Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of the Argonauts - poradnik do gry

Rise of the Argonauts - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Kythra - misje główne | Solucja | Rise of the Argonauts poradnik Rise of the Argonauts

Ostatnia aktualizacja: 7 października 2019

Kythra

1 - Kythra - misje główne | Solucja | Rise of the Argonauts - Rise of the Argonauts - poradnik do gry

Misje główne

1. Podążaj za dziewczynką

Czyn: Seeker of Virtue

Miasto jest całkowicie wymarłe, jedynie gdzieniegdzie widać posągi przypominające ludzi. Udaj się za dziewczynką, a dojdziesz do placu przed świątynią Ateny. Kiedy dotrzesz na miejsce przepytaj dokładnie dziewczynkę.

1 - Kythra - misje główne | Solucja | Rise of the Argonauts - Rise of the Argonauts - poradnik do gry

 

2. Uwolnij mieszkańców miasta

Czyny: Kythran Redemeer, Friend of Kythra

Kythra została zaatakowana przez jońskie wojska. Musisz zbić wszystkich przeciwników oraz wykonać wszystkie zadania, które zostały opisane w misjach pobocznych.

2 - Kythra - misje główne | Solucja | Rise of the Argonauts - Rise of the Argonauts - poradnik do gry

 

3. Świątynia Ateny

Czyny: Kythran Scholar, Judge of Will, Wielded Parthenos, Judge of Truth, Master Orator, Ravensbane

Nagroda: Spear of Virtue, Thorn of Hades

Po wykonaniu wszystkich koniecznych zadań wrota do świątyni aktywują się i będziesz mógł wejść do środka. Zabij wszystkich przeciwników, a kiedy dojdziesz do miejsca, w którym Pan będzie chciał opowiedzieć pewną historię, wysłuchaj jej do końca. Kawałek dalej spotkasz samą Atenę, która poprosi cię o osądzenie trzech znajdujących się wewnątrz osób: Phaedona, Perseusza i Meduzę.

Najpierw pójdź w prawą stronę, aby porozmawiać z Perseuszem. Heros jest pewien, że zawiódł pokładane z nim nadzieje, ale od czego są przyjaciele! Jazon otrzyma od Perseusza Spear of Virtue, włócznię, dzięki której będziesz mógł dostać się do miejsca, w którym przebywa Meduza. Najpierw jednak odwiedź Phaedona.

W sali filozofów odbywa się chyba jakaś debata. Phaedon nie wygląda zbyt zachęcająco i po chwili zacznie cię przepytywać ze znajomości mitologii. Jeżeli słuchałeś uważnie opowieści Pana, to nie powinieneś mieć teraz problemów z odpowiedziami. Poniżej znajdziesz właściwe odpowiedzi na zadane pytania:

Who created the Golden Fleece?

Epimetheus

What gifts did Prometheus give to man?

Sacred fire & Upright form

Who killed the Golden Ram?

Man

Następnie przyjdzie pora na debatę. Po kolei wybieraj odpowiedzi: humility, wisdom, courage. W ten sposób wygrasz spór i odkryjesz prawdziwe pochodzenie Phaedona, co doprowadzi do starcia. Przeciwnik jest bardzo szybki, choć nie aż tak, jak Achilles. Atakuj wtedy, kiedy przestanie używać złotej zbroi. W zależności od tego jak podczas debaty udało ci się przekonać pozostałych filozofów, część z nich również może stanąć po stronie Tartaru.

3 - Kythra - misje główne | Solucja | Rise of the Argonauts - Rise of the Argonauts - poradnik do gry

 

4. Pokonaj Meduzę

Czyny: Informed Judgement, Arbiter of Mercy lub Arbiter of Justice, Enlisted Perseus lub Enlisted Medusa.

W drodze do komnaty z Meduzą obejrzyj wszystkie wspomnienia.

Meduza jest siostrą Perseusza. Walka z nią w zależności od użytej taktyki może zakończyć się na dwa sposoby: śmiercią maszkary lub uwolnieniem jej spod złego czaru. W zależności od tego, który sposób wybierzesz, otrzymasz inne czyny, a także w dalszą podróż wyruszysz właśnie z Meduzą lub Perseuszem. Proponuję ocalić dziewczynę, dzięki czemu będziesz mógł zatrzymać otrzymaną wcześniej włócznię.

Kiedy wejdziesz do komnaty Meduzy zobaczysz, że z wnęk po bokach atakują wielkie węże. Najpierw musisz zranić odpowiednio mocno każdy z wystających łbów. Kiedy zadasz wystarczającą ilość ciosów, Pan zamknie wyjście z pieczary, a wąż pojawi się pośrodku komnaty. Zrób tak z każdym z czterech wężów, a Meduza wypuści z rąk złoty posążek. Wówczas podbiegnij do niego i przez cały czas go atakuj. Następnie powtórz całą operację. Za którymś razem z kolei powinno udać ci się wygrać starcie.

4 - Kythra - misje główne | Solucja | Rise of the Argonauts - Rise of the Argonauts - poradnik do gry

 

5. Śmierć Argosa

Czyny: Mourned Argos, Navigtor

Argo zostanie zabity przez Skiava. Wydarzy się to zawsze po wizycie na Kythrze, niezależnie od tego, w którym momencie zdecydowałeś się odwiedzić wyspę. Od tej pory będziesz musiał sam nawigować statkiem używając gwiazdozbiorów. Kythra to Libra. Jeżeli będziesz chciał udać się do Delf jako miejsce docelowe wybierz Pigmaliona. Jeżeli wyruszasz do Myken, jako miejsce docelowe wskaż gwiazdozbiór Lupus. Jeżeli zamierzasz popłynąć na Sarię, docelowym gwiazdozbiorem jest Centaur.

5 - Kythra - misje główne | Solucja | Rise of the Argonauts - Rise of the Argonauts - poradnik do gry