w trakcie próby pozbycia się bandyty. Do zabicia sklepikarza możesz celowo doprowadzić jeśli masz w planach odblokowanie trofeum Zbrodnia doskonała (Perfect Crime). Wymusza ono podejmowanie ściśle określonych decyzji na przestrzeni całej gry - przejdź do naszego poradnika trofeowego żeby poznać więcej szczegółów.

Hassan może zginąć przede wszystkim jeśli pozostaniesz na tyłach sklepu i nie będziesz podejmował prób zaskoczenia bandyty. Tak właśnie zachowaj się na potrzeby osiągnięcia Zbrodnia doskonała (Perfect Crime).

Inne okoliczności mogące doprowadzić do śmierci sklepikarza to źle przeprowadzone negocjacje oraz nie zareagowanie na rozkaz zatrzymania się po nieudanej próbie skradania. W tym ostatnim przypadku Shelby zostanie niegroźnie postrzelony, ale nie musisz obawiać się tego, że zginie.