Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Need for Speed: Undercover - poradnik do gry

Need for Speed: Undercover - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Policja | Need for Speed Undercover poradnik Need for Speed: Undercover

Policja

Policja jest jednym z głównych aktorów w grze. Trzy typy misji są z nią bezpośrednio związane. Im więcej masz z nią do czynienia tym staje się ona najbardziej namolna.

Początkowo w pościg ruszają zwykłe stanowe radiowozy, potem szybsze Nissany GTR, aż w końcu Porsche oraz ciężkie SUVy. Policja zaczyna też stosować blokady dróg, a później blokady wraz z kolczatką (najechanie na nią praktycznie odbiera ci szansę na ucieczkę). Ponadto pojawia się śmigłowiec.

W walce z policją trzeba pamiętać o kilku rzeczach:

  • Aby zniszczyć radiowóz można go po prostu staranować próbując go przewrócić albo uderzając wielokrotnie uszkodzić i wyłączyć z pościgu.
  • Najlepszym sposobem na likwidację wozów policyjnych jest użycie spowalniacza pościgu, czyli elementów zabudowy które są naruszone i wystarczy w nie wjechać aby drewniane rury, rusztowanie, bale itp. spadły na ścigające cię radiowozy. Zasięg rażenia jest całkiem spory, więc nie musisz być precyzyjny. Jeśli towarzyszy ci dużo radiowozów podjedź do spowalniacza powoli, aby mieć pewność, że wszystkie ścigające cię radiowozy zostaną zniszczone.
  • Zaczynając którąkolwiek misję z policją na ogonie od razu zerknij na mapę ("G"), gdzie zobaczysz wszystkie spowalniacze pościgu.
  • Zniszczenie wszystkich ścigających cię radiowozów może nie przynieść efektów, gdy kręcący się śmigłowiec wskaże twoje położenie kolejnym. Najlepiej nie dając się złapać kręć się w pobliżu któregoś ze spowalniaczy pościgu i zaczekaj aż helikopter odleci po paliwo (co zdarza mu się dość często). Wtedy dopiero zlikwiduj radiowozy za pomocą spowalniacza.
  • Po tym jak radiowozy stracą cię z oczu musisz się ukryć. Aby przyspieszyć czas, po którym policja odpuści możesz udać się w jedno z wielu miejsc zaznaczonych na mapie.
  • Blokada drogi jest dobrym pomysłem na zlikwidowanie radiowozu. Centralne uderzenie w jeden z nich może go od razu skutecznie zlikwidować. Nie możesz jednak tego stosować w przypadku blokad z kolczatkami - bądź ostrożny i uważny.