Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Gangsters 2: Vendetta - poradnik do gry

Gangsters 2: Vendetta - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Główne okno w Gangsters 2 Vendetta poradnik Gangsters 2: Vendetta

(1) - Zegar pracuje w trybie 24 godzinnym - Główne okno w Gangsters 2 Vendetta - Gangsters 2: Vendetta - poradnik do gry

(1) - Zegar pracuje w trybie 24 godzinnym. Jego praca zostaje zatrzymana automatycznie, gdy otwieramy okno jakiegoś budynku, przechodzimy do okna doradcy, wiadomości prasowych, bądź poprzez wciśnięcie spacji, która jest równorzędna z pauzą. Zwracajcie baczną uwagę na upływający czas, gdyż w zasadzie każda misja opiera się na wykonania zadania w określonym terminie, a jego przekroczenie powoduje "oblanie" misji.

(2) - Licznik gotówki. Z pieniędzmi jest jak w prawdziwym życiu. Nie można pozwolić sobie nawet na chwilę roztargnienia. Suma, która jest wyświetlana na liczniku zmienia się z upływem każdej godziny, gdyż w takim systemie naliczane są nasze dochody, a także wszelkie ponoszone wydatki. Wszystkie zakupy i sprzedaże mają wpływ na stan naszego konta i natychmiast prezentowane są na liczniku. Kiedy wydatki przewyższają wpływy zaczynają się prawdziwe kłopoty, bo nasi ludzie nie mają ochoty pracować społecznie i szybko znajdą sobie lepszego, a co najważniejsze wypłacalnego pracodawcę. Kiedy stan konta zbliży się do zera doprowadzicie do bankructwa i w ten sposób zakończycie rozgrywkę.

(3) - Jest to przycisk przełączający do jednego z trzech możliwych widoków mapy. Po jego wciśnięciu uzyskujemy dostęp do mapy schematycznej. W każdym momencie jest możliwe powiększenie lub pomniejszenie widoku poprzez wciśnięcie odpowiednio klawiszy + lub -. Widok schematyczny i opisywany poniżej widok ogólny okazują się w praktyce najbardziej przydatne dla gracza. Dzieje się tak, dlatego że dają wgląd na duże fragmenty mapy, a co za tym idzie bardzo łatwo jest w ten sposób śledzić sytuację i kierować posiadanymi grupami gangsterów oraz prowadzić interesy.

(4) - Widok ogólny. Patrz na opis powyżej.

(5) - Widok ulicy. Jest to niewątpliwie najatrakcyjniejszy z widoków, gdyż tu widzimy to, co się dzieje w mieście, a nie jak w wypadku poprzednich map tylko płaskie odwzorowanie planu miasta, poruszające się punkty i ikony przedstawiające ludzi, pojazdy i budynki. Oczywiście warto tu zaglądać, ale tylko wtedy, gdy chcemy podziwiać graficzne walory gry i zobaczyć naszych ludzi w akcji. Tak jak wspominałem pole widzenia ogranicza się tylko do miejsca akcji i dość trudno z tego widoku zarządzać naszym gangsterskim imperium.

(6) - Szczegóły dotyczące wybranego gangstera (patrz też punkt 9) Dalej znajdziecie bardziej szczegółowy opis.

(7) - Przycisk gazety. Gazeta ma dwa wydania: poranne i wieczorne. Zaglądajcie do niej często, a będziecie na bieżąco z wydarzeniami w mieście. Znajdują się w niej informacje na temat najważniejszych wydarzeń w mieście, wyniki procesów sądowych przeprowadzonych w ostatnim czasie, strona z nekrologami, miejsce gdzie można zwerbować gangsterów, specjalistów i zamachowców, plotki zasłyszane w mieście, szczegółowy wykaz dochodów i wydatków, jakie ponieśliście od rozpoczęcia danego epizodu, listę najbardziej poszukiwanych gangsterów, listę ostatnio aresztowanych i wreszcie spis miejsc, na jakie ostatnio FBI dokonała nalotu.

(8) - Tu mamy przycisk doradcy. Jest to bardzo pomocna osoba, gdyż oprócz wielu informacji na temat aktualnie wykonywanego zadania, udzieli Wam bardzo przydatnych wskazówek i podpowiedzi na temat strategii, jaką powinniście zastosować.

(9) - Okno gangstera. Poniżej znajdziecie więcej szczegółów na jego temat.

(10) - Po wciśnięciu tego przycisku ujrzycie tekst pomocy.

(11) - Kliknięcie na strzałkę i przeciągnięcie kursora nad dowolny element ekranu pozwala na uzyskanie informacji na jego temat.