Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mirror's Edge - poradnik do gry

Mirror's Edge - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Poradnik do gry - Ogólne porady | Mirror's Edge poradnik Mirror's Edge

Ogólne porady

1. Przede wszystkim, kluczem do sukcesu w tej grze jest wyrobienie sobie odpowiednich odruchów. Przykładowo, jeśli chcesz odbić się od ściany, musisz - po wbiegnięciu na nią - odruchowo obrócić się (klawisz [RB]) i wykonać kolejny skok. Trening i prolog to odpowiednie miejsca do treningów i/lub zdobywania osiągnięć związanych z akrobatyką.

2. Szczególnie ważne (zwłaszcza jeśli chcesz się bawić w Time Trial lub tryb Speed Run) jest opanowanie miękkich lądowań. Gdy spadasz z dużej wysokości, Twoja postać ucierpi przy kontakcie z ziemią. By tego uniknąć, tuż przed lądowaniem trzeba PRZYTRZYMAĆ [LT]. Faith wykona fikołka i nie utraci ani energii, ani całej swojej prędkości. Wyjątkami są sytuację, w której spadasz na pakunki przykryte plandeką. Wówczas Faith nie ucierpi, ale też nie może wykonać fikołka.

3 - Poradnik do gry - Ogólne porady | Mirrors Edge - Mirrors Edge - poradnik do gry

3. Prędkość jest szczególnie ważna w grze. Gdy musisz gdzieś przeskoczyć lub na coś wskoczyć, staraj się w miarę możliwości brać duży rozpęd. Wyrób sobie też nawyk wyskakiwania w ostatniej chwili, a nie krok lub dwa przed, np. krawędzią. To samo dotyczy ogrodzeń - jeśli naciśniesz klawisz skoku tuż przed nią, Faith stosunkowo wolno przejdzie na drugą stronę. Wzięcie rozpędu i naciśnięcie klawisza skoku 2-3 metry przed siatką pozwoli pokonać ją zdecydowanie szybciej.

4. Podobnie jak prędkość pozwala wykonywać dalsze skoki i szybciej wdrapywać się na wyższe kondygnacje, tak dobre rozhuśtanie się na rurce poprzecznej zapewni Ci dalsze wybicie przed siebie.

5. Biegnąc po ścianie możesz przedłużyć swój zasięg skacząc do przodu pod koniec biegu.

6. Szukając ukrytych toreb rozglądaj się za symbolami Biegaczy. Taki symbol oznacza, że torba jest gdzieś w pobliżu.

7 - Poradnik do gry - Ogólne porady | Mirrors Edge - Mirrors Edge - poradnik do gry

7. Jeśli grasz z włączonym Runner's Vision, pamiętaj że możesz pobić lub rozbroić tylko tych wrogów, którzy mają czerwone poświaty wokół siebie.

8. Przy walce z większymi grupami wrogów musisz albo je ignorować i biec dalej, albo odseparowywać przeciwników od siebie i atakować każdego z osobna. Dzięki takiemu zabiegowi będziesz zawsze sam na sam z jednym wrogiem - a pokonać jednego gościa to żaden problem. By rozdzielać wrogów, musisz walczyć w takim miejscu, w którym jest dużo różnych obiektów - paczek, skrzyń, samochodów, itd. Dzięki temu wrogowie nie będą się widzieć nawzajem. Sporo biegaj między tymi obiektami, by przeciwnicy musieli wejść między nie, aby Cię dorwać.

9. Rozbrajanie wrogów niejednokrotnie trwa mnóstwo czasu, dlatego jeśli nie masz innego wyjścia i musisz walczyć na otwartej przestrzeni, zrezygnuj z odbierania broni, a przejdź do walki na pięści i nogi. Przy tego typu walce trochę się poruszasz i trudniej Cię trafić.

10. Nie polegaj wyłącznie na pięściach. Walka przeważnie wygląda następująco: po wyprowadzeniu 2-3 ciosów, przeciwnik odchodzi od Ciebie na parę metrów. Jeśli podejdziesz go zaatakować, on Cię odepchnie, odbierając przy tym dość dużo energii. By zapobiec takim sytuacjom, po odejściu przeciwnika zaserwuj mu kopniak z powietrza. Jest to mocny atak, przed którym raczej nie da rady się obronić.

11. Bardzo często można się natknąć na obiekty, z których można się wybić wysoko do góry. Mając włączony Runner's Vision bez trudu je zobaczysz. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie tego typu elementy są zaznaczone na czerwono! Rozglądaj się za obiektami ułożonymi w niewielkie schodki - pozwolą Ci one dostać się wyżej, niż początkowo można się tego po nich spodziewać.

1 - Poradnik do gry - Ogólne porady | Mirrors Edge - Mirrors Edge - poradnik do gry