Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

SPIS TREŚCI

Momentum | Formacje i rozgrywanie | Pro Evolution Soccer 2009 poradnik Pro Evolution Soccer 2009

Ostatnia aktualizacja: 28 października 2019

Momentum

W grze został zaimplementowany mechanizm zawyżania/obniżania atrybutów przy danej sytuacji meczowej. Służyć to ma sztucznemu wprowadzaniu emocji. Najprostszym przykładem do przedstawienia jest sytuacja, gdy prowadzimy 3:0. Teoretycznie nasi piłkarze powinni czuć się pewnie, natomiast przeciwnik może nie dawać rady choćby przez chwilę przytrzymać i rozegrać piłkę. Zmiana tak zwanego "momentum" następuje przy strzeleniu bramki na 3:1 - wartość atrybutów zacznie wracać do pierwotnych wartości, a z każdym kolejnym golem, który przybliża nas do remisu, będzie lepiej. W "momentum" im większa różnica w bramkach, tym jego znaczenie wzrasta coraz bardziej. Jaki jest dokładnie wzrost/spadek atrybutów - tego nie wiadomo. Na pewno jest zauważalny przy grze bramkarza. Jakkolwiek należy wiedzieć, że on występuje, choć czasem wydaje się, że jest, a tak naprawdę go nie ma. Po prostu, może go powodować nerwowość gracza. ;-)

Istnieje też zmiana atrybutów podczas końcowych minut połów. Czasem wydaje się, że naszemu zespołowi "momentum" pęta nogi, a przeciwnik wskakuje na wyższy poziom umiejętności. Dlatego też należy bardzo uważnie grać owe końcowe minuty, nie doprowadzając do bezsensownych sytuacji, szczególnie w okolicach pola karnego.

Wpływ na "momentum" ma atrybut Mentality . Im większa jego wartość, tym znaczenie mechanizmu mniejsze.