Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 10 - poradnik do gry

FIFA 10 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Początek | Tryb menedżerski w FIFA 10 poradnik FIFA 10

Początek

Wybór klubu

Wybierz kraj oraz klub z tamtejszej ligi, który będziesz chciał prowadzić - Początek | Tryb menedżerski w FIFA 10 - FIFA 10 - poradnik do gry

Wybierz kraj oraz klub z tamtejszej ligi, który będziesz chciał prowadzić. Możesz kierować dowolnym klubem - zarówno drużyną z polskiej ligi jak i światową czołówką np. Realem Madryt. Najlepsze drużyny będą wymagać od Ciebie wygrywania praktycznie wszystkiego, ale dostaniesz od nich również największą sumę pieniędzy i rozbudowaną infrastrukturę oraz wyszkolonych pracowników. Drużyny biedniejsze będą miały znacznie niższe oczekiwania, ale również niewielki budżet oraz ubogie zaplecze klubu, które trzeba będzie rozbudować.

Wybór należy do Ciebie, ale polecam wybranie drużyny biednej i słabej. Jej prowadzenie może być trudne i wymagające, ale satysfakcja z osiągniętych sukcesów będzie zdecydowanie największa.

WAŻNE: Po każdym sezonie możesz zmienić drużynę.

Wiadomości

Kiedy zostaniesz zatwierdzony jako nowy menedżer otrzymasz pierwsze wiadomości od zarządu. Przeczytaj je, aby dowiedzieć się jakie są oczekiwania w stosunku do Ciebie oraz co dzieje się aktualnie w klubie.

WAŻNE: Wiadomości musisz przeczytać w momencie, w którym są pokazane. Kiedy wciśniesz przycisk "Dalej" nie będziesz mógł już wrócić do tych wiadomości.

Sponsor

Wybór sponsora jest bardzo ważny - Początek | Tryb menedżerski w FIFA 10 - FIFA 10 - poradnik do gry

Wybór sponsora jest bardzo ważny. Przyjrzyj się dokładnie każdemu z nich (kliknij na sponsora, aby zobaczyć szczegółową ofertę).

Wkład finansowy - najpierw zwróć uwagę na niego. Tyle pieniędzy otrzymasz za każdy mecz. Jest to podstawa dla słabszych klubów. Jeżeli wiesz, że możesz nie osiągnąć celów, za które przydzielone są premie (np. wygranie ligi) wybierz sponsora z największym wkładem finansowym za mecz.

Okaż lojalność - w kolejnych sezonach ponownie będziesz wybierał sponsora. Jeżeli pozostaniesz przy poprzednio wybranym otrzymasz podaną w tym punkcie kwotę.

Premie - otrzymasz je za osiągnięcie konkretnych celów np. wygranie ligi, dotarcie do półfinałów krajowego pucharu czy też zaliczenie sezonu bez porażki. Musisz bardzo rzetelnie ocenić szanse na wykonanie postawionych przez sponsora zadań i w obliczeniach odrzucić od razu te niewykonalne. Dla przykładu: 1 000 000 Euro za sezon bez porażki dla klubu którego budżet wynosi ok. 2 500 000 Euro wygląda bardzo obiecująco, ale osiągnięcie tak dobrych wyników jest prawie niemożliwe. Dlatego lepiej wybrać premię 7 500 Euro za zawodnika, który znajdzie się w najlepszej "11" miesiąca, ponieważ taka sytuacja zdarza się systematycznie. Ta opcja może być najważniejsza w wyborze sponsora jeżeli mamy dużą szansę na osiągnięcie celu, za który dostaniemy sporą kwotę pieniędzy.

Mecze towarzyskie

Zanim rozpoczniesz prawdziwy sezon musisz jeszcze wybrać sparingpartnerów (maksymalnie 4) - Początek | Tryb menedżerski w FIFA 10 - FIFA 10 - poradnik do gry

Zanim rozpoczniesz prawdziwy sezon musisz jeszcze wybrać sparingpartnerów (maksymalnie 4). Ważne jest, abyś stosował się do kilku zasad:

  • wybieraj przeciwników o podobnym do Twojego poziomie lub słabszych. Wygrane mecze towarzyskie wpłyną pozytywnie na morale kibiców i zarządu.
  • proponując mecz na wyjeździe zwiększasz szanse na to, że drużyna przeciwnika zgodzi się na rozegranie spotkania towarzyskiego.
  • staraj się ustalić podział biletów na jak najkorzystniejszy dla Ciebie np. 70:30.
  • składaj roztropne oferty - wskaźnik z prawej strony powinien być co najmniej w polu "średnie szanse". Jeżeli drużyna przeciwnika odrzuci Twoją ofertę nie będziesz mógł złożyć jej już nikomu innemu i mecz towarzyski przepadnie.