Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sniper Elite: Berlin 1945 - poradnik do gry

Sniper Elite: Berlin 1945 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Porady ogólne poradnik Sniper Elite: Berlin 1945

Porady ogólne

Poniżej garść uniwersalnych wskazówek, które powinny nieco ułatwić przygodę z grą:

01. Wyrób sobie nawyk obserwowania dachów i okien.

Najpierw zastanawiamy się które miejsce na mapie byłoby dla nas najbardziej odpowiednie do oddania strzału, a potem upewniamy się, że któryś z wrogów już nie wpadł na ten sam pomysł. Po kilku misjach powinniśmy już automatycznie zwracać większą uwagę na potencjalne miejsca, w których może ukryć się snajper.

02. Przemieszczaj się od jednej osłony do drugiej.

Bieg otwartą ulicą to bardzo zły pomysł. Wykorzystujemy fakt, że większość budynków w świecie gry jest zniszczona, a zgliszcza i wraki samochodów walają się po ulicach. Po dłuższym czasie stosowania tego typu taktyki, sam pomysł przebiegnięcia przez sam środek pustego placu będzie wydawał nam się niedorzeczny.

 

03. Po oddaniu strzału, zmieniaj swoją pozycję.

Kiedy zabijamy na odległość z użyciem karabinu snajperskiego, istotne jest, aby po pociągnięciu za spust, przemieścić się w inne miejsce. Może to być nawet kilka kroków, czy choćby atak z drugiej strony chroniącej nas barykady. Przeciwnicy zazwyczaj są świadomi tego skąd padł strzał i jeśli pozostaniemy w tym samym miejscu, szansa na to że zostaniemy zaatakowani rośnie kilkakrotnie.

04. Słuchaj dźwięków otoczenia.

Jeśli mamy w zwyczaju słuchać swojej muzyki w trakcie grania w gry, to w tym przypadku jest to bardzo, ale to bardzo zły pomysł. Rozmowy żołnierzy, ich kroki, warkot silnika nadjeżdżającej ciężarówki... to wszystko sprawia, że możemy wyprzedzić wroga o kilka cennych sekund i uratować własną skórę. Dlatego cały czas wsłuchujemy się w dźwięki otaczającego nas świata.

05. Pociągaj za spust w trakcie ostrzału artylerii.

Ten punkt jest prostą konsekwencją poprzedniego. W niektórych misjach usłyszymy wyraźne odgłosy, które porównać można do dźwięku spadających bomb. Jeśli w tym momencie wystrzelimy z naszego karabinu snajperskiego, to jest duża szansa na to, że przeciwnicy nie zorientują się w sytuacji. Oczywiście zawsze może nas wydać ciało ofiary, dlatego też...

06. Ukrywaj zwłoki, które mogą Cię wydać.

Sytuacje w których kilku przeciwników patroluje jeden teren nie należą do rzadkości. O ile, o dziwo, plamy krwi nikomu tutaj nie przeszkadzają, to jednak lepiej, żebyśmy ciało przenieśli w miejsce poza zasięgiem wzroku wrogich żołnierzy.

07. Przeszukuj dokładnie ciała.

Jest to operacja czasochłonna, ale zazwyczaj opłacalna. W kieszeniach poległych przeciwników często udaje się znaleźć nie tylko zapasy amunicji czy granatów, ale nawet bandaże.

08. Czasami lepiej zranić niż zabić.

Wyobraźmy sobie sytuację, w której wiemy że przed nami czai się dwóch przeciwników. Niestety w polu naszego widzenia mamy tylko jeden z celów. Oczywiście możemy pozbyć się go prostym strzałem w głowę. Nie osiągniemy tym jednak zbyt wiele. Co najwyżej sprowokujemy drugiego delikwenta do przyszykowania na nas zasadzki. Natomiast kiedy pierwszy oberwie w klatkę piersiową i padnie na ziemię wołając o pomoc, drugi prawdopodobnie zareaguje i będzie chciał jak najszybciej zabrać rannego kolegę z naszego pola widzenia. Nie trzeba dodawać, że obaj w takiej sytuacji z życiem nie ujdą.

09. Zastawiaj pułapki.

Dynamit który można podłożyć na środku ulicy i w odpowiednim momencie wysadzić strzałem z bezpiecznej odległości, granaty typu "potykacz", ranni i konający wrogowie. Twórcy Sniper Elite dali nam wiele możliwości zastawiania na naszych przeciwników śmiertelnych pułapek. Szkoda byłoby ich nie wykorzystać... tym bardziej, że nie tylko urozmaicają rozgrywkę, ale i diabelnie ułatwiają życie.

10. Wróg z granatem przy pasku, to martwy wróg.

Trafienie z dużej odległości w granat przypięty do paska celu pozostającego w ruchu jest trudne, ale nie niemożliwe. Lepiej nawet, jeśli taki przyjemniaczek idzie w środku grupy przeciwników. Wybuch zabije wszystkich żołnierzy w odległości kilku kroków od granatu.