Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sherlock Holmes: Tajemnica Mumii - poradnik do gry

Sherlock Holmes: Tajemnica Mumii - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sherlock Holmes: Tajemnica Mumii - poradnik do gry

 

Wstęp

 

Sherlock Holmes jedzie dorożką do domu lorda Montcalfea, który niedawno zginął w tajemniczych okolicznościach - Sherlock Holmes: Tajemnica Mumii - poradnik do gry

Sherlock Holmes jedzie dorożką do domu lorda Montcalfe'a, który niedawno zginął w tajemniczych okolicznościach. W trakcie podróży czyta list od jego córki Elisabeth. Kobieta prosi o wyjaśnienie sprawy tajemniczego zniknięcia ojca oraz o dyskrecję, nawet przed swym przyszłym mężem Andrew, notabene, kuzynem detektywa.

Gra ma rzadko już stosowany w przygodówkach sposób sterowania imitujący trójwymiarową swobodę, ale tak naprawdę jest to jedynie możliwość obracania postaci o pełne 360 stopni. Po lokacjach poruszasz się skokowo za kursorem, który w takich momentach przybiera kształt wskazującej kierunek dłoni. Możliwość zabrania potrzebnego w dalszej rozgrywce przedmiotu (te wyróżnione są w tekście kolorem zielonym ) sygnalizuje przybierająca stosowny kształt ręka. Konieczność zadziałania przedmiotem na obiekcie zewnętrznym czy innej znajdźce w ekwipunku sugeruje dłoń trzymająca klucz francuski. Jeśli zaś natrafisz na obiekt, przy którym w ręku Holmesa pojawi się lupka, będziesz mógł go obejrzeć bądź przeczytać, może też dokonać zbliżenia, wymagającego wykonania dalszych czynności, np. użycia jakiejś rzeczy z ekwipunku, który w takich momentach umiejscowiony jest w lewym górnym rogu ekranu. Natomiast przez większą część gry sakwojaż detektywa widnieje w dole po lewej, a obok niego mieści się notes czy też zeszyt, stanowiący wejście do menu. W nim, pod zakładką "Notatki", możesz przejrzeć wszystkie kartki, listy, książki - słowem - całość zebranych dokumentów (wyróżnionych w tekście kolorem niebieskim ), z których większość stanowi podpowiedź do zagadek. Zaś (nieco wbrew logice) w zakładce "Dokumenty" znajdziesz wszystkie komentarze wygłoszone przez Sherlocka.

Kilkakrotnie z prawej strony ekranu pojawi się wskaźnik "życia" Holmesa, oznaczający, że dana sytuacji może zakończyć się dla naszego bohatera niefajnie, jeśli z wykonaniem zadania (np. zorganizowaniem oświetlenia w ciemnościach czy poradzeniem sobie z biegającymi po pomieszczeniu skorpionami) nie zdążysz przed wyczerpaniem się niebieskiej zawartości wskaźnika. Dlatego warto w takich momentach robić zapis stanu gry.

Choć oprawa tej, jakby nie było, powstałej w 2002 roku gry może wydać się nieco archaiczna, warto przeżyć pierwszą przygodę Holmesa, chociażby ze względu na wcale interesujące zagadki i tradycyjnie zagmatwaną intrygę. Miłej zabawy.

Katarzyna "Kayleigh" Michałowska

Informacje o Sherlock Holmes: Tajemnica Mumii - poradnik do gry

Autor : Katarzyna Kayleigh Michałowska

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 24, ilustracje: 211 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Sherlock Holmes: Tajemnica Mumii - poradnik do gry