Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Grand Theft Auto IV - poradnik do gry

Grand Theft Auto IV - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Policja | Podstawy | Grand Theft Auto IV poradnik Grand Theft Auto IV

Policja

To, jak bardzo na bakier jesteśmy z prawem i jak bardziej służby porządkowe będą chciały się z nami uporać, obrazuje system gwiazdek widocznych w prawym, górnym rogu ekranu.

Jedna gwiazdka

Policja będzie próbowała nas aresztować, pojawi się najwyżej jeden radiowóz i nie będą stosować broni.

Dwie gwiazdki

Wystarczy jednak, że dalej będziemy psocić, albo zaatakujemy policjanta, by sprawy nabrały większego tempa. Tym razem w ruch pójdzie broń palna, jednak nadal nie będą nas ścigać jakieś pokaźne siły - zwyczajne radiowozy.

Trzy gwiazdki

Dalsze łamanie prawa doprowadzi nas do trzeciej gwiazdki. Jest to też równoznaczne z zabiciem policjanta. Tym razem na niebie pojawi się śledzący nas helikopter, śledzący nasze poczynania i na pokładzie którego znajdują się strzelcy wyborowi. Na drogi zawitają ciężkie pojazdy terenowe Patriot SUV. Utrudniona zostaje też ucieczka wodą - tam czekać na nas będą łodzie Predator.

Cztery gwiazdki

Główną atrakcją będą podróżujący w ciężkich furgonach agenci N.O.O.S.E. - specjalne jednostki antyterrorystycznej. Uzbrojeni w karabiny maszynowe i ubrani w kamizelki kuloodporne stanowić będą ciężki orzech do zgryzienia. Na niebie pojawi się też helikopter Annihilator.

Pięć gwiazdek

Sytuacja ma się podobnie jak w wypadku czterech gwiazdek, jednak tym razem do akcji wkroczą agenci F.I.B.

Sześć gwiazdek

Ostatni etap. Na niebie zaroi się od helikopterów Annihilator, wokół szaleć będzie mnóstwo agentów F.I.B. oraz N.O.O.S.E. Wszystkie siły nie będą się wahały strzelać do Ciebie podczas jazdy.

Sposoby ucieczki przed policją

Tym razem mamy do czynienia z prawdziwą rewolucją w serii. By uciec policji wystarczy wyjechać poza ich "krąg zainteresowania". Jest to widoczny na mapie, migający na czerwono i niebiesko, obszar. Im bardziej zaszliśmy im za skórę, tym jest większy.

Mapa pokazuje też wszystkie pojazdy policji oraz patrole piesze, znajdujące się w pobliżu - Policja | Podstawy | Grand Theft Auto IV - Grand Theft Auto IV - poradnik do gry

Mapa pokazuje też wszystkie pojazdy policji oraz patrole piesze, znajdujące się w pobliżu. Jest to o tyle ważne, że każdy z nich jest środkiem wspomnianego kręgu zainteresowania i napatoczenie się na niego oznacza przerzucenie poszukiwań na nowe tereny, przez co granica kręgu zainteresowania oddali się od Twojej pozycji. Podstawową zasadą przy ucieczkach jest jak najczęstsze kluczenie różnymi uliczkami i zmienianie kierunku jazdy.

Olbrzymią rolę w wspomnianym kluczeniu odgrywa zmiana samochodów i, jeśli jest to możliwe, stroju. Należy zwrócić uwagę, na kierunek poszukiwań, który został obrany przez ścigających. Często porzucenie samochodu, na rzecz ucieczki przez las, albo boczną uliczkę, o ile nie zostało wykonane na oczach policji, przynieść może całkiem niezłe efekty.

Można też, tak jak w poprzednich odsłonach, skorzystać z usług zakładów, w których nasz samochód może zostać przemalowany - Policja | Podstawy | Grand Theft Auto IV - Grand Theft Auto IV - poradnik do gry

Można też, tak jak w poprzednich odsłonach, skorzystać z usług zakładów, w których nasz samochód może zostać przemalowany. Jest ich jednak bardzo mało, a do tego nikt nas podczas wjeżdżania doń zobaczyć nie może.

Aresztowanie

Kiedy potulnie oddasz się w ręce policji, albo jakimś cudem uda się im Ciebie siłą aresztować (np. podchodząc do samochodu), trafisz na najbliższy komisariat. Tam stracisz całą posiadaną broń, pobrane zostaną od Ciebie pieniądze, które posłużą jako łapówka zapewniająca Twoje wyjście na wolność oraz stracisz kilka godzin z życia w grze.