Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

NHL 2002 - poradnik do gry

NHL 2002 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

NHL 2002 - poradnik do gry

Znajdziecie tu kilka uwag dotyczących wyboru drużyny i parametrów ją opisujących, a także wpływu osobistych cech zawodników na te parametry, oraz sposoby optymalnego ustawienia składu, tak by wyeliminować słabe punkty drużyny.

WYBÓR DRUŻYNY

W grze dostępnych jest 30 drużyn tworzących ligę NHL oraz 20 zespołów narodowych reprezentujących poszczególne kraje.

Kiedy już zdecydowaliśmy jaki wariant gry nas interesuje pora wybrać drużynę, którą będziemy prowadzić w sezonie regularnym, rozgrywkach Play-off czy turnieju.

Jaką drużynę wybrać, by zapewnić sobie zwycięstwo? Tak prawdę mówiąc wybór drużyny nie ma najmniejszego znaczenia, gdyż każda z nich w równym stopniu może okazać się najlepszą. Oczywiście istnieje podział na drużyny bardzo silne, średnie i ostatecznie słabe (tzw. "dawcy punktów"), jednakże dzieje się tak za sprawą ustawień początkowych dokonanych przez autorów programu. Działają oni bowiem w zgodzie z rzeczywistością i umieszczają w grze oryginalne składy prawdziwych drużyn ligi NHL.

Zastanówmy się nad tym, co decyduje o sile zespołu?

Oczywiście o sile zespołu decydują grający w niej zawodnicy (a dokładniej ich parametry). Wynika z tego, że jeżeli z drużyny silnej odejdą lub zostaną wymienieni najlepsi jej zawodnicy to parametry charakteryzujące drużynę ulegną zmianie i stanie się ona słabsza. Jeżeli natomiast drużyna słaba zakupi zawodnika o wysokich umiejętnościach to siła jej wzrośnie.

Tak więc najważniejsi są pojedynczy zawodnicy i ich charakterystyki. W drugiej kolejności ich ustawienie w poszczególnych formacjach i ostatecznie zastosowana strategia trenerska, determinująca ich zachowanie na lodzie.

Prześledźmy jak to wygląda w praktyce. Jako przykład wybrałem drużynę Colorado Avalanche, z uwagi na to, że to ona została mistrzem w minionym sezonie NHL (czyli potencjalnie należy do grupy najsilniejszych).

1 - NHL 2002 - poradnik do gry

 

Znajdujemy się w menu LEAGUE SETUP. Jak widać na rysunku pierwszy mecz drużyna Colorado zagra przeciwko Pittsburgh Penguins. Przejdźmy ekran dalej i zobaczmy parametry drużyny. W tym celu klikamy LPM na prawej strzałce umieszczonej na dolnej listwie ekranu.

2 - NHL 2002 - poradnik do gry

 

Znajdujemy się obecnie w GAME SETUP. Widzimy tu porównanie zespołów w kilku kategoriach.

Dla naszych drużyn przedstawia się to następująco:

DRUŻYNA

PARAMETR

DRUŻYNA

COLORADO

VS

PITTSBURGH

84

OVERALL

80

79

SCORING

77

81

DEFENCE

76

84

CHECKING

79

86

POWERPLAY

86

93

GOALTENDING

82

  • OVERALL (to ta duża cyfra oznaczona białym kolorem obok logo - określa ogólną wartość siły drużyny),
  • SCORING - parametr określający ogólną wartość zdobywania punktów przez zespół
  • DEFENSE - parametr określający ogólną wartość zdolności obronnych drużyny
  • CHECKING - parametr określający ogólną wartość w zdolności powstrzymywania zawodników drużyny przeciwnej,
  • POWERPLAY - parametr określający siłę drużyny podczas gry w przewadze
  • GOALTENDING - parametr określający potencjał drużyny do zdobywania bramek.

Co to oznacza w praktyce?

Oznacza to, że drużyna Colorado zdecydowanie ma większy potencjał w zdobywaniu bramek (goaltending 93:82), posiada lepszą obronę (defensive 81:76 i checking 84:79) oraz nieznacznie dominuje w zdobywaniu punktów (scoring 79:77). Jeżeli chodzi o grę w przewadze szanse dla obu drużyn są równe (powerplay 86:86). Porównanie ogólne w oparciu o parametr overall to 84:80.

Czy drużyna z Pittsburgha skazana jest więc na porażkę? Niekoniecznie. Jak wspomniałem wcześniej parametry drużyny są wynikiem parametrów zawodników i odpowiedniego ustawienia ich w liniach ofensywnych i defensywnych. Przejdźmy zatem do menu drużyny i spróbujmy zobaczyć jak ustawieni są zawodnicy.

Wybieramy z dolnej listwy COACH OPTIONS (OPCJE TRENERSKIE), a po ukazaniu się małego menu klikamy na EDIT LINES (EDYTUJ USTAWIENIE DRUŻYNY).

Informacje o NHL 2002 - poradnik do gry

Autor : Leszek leo987 Baczyński

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 12, ilustracje: 33 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w NHL 2002 - poradnik do gry