Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Grand Theft Auto IV - poradnik do gry

Grand Theft Auto IV - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Porady (cz.1) | Osiągnięcia | Grand Theft Auto IV poradnik Grand Theft Auto IV

Osiągnięcia (Achievements) - Porady

Off The Boat

Wystarczy, że ukończysz pierwszą, prościutką misję. Na kolejnych stronach tego poradnika znajdziesz opis jej przejścia.

One Hundred And Eighty

Musisz trzy razy trafić potrójną dwudziestkę.

Pool Shark

Jak to mówią, praktyka czyni mistrza. Wybierz się parę razy z przyjaciółmi na bilard i poznaj zasady gry. Zalecam też grać na padzie - łatwiej manewruje się kijem.

King of QUB3D

Układaj kostki jednego koloru koło siebie, najlepiej w kwadraty (dzięki temu zdobywasz dodatkowe moce - eliminację kolumn klocków, itd.). Nie spiesz się przy ich układaniu. Po kilku próbach zdobędziesz to osiągnięcie.

Finish Him

Na samym początku opanuj sztukę wyprowadzania kontr (szczegóły w rozdziale Arsenał ). Następnie udaj się w jakieś zatłoczone miejsce (np. na jakiś deptak) i tam spróbuj zdobyć osiągnięcie.

Genetically Superior

Używaj dobrego samochodu i spokojnie podchodź do wyścigów. Zachowując zimną krew bez problem je przejdziesz. Po więcej informacji zapraszam do rozdziału Wyścigi uliczne .

Wheelie Rider

Po raz kolejny - praktyka. Najpierw naucz się jeździć na tylnim kole, a następnie znajdź sobie jakiś kawał wolnej przestrzeni. Pas startowy na lotnisku będzie niezły, pod warunkiem że umiesz całkiem nieźle radzić sobie z policją, która na pewno będzie Ci próbowała przeszkodzić.

Gobble Gobble

By trzy razy zaliczyć tzw. Strike'a, zalecam tak rzucać kulą, by uderzała ona w lewą stronę najbardziej wysuniętego do przodu pachołka. To zwiększa szansę na strącenie wszystkich kręgli w jednym rzucie.

Driving Mr. Bellic

Wychodź z Romanem do barów, restauracji, kręgielni, itd. Więcej szczegółów w rozdziale Przyjaciele (Friends) .

Rolled Over

Znajdź sobie jakiś szybki samochód i udaj się nim na lotnisko. Tam, na trawie, znajdziesz kilka ramp. Wybijaj się z nich, najeżdżając pod pewnym kątem. Samochód będzie robił obroty w powietrzu. Jeśli zrobisz pięć w jednym skoku, osiągnięcie zostanie odblokowane. Co więcej, niektórzy gracze doszli do tego, że obroty NIE MUSZĄ zostać wykonane w jednym skoku! Jeśli szybko wykonasz kilka skoków, w których łączna suma obrotów będzie wyższa lub równa pięć, prawdopodobnie również dostaniesz achievementa.

Walk Free

Pomijając to, że prawdopodobnie dasz radę to zrobić w trakcie wykonywania jakiejś misji, spróbuj rozzłościć mundurowych strzelając do nich. Po zdobyciu czterech gwiazdek szybciutko udaj się do lakiernika, uprzednio przygotowując sobie jakiś szybki wóz.

Courier Service

Wykonanie wszystkich misji od Jacoba nie jest trudne, zwłaszcza pod koniec gry, gdy broni i amunicji masz pod dostatkiem. Polecam Twojej uwadze rozdział Dostawca narkotyków (Drug Delivery) .

Retail Therapy

Wychodź z Little Jacobem do barów, restauracji, kręgielni, itd. Więcej szczegółów w rozdziale Przyjaciele (Friends) .

Chain Reaction

Wyposaż się w wyrzutnię RPG i pociski do niej. Załatw jakiś duży samochód i zablokuj nim jedno z ruchliwych skrzyżowań w Algonquin. Gdy w pobliżu nazbiera się sporo pojazdów, zacznij do nich strzelać, najlepiej w taki sposób, by jeden pocisk od razu rozwalał dwa pojazdy.

One Man Army

Przygotuj sobie pancerz i tyle amunicji, ile tylko Niko potrafi unieść. Udaj się do restauracji Cluckin' Bell w centrum Algonquin, przy skrzyżowaniu Star Junction. Zacznij tam robić rozróbę i poczekaj, aż policja się przyłączy. Schowaj się za niewielką ścianką i rozpocznij eksterminacją nadchodzących mundurowych. W ten sposób wytrwaj tam kilka minut. Pamiętaj o przeładowywaniu broni w każdej wolnej chwili. Z restauracji prawdopodobnie nie wyjdziesz (wyniosą Cię na noszach), ale osiągnięcie będzie Twoje.

Lowest Point

Musisz przenieść się do mieszkania w Bohan. Na kolejnych stronach tego poradnika znajdziesz opis przejścia misji "Roman's Sorrow", która jest skojarzona z tym wydarzeniem.

Order Fulfilled

Wykonanie wszystkich kradzieży wymaga wyłącznie czasu. Polecam Twojej uwadze rozdział Exotic Exports .

Manhunt

Zapraszam do rozdziału Najbardziej poszukiwani (Most Wanted) po szczegóły. Bądź zawsze przygotowany do walki przy zdobywaniu tego osiągnięcia (kupa amunicji + pancerz).

Cleaned The Mean Streets

Podobnie jak przy osiągnięciu Manhunt, zawsze miej przy sobie pancerz, broń i dużo amunicji. Polecam także często zmieniać samochody. Po więcej informacji zapraszam do rozdziału Straż obywatelska (Vigilante) .

Fed The Fish

Musisz dokonać egzekucji Vlada - zajrzyj do dalszej części tego poradnika, by znaleźć opis misji związanej z tym wydarzeniem.

It'll Cost Ya

Gdy odblokujesz sobie Algnonquin, udaj się w pobliże jednego z mostów prowadzących do dzielnicy Broker. Tam złap taksówkę i każ się zawieźć właśnie do dzielnicy Broker (najlepiej za cel podróży obierz znacznik ustawiony tuż przy zjeździe z mostu).

Sightseer

Na południu Algonquin znajdują się lądowiska dla helikopterów turystycznych. Każda z maszyn ma inną trasę i musisz przelecieć się każdym z nich. Wsiadaj jako pasażer (przytrzymując F) do śmigłowców i wydawaj kasę na kolejne przeloty. Możesz przyspieszać wycieczki - nie ma to wpływu na proces zdobywania osiągnięcia. Czasami nie wszystkie helikoptery są dostępne - na niektóre musisz zaczekać lub przyjechać innym razem.

Warm Coffee

Żeby zaliczyć, trzeba wiedzieć, co dana dziewczyna lubi, a czego nie lubi. Zajrzyj do rozdziału Randki , by posiąść tego typu wiedzę. Następnie wybierz się na kilka spotkań z jakąś kobietą, by w końcu posiąść i ją.

That's How We Roll!

Wychodź z Bruciem do barów, restauracji, kręgielni, itd. Zauważ, że w jego przypadku możesz także wybierać się na przeloty helikopterem. Więcej szczegółów w rozdziale Przyjaciele (Friends) .

Half Million

Wystarczy, że będziesz unikać kupowania ciuchów, mycia wozów w myjni i wzywania karetki. Wykonuj misje (zarówno główne, jak i poboczne), a forsa sama spłynie.

Impossible Trinity

Misja "Impossible Trinity" do najłatwiejszych nie należy, ale z opisem znajdujących się na dalszych stronach tego poradnika bez problemu ją przejdziesz.